PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup sprzętu - na co zwrócić uwagę



marcin_kw
09-02-2008, 15:04
Witam wszystkich po raz pierwszy ;)

Canoniarzem jeszcze nie jestem, ale nastąpi to niebawem :-)
Na początek planuje zakup takiego zestawu:

CANON 40D
Canon EF 100-400 f/4.5-5.6 L IS USM
Sigma 10-20/4-5.6 EX DC
Sigma 8mm F3.5 EX DG Circular Fisheye

(później Canon EF 24-105 f/4L IS USM)

i w związku z tym jedno pytanie... może jestem trochę przeczulony, ale ... :mrgreen: podczas odbioru paczki od kuriera i otwarciu pudełek na co zwrócić uwagę żeby wiedzieć że wszystko jest ok ?? ;) są jakieś standardowe rzeczy które w Canonie sprawdzić trzeba ?? :wink: może dziwne to pytanie, ale wychodzę z założenia ze lepiej "dmuchać na zimne" :mrgreen:

Będę wdzięczny za rady ;)

Pozdrawiam
Marcin Kowalski
www.marcinkowalski.com

kwv
10-02-2008, 23:42
Jeśli chcesz dmuchać na zimne to sprawdź numery seryjne czy się zgadzają z fakturą czy paragonem.
Rozumiem że sprzęt kupujesz nowy - więc się nie martw - masz gwarancję.
Pozostałe zabawki będziesz testował nie jedną godzinę więc wyjdzie wszystko w praniu.

pozdr

A-la-N
11-02-2008, 15:57
Zazwyczaj ma się odczucie czy sprzęt jest nowy, czy był już uzywany.
Sprawdz czy nie ma odciskó palców na obudowie, szkłach. Czy worki w które są zapakowane obiektywy są dobrze zamknięte. Czy styki obiektywów są jak nowe.

migawka
11-02-2008, 21:42
Też miałem ten problem, kiedy przyszła do mnie pierwsza lustrzanka cyfrowa to miałem wrażenie, że w pudle są tylko papiery, a gośc z poczty nie zgodził sie na otwarcie, bo tylko i wyłącznie na poczcie itd, zaryzykowałem i aparat już ma strzelone ponad 20kawałków i działa jak działał teraz w innych rękach, a mianowicie rekach mojej dziewczyny więc ciągle mam sprzęt na oku.. trzeba byc czujnym i uważac na pewne dziwne sprawy, bo lepiej poczekac parę dni niż przyjąc cegłę za 3 koła.. A tak poza tym, czy ktoś może kiedyś kupił cegłę za trzy kafle????

zbyszekjan
11-02-2008, 21:55
Czy śrubki nie noszą śladów odkręcania.