PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S2 IS i karty SDHC



ElkAks
08-02-2008, 22:22
Witajcie!

Czy ktoś może jest zaangażowany z temat kart SDHC i ich bytowalności w wymienionym aparacie?

Może jakieś pomysły odnośnie likwidacji problemu niekompatybilności.

janmar
01-04-2008, 12:40
Do canona G 9 sprzedano mi karte SDHC razem z czytnikiem.Pan w sklepie stwierdził że bez tego czytnika nie zgram karty do compa.No i tak jest faktycznie.Natomiast w aparacie wszystko gra.Z karta SD 2GB zadnych problemów, zapisuje sie przy pomocy starego czytnika.Pozdrawiam.Acha, karty firmy sandisk.

siudym
17-05-2008, 16:40
stary temat, ale odpisze:) - sprawdzalem dwie 4GB w S2, jedna MINT a druga KINGSTONE i aparat wywalal info o braku karty. Wiec chyba sie nie da :}

mao
23-05-2008, 10:23
Podobno 4gigowe karty Transcend chodzą w S2 -> http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1010&message=16813653

Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia, to proszę :-) Wydałem już parę groszy na 4GB SanDiska ale te karty też niestety nie działają w tym sprzęcie.

pawelsz
28-05-2008, 22:05
a do czego Ci jest potrzebna karta 4GB- czy 1 lub 2GB nie wystarczy ?, filmów dłuższych nie nakręcisz, a lepiej mieć 2 karty niż jedną- potrafią umrzeć nagle.
ps
używałem S2 przez 2 lata- świetny maluch, ale jakoś nie było potrzeby używania kart o mega pojemności- te set fotek włazi nawet na 1GB , a lepiej zgrać je, niż ryzykować pad karty- każda pada- kwestia czasu

Juriko
29-05-2008, 01:45
a do czego Ci jest potrzebna karta 4GB- czy 1 lub 2GB nie wystarczy ?, filmów dłuższych nie nakręcisz, a lepiej mieć 2 karty niż jedną- potrafią umrzeć nagle.
ps
używałem S2 przez 2 lata- świetny maluch, ale jakoś nie było potrzeby używania kart o mega pojemności- te set fotek włazi nawet na 1GB , a lepiej zgrać je, niż ryzykować pad karty- każda pada- kwestia czasu
Jeśli ktoś pyta, widocznie znalazł zastosowanie, przecież jako przyprawę do obiadu nie zastosuje tych kart.
Poza tym obecnie chcąc skorzystać z dobrodziejstwa RAW'ów, a takie możliwości daje soft CHDK, to 1, czy 2 GB nie jest już tak wiele. Co do filmów to można nimi zapełnić każdą kartę, jaka by nie była. Chyba, że ktoś lubi kręcić super długie ujęcia, ale to chyba tylko do monitoringu się przydaje. Film żyje krótkimi ujęciami.

FileNotFound
14-09-2010, 02:40
Podobno 4gigowe karty Transcend chodzą w S2 -> http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1010&message=16813653

Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia, to proszę :-) Wydałem już parę groszy na 4GB SanDiska ale te karty też niestety nie działają w tym sprzęcie.

Sorry za wykopaliska, ale może się komuś przyda te info :)

Faktycznie Transcend 4GB SD (ta karta ma pełną zgodność ze standardem SD. Nie jest kartą SDHC) sformatowany na FAT32 jest widziany przez S2IS. Daje to możliwość zrobienia 1480 zdjęć w najlepszej jakości i blisko 30 minut filmów 640x480@30 klatek/s. Niestety nie da się na tę kartę wepchnąć CHDK, kombinowałem, czytałem masę postów, nie ma szans :-/ A to ze względu na FAT32, który nie pozwala cyfrakowi na autobootowanie z tej karty (trzeba by FAT16 z klastrem 64kb ale to i tak nic nie daje.. naprawdę kombinowałem :D) Także nie ma co się łudzić, że wykorzystasz te 4GB do zapisywania nań RAWów. Poza tą niedogodnością Transcend 4GB naprawdę działa.

Ale zgadzam się z pawelsz, że lepiej mieć 2x2GB niż zaliczyć pad karty i pożegnać się z 1,5k zdjęć :)