PDA

Zobacz pełną wersję : problem z s3-karta, ostrość



kropelka_ona
08-02-2008, 20:17
Witam...szperałam na forum, ale nie znalazłam...odpowiedzi na moje problemy:roll:

więc tak..moje maleństwo od jakiegoś czasu wariuje na punkcie pomiaru ostrosci i to dość poważnie:???: nieraz pokazuje, że zdjecie jest ostre a po wrzuceniu na kompa masakra poprostu, ostatnio podczas sesji pokazywał, że ostrość jest ok w miejscu, które miało byc ostre..a okazuje się, że ostrość jest...tylko w zupełnie innym miejscu( tzn np zamiast na twarzy to na swetrze:| ).
Drugi problem to taki, że parokrotnie w ciagu tygodnia po włączeniu sprzętu maleństwo nie chce pracować, bo pojawia się komunikat :błąd karty pamięciowej"...
nie wiem czy dawać do serwisy czy to juz tak ma być:roll: do tej pory sprawiał się znakomicie, nie mogłam na niego narzekać...
z góry dziekuje za odpowiedź:-D

PawelX
09-02-2008, 12:35
Ten typ tak ma- ostrzenie jest jego słaba stroną. Jeżeli uważasz że się pogorszyło, wgraj soft CHDK (opis znajdziesz na tym forum), przy odpowiednich ustawieniach pokazywana jest odległość ostrzenia, głębia ostrości, itp . S3 IS w słabych warunkach oświetleniowych lubi ostrzyc losowo i pokazuje przy tym zieloną ramkę, a wspomaganie autofokusa jest nieskuteczne. Co do karty to sformatuj ją w aparacie, może to pomoże, a jak nie to kupić nową.

BTW próbował ktoś rozdłubać aparat i zamiast tego zielonego światełka dać tam jakąś mocną diodę świecącą?

kropelka_ona
09-02-2008, 14:42
dzięki, tylko że nietylko s3 tak mam...bo i s5 również...
co do softa wgram i zobacze jak wtedy bedzie sie sprawował:)
co do ostrości to nawet przy dobrym oświetleniu ostatnio sobie nie radzi...a moze to ja za duzo przy nim grzebie:lol:

PawelX
09-02-2008, 17:57
CHDK niczego nie poprawi, będziesz tylko widziała na jaką odległość ostrzy. Nie robiłem eksperymentów na ile te wskazania są dokładne. Problem może leżeć gdzie indziej. Może zbyt szybko naciskasz spust zanim aparat wyostrzy. Zdarza się też przypadkowe włączenia makro.

kropelka_ona
10-02-2008, 09:45
Może zbyt szybko naciskasz spust zanim aparat wyostrzy. Zdarza się też przypadkowe włączenia makro.

problem właśnie w tym, że po parokrotnym pomiarze ostorści, kiedy aparat twierdzi, że jest ok naciskam "spuscik". Co do makro...to nie wyobrażam sobie jak mozna właczyc ten tryb i tego nie zauważyć:-? ehheee amatorką jestem ale nie aż taką:lol: :lol:
dziekuje za podpowiedź:grin:

krzylo
08-05-2008, 21:34
u mnie w S3 też ten problem występuje. Zielona ramka na głowę, a potem na kompie widać, że głowa nieostra, tylko zupełnie coś innego. Inny przykład - ludzie na tle płotu lub czegoś z pionowymi elementami, np drzewa, krzewy, gdy to tło jest 2-5 metrów za ludźmi. Odległość fotografowania ok. 30m. Ludzie wypełniają 70% kadru, w celowniku widzę jak byk - zielona ramka na jakimś człowieku. Niestety - 100% takich zdjęć ma ostrość na tło, czyli np. krzaki z tyły. To samo mam w Olku C765UZ. Jak jest jakiś płot lub krzaki za ludźmi, oraz stosuję duży zoom to za Chiny nie ustawi prawidłowo ostrości. Za to w innych warunkach Olek ustawia ostrość w punkt, lepiej od Canona. Tak napradę nie wiem po co Canon stasuje ramkęAF, skoro ostrość i tak jest ustawiana losowo?