PDA

Zobacz pełną wersję : Martwe pixele w G9



Levaros
07-02-2008, 01:32
Witam!
Ok. 2 miesięcy temu kupiłem G9 w sklepie internetowym.
Już następnego dnia odkryłem martwego (świecącego pixela)
Pojechałem - oddałem. Właściciel sklepu proponował mi jeszcze wymianę
-miał jeszcze 3 rozpakowane - oczywiście się nie zdecydowałem.
Następnego kupiłem bliżej, w lepszym sklepie, trochę drożej.
Wziąłem ze sobą laptopa i na miejscu sprawdziłem matrycę.
Pstryk i co... 2 świecace pixele centralnie na środku.
Wymienili od razu - sprawdziłem -wszystko gra!
Po miesiącu używania - dzisiaj przez przypadek odkryłem z przerażeniem
świecącego, z czarną otoczką pixa. Widać nawet gołym okiem na monitorze.

Czy to jest normalne w tych modelach? i czy mogą pojawić się następne??

Sempoo
07-02-2008, 12:22
Jako posiadacz G9 od 4 miesięcy (ok. 2000 zdjęć) - nie odnotowałem w swoim egzemplarzu martwych pikseli.

A widzisz je na rawach czy jpg? Jeśli w raw - to jakim softem wywołujesz rawy?

Levaros
07-02-2008, 18:43
widze je tu i tu niestety...
ja napisalem troche błędnie: MARTWE tak naprawde one nazywane są: gorące pixele
troche wczoraj poczytałem i okazuje sie, ze każda matryca CCD posiada gorące piksele :(.
Mozna to łatwo sprawdzic robiac fotę zakrywając czyms całkowicie obiektyw - a potem obejrzec bardzo dokladnie w powiekszeniu - centymetr po centymetrze czarną powierzchnię

a RAWy wywołuje tym dostarczonym z aparatem:
Canon Utilities RAW Image Tools 3.0
.... nawet daje rade - chyba, że polecisz cos innego?

Chris_11
07-02-2008, 21:33
Martwe a gorące pixele to dwie różne sprawy. Martwy pixel będzie zawsze w tym samym miejscu, bez względu na tryb fotografowania. Gorący pixel zależny jest od długości czasu naświetlania, czułości matrycy, trybu fotografowania, itd... i jest czymś naturalnie występującym w aparatach cyfrowych. Czasami bardzo widoczny, czasami w ogóle.
Ja mam ich pełno i kompletnie się tym nie przejmuje, czego i Tobie radzę. A jeśli już będą widoczne na zdjęciu to PS, stempel i do dzieła.

Gringo997
08-02-2008, 11:43
jeżeli te piksele wystepują zawsze w tym samym miejscu to wymień aparat a jeżeli pojawiają się one tylko przy dłuższych czasach to nie masz się o co bać:)

ja w moim kompakcie obserwowałem jak umierał śmiercią naturalną - roiło się w nim od martwych pikseli i przybywało też gorących... na szczęście mam teraz lustro i święty spokój:)

Bart_Diver
26-02-2008, 22:02
Witam
Miłem podobny problem z moim G9. Kupiłem go 14 dni temu i od razu zauważyłem mertwe pixele. Skontaktowałem się z servisem canona i zostałem skierowany warszawskiej firmy CSI.
Muszę powiedzieć, że goście pełna profeska. Wysyłka na ich koszt w czwrtek a już w pomiedziałek aparat był u mnie. Oczywście bez martwych pixeli :D

Pozdrawiam
Bart_Diver

zaxxxon
08-04-2008, 20:19
a co jeśli pixel tego typu jest na LCD tylko? Taka niebieska kropka (jaaasno niebieska, morska), nie zawsze widoczna...

andres
09-04-2008, 10:10
Ludzie czy wy naprawdę nie macie większych zmartwień? Wymieniac aparat z powodu jednego hot-pixela? podziwiam.