PDA

Zobacz pełną wersję : ACR vs. DPP a wielkośc wynikowego jpg



wildhog
05-02-2008, 23:33
witam,
Czy jakaś mądra głowa z forum wytłumaczy mi gdzie robie błąd podczas zapisyania RAWa do jpg.
Chodzi mi o wielkość pliku.
Jeśli używam canowego DPP 3.0 z RAWA ok 10Mb otrzynuje jpg około 6 MB, a ten sam plik skonwertowany ACR'em to około 1,5MB

Dlaczego konwertując ACR mój jpg jest tak "mały"?

Janusz Body
05-02-2008, 23:57
witam,
Czy jakaś mądra głowa z forum wytłumaczy mi gdzie robie błąd podczas zapisyania RAWa do jpg.
Chodzi mi o wielkość pliku.
Jeśli używam canowego DPP 3.0 z RAWA ok 10Mb otrzynuje jpg około 6 MB, a ten sam plik skonwertowany ACR'em to około 1,5MB

Dlaczego konwertując ACR mój jpg jest tak "mały"?

Tj. ten z DPP za duży czy ten z ACR za mały? ;)

ACR nie zapisuje pliku - dopiero z poziomu PSa możesz zapisać plik i tam jest sporo opcji. Jak chcesz mieć duży plik to wybierz jakość 12 i będzie chyba nawet większy niż z DPP. Pytanie tylko po co?

energia_ki
06-02-2008, 05:13
Czy jakaś mądra głowa z forum wytłumaczy mi gdzie robie błąd podczas zapisyania RAWa do jpg.

dlaczego to miałby być błąd?
u mnie też jpgi z dpp są cięższe niż z acr,
z ciekawości poprosiłam kiedyś znajomego, żeby sprawdził u siebie - to samo
- widać to kwestia różnych algorytmów, zastosowanych w różnych konwerterach


ACR nie zapisuje pliku - dopiero z poziomu PSa możesz zapisać plik i tam jest sporo opcji. Jak chcesz mieć duży plik to wybierz jakość 12 i będzie chyba nawet większy niż z DPP.

Januszu, z całym szacunkiem, ale acr zapisuje i jpgi, i tify - w ogóle bez konieczności otwierania PSa.
Przy jakości kompresji 12 jpg z acr nadal jest lżejszy niż ten z dpp.

[chyba że ja czegoś nie rozumiem z Twojej wypowiedzi, co też możliwe, w końcu jest 4 rano :smile: ]

Janusz Body
06-02-2008, 08:43
...
Januszu, z całym szacunkiem, ale acr zapisuje i jpgi, i tify - w ogóle bez konieczności otwierania PSa.
Przy jakości kompresji 12 jpg z acr nadal jest lżejszy niż ten z dpp.....

Ty wiesz co? Ty masz rację :) Tak mocno korzystam z Bridge'a i PSa że przestałem zwracać uwagę na lewy dolny róg ACR i przycisk 'Save'.

DPP ma wynikowe pliki średnio 1.5 raza większe - dlaczego to pewnie wie tylko Canon. JPEG to w końcu dość mocno rozpowszechniony standard. "Jakościowo" to i tak przy zapisie na "10" z PS (ACR) różnicy nie widać nawet pod lupą. No dobrze - trochę widać na zdjęciach o "very high frequency", zwłaszcza tam gdzie się pojawia mora i jpeg jest mało skuteczny.