PDA

Zobacz pełną wersję : Makro................po raz drugi:-)



Zogi
02-05-2005, 11:00
Mam pytanie. Czy do mojego a510 będzie pasować Sigma 28-80mm F3.5-5.6 II MINI ZOOM MACRO ASPH.??????? Podejrzewam, że nie obędzie się bez pierścienia mocującego. Warto zainwestować w coś takiego??? :oops: Dzięki za porady. 8)

gonzo44
02-05-2005, 11:10
Jezeli dobrze pamietam to a510 jest kompaktem. Wiec jak bys chcial wymienic w nim obiektyw??

Tomasz Golinski
02-05-2005, 11:38
W kompakcie jedyne co można zrobić to domontować odwrotnie drugi obiektyw. Tylko, że powinna chyba to być jakaś stałka 50mm najjaśniejsza, jaką się da. Ostatecznie może być Helios od Zenita.
http://canon-board.info/showthread.php?t=1847

Mac
02-05-2005, 12:10
Nie jestem pewien czy do a510 nie da się dołozyć jakieś nasadki macro, do G5 na pewno jest coś takiego dostępne. Zobacz w sklepach internetowych.

Zogi
02-05-2005, 13:25
Najzabawniejsze jest to, że w instrukcji są podane modele konwerterów do a510 (oczywiście oryginały Canona), a jak próbowałem je znależć na stronce Canon Polska to ani widu ani słychu. Na Allegro również. Chyba sobie jaja robią. To niby gdzie je można dostać.W Hongkongu???????

Mac
02-05-2005, 15:48
Wiesz to jest stary problem u nas akcesoria dodatkowe nie sprzedają się tak jak na świecie (cywilizowanym świecie). W Polsce możesz też to znaleźć na kilku stronach. Zobacz np. u mojego dostawcy www.cyfrowe.pl, jak nie mają standardowo to Ci ściągną. Widziałem to też na jednym z elektronicznych sklepów w Krakowie, jeśli znajdę link to Ci podeślę. U nas generalnie jest słabo z akcesoriami. Ponawiam jednak swój pomysł abysmy w ramach formu stworzyli sklepik dla członków forum. Coś takiego mają Nikoniarze i fajnie im to działa.

gonzo44
02-05-2005, 16:04
Ponawiam jednak swój pomysł abysmy w ramach formu stworzyli sklepik dla członków forum
Moglbys rozwinac mysl

Zogi
04-05-2005, 09:16
Wiesz to jest stary problem u nas akcesoria dodatkowe nie sprzedają się tak jak na świecie (cywilizowanym świecie). W Polsce możesz też to znaleźć na kilku stronach. Zobacz np. u mojego dostawcy www.cyfrowe.pl, jak nie mają standardowo to Ci ściągną. Widziałem to też na jednym z elektronicznych sklepów w Krakowie, jeśli znajdę link to Ci podeślę. U nas generalnie jest słabo z akcesoriami. Ponawiam jednak swój pomysł abysmy w ramach formu stworzyli sklepik dla członków forum. Coś takiego mają Nikoniarze i fajnie im to działa.


Będę bardzo wdzięczny za pomoc. A tak swoją drogą, fajny pomysł z tym sklepikiem. :grin:

kavoo
04-05-2005, 09:43
Coś takiego mają Nikoniarze i fajnie im to działa.
O ktorym sklepie mowisz - sklepie Hesji czy Transicie? Nie wiem jak jest w przypadku Hesji, ale jesli chodzi o Transit to nie jest to zaden "sklep Nikoniarzy" tylko po prostu sklep, ktory dla czlonkow SUN (Stowarzyszenie Uzytkownikow Nikona) oferuje znizki. Wiem, bo to sklep mojego brata ciotecznego.