PDA

Zobacz pełną wersję : [tom517] Zdobycie Tykocina



tom517
04-02-2008, 13:57
Trochę rycerzy :)

Link: Zdobycie Tykocina inscenizacja bitwy (http://www.fotonawesele.pl/index.php?id=12&g2_itemId=1553)

Vitez
04-02-2008, 16:46
Jakich rycerzy? (pokaż no ich na zdjęciu)
Troszkę nie te epoki.
XVII wiek to szlachta, pospolite ruszenie, wojska zaciężne, ciężka kawaleria (husaria, akurat w tej bitwie chyba nie brali udziału). Epoka baroku a nie średniowiecza.
Szkoda tylko że i media lokalne kuleją z historii i zachęcają że na tą bitwę zjadą sie "rycerze" z całej Polski :roll: .

tom517
04-02-2008, 18:11
:] fakt że się zasugerowałem info w mediach. Niestety miłość i zainteresowanie do histroii wyssał brat - historyk, mi pozostały przedmioty ścisłe :).
Ale teraz sprawdziłem i posłużyłem sie wikipedią: "W późniejszych czasach posługiwanie się określeniem rycerz (rycerski) ma już raczej charakter symboliczny określając zazwyczaj szlachcica lub żołnierza ze stanu rycerskiego."

Vitez
04-02-2008, 18:37
Ale teraz sprawdziłem i posłużyłem sie wikipedią: "W późniejszych czasach posługiwanie się określeniem rycerz (rycerski) ma już raczej charakter symboliczny określając zazwyczaj szlachcica lub żołnierza ze stanu rycerskiego."

No na upartego przejdzie... ale to nie to samo, szczególnie w kontekście tzw "grup rekonstrukcji historycznych" .
Bitwa z udziałem rycerzy troszkę inaczej się kojarzy niz strzelanie z armat, muszkietów i walka na szable w kontuszach :roll: .