PDA

Zobacz pełną wersję : EOS + Nikon F - pomocy



Miedziak
04-02-2008, 11:03
Witam!
Niedawno stałem się dumnym posiadaczem 350D z kitowym obiektywem. Jak na razie pozbyłem się funduszy i w najbliższym czasie nie będę mógł sobie pozwolić na zakup dodatkowego obiektywu, ale w szafie mam dwa obiektywy Exakta Varioplan AF, z mocowaniem Nikon F. Słyszałem, że można dostać przejściówki, dzięki którym obiektyw będzie współpracował z EOSem (jak M42), tyle, że są drogie i trudnodostępne. Czy ktoś z Was wie coś więcej w tym temacie? Gdzie szukać, ile to rzeczywiście kosztuje, itp?
Pozdrawiam,
Miedziak

szwayko
04-02-2008, 11:30
Słyszałem, że można dostać przejściówki, dzięki którym obiektyw będzie współpracował z EOSem (jak M42), tyle, że są drogie i trudnodostępne.


Ja kupowalem tutaj
http://cgi.ebay.pl/AF-CONFIRM-Nikon-AI-AIS-non-AI-lens-to-Canon-adapter_W0QQitemZ180212348469

Przejsciowka z potwierdzeniem AF - calosc kosztow z przysylka do domu to okolo 90zł.

gwozdzt
04-02-2008, 11:31
Witam!
Niedawno stałem się dumnym posiadaczem 350D z kitowym obiektywem. Jak na razie pozbyłem się funduszy i w najbliższym czasie nie będę mógł sobie pozwolić na zakup dodatkowego obiektywu,
a próbowałeś zrobić jakieś zdjęcia kitowym? :twisted:
co Ci w nim nie odpowiada?


ale w szafie mam dwa obiektywy Exakta Varioplan AF, z mocowaniem Nikon F.
Jakie konkretnie?
a z grubsza mówiąc - jeśli posiadają pierścień przysłon, to da się używać bez problemu, oczywiście AF nie będzie działał.


Słyszałem, że można dostać przejściówki, dzięki którym obiektyw będzie współpracował z EOSem (jak M42), tyle, że są drogie i trudnodostępne. Czy ktoś z Was wie coś więcej w tym temacie? Gdzie szukać, ile to rzeczywiście kosztuje, itp?
tam gdzie wszystko inne:
http://www.allegro.pl/search.php?string=%28Canon+eos%29+nikon&category=8847&category=8863

Miedziak
04-02-2008, 11:49
Dzięki za podpowiedzi!
Do Gwozdzt- tak, próbowałem robić obiektywem Kitowym i jestem z niego zadowolony :) Powodem, dla którego interesuję się tą redukcją jest to, iż jedna z Exakt ma zakres ogniskowych 70- 210mm, czyli stanowiłaby fajne uzupełnienie zestawu (przynajmniej w oczach amatora, którym jestem).
Co do dokładnego modelu obiektywu, to jest to Exakta Varioplan AF f/4/5.6 (średnica montowania filtra 52mm) i posiada pierścień przysłon. Hmm, czyli na działąnie AF nie mam co liczyć?
Pozdrawiam:)

gwozdzt
04-02-2008, 11:56
Dzięki za podpowiedzi!
Do Gwozdzt- tak, próbowałem robić obiektywem Kitowym i jestem z niego zadowolony :)
to dobrze, bo coraz czesciej ludzie szukaja zamiennika dla KITa nie zrobiwszy nim nawet zadnego zdjęcia ;-)


Powodem, dla którego interesuję się tą redukcją jest to, iż jedna z Exakt ma zakres ogniskowych 70- 210mm, czyli stanowiłaby fajne uzupełnienie zestawu (przynajmniej w oczach amatora, którym jestem).
Co do dokładnego modelu obiektywu, to jest to Exakta Varioplan AF f/4/5.6 (średnica montowania filtra 52mm) i posiada pierścień przysłon. Hmm, czyli na działąnie AF nie mam co liczyć?
Jeśli posiada przysłonę regulowaną pierścieniem to obiektyw da się używać w trybach Av i M.
Natomiast na AF nie ma szans. Żadnych.

Miedziak
04-02-2008, 12:00
No i pięknie:) Dzięki wielkie za pomoc. Właściwie o to mi chodzi, żeby dawał pomiar światła i działał w trybie M, gdyż tylko z niego korzystam... z różnymi skutkami, ale uparłem się, że nie będę sobie "pomagał" ustawieniami automatycznymi- jak się uczyć, to solidnie :)
P.S. W linku, który mi przesłałeś są dwie aukcje - czy oba adaptery "obsłużą" ten obiektyw?
Pozdro i jeszcze raz Wielkie Dzięki :)

gwozdzt
04-02-2008, 12:49
No i pięknie:) Dzięki wielkie za pomoc. Właściwie o to mi chodzi, żeby dawał pomiar światła i działał w trybie M, gdyż tylko z niego korzystam... z różnymi skutkami, ale uparłem się, że nie będę sobie "pomagał" ustawieniami automatycznymi- jak się uczyć, to solidnie :)
Z preselekcji przysłony mozesz spokojnie korzystać - nie trzeba być aż takim purystą :-)


P.S. W linku, który mi przesłałeś są dwie aukcje - czy oba adaptery "obsłużą" ten obiektyw?
jestem przekonany że tak.
Dla siebie wybrałem ten srebrny, bo podejrzewam że z czarnego pewnie z czasem zacznie złazic farba i nie dość, że by paskudnie wyglądał (vide hot-shoe), to jeszcze gotów zasyfić body i szkło odpryskami :-)

Miedziak
04-02-2008, 15:51
Przekonałeś mnie :)
Też zdecyduję się na srebrny.
Jeszcze raz dzięki za info
Pozdrawiam
Miedziak