PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany w PICTURE STYLE 40D



many74
04-02-2008, 00:59
Jak w tytule i niech mi nikt nie mówi że jak sie robi w RAW to można "byle jak" Bo nie sposób pracowac w reporterce non stop na RAW.Chodzi mi o JPEG jak na moje odczucia to np. STANDARD daje za dużo czerwonego nawet z korekcją na -2-kontrast i -2-saturacja mniejsze kłopoty miałem z ustawieniem starego poczciwego 30D niż nowej 40,mam ją miesiąc zrobiłem ok 15tys zdj. i nadal do końca nie jestem przekonany do tego co się "naświetla".Jakie są wasze odczucia i ustawienia "P-S";) Będe wdzięczny może cos ciekawego się dowiem.Pozdrawiam.

Jacek Deka
04-02-2008, 01:35
Było już o tym mówione, ale co tam.
Na 30D ustawiam tak (tak samo jest w 5D, więc myślę, że w 40D będzie podobnie):

Standard : 2,-2,-1,0
Landscape : 2, -2, -1, 0
Neutral : 2,-2,0,0

Jak ktoś ma inne ciekawe ustawienia, to z chęcią zobaczę.

Dorn
04-02-2008, 11:55
Było już o tym mówione...

Kurcze, gdzie, bo nie mogę znaleźć a nie chce rozgrzebywać tematu po raz kolejny a baardzo chętnię bym poczytał i się nauczył.



Standard : 2,-2,-1,0
Landscape : 2, -2, -1, 0


Tego właśnie nie rozumię - przecież to sa chyba takie same ustawienia.

michalab
04-02-2008, 23:42
Tego właśnie nie rozumię - przecież to sa chyba takie same ustawienia.
Landscape z tego co pamiętam bardziej podbija zieleń i niebieski niż czerwony. Generalnie PS to więcej niż tylko te cztery parametry, jak ściągniesz PS Editor to zobaczysz.

iREM
08-05-2008, 19:44
Proszę nie bić, jeśli było. Ale...
Dziś zrobiłem testy na pomidorkach. Statyw, podniesione lustro, manual wh, manualne nastawy. RAW. 4 foty, ten sam obiektyw, ta sama ekspozycja. Jedyne zmiany to picture style: 1. Neutralny, 2. Standard, 3 portret, 4. krajobraz.
Cztery foty, synchronizacja "wywołania" - dla pewności, żeby nie gmerać - w LR. I co wychodzi? Różna ostrość oraz - uwaga - różne histogramy. Panie, Panowie - o co chodzi??? Co zrobiłem źle? Czy picture style w 40D działają także w RAWach????
Proszę o pomoc.

Gizzmo
08-05-2008, 19:58
Co masz na mysli piszac "synchronizacja "wywołania" - dla pewności, żeby nie gmerać - w LR"? Nie chce ferowac wyrokow ale pewnie tutaj jest pies pogrzebany.

iREM
08-05-2008, 20:05
Co masz na mysli piszac "synchronizacja "wywołania" - dla pewności, żeby nie gmerać - w LR"? Nie chce ferowac wyrokow ale pewnie tutaj jest pies pogrzebany.

Chodzi o dokładne sprawdzenie czy nic nie zostało zmienione przy wczytaniu - wszystkie parametry są identyczne dla 4 fotek.
Przed chwilą sprawdzałem to samo w szopie. Histogramy są różne. Aparat był*mocno przyśrubowany do statywu, statyw ciężki jak cholera, full manual - co jest grane?
Zmiany nie są tak duże jak przy jpgach, ale dostrzegalne gołym okiem.

merger
08-05-2008, 20:13
w rawach masz wiekszosc ustawien aparatu, to i pewnie Picture styles sie lapia. skoro do rawow przenosi WB, to czemu nie to.
ogolnie jest to dobre rozwiazanie ,bo w niektorych sytuacjach pozwala przyspieszyc obrobke.
a polega to tylko na tym, ze raw ma przy wywolaniu inne parametry ustawione. mozesz go sobie przerobic spowrotem na rawa bez PS.

Gizzmo
08-05-2008, 20:16
Ale patrzysz na histogramy po otwarciu raw w ACR? Czy ogladasz wbudowane w RAW miniaturki, czyli zaszyte JPG w RAWie?

iREM
08-05-2008, 20:48
w rawach masz wiekszosc ustawien aparatu, to i pewnie Picture styles sie lapia. skoro do rawow przenosi WB, to czemu nie to.
ogolnie jest to dobre rozwiazanie ,bo w niektorych sytuacjach pozwala przyspieszyc obrobke.
a polega to tylko na tym, ze raw ma przy wywolaniu inne parametry ustawione. mozesz go sobie przerobic spowrotem na rawa bez PS.

Chodzi o to, że nawet Canon twierdzi, że style nie są aktywne w trybie RAW.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ale patrzysz na histogramy po otwarciu raw w ACR? Czy ogladasz wbudowane w RAW miniaturki, czyli zaszyte JPG w RAWie?

Oglądam histogramy i w ACR i w LR i po otwarciu w szopie. Wszystkie się różnią (każdy z 4 profili). Jak już wspomniałem nie tak mocno jak jpgi, ale jednak się różnią. Zastanawiam się co jeszcze mogło mieć wpływ na różne histogramy, przecież kurka Canon chyba jednak wie co produkuje i sprzedaje...

Wini
08-05-2008, 20:59
Chodzi o to, że nawet Canon twierdzi, że style nie są aktywne w trybie RAW.

Nie bardzo rozumiem. Ja otwieram w DPP i odzwierciedla style.
W trybie raw nic nie jest aktywne, z wyjątkiem parametrów potrzebnych do jego odczytu


Cztery foty, synchronizacja "wywołania" - dla pewności, żeby nie gmerać - w LR. I co wychodzi? Różna ostrość oraz - uwaga - różne histogramy.

Style mają różne ustawienia, więc wychodzi np. różna "ostrość" i inne parametry

iREM
08-05-2008, 21:16
Nie bardzo rozumiem. Ja otwieram w DPP i odzwierciedla style.
Style mają różne ustawienia, więc wychodzi np. różna "ostrość" i inne parametry

DPP korzysta ze stylów, ale ani PS ani ACR ani LR - nie potrafi (jeszcze?)

Jak twierdzi Canon:
"Picture Style information is fixed onto JPEG images at the time of capture. When shooting RAW images, all Picture Style information can be adjusted in Digital Photo Professional after the shoot. You can download additional Picture Style presets from Canon for use in Digital Photo Professional."

I jak twierdzi Adobe:
"1) ACR doesn't seem to recognize the Canon EOS 5D "Picture Style" settings selected when shooting RAW.
2) It doesn't seem to recognize the Picture Style if it is changed in Digital Photo Professional and saved. "

Misiaque
08-05-2008, 22:00
To Adobe gdyba? :D

Wini
08-05-2008, 22:13
DPP korzysta ze stylów, ale ani PS ani ACR ani LR - nie potrafi (jeszcze?)

Ale do każdego stylu sam możesz ustalić inne parametry. Może są różnie ustawione, a to bierze pod uwagę ACR przy odczycie raw?

Gizzmo
09-05-2008, 05:30
A ostrosc ustawiales recznie? Czy dzialal AF przez co na kazdym zdjeciu mogl trafic w inne miejsce.

iREM
09-05-2008, 08:06
A ostrosc ustawiales recznie? Czy dzialal AF przez co na kazdym zdjeciu mogl trafic w inne miejsce.

Testy powtórzyłem dziś. AF na środkowym punkcie - i przełączenie na manual. Wszystkie próbki robione na manual. Typ pomiaru - punktowy. Statyw, podniesione lustro, ekspozycja na manual, ręczny balans bieli.
Histogramy są różne(!) Różna jest ostrość oraz odcień (co widać gołym okiem, choć zmiany nie są tak mocne jak w przypadku jpgów.).

Jeśli znajdzie ktoś fachowe wyjaśnienie będę wdzięczny :-)
No chyba że EOS 40D nie potrafi zrobić 3 identycznych zdjęć.