PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecia przedmiotow na Allegro



seta_lp
03-02-2008, 23:19
Witam... Jestem szczesliwym posiadaczem 400d... Dotychczas uzywalem go do robienia zdjec lenerowych lub zdjec dla firmy... Natomiast ostatnio moja zona poprosila mnie o zrobienie jej zdjec kolczykow do aukcji na Allegro... dysponuje szklami 18-50 KIT, 28-200, 70-300 nie mam namiotu i zadnej lampy co powinienem kupic lub czy sa jakies sposoby aby w tani i prosty sposob srobic piekne zdjecie?? Pozdrawiam i prosze o pomoc...

arturs
04-02-2008, 01:43
Jak tylko jedne kolczyki to najlepiej przy oknie w dzień na białym tle - ewentualnie zrób sobie ekran odbijający światło ze styropianu lub folii aluminiowej i odbij nim światło z okna.. jak coś więcej niż kolczyki to już trzeba coś do świacenia niestety..

Rafał205
04-02-2008, 01:54
Z doświadczenia wiem ze styropian wbrew pozorom ma słaby współczynnik odbicia światła lepszy będzie biały brystol albo właśnie folia aluminiowa ja naklejam folie na kawałek krtonu Np. po telewizorze za pomocą kleju Np. do papieru koszt takiej „blendy” zrobionej w zaciszu domowym to około 2,80zł bo w carrefourze folia kosztuje 2zł i klej do papieru 80gr a karton jak się zagada z obsługa ma się za darmo :D możesz użyć jakieś lampy Np. nocnej najlepiej 2 żeby wydobyć fakturą 1 a 2 usunąć cień ale to pewnie wiesz ….

robgr85
04-02-2008, 05:45
koszt takiej „blendy” zrobionej w zaciszu domowym to około 2,80zł bo w carrefourze folia kosztuje 2zł i klej do papieru 80gr a karton jak się zagada z obsługa ma się za darmo :D możesz użyć jakieś lampy Np. nocnej najlepiej 2 żeby wydobyć fakturą 1 a 2 usunąć cień ale to pewnie wiesz ….

w supermarketach za ok 10pln można kupić takie osłony na przednie szyby samochodu. Nie trzeba się bawić w klejenie, a można ładnie zwinąć i nie będzie dużo miejsca zajomować czekając na kolejną 'sesję'.

Pozdr

seta_lp
04-02-2008, 09:40
W tym jest problem ze kolczykow jest duzo... A mysle o tym ze beda wystawiane jeszcze inne i to w dluzych ilosciach...

Janusz Body
04-02-2008, 09:58
1. Zrób zdjęcia na zewnątrz w pochmurny dzień (może być na balkonie). Unikniesz blend, doświetlania i innych cudów na kiju.

2. Zdjęcia rób ze statywu z wężykiem albo samowyzwalaczem.

3. Podkładka chyba najlepiej czarna. Złoto i srebro świetnie wyglądają na czarnym tle. W sumie to istotne żeby tło było matowe i tak ustawione w stosunku do aparatu żeby nie było żadnych odblasków. Czarny materiał (jakikolwiek rodzaj płótna) zwykle można znaleźć w domu - może być czarny garnitur, płaszcz żony, cokolwiek..

4. Biżuteria nawet najpiękniejsza jeszcze piękniej wygląda na ładnej kobiecie. Przejrzyj katalogi reklamowe albo strony www z biżuterią.


Jeśli kolekcja jest droga to może warto pomyśleć żeby oddać sprawę w ręce fachowca :)

senner
04-02-2008, 16:45
w supermarketach za ok 10pln można kupić takie osłony na przednie szyby samochodu. Nie trzeba się bawić w klejenie, a można ładnie zwinąć i nie będzie dużo miejsca zajomować czekając na kolejną 'sesję'.

Pozdr


ja takie cudo kupiłem za 2 zł w sklepie pod taką nazwą :D

robgr85
04-02-2008, 18:23
W tym jest problem ze kolczykow jest duzo... A mysle o tym ze beda wystawiane jeszcze inne i to w dluzych ilosciach...

jeśli masówka, i fotki będą robione jeszcze wiele razy, to chyba dobrym pomysłem byłoby zaopatrzyć się w namiot + jakieś żarówki błyskowe/(lub lepiej falashe działające w manualu), ale to już większy wydatek.

Pozdrawiam,
Robert

seta_lp
04-02-2008, 21:08
No myslalem wlasnie o namiocie ale niestety zamiast zarowek blyskowych chcialem cos moze innego... Czy np. mozna je zastapic lampami stalymi??

robgr85
05-02-2008, 17:00
No myslalem wlasnie o namiocie ale niestety zamiast zarowek blyskowych chcialem cos moze innego... Czy np. mozna je zastapic lampami stalymi??

IMHO najlepiej żarówki błyskowe lub flashe zewnętrzne.