PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnoścnie G6



JurekGR
01-05-2005, 21:24
Witam.
Jestem raczej niedoświadczonym miłośnikiem fotografii, i w związku zz tym nam pytanie.
Wcześniej posiadałem Canona A80. Teraz przesiadłem się na G6 :)
Staram się poznać G6 dokładniej i tu nasunęło mi się pewne ale.
Z tego co wiem to G2 (oczywiście w A80 również) był na pokrętle naniesiony tryb do zdjęć w ruchu. W G6 czegoś takiego niestety brak :-(
Czy ktoś móglby mi podpowiedzieć jak mam "w miarę standerdowo" ustawiać (przesłona, migawka, itd...) tak aby zdjęcia w ruchu wychodziły nie gorzej niż w A80 i G2???
Nie wiem czy poprawnie sformułowałem pytanie ale jak na razie się uczę.
Pozdrawiam, i z góry dziękuję za konstruktywną odpowiedź.

ciapek
07-05-2005, 22:54
Zależy jaki ruch chcesz sfotografować.
Jak chcesz zamrozić - krótki czas. Przy śledzeniu obiektu z rozmyciem – może być dłuższy, itd.
Kombinacji jest sporo.

Vitez
07-05-2005, 23:54
Nie wiem czy poprawnie sformułowałem pytanie ale jak na razie się uczę.
Pozdrawiam, i z góry dziękuję za konstruktywną odpowiedź.

Zdecydowanie polecam jakas przystepna ksiazke o fotografowaniu ktora rozwieje twoje watpliwosci na tematy "mam taka a taka sytuacje, jak nastawic parametry aparatu by wyszlo tak jakbym chcial" .
Laczac wiedze ksiazkowa (bardzo przystepna jest wg mnie ksiazka National Geographic "Szkoła fotografowania" , bez zadnych dopiskow, i wersja ksiazkowa a nie multimedialna) z mozliwoscia darmowych prob i bledow na cyfrowce - szybko zalapisze jak nastawic aparat w trybie Tv by zdjecia wychodzily ci takie jak w G2 na trybie sportowym :roll: .

JurekGR
18-05-2005, 15:57
Wielkie dzięki. Książkę przestudiowałem i rzeczywiście bardzo mi pomogła i rozjaśniła.
Dzięki Vitez.

VOYAGEUR
09-09-2005, 10:20
G6 jest skierowany dla uzytkownikow ktorzy wiedza jak ustawic parametry zeby cos wyszlo poruszone lub nie. Moim zdaniem to wielki plus bo te wszystkie programy fotografowania naprawde wygladaja dziecinnie. Polecam ksiazke lub dyski Szkola fot. NG dowiesz sie wszystkiego.