PDA

Zobacz pełną wersję : Zniknęło część menu (40D)



MaD77
02-02-2008, 12:49
Witam, mam nadzieję, że ktoś z użytkowników forum mi pomoże.
Otóż dzisiaj udałem się do pracy wyjąłem sprzęt z plecaka, podpiąłem szkło i okazało się, że aparat zaczyna wariować. Tzn. nie mogłem ustawić wartości przysłony, migawki, iso itp. Wszedłem więc w menu i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że zniknęła część dostępnych opcji. Zamiast 7 pozycji mam tylko 4, m.in. nie ma tej z formatowaniem ustawień aparatu, a w zakładce jakość nie mogę ustawić RAW.
Wie ktoś co mogło się stać?

BX19TRD
02-02-2008, 12:53
Nie denerwuj się jeśli głupie, ale nie ustawiłeś tak przypadkiem na "głupawkę" - taki zielony prostokącik. Wtedy te opisane przez Ciebie opcje są niedostępne

MaD77
02-02-2008, 12:53
Właśnie, nie:( Mogła mu zaszkodzić temperatura?

I jeszcze jedno pytanie, jak wyjąć baterię podtrzymującą napięcie?

BX19TRD
02-02-2008, 12:57
No to może jak w windowsie - jakiś reset. Powyciągaj baterie (wszystkie)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Acha , a w archiwum szukałeś?
Bo za chwilę jakiś z większym stażem Cię ochrzani jeśli było :-)

MaD77
02-02-2008, 13:03
No to może jak w windowsie - jakiś reset. Powyciągaj baterie (wszystkie)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Acha , a w archiwum szukałeś?
Bo za chwilę jakiś z większym stażem Cię ochrzani jeśli było :-)
Szukałem, gościu miał podobny problem, ale z 300D. Jemu pomogła zmiana firmweare. To rzeczywiście wygląda tak jakby mi się zepsuło pokrętło nastaw, bo objawy są takie jakby cały czas był w trybie auto:?

roofman
02-02-2008, 13:05
Może wyłącz aparat i energicznie pokręć kółkiem zmiany trybów?
Objaw jakby nie łączyło właśnie to kółko i zatrzymało sie na trybie zielonym...
Po tym ustaw tryb np. P włącz aparat i zobacz czy coś się zmieniło.

Vitez
02-02-2008, 19:34
I jeszcze jedno pytanie, jak wyjąć baterię podtrzymującą napięcie?

Znajdź na forum instrukcję, znajdź w instrukcji odpowiedź na to pytanie.
Jeśli "ci sie nie chce" to tylko odpowiem że to trwa krócej niż napisanie dwuzdaniowego posta na forum :p , więc dziwne by było twoje marnotrastwo swojego czasu...

Jacek Deka
02-02-2008, 19:40
A mnie się coś wydaje, że ustawiłeś pokrętło na auto, a tam praktycznie nie ma za dużo opcji. Można jeszcze zrestartować ustawienia, albo zrobić upgrade firmware'u.

MaD77
03-02-2008, 01:24
Jeśli "ci sie nie chce" to tylko odpowiem że to trwa krócej niż napisanie dwuzdaniowego posta na forum :p , więc dziwne by było twoje marnotrastwo swojego czasu...
Dzięki, czytam to forum od jakiegoś czasu i z twojej strony akurat nie oczekiwałem innej odpowiedzi:roll: Zresztą wspomniał już o tym "BX19TRD".

meian
03-02-2008, 07:42
Swojego czasu miałem podobny problem w Nikonie D2Hs, zmiana softu i po problemie...
No albo rzeczywiście w Twoim przypadku "auto" mogło "zadziałać" ;)

Vitez
03-02-2008, 18:31
Dzięki, czytam to forum od jakiegoś czasu i z twojej strony akurat nie oczekiwałem innej odpowiedzi:roll: Zresztą wspomniał już o tym "BX19TRD".

Od czegoś mam ten podpis pod nickiem "zło konieczne" 8) .
Ale wybacz, bo zapomniałem zrobić jeszcze jedną rzecz należną leniuchom - przeniosłem do "dla początkujących" .
.
.
.
.
.
I tu następuje flejm na temat abuse władzy.