PDA

Zobacz pełną wersję : A720is -POMOCY!!!



kasia84
02-02-2008, 00:14
Witam,
Jestem zupełnie zielonym posiadaczem w/w aparatu, nabyłam go w grudniu i jest to mój pierwszy zakup tego rodzaju, tym bardziej jestem załamana, że już teraz mam z nim problemy :cry: Dlatego też postanowiłam dołączyć do Waszego Szanownego Grona licząc, że któryś z Użytkowników będzie w stanie mi pomóc... Ale przejdźmy do sedna sprawy: Ostatnio zauważyłam że zmieniając tryby wyświetlają mi się one w cały świat tzn. Program AE wyświetla jako Preselekcję czasu, Portrety również; Krajobrazy to u mnie Auto, tak samo jak tryb Dzieci i zwierzęta, Wnętrza i Sceny specjalne. Pozostałe tryby wyświetla prawidłowo (jeszcze). Próbowałam przywrócić ustawienia fabryczne ale to nic nie daje. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić i co mogło spowodować takie usterki, bo jeszcze tydzień temu wszystko było w porządku, a aparat był prawie nie używany(sesja-brak czasu). Chciałabym uniknąć wysyłania go na gwarancję, bo wreszcie mam czas i mogę się nim pobawić :(
Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc :)

sabuniek
02-02-2008, 00:41
Jesli dobrze rozumiem to wychodzi na to ze pokrętło zmiany trybów jest źle załozone, bez serwisu chyba sie nie obejdzie, albo spróbuj zareklamować w sklepie.

PS Tryb Dzieci i zwierzęta, Wnętrza i Sceny specjalne to właśnie tryb auto ale na pokretle chyba SCN z tego co pamietam.

Ciosna
02-02-2008, 11:52
Troszeczkę nie kumam. Czyli część trybów pozamieniała się miejscami, a część jest na swoim właściwym miejscu. Ale wszystkie tryby pracy masz :?:,żadnego nie wcięło. Raczej tylko serwis będzie w stanie to naprawić, zważywszy że jest na gwarancji. Jak są wszystkie tryby to fociłbym teraz jak masz na to czas, a aparat wysłałbym za kilka dni/tygodni jak tego czasu na fotografowanie nie będzie.

kasia84
02-02-2008, 13:06
Na pokrętle mam ogółem 13 trybów (przy czym np tryb Sceny specjalne, miał jeszcze 7 opcji do wyboru), a teraz wyświetla mi je tak jak opisałam wyżej i np zamiast SCN jest tylko Auto :( Chyba rzeczywiście bez serwisu się nie obejdzie :cry: Nie pozamieniały się miejscami tylko tak jakby zniknęły niektóre opcje...

Mortiis
03-02-2008, 00:03
Najprawdopodobniej należy wgrać nowy firmware. Jeżeli aparat jest na gwarancji to zrobią to za darmo. Można próbować samemu ale jak coś pójdzie nie tak, to wówczas naprawa pewnie będzie płatna.

kmeleon
06-02-2008, 14:16
Albo serwis albo jeszcze spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.

barto78
16-02-2008, 03:26
Problem tkwi w pokretle zmiany trybow. Wgranie nowego softu czy przywracanie ustawien fabrycznych nic nie da. Jest to uszkodzenie mechaniczne. Pokretlo zmiany trybow ma od spodniej strony 2 blaszki, ktore dotykaja metalowych stycznikow. Czasem zdaza sie ze te blaszki sie wygna i dotykaja nie tych stykow co trzeba. Wtedy wlasnie aparat wybiera inny tryb fotografowania niz wskazuje pokretlo. Oczywiscie aparat nalezy reklamowac lub wymienic jesli jest taka mozliwosc.

kasia84
24-02-2008, 23:00
Wczoraj odebrałam aparat po reklamacji. Na karcie napisali, że usterki nie stwierdzono i reklamacja była nieuzasadniona... Mogliby napisać jeszcze parę rzeczy, a mi i tak jest wszystko jedno, bo aparat wreszcie chodzi jak trzeba i pokrętło jest znowu sprawne :D Widocznie pomogła sama wizyta w miejscu mocy... ;) Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!!!