PDA

Zobacz pełną wersję : Lampy dla amatorskiej zabawy



wojtek_j
28-01-2008, 22:13
http://www.vito.com.pl/component/page,shop.product_details/category_id,40/flypage,shop.flypage/product_id,68/option,com_virtuemart/Itemid,2/vmcchk,1/ mogę mieć coś takiego za 150 zł opłaca się?

arturs
28-01-2008, 23:36
W funsporcie http://www.funsports.pl/index.php?cPath=22_54
mocniejsze żarówki są tańsze.. Ale z moich zabaw takimi żarówkami błyskowymi wynikają 2 wnioski - trzeba mieć albo lampę zewnętrzną do wyzwalania (widzę że masz - ale nie piszesz jaką) - bo mają fotocelę i trzeba wyzwalać w trybie manualnym lampy) albo mieć żarówki z wejściem synchro i sterowane kabelkami (te takie nie są) i synchro w aparacie (w 400D nie ma więc potrzebna kostka)..
Druga ważna rzecz na którą zwracałbym teraz uwagę - kupiłbym lampy z regulacją mocy - te żarówki błyskają pełną mocą i czasem są za mocne (np. namiot bezcieniowy - jak masz mało miejsca to trzeba kombinować żeby je osłabić)..

Pozdrawiam
Artur

wojtek_j
28-01-2008, 23:45
Dzięki za wypowiedz.Ehhh to raczej do zabawy raz na jakiś czas to szkoda mi inwestować.Lampę mam 430 ex.

arturs
29-01-2008, 00:01
Dzięki za wypowiedz.Ehhh to raczej do zabawy raz na jakiś czas to szkoda mi inwestować.Lampę mam 430 ex.

Jak do zabawy to spoko.. tylko jak masz mały pokój to bedą za mocne - i trzeba będzie kalką techniczną czy jakimś materiałem "przyciemniać" albo robić na jakiś przysłonach typu 22 itp.. ale zabawa z lampą główną na aparacie i dwoma żarówkami jest przednia.. całkiem na nowo odkrywasz światło.. chociaż ja chyba przegiąłem bo jak tylko wyciągam żarówki to reszta rodziny wkłada okulary przeciwsłonwczne :mrgreen: - do prostej zabawy poleciłbym ci te z funsportu.. firma sprawdzona .. i jak nazwa muwi bedziesz miał z tego "fun" ;)

robgr85
29-01-2008, 04:00
http://www.vito.com.pl/component/page,shop.product_details/category_id,40/flypage,shop.flypage/product_id,68/option,com_virtuemart/Itemid,2/vmcchk,1/ mogę mieć coś takiego za 150 zł opłaca się?


hmm a co rozymiesz poprzez "amatorską zabawę"?

wojtek_j
29-01-2008, 08:42
hmm a co rozymiesz poprzez "amatorską zabawę"?

To znaczy że nie mam studia i nie będę miał gdyż aż do tego stopnia fotografią się nie zajmuję.Chodziło mi o to że czasem jak bym miał ochotę to coś sobie popstrykam bo wydanie 150 zł na lampy nie jest wielkim wydatkiem no ale jeżeli mam jeszcze dokladać do tego większą sumę lub to co kupię ma być marne to szkoda mi na to wydawać.Lepiej poczekać i kupić sobie coś porządnego jak już będę tego naprawdę potrzebował.

arturs
29-01-2008, 11:32
To znaczy że nie mam studia i nie będę miał gdyż aż do tego stopnia fotografią się nie zajmuję.Chodziło mi o to że czasem jak bym miał ochotę to coś sobie popstrykam bo wydanie 150 zł na lampy nie jest wielkim wydatkiem no ale jeżeli mam jeszcze dokladać do tego większą sumę lub to co kupię ma być marne to szkoda mi na to wydawać.Lepiej poczekać i kupić sobie coś porządnego jak już będę tego naprawdę potrzebował.

Kup sobie 2 żarówki błyskowe z normalnym gwintem na 230V (możesz je wkręcić w zwykłą oprawkę) - ja do zabawy nie kupowałem klipsów ani statywów a używam lampek biurowych takich wyginanych jakby na sprężynie (tzw. "gęsia szyja") z kloszem pomalowanycm na biało od środka (typowe lampki biurkowe) - można błyskawcznie przestawiać, mam lampki tylko z fotocelą bez synchro więc wyzwalam błyskiem z 580 ustawionej w tryb M (bo w e-TTL przedbłysk wyzwala żarówki) - w 150 zł się zmieścisz i się pobawisz..
I jak pisałem - okulary przeciwsłoneczne dla modeli ;)