PDA

Zobacz pełną wersję : Polar



DariuszM
15-04-2004, 00:31
jaki wybrać do 28-135 ISa? Na allegro widze duzą rozpiętość pomiędzy Hama za ok 150zł i inne Hoya, B&W - te są za 300-400zł - czy na fotkach widac gdzie uzyto hamy (czy to syf wogóle?) a gdzie innego?

Vitez
15-04-2004, 03:20
jaki wybrać do 28-135 ISa?

Hoya niebieska albo czarna, oby nie zielona.


czy na fotkach widac gdzie uzyto hamy (czy to syf wogóle?) a gdzie innego?

Zalezy od wrazliwosci... ja zauwazylem roznice pomiedzy Hoya a Hama a King 8) (kolejnosc nieprzypadkowa) , najlepiej robic dobrze oswietlone, dosc kontrastowe i kolorowe zdjecie... przyblaklosc lekka (kolorow, kontrastow) jednego zdjecia wzgledem drugiego to wlasnie efekt (negatywny) filtru.

Czacha
15-04-2004, 08:38
kiedys na pl.rec.foto ktos zrobil test polarow... roznica poza jakoscia szkiel i iloscia powlok antyodblaskowych jest rowniez w intensywnosci i rownomiernosci polaryzowania swiatla...

mysle ze na filtrach nie ma co oszczedzac: hoya super HMC badz B+W MRC .. nie zadna Hama...

DariuszM
18-04-2004, 13:37
czy te oznacznia MRC, HMC są na tych filtrach i trzeba uważać żeby kupic własnie te modele czy każdy polar kołowy BW bedzie MRC? na fotkach opakowan jakoś nie widziałem tych oznaczeń...

Czacha
18-04-2004, 14:35
hoya ma na sobie napis z tego co pamietam.. b+w chyba nie... ale nie jestem pewien