PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy Mamiya



milanowski
27-01-2008, 18:49
Witam wszystkich Forumowiczów.
Przepraszam, jeśli był podobny wątek. Nie udał mi sie go odszukać.
Jestem świeżym posiadaczem canona 1d. W necie dostępne są przejścia z mocowania obiektywu Mamiya do body Canon. Mam dwa takie obiektywy - 80 i 150 mm. Czy ktoś sprawdzał, jak takie szkła współpracują z matrycami pełnoklatkowymi - lub nieco mniejszymi, jak w moim przypadku?

czornyj
27-01-2008, 22:28
Problemem jest b.wysoki koszt przejściówki, dlatego też osobiście sobie odpuściłem...

milanowski
27-01-2008, 22:52
Koszt ok. 150 zł. Może w końcu sam się skuszę. Szkła - wiadomo
świetne. Jeśli nie znajdzie się użytkownik takiej przejściówki sam za jakiś czas zaryzykuję. Napiszę, jak wyszło.

Krzychu
27-01-2008, 23:22
Koszt ok. 150 zł. Może w końcu sam się skuszę. Szkła - wiadomo
świetne. Jeśli nie znajdzie się użytkownik takiej przejściówki sam za jakiś czas zaryzykuję. Napiszę, jak wyszło.

Sekor C ? 80 mm dość mierne opinie miał - jeden i drugi (1.9 i 2.8) - miałem tego drugiego i faktycznie na średnim formacie rewelacją nie był...

milanowski
27-01-2008, 23:46
Jasne, są lepsze ale takie tylko mam. Zrobiłem trochę zdjęć Mamiyą i nie narzekam na jakość tych szkiełek ale raczej rozbudowy zestawu nie planuję. Na lepsze obiektywy do Canona jeszcze trzeba nazbierać i myślałem, że niedużym kosztem mógłbym je wykorzystać. Tylko tyle. Mam przejście z M42 na Canona i dwa Takumary - doświadczenia dość przyjemne. Wiadomo - w tym przypadku mnożnik 1,3 ale punktem odniesienia jest mały obrazek. Ciekaw byłem, jak sprawa się ma z obiektywami ze średniaka.

voytecb
27-01-2008, 23:55
Koszt ok. 150 zł. Może w końcu sam się skuszę. Szkła - wiadomo
świetne. Jeśli nie znajdzie się użytkownik takiej przejściówki sam za jakiś czas zaryzykuję. Napiszę, jak wyszło.

Mam przejściówkę do sekora c 80mm koszt 130 pln, jak jesteś zainteresowany to namiary znajdziesz na forum m42( pan Jankowski), zresztą do pentacona też mam adapter jego roboty.

milanowski
28-01-2008, 00:11
Dzięki za pomoc. Będzie pewniej i taniej niż z ebay.
pozdrawiam

czornyj
28-01-2008, 03:09
Koszt ok. 150 zł
Dziwne - swego czasu w raysfoto zaśpiewali mi kilkaset złotych...


Sekor C ? 80 mm dość mierne opinie miał - jeden i drugi (1.9 i 2.8) - miałem tego drugiego i faktycznie na średnim formacie rewelacją nie był...
A to ciekawostka, bo we wszystkich testach nic mu nie brakowało, a i kilka slajdzików swoim własnym popełniłem i ciężkoby mi było do czegoś się dopieprzyć (poza ogólnie maławym formatem 645)

CamelXP
28-01-2008, 10:06
Mam przejściówkę do sekora c 80mm koszt 130 pln, jak jesteś zainteresowany to namiary znajdziesz na forum m42( pan Jankowski), zresztą do pentacona też mam adapter jego roboty.

Czy ja dobrze rozumiem, że p. Jankowski zajmuje się wytwarzaniem przejściówek? czy robi też na zamówienie? Jak z jakością? Można jakiś kontakt (majla, www, telefon, allegro, namiar na forum)?

milanowski
28-01-2008, 10:34
Tą już widziałem wcześniej
http://cgi.ebay.pl/Adapter-Fits-For-Mamiya-645-lens-to-Canon-Camera_W0QQitemZ310016880748QQihZ021QQcategoryZ299 76QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem?_trksid=p1 638.m122

ale teraz pojawiły sie przejściówki z shiftem:
http://cgi.ebay.pl/SHIFT-PCS-adapter-Mamiya-645-Canon-EOS-BRAND-NEW_W0QQitemZ280194933978QQihZ018QQcategoryZ30059Q QrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem?_trksid=p1638 .m122

delaa
28-01-2008, 18:15
Jak z jakością? Można jakiś kontakt (majla, www, telefon, allegro, namiar na forum)?
Hi !
Jakość "niestety" :) jest taka - że nie można sie przyczepić do absolutnie niczego ...
Namiar - znajdziesz tutaj :
http://forum.stock-photo.pl/
Pozdrawiam.

milanowski
29-01-2008, 10:09
Niestety. Do tego elitarnego grona nie można już dołączyć bez egzaminu. Po wypełnieniu formularza - podaniu swoich namiarów, hasła itp. przychodzi mail z taką informacją, min:
"W chwili obecnej mozliwy jest tylko reczny proces rejestracji. Osoby zainteresowane proszone sa o kontakt na GG:.... oraz o przygotowanie sie na rozmowe dotyczaca przekroju ich fotograficznej dzialalnosci. Pytania moga byc dziwne, niekiedy trudne, a nawet frustrujace, prosze jednakze odpowiadac na nie z wlasna wiedza i wlasnym przekonaniem."
Dla mnie bomba. Tylko po co wypełniałem formularz? Lepiej było napisać w dziale "rejestracja" -Spieprzaj dziadu! i po sprawie.

mrek
29-01-2008, 10:54
Mam przejściówkę do sekora c 80mm koszt 130 pln, jak jesteś zainteresowany to namiary znajdziesz na forum m42( pan Jankowski), zresztą do pentacona też mam adapter jego roboty.
Oczywiscie mowa tylko o wykorzystaniu szkiel z bezmieszkowych Mamiyia? Prawda?

agent
05-02-2008, 11:03
a co powiecie o sekorze C 80mm F2.8 N?

enter
05-02-2008, 16:49
[...]
Dla mnie bomba. Tylko po co wypełniałem formularz? Lepiej było napisać w dziale "rejestracja" -Spieprzaj dziadu! i po sprawie.

99% forum jest dostępne do czytania
szujakajka też
jak chcesz napisać jeden post i zniknąć to forma rejestracji będzie Ci przeszkadzać, i o to chodzi w tej rejestracji nasze założenia się potwierdzają naocznie - jestem zadowolony.
a jak chcesz coś wnieść i pozostać na forum to 2 minuty zabawy przy rejestracji nie będzie ujmujące.

a jak nie używasz googlarki to tym bardziej będziesz się sam na siebie frustrował
2 link w google
http://digital-m42.com/
masz dokładny opis co może mamuska na nikonie a adapter do canona tez jest do wykonania
nikt za ciebie szukać nie będzie

milanowski
06-02-2008, 11:18
Dzięki enter. Jednak nie wszędzie da się tam wejść bez logowania. Mam też kilka niezłych obiektywów M42 - poczytałby człowiek, może się czegoś nauczył;-) To tak na marginesie, bo wychodzę na jakiegoś pieniacza teraz...
Ten tekst z Nikonem znam i jest fajny, są zdjęcia itp. ale czy sam fakt, że to obiektywy do średniego formatu sprawia, że pracuje się z nimi inaczej, niż np. z M42?

enter
06-02-2008, 11:25
nie, pracuje się tak samo różnica polega na tym ze to szkło ma większe pole obrazowe a wymagania średniej klatki obowiązywały producentów do produkowania wysokiej jakości optyki
sam używam szkieł z Pentacona Sixa i jestem zadowolony z jakości na obiektywy Mamuśki mnie jeszcze budżet nie pozwala