PDA

Zobacz pełną wersję : filtr Polar kolowy vs szary polowkowy



RASTLIN
25-01-2008, 23:03
Witam,
Jak w temacie:) Chcialbym pozanc Waszą opinie na temat tych dwoch filtrow ktory lepszy chodzi mi o fotki w gorach zeby niebo nie bylo przepalone ale ladnie niebieskie:) jezeli ktorys z nich to jaki konkretny model jakiej firmy polecacie do 150-200pln. ktory jest bardziej uniwersalny, czy kazdy polar obcina ekspozycje o 2eV czy sa takie ktore maja większa przeposzczalnosc. Chodzi mi kolowy polar bo moje obiektywy kreca mordka :/ czy w takim razie polowka szara tez dziala na podobnej zasadzie jak polar kolowy tzn mozna ja obraca swobodnie ??
Dzieki wielkie za info z gory wiem ze to duzo pytan a temat woda ale jezeli chodzi o filtry to dopiero zaczynam a roznicy pomiedzy cena nie widze zadnej dlatego tutaj postanowilem zgłosić sie po porade :)
PZDR:)

an_zak
25-01-2008, 23:06
Były setki postów na ten temat, poszukaj :)

RASTLIN
26-01-2008, 14:18
dzieki ale jkabym mial czas na przeszukiwanie forum to bym nie dawal tego posta poza tym od ostatniego posta pewnie Wasze doswiadczenia sie zwiekszyly w tej dziedzinie wiec czekam dalej na jakies konkretne uwagi ale mimo to dzieki za info:/

terminator
26-01-2008, 14:29
dzieki ale jkabym mial czas na przeszukiwanie forum to bym nie dawal tego posta.../

A ktoś ma mieć czas setny raz pisać to samo. Rewolucji w fotografii nie było ostatnio - chyba, że coś przeoczyłem...