PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie robicie odbitki?



Liska
28-04-2005, 18:51
tzn czy polecacie jakiś konkretny punkt/firmę?
Interesuje mnie Warszawa.
Z góry wielkie dzięki

Madroz
28-04-2005, 19:14
Ja - co prawda z południa, ale polecam Mediamarkt. Dosyć tanio i można na miejscu dogadać się z człowiekiem, który będzie sterował labem.

Jac
28-04-2005, 19:15
wilab, profilab wilab tani i niezle profilab drozej i lepiej :-)

storm
28-04-2005, 22:04
Profilab.. tia.. ostatnio zrobilem 37 odbitek 15x21, policzyli mi 3,5 za sztuke..
Okazalo sie potem ze papier jakis dziwny nie markowy..
Jakosc ok.. ale nastepnego dnia kapnela mi kropelka wody na jedno z tych zdjec..
chcialem ja delikatnie wysuszyc a zeszla farba z tego miejsca do bieli..
Pomiedzy foty pani z labu wcisnela plytke cd co okazlo sie ze zdrapalo farbke z nosa postaci na zdjeciu..

Mam wiec mieszane uczucia jesli chodzi o profilab..

tomsong
28-04-2005, 22:22
ja polecam lab-net.pl.
mozna on-line u nich zamawiac, chyba ze ktos ze slupska to na miejscu.
Ceny sa bardzo przystepne, bo jak dobrze pamietam, za format A4 to kwota 4,5zl.
Co do jakosci tez nie mam zastrzezen.


Pozdrawiam

Vitez
29-04-2005, 08:09
Ja robie w Profilab... a dokladniej wrzucam przez e-foto (ich serwis internetowy) i odbieram osobiscie.
Probowalem w Wilabie ale nie zaliczyli malego testu - zrobilem jednoczesnie te same odbitki (kilka roznych zdjec, cz-b, kolorowe, rozne formaty) w Wilabie i w Profilabie... te z Wilabu mi sie absolutnie nie podobaly - nie ta kolorystyka... po prostu inne maszyny (Agfa a nie Fuji bodajze).
Oczywiscie mozna wszystko w kompie profilowac pod lab... ale jesli sie wszystko robi w sRGB i monitor ma sie dobrze skalibrowany,to porzadny lab powinien dobrze zrobic odbitke.

Storm - z labami trzeba walczyc, reklamowac, wyklucac sie czasami o swoje... nawet zawodowcom i wielkim slawom potrafia zwalic odbitki...
Jesli odpuszczasz i tylko potrafisz marudzic znajomym/w internecie na lab to nigdy nie znajdziesz idealnego. Jesli zrobili ci odbitki nie tak jak chciales - jedziesz z powrotem i awanture robisz.
Ja juz dwa razy sie w Profilabie awanturowalem i zawsze powtarzali usluge.

storm
29-04-2005, 12:03
Ok bardzo chetnie bym z nimi podyskutowal na ten temat.. ale poniewaz sa to moje pierwsze odbitki z cyfraka i takiego rozmiaru.. wiec nie wiem czy to norma czy nie.. nie wiem na co powinienem zwracac uwage..
Papier firmowy od spodu jest podpisany prawda?

Liska
30-04-2005, 18:26
Dzięki serdecznie za wszystkie namiary.
Ostatnio robiłam odbitki w Empik Foto - przeżyłam załamanie - trawa była koloru sznurowadeł, jakie nosiło się w latach 80-tych.
:-)

gonzo44
30-04-2005, 20:50
Ja co prawda odbitek juz dawno nie robilem, ale filmy do wywolania daje do Geanta w Krakowie. Po 40 minutach filmy moge odebrac (akurat zdarze zrobic zakupy), gosc zawsze zapyta czy pociac i po ile klatek i jeszcze zapakuje w folie.

Zielony
04-01-2006, 18:26
Szykuję się do zrobienia odbitek z plików cyfrowych. Jestem zdecydowany na ProfiLab, no bo o nim się fajnie wypowiadacie. Czy może :roll: coś się zmieniło od tamtego czasu???
Pozatym czy ma znaczenie do ktorego ProfiLabu (ProfiLab Express) zaniosę pliki???

Czy robią zlecenia z dnia na dzień???
Czy ceny są w miarę normalne???
Będę robił raczej 15x21, chociaż chciałem 20x30; ale nie wiem czy wyrobie z kapustą :-?

Routlaw
04-01-2006, 19:13
Jak dotąd kożystałem tylko z Fotojokera i byłem zadowolony.. Ceny mają przystępne teraz 2,99 za 20x30.. Tylko ze 4 dni robocze czekania i czasami zdażaja się opóźnienia.. Ale do jakości zdjęć nie mam zastrzeżeń.. Ostatnio miałem pilne zamówienie na 3 fotki. Poszedłem do małego punktu fotograficzego w Pruszkowie, zrobili odbitki 20x30 w 2h tylko że 10zł za sztukę..

Zielony
04-01-2006, 19:56
Jak dotąd kożystałem tylko z Fotojokera i byłem zadowolony.. Ceny mają przystępne teraz 2,99 za 20x30..

:shock: 2,99zł za 20x30 :shock:

w ProfiLabie 12zeta za 20x30; za 15x21 - 3,50

Zastanawia mnie skąd ta przepaść???

Poniekąd może się odważę zapytać: kto ma KarteStałegoKlienta i wtedy 20x30 - 7,90zł

minek
04-01-2006, 20:34
20x30, o ile się nie spieszę robie najczęściej w fotojoku, o ile jest promocja 3zł za sztukę. Często jest, choć zdarzały sie miesiące, że nie było.
Oni to wysylają gdzieś do centrali i robią masowo.
A poza tym, to w Łodzi polecam Fotokonsorcjum, w galerii łódzkiej, na górze, zaraz niedaleko MM. W 2 godziny robią 30x45, po 13 zł.

Vitez
04-01-2006, 21:01
Pozatym czy ma znaczenie do ktorego ProfiLabu (ProfiLab Express) zaniosę pliki???

Tak. Ma znaczenie. NIE DAWAJ DO PROFILAB EXPRESS !!!
Tylko: Dzika, Pl.Mirowski, Wolska i jeszcze jakis jeden, nowy ale nie pamietam gdzie - te sie licza pod wzgledem jakosci.

Filmy i odbitki BW - Pl. Mirowski lub lab nie Profi - czarno-biale na Hożej

Skany, skany BW - Profilab Dzika lub www.coolscan.pl

www.e-foto.pl - odbitki do 15x21 wlacznie, abonament platynowy, odbieram nastepnego dnia po zlozeniu zdjec na servie (np skladam o 3 w nocy, odbieram ok 14tej) - ProfiLab Wolska (wg mnie z tych 3 to tam najmilsza obsluga) , to "siedziba" e-foto. Tu nies pliki (internetem jesli JPG, na CD jesli TIFF).

odbitki 20x30 i wieksze - wysylkowo www.fotonet.tychy.pl bo ProfiLab zdziera


Czy robią zlecenia z dnia na dzień???

e-foto tak - jak wyzej, tylko trzeba z rana ladnie poprosic telefonicznie ze zlecenie nr taki a taki chcialbys np po 14tej odebrac.


Czy ceny są w miarę normalne???

Tez jak wyzej - do 15x21 w miare...

Zielony
04-01-2006, 23:04
Hmmm, a więc dobrze, że zapytałem - bo do ProfiLab'u Express mam rzut beretem...

Routlaw
04-01-2006, 23:42
W fotojokerze raz trafiłem promocje gdzie 20x30 było po 0,99zł przy zamóieniu powyżej 5zdjeć rzecz jasna skorzystałem.. Robią tanio bo robią dużo i cena jednostkowa nie musi być duża by mieć zysk wymierny.. :)

akustyk
05-01-2006, 01:18
ostatnio zamawiam odbitki z Foto-Gocha (http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=2135687). wedlug opinii kumpla, ktory robil w labie, nie sa zbyt wysokich lotow bo lab nie jest dobrze ustawiony, ale za 2,50zl sztuka 20x30cm nie wybrzydzam.

chociaz dzisiaj zrobilem wydruk A3 z JPEG-a na jakims hiper-mega laserze Xeroxa. koszt kartki 2,50 a jakosc taka, ze mucha nie siada :) i chyba do potrzeb portfolio takie rozwiazanie wybiore. przy czym moze niekoniecznie A3 :)

Zielony
05-01-2006, 14:19
Tam gdzie mieszkam korzystałem z labu Agfy DigiLab2. (rekomendowałem ich w wątku: Współpraca z Labem)
Byłem zadowolony (i jestem), bo w sumie najnowocześniejszy lab w okolicy no i robota na poczekaniu tzn ok. godziny (nie wiem czy dla wszystkich ale dla mnie tak 8-) ) Ide se na hot-dog'a, podepcę, polookam po księgarniach i wracam po zdjęcia...
Za 15x21 - 2,40zł
Za 20x30 - 7zł

Aha, cena minimalnie wzrasta wybierając papier jedwabisty. Chyba o 10% ceny, ale z kolei można sobie odliczyć 10% rabatu mają kartę stałego klienta.

Odnośnie jedwabistego papiera - tan mi odpowiada ostatnio najbardziej, a WAM?
Ze względu, że się nie palcuje; główny powód...

Teraz zdaję się, będę korzystał z Dzikiej a większe formaty to fotonet Tychy...
Też zdaje się mają Agfe.

@Vitez -A jak z realizacją tzn ile dni trza czekać o momentu wysłania?? Rozumiem, że serwis via net? Klient ftp czy programik? Czym wysyłają z/spowrotem?

Vitez
05-01-2006, 18:10
@Vitez -A jak z realizacją tzn ile dni trza czekać o momentu wysłania?? Rozumiem, że serwis via net? Klient ftp czy programik? Czym wysyłają z/spowrotem?

e-foto - wysylka przez www lub programik, czas oczekiwania - kilka godzin jesli odbior osobisty na Wolskiej. Nie wiem ile jesli odbior gdzie indziej/wysylka (na Wolskiej mam po drodze do pracy).



fotonet - chyba tylko programik a na specjalne zyczenie udostepniaja ftp.
Robilem tam na razie tylko dwa razy, zdjecia byly wysylane nastepnego dnia po otrzymaniu, przesylka priorytetowa w usztywnianej tekturka kopercie, czyli dochodzily do mnie 2 dni po wyslaniu o ile poczta by sie nie potknela.
Reklamacje skladalem raz (zazielenione wyszlo pare sztuk) - po telefonicznej rozmowie odeslalem wadliwe zdjecia, po kolejnych 2 dniach dostalem poprawne.

mruczek
05-01-2006, 19:11
korzystam z Empik.pl zamawiasz, a potem odbierasz je w jednym z empików lub przysyłają do domu. Zdjęcia po 6 godzinach(teoria oczywiście)
Wrzucasz je jako klient FTP albo programikiem lub też "ze strony"

kane
05-01-2006, 19:17
http://www.fotonet.info

a tu mozna odebrac osobiscie:
http://www.fotonet.info/index.php?&action=k_punkty_przyjec

aha i wysylajac przez programik jest taniej

woyd
18-03-2006, 01:32
Zabawie się trochę w archeiloga :D

Odebrałem dziś zdjęcia z Empiku. Wrzucałem je online - odbierałem w Gorzowie. Wysłałem 60 zdjęć z 2 imprez: balu przedszkolaków i ślubu brata. Zauważyłem, że zdjęcia ze zbliżeniami twarzy lub odkrytych części ciała mają dziwny, żółtawy zafarb, mimo, iż na monitorze wyglądają naturalnie (oglądałem na kilku monitorach).

Czyżby Empik tak źle stał z jakością ?? Ktoś miał jeszcze takie "przygody" z Empikiem ??

Jac
18-03-2006, 01:38
z tylu na kazdej odbitce masz informacje o uzytych korektach przez lab N oznacza neutral jesli sa jakies cyferki to laboludki wprowadzily korekte 'auto' :twisted:, niestety takie czasy

lukasz_mar
18-03-2006, 12:12
Zabawie się trochę w archeiloga :D

Odebrałem dziś zdjęcia z Empiku. Wrzucałem je online - odbierałem w Gorzowie. Wysłałem 60 zdjęć z 2 imprez: balu przedszkolaków i ślubu brata. Zauważyłem, że zdjęcia ze zbliżeniami twarzy lub odkrytych części ciała mają dziwny, żółtawy zafarb, mimo, iż na monitorze wyglądają naturalnie (oglądałem na kilku monitorach).

Czyżby Empik tak źle stał z jakością ?? Ktoś miał jeszcze takie "przygody" z Empikiem ??
Ja też skorzystałem z ich usług i mam wrażenie, żę zdjęcia są z kolei w tonacji różowej. Na zdjecia czekałem ponad tydzień. Gdy zamawiałem zdjęcia to poprosiłem o profil kolorów maszyny aby skalibrować monitor. Dostałem odpowiedź, żę takowego nie posiadają do udostępnienia. Natomiast ich pracownicy mają tak ogromne doświadczenie, żę perfekcyjnie dopasowują kolory. Z odbitek ogólnie nie jestem zadowolony i nie polecam, mimo iż dewizą empiku jest "kontrolowana jakość usług". Mam nadzieję, żę Empik coś zmieni w obsudze klienta bo stara dewiza brzmi: jeden zadowoloy klient to 10 nowych , a 1 niezadowolony to 100 straconych potencjalnych klientów.

Vitez
18-03-2006, 12:15
Taka procedurka na szybko ktora raczej "moze sie udac" :

1) i monitor i program (Photoshop?) do edycji zdjec na sRGB
2) zdjecia w aparacie czy wolane z RAW rowniez sRGB.
3) Kalibracja monitora wg wybranego przez siebie poradnika w necie (google.com - kalibracja monitora).
4) Obrobka zdjec tak by na monitorze wygladaly OK
5) oddawac do labu z adnotacja "BEZ KOREKTY" - powinno byc OK

Jesli jednak ni wyjdzie OK to trzeba sie z profilem labu bawic co jakis czas.
A jesli ktos chce bardzo wiernego oddawania kolorow praktycznie zawsze (reprodukcje obrazow, zdjecia przedmiotow, niekombinowane landscape, zdjecia laboratoryjne itp) - to tu ustepuje miejsca forumowym specom od software'owo-sprzetowej kalibracji, przestrzeni barwnych, profili i wydrukow 8)

nikczemnik
18-03-2006, 13:14
storm: A który z Profilabów potraktował Twoje fotki w taki "PROFI" sposób?

FOTOGRAF
07-03-2007, 22:15
a czy ktos z was korzystal z uslug tego labu?
http://www.lab-net.pl/

michalab
12-03-2007, 23:10
Z plików cyfrowych kiedyś robiłem w profilabie na wolskiej lub profilabie express na Natolinie - zamawiane przez labfoto.pl były znacząco tańsze niż przez ich własny serwis. Potem robiłem w Empiku w domach centrum, też zamawiane przez internet. A ostatnio zrobiłem w fotonecie. Wszędzie jakość była różna w zależności od zamówienia (niestety) trafisz na lepszego laboranta lub lepszy dzień lepszego laboranta i wychodzi lepiej, albo na świeższą chemie, nie wiem od czego to zależy. Wszędzie było jednak w miarę dobrze. Największą powtarzalność dawał o dziwo profilab express na KEN na Natolinie.

A z negatywów robiłem w Profilabie na Wolskiej, na dzikiej, w Foto relax i małym labie na Meander (też Natolin). Ten ostatni był bez porównania najlepszy, na Dzikiej też potrafili dobrze zrobić, ale zdarzała się im też kaszana. Na meander nigdy! Może dlatego, że przy Frontierze pracują tam tylko dwie osoby (to była jedna z pierwszych Frontier w Warszawie) A że mieszkałem obok przez kilkanaście lat, to zrobiłem tam tysiące odbitek.

Pani przyjmująca zlecenia jest miła, pani która pracuje przy labie trochę mniej, pan który pracuje przy labie wcale nie jest miły, właściciel jeśli pojawia się to tylko straszy klientów :-).

Wini
12-03-2007, 23:22
a czy ktos z was korzystal z uslug tego labu?
http://www.lab-net.pl/

Od dłuższego czasu robię tam 30x45 i jestem zadowolony :grin:

Feelip
12-03-2007, 23:26
a czy ktos z was korzystal z uslug tego labu?
http://www.lab-net.pl/

Moge z czystym sumieniem polecic...

glasseye
11-09-2009, 22:01
ktoś wie czy wilab w al. solidarności jest jutro otwarty? nie raczyli zamieścić godzin otwarcia na stronie :)

borkomar
11-09-2009, 22:11
Co powiecie o fotobajka.com u Tomasz z forum:?:Z tego co wiem Vitez u niego robił troche odbitek - możecie powiedzieć jak się to przedstawia:?:

arturs
11-09-2009, 22:52
ja ostatnio za namową kolegi robiłem w www.adstudio.com.pl - rewelacja.. skalibrowane maszyny, aktualny profil, ceny bardzo dobre (robiłem od 10x15 do 25x38cm), paczka tak zapakowana że nie mogłem się do zdjęć dostać.. zdjęcia FTPem do 14, na drugi dzień paczka w domu

pkwiat
12-09-2009, 00:47
Robiłem kiedyś w ankaralab.com i byłem zadowolony. Później w lab-net ze Słupska i odbitki wydawały się w porządku. Przedwczoraj odebrałem przesyłkę z fotobajka.com i potwierdzam większość opinii, które pojawiały sie na forum - rewelacja (zwłaszcza przy specjalnych cenach dla Forumowiczów:)

egpaulus
12-09-2009, 09:17
A ja polecam: http://www.labfoto.pl/
Robią naprawdę rewelacyjnie, całą wystawę robiłem z ich odbitek! Istna rewelacja i najlepsza promocja na 50x70 które jest w cenie 40x60 ;>
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Aha... i patrzcie na wielkoformatowe oni je robią w Suchym Lesie ... i właśnie ten lab który z nimi współpracuje polecam!

h4ry
12-09-2009, 12:07
Tylko z tego co widzę to labfoto.pl składa się z różnych laboratoriów. Jeśli wykonują odbitki laboratoria najbliższe miejsca zamieszkania to różnie może być z jakością. Skąd wysyłają Ci paczki ?

amroz
12-09-2009, 12:13
Co powiecie o fotobajka.com u Tomasz z forum:?:Z tego co wiem Vitez u niego robił troche odbitek - możecie powiedzieć jak się to przedstawia:?:
POLECAM! a jestem wybredny:-D

piday
12-09-2009, 21:15
ja ostatnio za namową kolegi robiłem w www.adstudio.com.pl - rewelacja.. skalibrowane maszyny, aktualny profil, ceny bardzo dobre (robiłem od 10x15 do 25x38cm)
A ile to są bardzo dobre? Bo na stronie nie widzę...

arturs
13-09-2009, 00:23
A ile to są bardzo dobre? Bo na stronie nie widzę...

zależy od papieru i formatu .. są 4 rodzaje papieru, formatów sporo,
zaloguj się na stronie to będziesz miał pełen cennik - w porównaniu z cenami w labach na miejscu nawet po doliczeniu przesyłki taniej wychodzi.. a i jakość nie ta co u miejscowych

tomik23
17-09-2009, 10:24
zależy od papieru i formatu .. są 4 rodzaje papieru, formatów sporo,
zaloguj się na stronie to będziesz miał pełen cennik - w porównaniu z cenami w labach na miejscu nawet po doliczeniu przesyłki taniej wychodzi.. a i jakość nie ta co u miejscowych

Pytanie kiedy ostatnio wywoływałeś zdjęcia u nich?
Założyłem konto we wtorek i do tej pory nie przysłali namiarów na serwer ftp.
Próbowałem się do nich dodzwonić i też z marnym skutkiem :(

arturs
17-09-2009, 11:31
Pytanie kiedy ostatnio wywoływałeś zdjęcia u nich?
Założyłem konto we wtorek i do tej pory nie przysłali namiarów na serwer ftp.
Próbowałem się do nich dodzwonić i też z marnym skutkiem :(

ostatnia paczka przyszła w środę w zeszłym tygodniu o ile pamiętam (+/- 1 dzień), a kolejne wysłałem na serwer wczoraj i mam nadzieję będą jutro u mnie.. napisz na GG do Dagmara - gg:2171128 - jest dostępny i zawsze odpowiada - jakoś nigdy nie dzwoniłem tylko gg albo mail i problemów nie było..

Edit: odpisz na maila z prośbą o potwierdzenie rejestracji (powinieneś 2 maile dostać) to będziesz miał aktywowane konto ;)

tomik23
17-09-2009, 12:11
...
Edit: odpisz na maila z prośbą o potwierdzenie rejestracji (powinieneś 2 maile dostać) to będziesz miał aktywowane konto ;)

Dzięki za numer gg bo bym czekał do śmierci na jakiegoś maila od nich :)
Mail od nich w spamie wylądował a że rzadko tam zaglądam to nie zauważyłem.
Konto od ręki założyli.
Jeszcze raz dzięki Arturs.

brute
20-09-2009, 09:50
a kozystaliscie juz moze z uslug tej firmy -> http://www.fotoprint.com.pl/
jak wychodza odbitki i wogole jakie wrazenia ?

moll
20-09-2009, 10:19
z tylu na kazdej odbitce masz informacje o uzytych korektach przez lab N oznacza neutral jesli sa jakies cyferki to laboludki wprowadzily korekte 'auto' :twisted:, niestety takie czasy
Witam, ja co prawda nowy jestem, ale...
Jeżeli poprosisz Laboludka to w dobrym labie nikt nie wprowadzi żadnej korekcji w Twoje zdjęcie. czyli z tyłu zdjęcia będziesz miał NNNN , czyli zero madzenty, zero żółtego, zero cyjanu i zero gęstości.
również takie same odczyty będziesz miał jeśli Twoje zdjęcia były strzelone na automacie, jeśli, któraś z enek jest zastąpiona cyfrą lub cyfrą z minusem, znaczy, że operator starał się ratować Twoje zdjęcia.
Laby rzadko pracują na profilach, wybacz ale nie chce mi się tu rozpisywać dla czego.
Dobrym rozwiązaniem jest propozycja Viteza, ja bym ją może jeszcze powiększył o – jedną odbitkę z labu, zrobioną bez korekcji strzała do domciu i polukanie w monitor czy jet ok, w ten sposób można dojść do jakiegoś porozumienia z labem i być zadowolonym.
Pomijam jeszcze kwestie regeneracji chemii i kalibracji papieru.
zobaczcie czy na waszych zdjęciach z labu są prawidłowo oddane kontrasty i widać w cieniach to co tam powinno być.
pozdr
grześ

bigmaras
07-10-2009, 22:14
POLECAM! a jestem wybredny:-D

Również polecam www.fotobajka.com. Co prawda strona nie wzbudza zaufania, ale odbitki bardzo ładne. W moim mieście nie robią nigdzie ładniejszych. Soft do zdjęć również bardzo przyjazny i cena dla forumowiczów najlepsza na rynku. W niedziele wieczorem upload, wtorek zdjęcia w domu, błyskawica.

arturs
07-10-2009, 22:41
Również polecam www.fotobajka.com. Co prawda strona nie wzbudza zaufania, ale odbitki bardzo ładne. W moim mieście nie robią nigdzie ładniejszych. Soft do zdjęć również bardzo przyjazny i cena dla forumowiczów najlepsza na rynku. W niedziele wieczorem upload, wtorek zdjęcia w domu, błyskawica.

no przecież to nasz forumowy Tomasz1972 już polecany ;)

bartmika
08-10-2009, 19:33
Kiedys odbitki robilem w Wilabie, ale odkad zdjecia wychodzily strasznie zolte - przestalem. Ostatnio sprobowalem w vertis.pl zrobic odbitki 30x40cm czarno biale... Powiem krotko. Rewelacja - dlatego szczerze polecam. Wysylka bardzo dobrze zabiezpieczona przed zgnieceniem.

gonzo44
09-10-2009, 09:49
W vertis.pl cena za metr^2 wydruku to 180 PLN. To dużo czy mało?
Przymierzam się do wydruku kilku zdjęć w formacie metr na metr i szukam rozsądnej oferty.

djaras
19-10-2009, 19:56
"Przypadkiem" na tym wątku kliknąłem reklame wujka googla http://www.fotogrosik.pl/ co o tym sądzicie? Papier Fuji, chemia Fuji? Ceny atrakcyjne, tymbardziej że mam do wywołania ponad 600 odbitek. Chyba zrobie sobie pakiet 50 za 17zl na próbe.

h4ry
19-10-2009, 20:38
Dzisiaj odebrałem odbitki z http://ankaralab.com (30x30), czarno-białe. Ogólnie sądzę że dobrze wykonane. Szybka realizacja i paczka pancernie zapakowana.

Wywołałem też na dniach odbitki w empiku (130szt. 9x13 - 39gr/szt). Kolorowe przyznam, że kiepsko - skóra jak po solarium. Za to czarno-białe wyglądają bardzo dobrze (bez jakiś plam, problemów z gradientem itp.). Ogólnie można polecić do budżetowego wywoływania sporej ilości zdjęć czarno-białych.

iREM
20-10-2009, 20:39
Dzisiaj odebrałem odbitki z http://ankaralab.com (30x30), czarno-białe. Ogólnie sądzę że dobrze wykonane. Szybka realizacja i paczka pancernie zapakowana.

Wywołałem też na dniach odbitki w empiku (130szt. 9x13 - 39gr/szt). Kolorowe przyznam, że kiepsko - skóra jak po solarium. Za to czarno-białe wyglądają bardzo dobrze (bez jakiś plam, problemów z gradientem itp.). Ogólnie można polecić do budżetowego wywoływania sporej ilości zdjęć czarno-białych.

A jak robiłeś te cz.-b.? Mnie ankara wali zielonym zafarbem, że aż boli.

h4ry
20-10-2009, 21:10
Przyznam, że fotki poszły do ankary zaraz jak otrzymałem od innego fotografa, który zajął się reportażem z mojego ślubu. Z tego co widziałem, to fotki obrabiał na jakimś Eizo Flexscan więc jako-tako kolory miał dobrze odwzorowane (tak mogę przypuszczać). Ja osobiście nie mogę nic mówić o jakości wyświetlanych fotek bo przeglądam puki co wszystko na laptopie. Odbitki w moim odczuciu bez przebarwień itp. zafarbów.

iREM
21-10-2009, 15:52
Przyznam, że fotki poszły do ankary zaraz jak otrzymałem od innego fotografa, który zajął się reportażem z mojego ślubu. Z tego co widziałem, to fotki obrabiał na jakimś Eizo Flexscan więc jako-tako kolory miał dobrze odwzorowane (tak mogę przypuszczać). Ja osobiście nie mogę nic mówić o jakości wyświetlanych fotek bo przeglądam puki co wszystko na laptopie. Odbitki w moim odczuciu bez przebarwień itp. zafarbów.

Ale zlecał bez korekty/z korektą? Cz.-białe – kazał zdejmować saturację?

h4ry
21-10-2009, 19:34
Ja dostałem od niego zdjęcia na płytce obrobione. Sam zlecałem w ankarze wywołanie, bez-korekty (i bez żadnych dodatkowych uwag). Brałem odbitkę 30x30 więc sam sobie cropowałem do kwadratu (starczyło mi rozdzielczości pod 200dpi). W sumie tyle. Odbitki były tylko 3, bo do ramek, ale przyszły w bardzo sztywnej papierowej tubie, pancernie owinięte firmową folią i papierem.

MarcinekP
21-10-2009, 21:18
no przecież to nasz forumowy Tomasz1972 już polecany ;)

Polecam i fotobajka.pl i vertis.pl

pozdrawiam

fristajlor
13-04-2010, 12:47
Szukam punktu w Warszawie gdzie wydrukują mi zdjęcia o wymiarze krótszego boku minimum 24cm (może być więcej nawet do 30cm). Zależy mi na krótkim terminie realizacji - z jednego na drugi dzień.

Niestety wszędzie gdzie dzwonię terminy wynoszą od 3 do 7 dni... Będę wdzięczny za polecenie dobrego i szybkiego zakładu, który drukuje powyższe wielkości.

SebaWolf
13-04-2010, 13:03
Szukam punktu w Warszawie gdzie wydrukują mi zdjęcia o wymiarze krótszego boku minimum 24cm (może być więcej nawet do 30cm). Zależy mi na krótkim terminie realizacji - z jednego na drugi dzień.

Niestety wszędzie gdzie dzwonię terminy wynoszą od 3 do 7 dni... Będę wdzięczny za polecenie dobrego i szybkiego zakładu, który drukuje powyższe wielkości.

a do Profilabu /Pl. Mirowski/ kolega dzwonił ?

czerwiniak
13-04-2010, 13:12
a do Profilabu /Pl. Mirowski/ kolega dzwonił ?
tel. na Pl.Mirowski
509 068 729

KrzysK
13-04-2010, 15:23
Dzisiaj odebrałem odbitki z http://ankaralab.com (30x30), czarno-białe. Ogólnie sądzę że dobrze wykonane. Szybka realizacja i paczka pancernie zapakowana.


Co do Ankaralab to robię tam odbitki w formatach 30x40 i 30x45 i jeszcze nigdy nie miałem problemu z kolorem.
Monitor mam z tych pozaklasowych, tyle że możliwie jak najlepiej skalibrowany. Pliki przygotowuję sam, oprofilowuję i oczywiście porszę o wykonanie bez korekcji.
Zdjęcia przysyłają porządnie zapakowane w tuby. Lab warty polecenia

model
13-04-2010, 17:14
Ja ostatnio robiłem w ankarze 30x45 - obrabiałem w sRGB, odbitkę robili bez korekcji i wyszło OK - tak jak mam na monitorze.

_igi
13-04-2010, 21:02
Witam,

niedługo urządzam sobie małą wystawkę i chciałem wydrukować kilka zdjęć w formacie 80x50cm, najlepiej jakbym się zmieścił w 50zł za jedno zdjęcie.

Da się coś takiego gdzieś zrobić? Od znajomego słyszałem o firmię TADEX, obok powązek, podobno robią dobrze i tanio. Zależy mi na kilku odbitkach w dużym formacie, w B&W, w możliwie jak najlepszej jakości przy rozsądnej cenie (muszę kupić jeszcze antyramy, etc, a nie chcę, żeby koszt całej imprezy przekroczył 1000 zł).

Pozdrawiam.

krycha
13-04-2010, 22:18
Witam wszystkich serdecznie.
Jestem tzw ,,laboludkiem'' .
Z laboratoriami fotograficznymi sprawa wygląda następująco:
1. Najczęściej jaka cena taka jakość. Duże sieci handlowe i potentaci odbitek, nawet nie oglądają waszych zdjęć. O utrzymaniu jakości nic już nie wspomnę, bo akceptowalność klienta w czasach cyfry jest tak niska, że nawet ''zielony zafarb'' nie robi na nikim wrażenia.
2. Maszyna i kompetencja osoby, która przy niej siedzi jest najważniejsza. Stan chemii, przebieg lasera, to jak wyświeca kolory, odchyłki barwne... . Jest tego cała masa. Nie kochał bym tak mocno Fuji, zdarzyło mi się na Frontierze pracować i do Noritsu (np 37HD ;) nie bardzo ma polot.
3. Indywidualne podejście do każdego klienta jest powinno być takie, jaką robotę się potem oddaje. Jeżeli nikt Cię o nic nie pyta, to zapomnij, że twoje zdjęcia będą zrobione najlepiej jak się da.
X. To żaden problem nacisnąć na printerze AUTO i jechać równo z każdą odbitką. Z tym jednak, że jeżeli się coś robi, to trzeba to robić tak jak sobie samemu a nie tylko aby pogonić i oddać...
ps) nie będę pisał gdzie pracuje,bo ie w tym rzecz aby sobie robić w ten sposób reklamę ale na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć kompetentnie, bo chcąc nie chcąc jakieś tam ;) już doświadczenie mam. a cha : wiem jak powinna wyglądać odbitka czy-b ; )

dj_zibi
14-04-2010, 21:31
http://www.fotobajka.com/ Ja będę polecał naszego forumowego kolegę.

maeco
14-04-2010, 21:36
Ja po dzisiejszym przetestowaniu polecam http://labpolska.pl/

aligator16
14-04-2010, 21:57
Ja polecam LabHD
Jakościowo ok, kolory mam takie same jak na monitorze, oczywiście przy pracy na ich profilach. Przesyłki są porządnie zapakowane, mają częste promocje. I co najważniejsze - szybkość pracy - wieczorem (ok. północy) wysyłam zdjęcia, za dwa dni mam odbitki u siebie - bardzo duży plus :)

krycha
14-04-2010, 22:19
No tak. Jak ktoś w czymś nie siedzi to wszystko pochwali.

czornyj
15-04-2010, 11:05
No tak. Jak ktoś w czymś nie siedzi to wszystko pochwali.

...albo uprawia tanie krytykanctwo - akurat LabHD i labpolska.pl mają nowe maszyny Noritsu, stosują papiery Kodak Endura, odpowiedni reżim technologiczny i profile ICC. Z czystym sumieniem można ich polecić.

krycha
15-04-2010, 18:17
Nie widziałem od nich odbitek, ale wydaje mi się, że masz rację. Prawdopodobnie można ich polecić.
Tanie krytykanctwo? Raczej nie. Ale gdy ktoś kupuje sprzęt z ciężkie pieniądze i oddaje zdjęcia to instytucji masowo zajmujących się wykonywaniem odbitek, to jest po prostu pomyłka.
Ps: Co to jest "reżim technologiczny"wg czornyj ?

Viracocha
15-04-2010, 19:05
No tak. Jak ktoś w czymś nie siedzi to wszystko pochwali.


Nie widziałem od nich odbitek, ale wydaje mi się, że masz rację. Prawdopodobnie można ich polecić.


Jakoś mi te dwie wypowiedzi nie bardzo do siebie pasują...

aligator16
15-04-2010, 20:02
No tak. Jak ktoś w czymś nie siedzi to wszystko pochwali.

A ta wypowiedź to do mnie była skierowana?

olga123
18-08-2010, 20:46
ja w znaczeniu reżim widzę codzienne setupy papieru, wymianę chemii i częste pomiary wszystkiego co się da. Reakcja na niedociągnięcia-natychmiastowa. Zaznaczam, że w profilabie jest jeden informatyk i jeden "maszynista" na wszystkie laby, łącznie z Dziką. A punktów?11?12? Chemia? zapewniam, że nikt niepotrzebnie jej w starych maszynach nie zmienia. Nowe- MASZYNA SAMA TEGO WYMAGA- INACZEJ NIE POZWOLI WYDRUKOWAĆ DALSZYCH ZDJĘĆ!. Chemia może być też przeterminowana tak jak i papier. W czasie gdy był KRYZYS na rynku KODAK wypuszczał wszystkie zleżałe papiery i chemię. Dopiero pod koniec wiosny tamtego roku można było zobaczyć na papierze nowszą datę. W labach MASOWYCH zapewniam, że są zatrudniane osoby, które o tym nie mają zielonego pojęcia. Starzy wyjadacze mogą wam coś na temat fotografii powiedzieć, ludzie,którzy szukają nowinek technicznych, sami się tym interesują owszem też, ale nie wymagajcie od SPRZEDAWCY który jest zatrudniony po liceum, żeby się na tym znał :) LITOŚCi !!!!!! Sami kiedyś szukaliście pracy :)

Erg
19-08-2010, 19:02
To i ja się dopisze, jako że akurat przedwczoraj odebrałem z rąk listonosza karton z odbitkami z fotobajka.com
Białe jest białe, czarne jest czarne, kolory ładne i wyraźne. Zdjęcia wysłałem fotobajkowym programem w poniedziałek wczesnym rankiem, we wtorek rano miałem w domu paczkę z odbitkami (bezpiecznie zapakowanymi). No i co ważne - cena dla forumowiczów jest bardzo przyjazna, link do cennika dla forum można znaleźć w stopce moda Tomasz1972. Polecam bardzo :)

moregun
26-08-2010, 12:05
a ja robie odbitki w FOTOMIX (http://fotomi.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1) - Adam Tyszko - chłopak przykłada sie do roboty. współpracuje z róznymi fociarzami z polski i teraz zmienił leko profil z pstrykania ludzion zdjec do dowodów na robienie pakietów odbitek.
ceny na stronie sa tylko umowne - w kontakcie mozne sie dogadać .

Strona troche w nieładzie ale da sie skontaktowac

olga123
07-10-2010, 23:33
no niestety nie wszystkim da się dogodzić, ale jestem pewna, że można dojść w każdym przypadku do porozumienia, wystarczy tylko chcieć. Dziękuję również za cierpliwość stałych bywalców labpolska.pl. PAMIĘTAJCIE- FIRMA POWSTAŁA Z MYŚLĄ O WAS I TO DZIĘKI WAM JAKOŚ SIĘ KRĘCI, I JEST FAJNIE :) piszę to po 12 godzinach pracy, nowy rekord labpolska.pl

pkwiat
09-10-2010, 10:37
Ja ponownie powróciłem do fotobajka.pl kolegi Tomasz1972 z forum.
Próbowałem kiedyś w ankara.pl, a ostatnio także w labpolska.pl. Odbitki z fotobajki.pl są jednak najbardziej zbieżne z tym co widzę na monitorze. Żona, która z racji zawodu (architekt) ocenę barw ma rozwiniętą w stopniu znacznie przewyższającym moją, również stwierdziła ( nie porównując odbitek z obrazem na monitorze, a jedynie oglądając je w świetle dziennym), że odbitki z ankary mają lekko zieloną dominantę, a z labpolska są jakieś takie szarobure mimo braku wyraźnego zafarbu - moje odczucia ale już przy porównywaniu bezpośrednio odbitki i zdjęcia na monitorze są dokładnie takie same.
Zdecydowanie polecam fotobajka.pl - zdecydowanie dlatego, że wyrobiłem sobie swoje włąsne, 100% subiektywne zdanie wysyłając zdjęcia do różnych labów i porównując odbitki. Być może komuś bardziej będzie odpowiadał fotomix, innemu labpolska albo vertis - fajne jest dojście do takiego momentu, w którym wysyłając zdjęcia nie musicie zastanawiać się gdzie wysłać i jakie odbitki otrzymacie, bo wiecie, że "wasz" lab wykona robotę po prostu dobrze.

maxon52
09-10-2010, 11:23
Tanio , to w Biedronce , po dobrze i profesjonalnie zapraszam do siebie . Promocja jeszcze trwa .

czerwiniak
09-10-2010, 13:49
Profilab.. tia.. ostatnio zrobilem 37 odbitek 15x21, policzyli mi 3,5 za sztuke..
Okazalo sie potem ze papier jakis dziwny nie markowy..
Jakosc ok.. ale nastepnego dnia kapnela mi kropelka wody na jedno z tych zdjec..
chcialem ja delikatnie wysuszyc a zeszla farba z tego miejsca do bieli..
Pomiedzy foty pani z labu wcisnela plytke cd co okazlo sie ze zdrapalo farbke z nosa postaci na zdjeciu..

Mam wiec mieszane uczucia jesli chodzi o profilab..

Czy to było na Dzikiej?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Szykuję się do zrobienia odbitek z plików cyfrowych. Jestem zdecydowany na ProfiLab, no bo o nim się fajnie wypowiadacie. Czy może :roll: coś się zmieniło od tamtego czasu???
Pozatym czy ma znaczenie do ktorego ProfiLabu (ProfiLab Express) zaniosę pliki???

Czy robią zlecenia z dnia na dzień???
Czy ceny są w miarę normalne???
Będę robił raczej 15x21, chociaż chciałem 20x30; ale nie wiem czy wyrobie z kapustą :-?

W ProfilabExpress masz teraz promocję 20*30 po 4,99 PLN

olga123
10-10-2010, 22:43
jak co roku w październiku :) w labpolska.pl dla profesjonalistów cena za zdjęcie 20x30 to 3 zł--- yyyyyyyyyy....... przez cały rok. Jakość proponuję sprawdzić samemu.....
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ostatnio odkryłam jedną ciekawą rzecz czyszcząc gilotynę. Czyściłam ją rozpuszczalnikiem, nie proponuję żebyście robili to na swoich egzemplarzach, ale co mnie zaciekawiło to to, że po tym jak chlapnęło mi kroplę na fotoksiążkę zrobioną na papierze jedwabistym to to, że nic się jej nie stało. inaczej działa to na lakier na paznokciach :) wiedziałam, że papier jest bardziej odporny na jakieś czyszczenia bawełnianą szmatką niż błysk ale przypadkowy eksperyment szczerze mnie zadziwił..... to tak apropo zmycia farby ze zdjęcia przez storma.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
prostuję, książka na która chlapnęło to jedna z tych co leżą jako pokazówki na ladzie :)

Jaca9
12-10-2010, 09:58
Mam pytanko tez w sprawie zdjęć ale na płótnie. Ktoś już gdzieś zamawiał, którą firma polecacie, mogą być też firmy z Poznania i okolic. Zamierzam parę zdjęć zrobić na płótnie i nie bardzo znam lab które dobrze to robią.

Mr_Black
12-10-2010, 10:08
Zastanawiam się ilu z was wywołuje - drukuje zdjęcia w domu? Do formatu A4 i mniejsze. Z racji, że nie mam blisko siebie żadnego labu, mocno się nad tym zastanawiam. Np Epson 1400 +stałe zasialnie+dobre zamienniki + dobry papier. Koszta chyba podobne.

iREM
12-10-2010, 11:03
Po raz setny - dla mnie tylko i wyłącznie vertis.

olga123
12-10-2010, 21:45
w sprawie zdjęć na płótnie odezwij się do Czornyja, na naszej stronie www.labpolska.pl masz zakładkę "wydruki wielkoformatowe" tam znajdziesz kontakt do niego. Jeśli chcesz zobaczyć na realu jak to wygląda to przyjdź do labu, mamy jedno jego płótno na pokaz.

bartmika
27-10-2010, 23:15
Ostatnio po raz kolejny robilem odbitki w vertis.pl. Zdjecia przy uzyciu 5D MKII, RAW-y z profilem Adobe RGB przekonwertowane na profil labu, uzywalem monitora Eizo S1921. Odbitki w najwiekszym rozmiarze wyszly super. Idealne oddanie barw wzgledem tego co na monitorze.

Polecam.

pozdrowka!

pawciolbn
31-10-2010, 22:36
Ja, od pewnego czasu, dzięki temu forum podjąłem współpracę z pewnym studiem fotograficznym pod kątem realizacji odbitek. mało tego, że zdjęcia dostaje w takiej formie jak sobie życzę, jak sam obrobię w RAW, wykadruję itp. tak jako początkujący foto spotkałem się ze strony właściciela z wielkim wsparciem merytorycznym i wieloma pozytywnymi uwagami.

dlatego z czystym sumieniem polecam Profesjonalne Studio Foto - Video Daniel Wróbel

warto podjąć rozmowę z właścicielem - pomoże, doradzi, coś zaproponuje i promocją też skusi
polecam

#

Husky
31-10-2010, 22:42
Ja, od pewnego czasu, dzięki temu forum podjąłem współpracę z pewnym studiem fotograficznym pod kątem realizacji odbitek. mało tego, że zdjęcia dostaje w takiej formie jak sobie życzę, jak sam obrobię w RAW, wykadruję itp. tak jako początkujący foto spotkałem się ze strony właściciela z wielkim wsparciem merytorycznym i wieloma pozytywnymi uwagami.

dlatego z czystym sumieniem polecam Profesjonalne Studio Foto - Video Daniel Wróbel

warto podjąć rozmowę z właścicielem - pomoże, doradzi, coś zaproponuje i promocją też skusi
polecam

#

Mam wrażenie, że już czytałem gdzieś ten tekst.

model
01-11-2010, 01:59
Czyżby tutaj: http://canon-board.info/showpost.php?p=886144&postcount=48

oszczepnik
01-11-2010, 08:40
U mnie jak narazie króluje Labpolska.pl. Ceny może i nie najtańsze ale odbitki dostaje takie jak ie mam na monitorze. Najważniejsze, że solidnie i szybko. Świetne materiały, jak narazie z nimi zostaje.
pozdr

iREM
01-11-2010, 19:50
Ostatnio po raz kolejny robilem odbitki w vertis.pl. Zdjecia przy uzyciu 5D MKII, RAW-y z profilem Adobe RGB przekonwertowane na profil labu, uzywalem monitora Eizo S1921. Odbitki w najwiekszym rozmiarze wyszly super. Idealne oddanie barw wzgledem tego co na monitorze.

Polecam.

pozdrowka!

i wygrali na najlepszy lab w Polsce :-)

pawciolbn
02-11-2010, 19:05
Mam wrażenie, że już czytałem gdzieś ten tekst.

no i?
a reklamę gorącego kubka ile razy widziałeś i jakoś nie marudzisz ;)
jest pytanie i jest odpowiedź.. leniwośc też czasem jest ;)

a lab też fajny i już leci kolejna paczka

#

ptr07
27-11-2010, 15:52
A możecie polecić jakiś fotolab z Bydgoszczy?

jacek_73
27-11-2010, 16:08
ja odbijam w saturnie (teren dawnej rzeźni) gdyż odbitki najbardziej przypominają to co widzę na monitorze.

olga123
11-01-2011, 09:25
nie, nie o to :)

qcel
13-01-2011, 00:07
ja polecam lab www.ankaralab.com jak na razie nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

marekb
09-02-2011, 20:55
ja dzis robiłem w Wadowicach, firma fotomix, fakt jedno zdjęcie na fuji jedwab 10x15 i zapłaciłem.... 4zł!!!! na moje zdziwienie pan powiedział iz jest to profesjonalny papier bardzo drogi i nie jest to jedwab tylko "silick" i przy wiekszych zamówieniach moze zejsc na 3.5zł/szt -10x15cm macie jasność!!!???

maxon52
09-02-2011, 21:38
A ja polecam www.wrobelfoto.pl , promocja trwa cały rok.

pawciolbn
09-02-2011, 21:58
A ja polecam www.wrobelfoto.pl , promocja trwa cały rok.

co tam promocja cały rok.. dla mnie przede wszystkim kontakt z Labem jest rewelacja - coś nie tak, coś do poprawki - mam telefon i ustalam wszystko. Robiłem w październiku porównanie tych samych plików z Vertis.pl - niestety nie wiem czym się u nich podniecać? klient odniósł wrażenie "bardziej mydlanych" odbitek..


A możecie polecić jakiś fotolab z Bydgoszczy?

ja jestem z Lublina - wolę wysłać tam, niż iść do QFS.

tomaszP
10-02-2011, 20:10
troche drogo robicie odbitki:)
jesli ktos chce moge dla uzytkowników CB "załatwic" duze formaty w fajnej cenie.
oczywiscie na papierze foto (endura)
a osobiście polecam www.fotonet.info
programik do wysyłania jest, profile papieru są, i jesli mieszkasz w południowej czesci polski to masz zdjecia na drugi dzien

maxon52
10-02-2011, 21:56
troche drogo robicie odbitki:)
jesli ktos chce moge dla uzytkowników CB "załatwic" duze formaty w fajnej cenie.
oczywiscie na papierze foto (endura)
a osobiście polecam www.fotonet.info
programik do wysyłania jest, profile papieru są, i jesli mieszkasz w południowej czesci polski to masz zdjecia na drugi dzien

Polemizował bym kolego , poczytaj dobrze cennik w www.wrobelfoto.pl , jest napisane wyraźnie PROMOCJA 30% do czerwca na format 15x22 ( 1.05 zł ) , a to najczęściej używany w ślubniakach a jak pogadasz z właścicielem , że z CB to i na pozostałe formatki dostaniesz jakiś rabacik.

Bart3k
14-06-2011, 18:39
nikt do tej pory nie napisał więc ja swój lab dodam... od 3 lat korzystam z firmi diprint z Krakowa... ceny jak w fotojokerze... albo i tańsze a jakość... dla mnie świetna.. papier oczywiście kodak endura pro. Kiedyś wyhaczyłem tą firmę na allegro... posłałem próbne odbitki do 9 labów w kraju... i tamte najbardziej przypominały oryginał więc trzymam się tej firmy. Plusem jest pan który osobiście obsługuje maszynę i wie co robi. Kiedyś posłałem spore zlecenie na prawie tysiac zł... i był mały zonk bo zdjecia biły na czerwono... na monitorze to nie wyszło wiec byłem nieświadomy... od razu zadzwonił ze coś jest nie halo. Więc nei jest to firma która wrzuca jak popadnie na maszynę tylko robią myśląc. osobiście więc polecam firmę www.diprint.pl

dziki
15-06-2011, 23:50
Korzystam z lab-net.pl, jestem zadowolony.
Ostatnio odbiłem w internetowym laboratorium empik'u - było nieźle, natomiast potrzebowałem na szybko poprawić 2 odbitki i zaniosłem pliki do "stacjonarnego" labu empiku - jakość odbitek była daleka od oczekiwanych :/

Bart3k
16-06-2011, 07:12
Ostatnio odbiłem w internetowym laboratorium empik'u - było nieźle,

widać że nawet ktoś Cewe poleca.... pewnie koleżanka z wątku o empiku by się zdziwiła :)

iREM
16-06-2011, 10:34
To ja mam pytanie, ile czekacie na swoje odbitki w labach "na miejscu"?
Bo ja wysyłam swoje z Gdańska aż do (o ile dobrze pamiętam) Gliwic i jak wyślę w poniedziałek o 11tej rano to w środę o 11tej mam już w skrzynce paczkę. Fakt, że za przesyłkę się płaci, więc warto uzbierać więcej odbitek :-)

A jeszcze druga fajna rzecz, ostatnio dołożyli dwa nowe fajne formaty
15x23 - rozmiar papieru 15,2x22,8cm
18x27 - rozmiar papieru 17,8x26,7cm

Oczywiście chodzi o proporcje :-)

I jeszcze jedno w przypadku odbitek cena ma dla mnie drugorzędny priorytet, jakość jest numero uno.

model
16-06-2011, 11:52
W ankarze zależnie od ilości zdjęć, od godziny do jednego dnia. Jak przynoszę jednego dnia zdjęcia na pendrivie to najpóźniej następnego są gotowe. Ostatnio np. powiedzieli, że mogę przyjechać za godzinę. Także uważam, że całkiem szybko.