PDA

Zobacz pełną wersję : Kanał Alpha - jak się pozbyć problemu



Kubaman
23-01-2008, 22:09
Witam

mam następujący problem.

Mam masę fotek obrabianych w CS2 lub CS3. Fotki te zapisane były z kanałem Alpha, ki pieron nie wiem, tak było w defaulcie (często zapisywałem z warstwami pewnie stąd).

Teraz mam tylko PSE 2.0 który nie ma obsługi kanałów i przy konwersji do TIFF robi kupę, dodaje Alphę i nic poza PS tego czytać nie chce.

Mam również Gimpa 2.4.3. Obsługuje kanały ale nie przeczyta wygenerowanego w PSE TIFFa, bo nie rozróżnia kanału.. Alpha! NIe czyta mi również plików Photoshopa a żadnej wtyczki to umożliwiającej nie znalazłem./ Co robić?

Pali mi się grunt pod nogami, bo muszę zrobić szybko eleganckie tiffy bez tej alfy.

pomocy

Jacek Deka
23-01-2008, 22:14
Ściągnij demo PS CS3 ze strony Adobe.
Chyba przez 30 dni zdążysz przerobić foty :)

Tomasz Golinski
23-01-2008, 22:17
Mój gimp twierdzi, że czyta pliki PSD. Imagemagick podobno również. Nie mam, jak sprawdzić.

Nie do końca rozumiem, jaki masz problem z PSE. Co źle wychodzi? Może spróbuj eksportować do formatu, który nie obsługuje alphy, np. bmp?

Kubaman
23-01-2008, 22:32
PSE konwertując PSD z alphą do Tifa wrzuca do niego tę alphę. Powoduje to, że np. Gimp nie potrafi prawidłowo odczytać takiego pliku. Może faktycznie spróbuję z BMP.

P.S> Gimp nie potrafi przeczytać żadnego z moich psd. Albo wyskakuje, żę nie potrafi odczytać kanału alpha, albo że nie potrafi odczytać 16 bitowego koloru.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
nie działa konwersja na bmp - równiez wychodzi kiszasty plik

Vitez
24-01-2008, 00:04
Zgrzewka piwa + jakiś forumowicz z Krakowa z CS2/CS3 i po problemie.

ABJ
24-01-2008, 00:54
obejdzie sie bez zgrzewki piwa... pisz na gg, postaram sie pomoc

Kubaman
24-01-2008, 19:52
hejka, dzięki za gotowość pomocy. Zdecydowałem się jednak zainstalować triala - i uporałem się z problemem. Dzięki jeszcze raz, widać nie było innej metody.

Przy okazji - GIMP rozkłada się zupełnie w kompatybilności z PS

Tomasz Golinski
24-01-2008, 20:00
Przy okazji - GIMP rozkłada się zupełnie w kompatybilności z PSDo kompletu dodam, że z kolei AFAIK PS nie czyta XCFów :P