PDA

Zobacz pełną wersję : Stealth Reporter 400 AW,D400 AW ,Nova5 AW,Compackt AW ?



Anna12_03
21-01-2008, 17:49
Witam
Wiem co mogą pomieścić i jakie mają wymiary ze stron internetowych w/w toreb.Chcialabym się dowiedzieć jak to wygląda w codziennym użytkowaniu.Które są bardziej wygodniejsze ,lepiej dopasowują się do ciala,nie odstawają,są lepiej wyprofilowane i mają wygodniejsze dojście do sprzętu.
Jak z jakością materialów ,ściankami tych toreb.Co do rozmiarów to są podobne .Mam zamiar w niej nosić lampa 430,100/2,8, 70-200/4,50/1,8.35/1,4,28/1,8 filterki +gruszka itp *******y no i oczywiście 40D wraz z gripem.
Torby Reporter mają dojście do aparatu z góry ( czy jest to wygodne)i jak się to sprawdza jeśi robię synkowi na spacerze czy też babci na imieninach jak też w amatorskiej ale zaawansowanej fotografi.Czy to jest potrzebne czy zbędny bajerek ponieważ i tak się klape otwiera ?
Jakie Wy drodzy koledzy macie odczucia w użytkowaniu ,noszeniu na ramieniu tych toreb???????????????????
Serdeczne dzięki za wszelkie odpowiedzi.

yogur
21-01-2008, 18:14
ja mam Stealth Reporter 400 (noszę tylko jak niezbędne są wszystkie graty, dostęp z góry mało praktyczny) i plecak slight shot na spacerki kiedy nie zabieram wszystkich gratów (łatwy dostęp, wygoda i dobre wykonanie)

maksymiuk
21-01-2008, 19:49
Mam numer mniejszy D300AW. Wykonanie bardzo w porządku. O korzystaniu z otworu w klapie raczej zapomnij (nie sądzę, aby w 400 był dużo większy niż w 300). Wykorzystałem to raz - w tym roku na sylwestrze. Zabierałem tylko jeden korpus z 50/1.4 więc w pozostałe miejsca włożyłem 3 szampany i przy otwartym suwaku - rewelacja :-)

Zigi
21-01-2008, 20:30
Od niedawna mam w robocie D300AW i przez ten otworek wyciągnąć 40D z optyką to niezła męczarnia. Ale nie oznacza to iż nie jest to niepraktyczne bo dzięki niemu można np sięgnąć szybko np po inne szkło albo lampę. Poza tym szczegółem torba jest fajnie zaprojektowana choć co niektórzy mogą narzekać na cienka wyściółkę amortyzującą. Za to między nią a resztę można wrzucić coś w miarę cienkiego. Nie ma też niestety kieszonki podręcznej na klapie. Ma ją za to Nova 4 która używam w domu. Często wrzucam tam zapasowe aku i karty. Coś za coś. Ta nie ma szybkiego dostępu ma grubszą wyściółkę i jest bardziej kanciasta przez co rzuca się w oczy co niekoniecznie jest zaletą choć tez jest w miarę praktyczna.

rysiaczek
21-01-2008, 22:00
Stealth Reporter 400 AW - górny otwór jest dla mnie bardzo praktyczny! Wyciągam 5-tke z 24-105 bez najmniejszych problemów. Tak samo przy zamianie obiektywów - mogę śmiało chodzić i wymieniać rzeczy z torby mając świadomość, że jest zamknięta - dla mnie bomba.

A w torbie noszę 5d, 24-105, 100/2.8, 50/1.8, 70-200/2.8 is, lampę i różne szpeje - filtry etc.

Anna12_03
22-01-2008, 18:36
Witam
Sądziłam że więcej osób korzysta z tych toreb.
Muszę przyznać że nie mam gdzie zobaczyć w/w toreb także na Waszej opini muszę się skupić i coś wybrać.
Co do szybkiego wyciągania aparatu w wersji Reporter to nie za bardzo jestem przekonana nie mam poprostu takiej potrzeby tak że ten bajer przez klape odpada i nie posiada w klapie kieszeni. No właśnie czy ta kieszeń jest duża w Nova 5 AW i czy kieszeń pod klapą jakich jest rozmiarów albo co do niej wejdzie ? jak wygląda z bezpieczeństwem wszystkich szpeji w torbie Nova 5AW i czy ten sprzęt który posiadam do niej wejdzie ?
A może macie inne sugestie co do toreb innych firm np.Tenba ,Tamrac o podobnych romiarach?
Pozdrawiam

checiu
22-01-2008, 19:01
Ja korzystałem z 200AW i ten otwór w klapie mi się świetnie sprawdzał do wymiany obiektywów - Torba Mała i nie rzucająca się w oczy (za bardzo).
Nova 5 tak jak Koledzy wcześniej pisali to strasznie kanciasta (i mi na przykład strasznie nie podobała się ta klapka - gorszy dostęp do sprzętu - ale to subiektywne odczucie. Miałem ją jeden wieczór i zamieniłem na Compact AW
Wziąłem ja pod uwagę żeby tam zmieścić na prawdę sporo sprzętu żeby mieć porządną torbę na wszystko.
Co do Compact - lepiej mi się tam udało poukładać wszystkie graty, do tego masz 2 odczepiane kieszonki - jak znalazł żeby sobie do paska (na przykład na databank, czy flasha) przyczepić. Wykonana z grubszego materiału i NA PEWNO rzuca się w oczy - ale od nie rzucania się w oczy to mam plecak i wkładkę pokrowiec do innych toreb sportowych :) wlasnej konstrukcji
Wiem że kilka dni temu na allegro był compact w starszej wersji do wzięcia niemal za cenę NOVA i wg mnie to najlepszy wybór

fotna
22-01-2008, 20:44
Ja mam reportera 600 - na reszcie nie mam problemu z ciasnotą -bardzo praktyczny choć ogromny.
Nie jest to torba sportowa 200-300 pewnie będzie wygodniejsza.
Ale ta jest super gdy trzeba przenieś sprzęt i powiedzmy torbę gdzieś zadekować i robić zdjęcia
Górny zamek super
Na weselach tez w miarę mobilna choć ogromna.

m_o_b_y
22-01-2008, 20:51
Witam
Wiem co mogą pomieścić i jakie mają wymiary ze stron internetowych w/w toreb.Chcialabym się dowiedzieć jak to wygląda w codziennym użytkowaniu.Które są bardziej wygodniejsze ,lepiej dopasowują się do ciala,nie odstawają,są lepiej wyprofilowane i mają wygodniejsze dojście do sprzętu.
Jak z jakością materialów ,ściankami tych toreb.Co do rozmiarów to są podobne .Mam zamiar w niej nosić lampa 430,100/2,8, 70-200/4,50/1,8.35/1,4,28/1,8 filterki +gruszka itp *******y no i oczywiście 40D wraz z gripem.
Torby Reporter mają dojście do aparatu z góry ( czy jest to wygodne)i jak się to sprawdza jeśi robię synkowi na spacerze czy też babci na imieninach jak też w amatorskiej ale zaawansowanej fotografi.Czy to jest potrzebne czy zbędny bajerek ponieważ i tak się klape otwiera ?
Jakie Wy drodzy koledzy macie odczucia w użytkowaniu ,noszeniu na ramieniu tych toreb???????????????????
Serdeczne dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Ja również po zakupieniu telezooma muszę kupić nową torbę i szukam torby o głębokości ca. 30 cm na aparat z przykręconym szkłem.
Na razie znalazłem tylko torby typu topload, które są fajne, ale mają tę wadę, że nie ma gdzie włożyć drugiego, krótszego szkła.
Pozdrówka

BorysKP
22-01-2008, 21:21
Ja używam D300 i jest w sam raz . 400 wydała mi się zbyt duża. Co do otworu w klapie, to jest dobry do zmiany obiektywów. Ciężko wyciągnąć 40D, gdy torba jest na ramieniu.