PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczanie zdjęć hasłem



Shadow
21-01-2008, 10:46
Czy jest jakiś program, który ma taką funkcję ? Ma to działać tak, że
oglądam galerię zdjęć a kiedy dojdę do zabezpieczonego to pojawi się
stosowny komunikat o wprowadzeniu hasła.

Kolaj
21-01-2008, 10:58
Ale chodzi Ci o galerię internetową czy np. zdjęcia na płycie?

Shadow
21-01-2008, 13:21
Na płycie. Daję komuś 100 zdjęć na płycie, ale część jest zabezpieczona przed otwarciem przez hasło (pojawia się stosowny komunikat i trzeba wklepać hasło).

Kolaj
21-01-2008, 13:22
no, to możesz zdjęcia wymagające hasła spakować zipem zabezpieczonym hasłem i gotowe.

Shadow
21-01-2008, 14:02
no to chyba najprostsza metoda

Kolaj
21-01-2008, 14:06
no to chyba najprostsza metodaNie tylko prosta ale i dosyć skuteczna. Chyba, że masz jakieś inne dodatkowe wymagania, o których nie pisałeś.

arturs
21-01-2008, 17:33
To może lepiej zrobić prezentację w exe-ku i zabezpieczyć hasłem...
Jak to będzie normalnie wypalone to całe zabepieczenie na nic, poza tym jak już komuś dasz hasło do zipa to ktoś sobie otworzy i skopiuje bez problemu - a prezentacja w exeku już będzie cięższa do "skrakowania"

werek
21-01-2008, 18:18
ale jest taki programik"resource editor" ktory potrafi z exe'kow wyciagac takie dane. raz zrobilem taka przezntacje i skasowalem jedyne zdjecia, na szczescie nie moje, ale musialem je pozniej odzyskiwac i bylo ok.

jezeli chcesz dac komus do przejzenia to tylko przentacja exe (nie wszyscy maja wiedze jak wyciagac z takich prezentacji zdjecia)

jezeli jakiejs firmie sprzedajesz to mozesz je spokojni spaskowac z haslem (chociaz haslo do zip'a lamie sie w przeciagu 2h)

najbezpieczniejsza metoda jest pojscie do osoby i przedstawienie zdjec na wlasnym sprzecie, wtedy bedziesz mial pewnosc ze objrza tylko te co potrzeba.

Shadow
21-01-2008, 18:33
ale exe-k to dotyczył by całej partii zdjęć a mi raczej chodziło o zblokowanie jakiegoś jednego konkretnego z całej reszty

Shadow
22-01-2008, 11:09
Można zahasłować konkretne pliki programem Folder Guard. To podobne
rozwiązanie jak z zipem tylko bez pakowania. Ja miałem raczej na myśli jakiś
konkretny program graficzny np. Irfanview w którym hasłujemy cześć zdjęć a
następnie odpalamy pliczki i oglądamy sobie w tymże programie. Kiedy
dojdziemy do zahasłowanego pojawia się komunikat "Wpisz hasło aby obejrzeć"
i tyle. Tylko Irfan takiej funkcji nie posiada :( A mam wrażenie, że kiedyś
taki program widziałem.

orzeh
22-01-2008, 14:23
Można zahasłować konkretne pliki programem Folder Guard. To podobne
rozwiązanie jak z zipem tylko bez pakowania. Ja miałem raczej na myśli jakiś
konkretny program graficzny np. Irfanview w którym hasłujemy cześć zdjęć a
następnie odpalamy pliczki i oglądamy sobie w tymże programie. Kiedy
dojdziemy do zahasłowanego pojawia się komunikat "Wpisz hasło aby obejrzeć"
i tyle. Tylko Irfan takiej funkcji nie posiada :( A mam wrażenie, że kiedyś
taki program widziałem.

bo moze ktos sobie taki programik napisal, w sumie to nie takie trudne :)
co do wyciagania zdjec z exe to oczywiscie sie da, ale jesli zdjecia nie sa dolaczone do exe jako resources tylko inaczej to juz lipa ;)

co do lamania zipa w 2h - wszystko zalezy od dlugosci i skomplikowania hasla.

Marx44
22-01-2008, 22:24
A może coś takiego
Crypton 1.2 (http://www.programosy.pl/program,crypton.html)

kompi
22-01-2008, 22:39
Hosting obrazków, jak inne ale wyróżnia się m.in: -możliwością zabezpieczenia obrazka hasłem -możliwością usunięcia obrazka -możliwością uploadu obrazka prosto z konsoli linuksa

http://img.nopaste.pl/

muflon
22-01-2008, 23:02
-możliwością uploadu obrazka prosto z konsoli linuksa
Na Imageshacka też się da :mrgreen:

kompi
22-01-2008, 23:12
Na Imageshacka też się da :mrgreen:

Ten śmieszny opis z wykopu skopiowałem. Pewnie jeszcze inne cuda wianki można robić :) typu kopiowanie prosto z dyskietki, pulpitu i pewnie z Mac'a też sie da :D

welerowicz
27-01-2008, 23:58
Ja mam sposob na "pokazywanie zdjec znajomym nie dajac zdjec". W pierwszym etapie robie prezentacje w MS PowerPoint (lub podobny w Open Office), i dalej drukuje do pliku PDF.
Sprawdzony sposob, koncowy efekt zajmuje malo miejsca, mozna wstawic komentarze. A klikniencie w AdobeReader CTRL+L daje efekt wyswietlenia na calej stronie i robi sie ztego praktycznie pokaz slajow.
W OpenOffice drukowanie do PDF jest w standardzie, natomiast do MS Office mozna zainstalowac odzielny program ktory robi takie wirtualne wydruki do PDF.

arturs
28-01-2008, 00:08
Ja mam sposob na "pokazywanie zdjec znajomym nie dajac zdjec". W pierwszym etapie robie prezentacje w MS PowerPoint (lub podobny w Open Office), i dalej drukuje do pliku PDF.
Sprawdzony sposob, koncowy efekt zajmuje malo miejsca, mozna wstawic komentarze. A klikniencie w AdobeReader CTRL+L daje efekt wyswietlenia na calej stronie i robi sie ztego praktycznie pokaz slajow.
W OpenOffice drukowanie do PDF jest w standardzie, natomiast do MS Office mozna zainstalowac odzielny program ktory robi takie wirtualne wydruki do PDF.

A w jakim wymiarze - bo jak A4 czy coś podobnego to przecież nie problem wyciągnąć zdjęcia z pdf'a do jpga..

muflon
28-01-2008, 05:05
A w jakim wymiarze - bo jak A4 czy coś podobnego to przecież nie problem wyciągnąć zdjęcia z pdf'a do jpga..
Zdjęcia to nie problem wyciągnąć z czegokolwiek, bo w końcu jest PrintScreen... ;-)

A co do slideshow w PDF, to jest to o tyle fajne, że nawet można definiować efekty przejść między stronami :-) Kiedyś bawiłem się pakietem do LaTeXa p.t. "prosper" który pozwalał całkiem zgrabne prezentacje w PDF robić.

strus_pedziwiatr
28-01-2008, 20:20
Znalazłem coś takiego:
http://www.image-encrypt.com/
http://www.image-encrypt.com/documentation/documentation.htm
Why encrypting images

There is a very high likelihood that someone is looking at you photos, do YOU want that? Computers are vulnerable newly found breaches in windows, web browser and other software is discovered almost on a daily basis. People can get access to your photos for example by hacking, a virus, vlan, shared folders or simply by using the same computer as you.

By encrypting your photos with image encrypt you make sure it is you that decide who sees your photos. Encrypting images help you protect your privacy and secure company secrets. Viewing encrypted images is just as easy as viewing normal images with the inzomia image viewer.

Some Features:

* Protects privacy.
* Easy to use.
* Automatically decrypts photos before viewing ( provided you have the key )
* Safe, Keeps track of the key id used for encyption eliminating the risk to ruin files by encrypting twice.
* Integration with inzomia image viewer.
* Uses the secure TwoFish algorithm.
* Gives a meaningful error message when the wrong key is used.

Inzomia image encrypt
Start protecting your privacy today and download Inzomia image encrypt.
The free version of Inzomia image encrypt has support to remove protection from an unlimited number of photos and to protect up to 200 photos.
The program is not time limited.
Właśnie coś staram się zaszyfrować...ale plik poniżej 200kB coś mu bardzo długo idzie zaszyfrować...Poza tym te klucze do fotek zaszyfrowanych nie będą chyba zbyt wygodne. Wygodniejszy chyba będzie zwykły zip/rar itp.

Może coś z tej strony:
http://www.tropsoft.com/
to wygląda zachęcająco:
Private Pix™ media player allows the user to encrypt private files and then view them while they are still encrypted! Use it for video, audio, and images. It even helps keep them organized! Look at files one-by-one or all at once with thumbnail view. Zoom in for extra clarity with the handy magnifying glass tool. Set up a slideshow with the autoplay feature, then sit back and enjoy!

Need to keep sensitive pictures or videos safe from your spouse, boss, or kids? No problem! Encrypt your collection or use the hidden folders feature and they'll never find those secret files!