PDA

Zobacz pełną wersję : [Kenso] Fotoreportaże



Kenso
27-04-2005, 10:02
Hey,

oto moja strona:
www.bielatowicz.com

zapraszam serdecznie i czekam na opinie....

JOT_TE
28-04-2005, 13:32
Bardzo przyjemnie się ogląda... KAżde następne zdjęcie czymś innym zaskakuje....

Jurek Plieth
28-04-2005, 13:38
Hey,

oto moja strona:
www.bielatowicz.com

zapraszam serdecznie i czekam na opinie....
IMHO nierówne. Najbardziej podoba mi się seria Plaża. Poza tym te dwa drzewa z serii Jura.

sergi
28-04-2005, 13:50
a mnie najbardziej podoba sie reportaż Shepherd's House.

gonzo44
28-04-2005, 14:05
Co Was napadlo na robienie stron tylko po angielsku? Juz Vitez w jednym komentarzu napisal, ze nawet nie chcialo mu sie przegladac zdjec jak zobaczyl opisy po angielsku i mi tez sie nie chce. Jak widze "cracow" to mnie szlag trafia!! to sie pisze KRAKÓW!!!! A jak sie juz czepiam to powiedz mi od jakiego angielskiego slowa jest skrot "fot."??

Kenso
28-04-2005, 15:29
co do "fot." - jak się zorientowałem, że gafę popełniłem, to już było po zrobieniu strony. Potem zabrałem się do czegoś innego i trochę chyba jeszcze poczeka aż to zmienię. NIESTETY.
Dlaczego w języku angielskim - jeśli ktoś pokazuje bardzo często swoje zdjęcia w innym kraju, to lepiej by było, aby tekst był w języku angielskim. Jeśli ok. połowa przeglądających jest anglojęzyczna, a z drugiej połowy większość zna angielski, to czy jest sens robiś ją po polsku?
Druga sprawa - tekst jest dopełnieniem zdjęć, zatem oglądajmy zdjęcia i czytajmy z nich jak nie znamy języka. Zreszta ile tam tego tekstu....
Jurku, nie jestem w temacie - co to IMHO?

Pozdrawiam

gonzo44
28-04-2005, 15:34
Jeśli ok. połowa przeglądających jest anglojęzyczna, a z drugiej połowy większość zna angielski, to czy jest sens robiś ją po polsku?

chwalisz sie swoja strona na tym forum a tutaj raczej wiekszosc jest najpierw polskojezyczna a dopiero pozniej (i to nie wiekszosc juz) angielsko. Tak, zawsze jest sens robic swoja strone w macierzystym jezyku z opcja wyswietlenia w innym.

Kenso
28-04-2005, 15:43
gdybym miał tyle czasu co bym chciał, to byłaby w dwóch językach. Nie mam i tyle.
Pokazuje tu zdjęcia i nie myślałem o krytyce tekstu, tylko zdjęć. Jak oglądam czasami strony w innym języku i nie rozumiem tekstu, to po prostu skupiam się na zdjęciach, bo w fotografii o to głównie chodzi.
Nie chwalę się, tylko pokazuje. Fotografię możemy pochwalić lub skrytykować - to zawsze czegoś uczy. I dlatego ją tu pokazałem, ponieważ mogę się tu czegoś nauczyć...

akustyk
28-04-2005, 15:50
az tak dobrych zdjec sie nie spodziewalem klikajac w link. "Artists" i "Demonstrations" troche ponizej reszty, ale ogolnie z przyjemnoscia sie oglada.

nie obrazisz sie, ze sobie dodalem na wlasnej stronie do linkow? ;-)

Vitez
28-04-2005, 15:54
To po prostu takie trendy miec www po angielsku :? .
Obaj panowie z Warszawy... wylegarni trendow :evil: (i ja niestety tez, choc z ruchem trendowatosci nic wspolnego nie mam).

P,NMSP

Pokazujesz tu swoja galerie - dostales krytyke galerii, jej konstrukcji i odbioru jako calosci. Moj odbior jest jednoznacznie negatywny gdy Polak robi stronke najpierw po angielsku a nie po Polsku a dwujezycznej nie chce zrobic bo lenistwo/brak czasu...
Straszne to ze wspolplemiencow olewasz i w pierwszej kolejnosci robisz po angielsku zamiast najpierw po oplsku a potem, jesli jest potrzeba, po angielsku.

Kenso
28-04-2005, 15:54
proszę bardzo.
Piszcie o tym co Wam się nie podoba. Dzięki

Vitez
28-04-2005, 15:57
A poza tym w zlym podforum zamiesciles - to jest twoja wlasna galeria wiec powinna byc obok - w galeriach uzytkownikow.
Ja na szczescie mam czas i checi wiec przenosze :twisted:

Kenso
28-04-2005, 15:58
he he....Panie Vitez ja nie jestem z Warszawy, chociaż tu studiuję. Przyjechałem ze WSI pod Olkuszem. To na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Vitez
28-04-2005, 15:59
he he....Panie Vitez ja nie jestem z Warszawy, chociaż tu studiuję. Przyjechałem ze WSI pod Olkuszem. To na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Co nie zmienia faktu ze w profilu podales Warszawa i po tym co widac a nie po tym co ewentualnie pozniej napiszesz/zrobisz jestes oceniany :p

Kenso
28-04-2005, 15:59
wiem, że w złym podforum, ale za późno się zorientowałem i nie umiem przenieść. Dzięki.

Kenso
28-04-2005, 16:03
Chciałem jeszcze dodać, że czasami zdarza się, że ktoś musi i chce zrobić stronę po angielsku. Czasami ktoś może na tym zarabiać, czasami musi pokazać komuś zagranicą itp. Mam zamiar i w języku polskim zrobić, ale czasu musi być więcej. Zresztą potrzebowałem na początku po angielsku.

Vitez
28-04-2005, 16:08
Chciałem jeszcze dodać, że czasami zdarza się, że ktoś musi i chce zrobić stronę po angielsku.

Ale wtedy pokazujesz ja za granica, prawda? A czy nie mozesz _PRZED_ pokazaniem takiej angielskiej strony Polakom, jako Polak, zmusic sie odrobinke i zrobic ja dwujezyczna? Pokazac polskim widzom odrobine chociaz szacunku - napracowales sie by zagranicznym pokazac strone a Polacy niech sie mecza z obcym jezykiem?
Wbrew pozorom nadal ogromna ilosc Polakow ma problemy z jezykiem angielskim... nawet wsrod internautow (vide watek o upgrade firmware do 350D - kolega koniecznie chce miec menu po polsku bo z angielskim sobie nie radzi, albo prosby o instrukcje w jezyku polskim...).
Czyli zrobienie rowniez wersji polskiej przed pokazaniem jej na polskim forum - byloby po prostu... grzeczne? :roll:

Tomasz Golinski
28-04-2005, 16:16
IMHO = in my humble opinion

Kenso
28-04-2005, 16:27
OK. jest jak jest. Jesli kogoś uraziłem anglojęzyczną stroną, to przepraszam:)
Jeśli można, to proszę już o opinie o zdjęciach...
Dzięki za wyjaśnienie IMHO
Pozdr

snowboarder
28-04-2005, 16:39
- napracowales sie by zagranicznym pokazac strone a Polacy niech sie mecza z obcym jezykiem?
Wbrew pozorom nadal ogromna ilosc Polakow ma problemy z jezykiem angielskim... nawet wsrod internautow (vide watek o upgrade firmware do 350D - kolega koniecznie chce miec menu po polsku bo z angielskim sobie nie radzi, albo prosby o instrukcje w jezyku polskim...).
Czyli zrobienie rowniez wersji polskiej przed pokazaniem jej na polskim forum - byloby po prostu... grzeczne? :roll:

Ale z ciebie patriotyczny purysta! Szczerze - daj spokoj chlopakowi,
to nie jest powod do dumy, ze "nadal ogromna ilosc Polakow ma problemy z jezykiem angielskim...".
Co do zdjec, to choc sporo fajnych, to osobiscie bez miniaturek w galerii
nie chce mi sie wszystkiego ogladac. Zakladasz, ze kazdy ma czas i ochote
klikac na wszystkie, zwykle klikam na to, co mi sie rzuci w oczy jako miniaturka...
Jak dla mnie, czym prostsza strona, tym lepiej, chodzi o zdjecia, a nie
wydumane fonty, strzalki i scripty.
Z plazy zapamietalem pare zdjec, ten grubas kolo lodki mi sie podobal :)

Arkan
28-04-2005, 16:45
Bardzo ładne zdjęcia. Wydaje mi się, że to jedne z lepszych, które były tu prezentowane jako prace własne. Technicznie najwięcej zastrzeżeń mam do działu "Portrety" - np. przy zdjęciu Damięckiego przydałoby się doświetlić blendą prawą stronę. Jeśli to były portrety pozowane, to na własne życzenie utrudniłeś sobie życie doborem ubrania i tła, czyli model w czarnym golfie na tle białej ściany (albo odwrotnie) - w związku z czym musiałeś decydować co bedzie poprawnie naświetlone, a co będzie czarna/białą plamą itd. Myślę, że lepiej by się oglądało gdyby zdjęcia były troche większe -wystarczy, że plfoto hołduje złym wzorcom zamieszczania "miniaturek" 600x400.
Język angielski - jestem za pod warunkiem, ze jest poprawny. Wydaje mi się, że masz na stronie błędy językowe - nie na tyle poważne aby uniemożliwić zrozumienie, ale powodujące pewien dysonans, szczególnie, że napisy stanowią w Twojej witrynie uzupełnienie sztuki. Nie rezygnuj z angielskiego - nie ma powodu rezygnować z możliwości docierania do ludzi z całego świata, a nie tylko Polski, ale nazwy własne pisz po polsku (ew. w nawiasie dodaj nazwę angielską).
Podsumowując, jestem pod dużym wrażeniem.

Arkan

Kenso
28-04-2005, 16:56
Arkan, dzięki za profesjonalne opinie.
Większość zdjęć w portretach jest niepozowana. Większość z nich była robiona natychmiast, bez żadnego przygotowania. Często podczas wywiadów. Damięcki po prostu usiadł w ten sposób i zrobiłem zdjęcie. Moim sprzętem jest jedno body i dwa obiektywy, czasami lampą odbijam światło od sufitu - dlatego nie mogłem doświetlić Damięckiego blendą.
Co do strony to robiłem ją sam i tylko we Flashu - ucząc się go wtedy - dlatego jest niedoskonała. Jeśli powiększe zdjęcie i dodam miniaturki to będzie za dużo kB. Na początku zdjęcia były większe i zacząlem robić miniaturki - ale rozmiar pliku był tak duży, że musiałem zrezygnować.
Domyślam się, żę są błędy, ale lingistą nie jestem i to dlatego.

Masz rację, nazwy własne poprawie na polski.
Dzięki serdeczne

kavoo
28-04-2005, 17:25
Przyjemnie sie zdjecia oglada, nieprzyjemnie sie na stronie nawiguje. Chodzi mi zwlaszcza o te "skaczace" po calej stronie strzalki.

Jesli chodzi o sama strone, to tylko jedno pytanie mam - po jaka cholere zostalo to we flashu zrobione? Zeby bylo trendy? Dzisas... widzialem i robilem duzo bardziej "wybajerowane" strony w zwyklym html'u. W tym wypadku uzycie technologii flash jest kompletnie nieuzasadnione i zmusza przegladajacego do sciagania conajmniej 10x wiecej "towaru" niz to jest konieczne...

Kenso
28-04-2005, 17:29
Jak to skaczące strzałki? Przecież są dwie i to pod zdjęciem.
Dlaczego we Flashu? Nie znam się na HTMLu, a Flash był szybki to nauczenia i uzyskania skromnej grafiki. Po prostu nie mam pojęcia o HTMLu.

kavoo
28-04-2005, 17:48
Jak to skaczące strzałki? Przecież są dwie i to pod zdjęciem.
Zgadza sie... tyle, ze zmieniaja polozenie na stronie w zaleznosci od tego, czy sa pod kadrem pionowym, czy poziomym. A to oznacza, ze co chwila trzeba je ganiac kursorem.


Dlaczego we Flashu? Nie znam się na HTMLu, a Flash był szybki to nauczenia i uzyskania skromnej grafiki. Po prostu nie mam pojęcia o HTMLu.
No tak... w sumie po co znajomosc HTML do tworzenia stron www? ;-) To juz lepiej bylo zrobic strone w Wordzie, jest jeszcze latwiejszy w obsludze od Flasha ;-)

Ja chyba zmienie profesje i zostane tlumaczem przysieglym. Z jezykiem angielskim jakos sobie poradze, a inne jezyki? Luzik... w koncu zawsze jest Babelfish na Altaviscie pod reka :lol: :D

Eeeech... sorry, juz wiecej nie bede ;-) Po prostu rozbawilo mnie to, co napisales... bo podstaw HTML, wystarczajacych do napisania strony takiej jak ta, mozna sie nauczyc w godzine ;-)

Kenso
28-04-2005, 17:59
to prawda, strzałki trochę przeszkadzają w takim układzie. Jedyne wyjście, to z boku je umiejscowić.
Jestem amatorem jesli chodzi o tworzenie stron. Może byłoby i łatwo zrobić taką stronę w HTMLu, ale ja nie potrafię. Mam głównie na myśli galerię zdjęć (wtedy korzysta się z innych programów). Poza tym chciałem taką grafikę i musiałbym w HTMLu je umieścić. Tych dwóch rzeczy nie potrafiłem w HTMLu i dlatego zrobiłem we Flashu.
Zresztą to moja pierwsza strona i może następna będzie lepsza...

KuchateK
28-04-2005, 18:36
Może byłoby i łatwo zrobić taką stronę w HTMLu, ale ja nie potrafię. Mam głównie na myśli galerię zdjęć (wtedy korzysta się z innych programów). Poza tym chciałem taką grafikę i musiałbym w HTMLu je umieścić. Tych dwóch rzeczy nie potrafiłem w HTMLu i dlatego zrobiłem we Flashu...

Do HTML'a to sie notatnika uzywa w porywach hardkoru :mrgreen: Probowales wogole go poznac? Przeciez ten caly flasz chyba gorszy jest do nauczenia sie jak HTML, zwlaszcza uwzgledniajac to co masz na stronie...

Na zadanie domowe zrob ja w HTML'u :mrgreen:
http://webmaster.helion.pl/kurshtml/

Kenso
24-05-2005, 11:02
Zapraszam do obejrzenia nowych zdjęć w galerii Cirque Eloize....
www.bielatowicz.com

Kenso
24-05-2005, 11:11
chciałbym jeszcze dodać, że podczas przedstawienia zastosownao efekt
deszczu i na niektórych zdjęciach widać padający deszcz!
Zwróćcie uwagę na pierwszy portret Bartka - jest klownem, który
charakteryzuje się wieloma twarzami, dlatego w każdym odbiciu....to
jedyne zdjęcie w całej galerii, w które ingerowałem w ten sposób.