PDA

Zobacz pełną wersję : 400D + EXII 580 a Grip



kucza21
20-01-2008, 03:43
No właśnie chciałem się zapytać, czy ten grip jest aż tak potrzebny ??

Jacek Deka
20-01-2008, 04:04
No właśnie chciałem się zapytać, czy ten grip jest aż tak potrzebny ??

Nie mówi się "chciałem się zapytać", ponieważ jak sam sobie zadajesz pytania, to sam powinieneś na nie odpowiadać.
Co innego jak napiszesz "chciałem zapytać was".
Poza tym, co ma piernik do wiatraka.
Sprecyzuj konkretnie pytanie, bo nie wiadomo o co Tobie chodzi.
A co ma wspólnego grip z lampą błyskową w temacie.

Proszę, zadaj pytanie jaśniej.

kucza21
20-01-2008, 10:11
Ja jestem ślązak - Hanys;) Więc czasem taki "Grips:D" Mam :P ... Czasem wydaje mi się, że wszystko jest normalnie, ale jednak coś z gwary zapodom:P. Chodzi o to czy ten grip jest konieczny w zestawie z lampą. Czy bez niego można pracować wygodnie również i czy po 5 zdjęciach mi bateria nie padnie. Mam na myśli zastawianie 400D z Lampą i gripem a bez gripa w ogóle używał ktoś lampy bez gripa..

alfsky
20-01-2008, 10:38
Lampa ma własne zasilanie i nie korzysta z aku aparatu. Jeśli więc do tej pory robiłeś wbudowaną lampą to akumulatora wystarczy na dłużej. Grip pozwala dołożyć drugą sztukę akumulatorka, co jeszcze bardziej wydłuża czas pracy APARATU. Z pracą lampy nie ma nic wspólnego.
Osobne zagadnienie to kwestia ergonomii i pewności uchwytu.
Nawet z moją 430 nie czułbym sie pewnie bez gripa, a co dopiero z 580+pewnie jeszcze coś cięższego niż kit ;)

Gringo997
20-01-2008, 10:39
jezusie maryjo....
ty dorabiasz sobie chlopie jakies nowe teorie odnosnie gripa i lampy. moze odpowiem tak:
*lampa sluzy do doswietlania scen (ma nawet wlasnie akumulatory!!!!:P)
*grip jest to uchwyt pionowy poprawiający ergonomię użytkowania oraz pojemnik na akumulatory zasilające aparat (a nie lampe zewnetrzna)

kucza21
20-01-2008, 11:04
jezusie maryjo.... :D:D
No spokojnie.. Jeszcze do tego tematu nie doszedłem w życiu nie widziałem lampy błyskowej na oczy, gripa też więc pytam:P:D
Ale dzięki za odpowiedzi... Chyba jednak oleje tego gripa. Myślę, że 580 i taką 85 czy 17-40 utrzymam. Baterie zapasową mam więc zawsze nosić ją ze sobą i w razie problemu wymienić to nie jest problem. Gorzej może być ze zdjęciami w pionie z 70-200 2.8L które też zamierzam kupić.. A te parę miesięcy to się pomęczę.

ewg
20-01-2008, 11:21
Co innego jak napiszesz "chciałem zapytać was".

No dobra, tylko czy to istotne czego chciał... zanim zadał pytanie? :mrgreen:

Dla mnie forma "chciałem cośtam.." to zwykła kalka z leniwych Amerykanów, którym jakoś łatwiej powiedzieć "wanted to" niż "would like to". Wiec po polsku nie powiedziałbym nawet "chciałbym zapytać" ale po prostu "chciałbym dowiedzieć się"!

A co do dokręcanego gripa, to uchwyt (ten do kadrów poziomych) ma tu podstawowe znacznie. Wydaje mi się, że bez gripa ten aparat pasuje w sam raz jedynie do dłoni kobiecych (też nie wszystkich) oraz dziecięcych.

lukaszczecin
20-01-2008, 12:17
Grip przyda się w każdej sytuacji, czy to pionowe czy poziome kadry - po prostu aparat pewnie trzyma się dłoni albo odwrotnie :D Druga sprawa to dodatkowa dostawa energi ;) Lampa nie jest już tak wszechwykorzystywalna :D :D :D To moje zdanie, ponieważ nie lubie flesza i rzadko go używam, a grip to dobra sprawa.

kucza21
20-01-2008, 13:00
No dobra, tylko czy to istotne czego chciał... zanim zadał pytanie?

Dla mnie forma "chciałem cośtam.." to zwykła kalka z leniwych Amerykanów, którym jakoś łatwiej powiedzieć "wanted to" niż "would like to". Wiec po polsku nie powiedziałbym nawet "chciałbym zapytać" ale po prostu "chciałbym dowiedzieć się"!
Się w „Chcę (chciałem) się zapytać...” odnosi się do pytania, nie zaś chcenia, i jest w tym kontekście uznawane za regionalizm. Przyznam, że wolę pytać niż pytać się, ale pytanie się nie razi mnie zbytnio.
Stosowanie czasu przeszłego (chciałem), podobnie jak stosowanie trybu warunkowego (chciałbym), uchodzi za przejaw grzeczności. Nie jest szczególnie logiczne - może oznaczać, że jednak nie chcę (już), tylko wcześniej chciałem, lub że coś mi w tym chceniu przeszkadza i dlatego zaledwie chciałbym, zamiast po prostu chcieć. Te formy tak się jednak skonwencjonalizowały, że nie wprowadzają nieporozumień. Ja wolę ich nie stosować( Jakiś tam profesorek ). Więc nie czepiać się pierdół !! I nie róbcie z siebie takich wykształciuchów i inteligentów, a przede wszystkim nie bądźcie tacy POSH!

TomS
20-01-2008, 13:04
Bierz gripa. Ja nie wyobrażam sobie pracy bez niego.

ecki74
20-01-2008, 13:11
:D:D
No spokojnie.. Jeszcze do tego tematu nie doszedłem w życiu nie widziałem lampy błyskowej na oczy, gripa też więc pytam:P:D
Ale dzięki za odpowiedzi... Chyba jednak oleje tego gripa. Myślę, że 580 i taką 85 czy 17-40 utrzymam. Baterie zapasową mam więc zawsze nosić ją ze sobą i w razie problemu wymienić to nie jest problem. Gorzej może być ze zdjęciami w pionie z 70-200 2.8L które też zamierzam kupić.. A te parę miesięcy to się pomęczę.

Co do podpinania 70-200 2.8 to powiem ,że grip i tak ci nie pomoże, bo przy tym obietywie postępuje się troszkę innaczej. Poprostu trzyma się za obiektyw, gdyż w odwrotnym przypadku moze on trochę szkód narobić w Twoim 400D.
A wracając do Gripa , to jak zamierzasz kupić 70-200 to cena tego gripa w porównaniu z nim jest śmiesznie niska a napewno grip ci się przyda.

sbogdan1
20-01-2008, 13:33
Kup grip bez wahania ,zobaczysz i przekonasz się że jest nie zastąpiony i o niebo polepsza ergonomie,a co do tego trzymania no to wiadomo że się trzyma za obiektyw , ale chyba nie dwiema rękami bo jak wtedy uruchomić spust migawki.?

werek
20-01-2008, 14:16
grip wedlug mnie jest potrzebny (a przynajmniej przydatny) w dwoch sytuacjach (pomijajac oczywista sprawe wydluzenia czasu pracy):

-masa zdjec pionowych (zobaczysz jak ci reka odpocznie)
-masywne akcesoria(szkla, lampy, szyny do lamp), pozwala na pewniejszy uchwyt

na pewno sie nie zawiedziesz jak go kupisz.

Vitez
20-01-2008, 18:56
Kolejna dyskusja "czy grip potrzebny" ląduje w "zakątku powtarzających się tematów" .

VanMurder
25-01-2008, 00:35
za Tomem bierz gripa, to dużo większy komfort pracy, pisałeś coś(w innym poście) o jasnych obiektywach które zamierzasz kupić, wiec możesz olać lampę ... przynajmniej na jakiś czas ...
by the way co się stało z twoja galerią na CB pamiętam że coś ci tam naskrobałem ... no chyba że mi się user pomylił:-?

jinks
25-01-2008, 02:09
Jeszcze nie mam lampy, ale jak podpinałem pożyczonej od znajomego 430ex do mojego 400d to powiem, że w ogóle ciężko to było utrzymać bo po prostu wypada z rąk. Przy zupełnie amatorskim foceniu jak ja gabaryty 400d są często wręcz korzystne - natomiast po podpięciu tej lampy trochę się rozczarowałem, bo sam zamierzam niedługo kupić lampę i chyba też będę musiał pomyśleć o gripie.

kucza21
25-01-2008, 03:51
Van Tak naskrobałeś, nawet dość poważnie:P . Tak poprosiłem admina o usunięcie jej. Mimo dodawanych zdjęć nikt się nie wypowiadał więc usunąłem galerie. Założę nową jak będę gotowy. Dałeś mi dobrą opcje żeby zrezygnować z lampy. W czwartek definitywnie zamawiam 70-200, a lampę sobie odpuszczę. OK zapytam o gripa... Canona czy jakiś zamiennik ?? do 7 miesięcy plany mam zmienić na 5D więc różnica 70 funtów to trochę jest. Generalnie chodzi mi o uchwyt nie o ergonomię

bercow
25-01-2008, 13:14
Przepraszam autora ze sie podczepie, ale tez mam pytanie co do gripa, tak widze ze go wszyscy zachwalaja, ze potrzebny on prawie jak aparat, a wiec uzbieralem i tu moje pytanie lepiej kupic orginalny BG-E3, czy zamiennik Delty w wersji PRO.

Domyslam sie ze jest to przerobiona wersja zegaraka za 20zł, ale pilocik który ma takie opcje, kosztuje około 400zł.

http://allegro.pl/item300794082_bg_e3_oryginal_do_canon_350d_400d_no wy_gwarancja.html
http://allegro.pl/item296904296_battery_pack_pro_canon_350d_400d_zam iennik_bg_e.html

VanMurder
25-01-2008, 18:09
nie ryzykował bym zakupu nieoryginalnego gripa, lubią "wieszać" aparat i często są słabe jakościowo,
kupiłem kilka nie oryginalnych bajerów do canona, kable do lamp ETTL, kabelek do wyzwalania migawki, akumulatorki i parę innych dupereli - wszystko wysiadło po kilku sesjach ... po zamianie na oryginalny wszystko działa!


Przepraszam autora ze sie podczepie, ale tez mam pytanie co do gripa, tak widze ze go wszyscy zachwalaja, ze potrzebny on prawie jak aparat, a wiec uzbieralem i tu moje pytanie lepiej kupic orginalny BG-E3, czy zamiennik Delty w wersji PRO.

Domyslam sie ze jest to przerobiona wersja zegaraka za 20zł, ale pilocik który ma takie opcje, kosztuje około 400zł.

http://allegro.pl/item300794082_bg_e3_oryginal_do_canon_350d_400d_no wy_gwarancja.html
http://allegro.pl/item296904296_battery_pack_pro_canon_350d_400d_zam iennik_bg_e.html

wojt
25-01-2008, 23:17
Przepraszam autora ze sie podczepie, ale tez mam pytanie co do gripa, tak widze ze go wszyscy zachwalaja, ze potrzebny on prawie jak aparat, a wiec uzbieralem i tu moje pytanie lepiej kupic orginalny BG-E3, czy zamiennik Delty w wersji PRO.

Domyslam sie ze jest to przerobiona wersja zegaraka za 20zł, ale pilocik który ma takie opcje, kosztuje około 400zł.

http://allegro.pl/item300794082_bg_e3_oryginal_do_canon_350d_400d_no wy_gwarancja.html
http://allegro.pl/item296904296_battery_pack_pro_canon_350d_400d_zam iennik_bg_e.html

Macałem w sklepie zamiennik Delty, jest dosyć badziewiasty, sprawia wrażenie "jednorazówki". Ja bym nie polecał.

Bonku5
25-01-2008, 23:24
Do póki nie używasz gripa to nie jest potrzebny.. ale jak zaczniesz go używać to nie możesz bez niego żyć :)

Olszewski
26-01-2008, 10:55
A ja dla podsumowania wkleję Ci link do tematu, który zacząłem nim go kupiłem:

http://canon-board.info/showthread.php?t=17197

I od tamtej pory, ani razu go odłączyłem. Co więcej wklejam Ci też temat odnośnie oryginalnych gripów a tańszych zamienników:

http://canon-board.info/showthread.php?t=10070&highlight=BG-E3

Życzę miłej lektury.

Tomzozo
27-01-2008, 14:18
Polecam oryginalny BG-E3 używam cały czas, nie ściągam wogóle, komfort dużo większy niż bez.