PDA

Zobacz pełną wersję : Szeroki kąt - Tamron czy Canon



Ciepły
14-04-2004, 12:58
Witam. Zamierzam w najbliższym czasie zakupić szeroki kąt do 10D i zastanawiam się nad dwoma obiektywami Tamron SP 17-35/f2,8-4 DI oraz nad Canonem 17-40/f4 L. Czy ktoś porównywał te dwa obiektywy, zwracam się z prośbą o radę do użytkowników tego sprzętu może coś poradzą. Jaka jest przewaga Canona jeżeli chodzi o jakoś zdjęć czy warta sporej różnicy w cenie. Pozdrawiam Paweł

Czacha
14-04-2004, 14:24
czytaj forum uwaznie... a znajdziesz co cie interesuje

piotrkula
14-04-2004, 16:47
czytaj forum uwaznie... a znajdziesz co cie interesuje
i co to za odpowiedz ??? jak nie chcesz nie odpowiadaj, ale daj sobie siana z typowa owiedzia z grupy pl.rec.foto

z regulaminu grupy:
"8. Nie mile widziane jest odsyłanie za każdym razem gdy ktoś nowy napisze na forum - do archiwum bez podania linka do odpowiedniego posta." a co moderatora nie dotyczy ? :evil:

wlasnie to byl jeden z powodow dla ktorego zapisalem sie na forum, ze moze zadam pare razy glupie, lub juz obgadane pytanie i nikt mnie nie zjedzie a najwyzej odesle w konkretne miejsca.

Cieply - tu masz poare tematow gdzie problem sie przewina:

Canon Board Strona Główna -> OSPRZET DEDYKOWANY -> Obiektywy i Lampy blyskowe -> nowy TAMRON 28-75 F2.8, alternatywa dla drogich szkieł?

Canon Board Strona Główna -> OSPRZET DEDYKOWANY -> Obiektywy i Lampy blyskowe -> EF 200mm f/2.8L II USM czy 70-200/4L USM??

no i oczywiscie to co Vitez zapodawal koledze Jarbas:

http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=328&start=0

ale i tak mysle ze to nie zaspokoi twojej ciekwasosci, a moze ...

Ciepły
14-04-2004, 19:04
Dzięki Piotrkula, forum oczywiście czytałem i to i inne też i przewertowałem dane techniczne, budowę itp, ale nie rozwiało to moich wątpliwości, wszyscy zachwycają się Tamronem 28-75/f2,8 i na to szkiełko się zdecydowałem bo właściwie żadnych negatywnych klimatów nie słyszałem, ale mało wiem na temat tego drugiego Tamrona SP 17-35/f2,8-4 czy jest on równie dobry jak ten powyższy, a potrzebuje też szerokiego kąta żeby przy 10D mieć ogniskową w granicach 28 mm. Znalazłem na jakiejś stronie japońskiej czy podobnej test niestety pisany tymi ich znaczkami i nic z tego nie zrozumiałem a fotki robione obiektywami porówynalne. Wiem że Canon to L-ka, napęd USM, FT-M, soczewki o niskiej dyspersji itp ale ja to się ma w praktyce. Zależy mi na jakości zdjęć więc stąd moje pytanie czy jest duża różnica w jakości fotek i jak Tamron zachowuje się przy przesłonie 2,8, bo jednak 2,8 to nie to samo co 4. A tak swoją drogą to w naszym pięknym kraju chyba brakuje dobrych testów sprzętu foto szczególnie obiektywów, jak człowiek chce coś kupić i się zoriętować w sprzęcie to musi szukać na zagranicznych stronach i też róznie z tym bywa. Pozdrawiam Ciepły

p13ka
14-04-2004, 19:53
ale mało wiem na temat tego drugiego Tamrona SP 17-35/f2,8-4

Nie znam tego szkła ale znalazłem w necie opinie jego użytkowników na: http://www.photographyreview.com/PRD_289438_3128crx.aspx
Niektórzy pokusili się nawet o porówanie tego Tamrona z Canonem 17-40 f/4 L a nawet z Canonem 35 f/1.4 L. Generalnie znajdziesz tam bardzo ciekawe spostrzeżenia.
Nie są to fachowe recenzje (takich faktycznie nie znalazłem) ale zawsze coś :?
Może to w czymś pomoże...
Pozdrawiam!

Czacha
14-04-2004, 22:27
za jakim kazdym razem piotrkula? pierwzy raz odeslalem.. wiec czep sie :P

piotrkula
15-04-2004, 02:22
widzisz takie dwa "" w mojej wypowiedzi, znaczy sie byl to cytat, z regulaminu tegoz forum, ktorego jestes jednym z moderatorow,
co wedlug twojej interpretacji od czasu do czasu mozna kogos do diabla poslac, bo co mi tam...szoda slow :( .
zwroc uwage ze kolega Cieply dolaczyl do nas 4 dni temu, jak mi Vitez napisla kiedys ze piec min googlowania i odpowiedz, to ogon pod sobie, bo mial calowita racje (lenistwo moje czasem wygrywa), ale juz poczytalem jakis czas forum poznalem pare osob i inaczej odbieram pewne wypowiedzi.

Vitez
15-04-2004, 02:34
za jakim kazdym razem piotrkula? pierwzy raz odeslalem.. wiec czep sie :P

Akurat ty Czacha powinienes najwiecej powiedziec na temat tego obiektywu. A jedyne co widzialem to ze jednak go oddajesz i sie przesiadasz, konkretnych powodow nie widzialem. Wiec prosze - masz tutaj, a nie gdzies indziej na forum dobry watek by napisac - dlaczego wg ciebie jednak NIE Tamron 17-35 ? (tylko konkretnie prosze, bo powod "bo to Tamron" nie jest przekonywujacy :twisted: ).

Ja sam z wielkimi bolami sie przekonuje do Canona 17-40 4L , wczesniej bylem uparty na Sigme 15-30 ale kolejne glosy znajomych i nieznajomych oraz kolejne przykladowe zdjecia coraz bardziej pograzaja ta Sigme :( . Zanim jednak nazbieram na 17-40 4L (pol roku? pewnie dluzej) to z powodzeniem bede sobie uzywal 18-55 EF-S do 10D spilowanego, bo jest znosny (przy przyslonie 8), tani a szeroki, a szerokiego kata rzadko potrzebuje wiec przezyje plastikowosc i srednia jakosc.



ale juz poczytalem jakis czas forum poznalem pare osob i inaczej odbieram pewne wypowiedzi.
A naumiales sie googlowac? :twisted:

piotrkula
15-04-2004, 04:50
A naumiales sie googlowac?

kiedys babcia mi mowila zeby sie nie przyznawac ze cos umiem bo potem kaza mi to robic -poslucham sie babci - ja nie wiem co to "gugleeeee" :lol:

tak na powaznie to "googiel" fajna rzecz, ale czasami jest latwiej, przyjemniej zapytac sie ludzi na forum, grupie, ja nie prosze nikogo zeby googlowal za mnie, po prostu moze ktos to wie, posiada juz ta wiedze i moze od razu sie tym podzielic, jak nie na pewno siegne po google.

Czacha
15-04-2004, 08:35
panowie, OT.. OT.. :P

Ciepły
15-04-2004, 11:13
Nie ukrywam że liczyłem trochę na Czachę, że podzieli się swoimi uwagami na temat Tamrona skoro jest jego użytkownikiem, napisze o zaletach i wadach. Czy warto kupić Tamrona czy może jednak Canona.

Carlos
15-04-2004, 11:55
z powodzeniem bede sobie uzywal 18-55 EF-S do 10D spilowanego

a jak spiłować ten badziew?
EFS można kupić za 500zł, a spiłowanego u Tomiego widziałem za kilka stów więcej, a przecie to moszna zrobić samemu

P.S. googlowałem i nic nie znalazłem :(

Czacha
15-04-2004, 12:01
to co mialem do powiedzenia pisalem juz na forum... kurcze.. nie lubie walkowac ciagle tego samego.. jest tyle testow na dpreview ze glowa mala... przeciez nie bede ich szukal dla ciebie.. wpisz do szukania 17-35 i po sprawie

Vitez
16-04-2004, 01:15
to co mialem do powiedzenia pisalem juz na forum

Przeciez ci juz napisalem ze za malo napisales. Zadnego konkretnego powodu przesiadki z Tamrona na Canona poza tym ze "przekonalem sie o jakosci wyrobow Tamrona" nie widzialem. To dosc slaby powod by zmeiniac obiektyw (no chyba ze sie rozsypal ;) ).

Vitez
16-04-2004, 01:18
z powodzeniem bede sobie uzywal 18-55 EF-S do 10D spilowanego

a jak spiłować ten badziew?
P.S. googlowałem i nic nie znalazłem :(

A ja ci nie wierze bo googlalem i znalazlem w ulamku sekundy.
Wiec albo klamiesz ze googlales albo nie umiesz googlac.
Ewentualnie nie znasz angielskiego i szukales tylko na stronach polskich.
Mini przepis: wpisz EF-S+10D w googla. Milego czytania 8) .

Carlos
16-04-2004, 04:52
A ja ci nie wierze bo googlalem i znalazlem w ulamku sekundy.
Wiec albo klamiesz ze googlales albo nie umiesz googlac.
Ewentualnie nie znasz angielskiego i szukales tylko na stronach polskich.
Mini przepis: wpisz EF-S+10D w googla. Milego czytania 8) .

fakt, szulałem tylko na polskich stronach :(

dzięki za wskazówki

Czacha
16-04-2004, 21:03
Vitez, napisalem ile uwazalem :P Reszte dopowiedz sobie sam jak ci za malo ... widocznie ja nic wiecej do dodania o Tamronie nie mam

Vitez
17-04-2004, 01:17
widocznie ja nic wiecej do dodania o Tamronie nie mam

No to gratuluje konkretnych powodow zmiany obiektywu "bo to Tamron" 8) :twisted:

Czacha
17-04-2004, 07:52
Wiem ze tak piszesz bo sam masz tamrona, coprawda innego, ale jednak.. ;-) Nie jestem w pelni z niego zadowolony.. to wszystko... a najgorsze jest to, ze nic lepszego nie ma w tej cenie ;-)