PDA

Zobacz pełną wersję : przerzucanie z DPP do PSa



mikie_001
19-01-2008, 10:00
Hej,
szukalem na forum, ale nie znalazlem....

wywoluje RAWa w DPP - ostatnio przestalem uzywac ACRa. W DPP z mnenu Tools przerzucam zdjecie do PSa. Do tego momentu wszystko dziala wspaniale.
Wspaniałe jeszcze jest to, iz obrazy konwertujas sie w 16b, ale kazdy nazywa sie "untitled" - oryginalne nazywy plikow gdzies po drodze sa "gubione". Dzieje sie tak w przypadku PS2 i PS3. Czy jest jakis trik, aby pliki w PSie nazywaly sie tak jak te w DPP?

Drugie moje pytanie (chodz odpowiedz znajac C jest z gory wiadoma) jest takie - czy zamiast PS, w takiej automatyce przerzutu mozna wykorzystac GIMPa? Bo na chwile obecna aby coz zedytowac w GIMPie musze to najpierw zedytowac a pozniej wejsc do GIMPa i otworzyc do edycji.

ewg
19-01-2008, 10:24
DPP uruchamia program, który jest wpisany w rejestrze tutaj:

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{6DECC242-87EF-11CF-86B4-444553540000}\LocalServer32]
@="C:\\Program Files\\Adobe\\Adobe Photoshop CS2\\Photoshop.exe /Automation"

Może to w czymś pomoże...

Tomasz Urbanowicz
20-01-2008, 20:15
Jako że GIMP nie czyta tiffów 16 bitów to nie przejdzie - przynajmniej u mnie :)

sbogdan1
20-01-2008, 20:48
Hej,
szukalem na forum, ale nie znalazlem....

wywoluje RAWa w DPP - ostatnio przestalem uzywac ACRa. W DPP z mnenu Tools przerzucam zdjecie do PSa. Do tego momentu wszystko dziala wspaniale.
Wspaniałe jeszcze jest to, iz obrazy konwertujas sie w 16b, ale kazdy nazywa sie "untitled" - oryginalne nazywy plikow gdzies po drodze sa "gubione". Dzieje sie tak w przypadku PS2 i PS3. Czy jest jakis trik, aby pliki w PSie nazywaly sie tak jak te w DPP?

Drugie moje pytanie (chodz odpowiedz znajac C jest z gory wiadoma) jest takie - czy zamiast PS, w takiej automatyce przerzutu mozna wykorzystac GIMPa? Bo na chwile obecna aby coz zedytowac w GIMPie musze to najpierw zedytowac a pozniej wejsc do GIMPa i otworzyc do edycji.

Ja natomiast w DPP robię w ten sposób że po wszystkich korektach klikam w okienko ,,process,,na samej górze pierwsze z prawej ,otwiera się nowe okno klikam w ,,execute,,i fotka zapisuje sie w skazanym folderze jako jpg,o nazwie DPP-xxxxx. Jeżeli wrzucę ją do PSa i dodatkowo poddam jej obróbce to po zapisaniu nadal zachowuje swoja nazwę DPP-xxxxx,