PDA

Zobacz pełną wersję : 40D i liveview



dkotarba
15-01-2008, 22:59
Witam.

Aby uniknąć pytań "po co mi to" piszę od początku.
Mam mikroskop.
Do niego tor wizyjny, który może się składać z kamery przemysłowej i aparatu fotograficznego (dslr).
Kamera przekazuje obraz na monitor i do karty tv w komputerze, a dslr robi zdjęcia. Jedno i drugie dzieje się niezależnie.

Czy zamiast tego zestawu mógłbym użyć Canona 40D?
Czy pomijając trwałość akumulatora są jakieś przeciwwskazania do zrobienia czegoś takiego ?
A może do 40d jest dostępny zasilacz, który można podłączyć wprost do aparatu ?

I dzięki.
Darek

an_zak
15-01-2008, 23:06
A może do 40d jest dostępny zasilacz, który można podłączyć wprost do aparatu ?
Tak:) (http://www.pstryk.pl/details:2119/canon+ack+e2+ac+adapter)

fotna
15-01-2008, 23:51
Możesz śmiało podłączać - jedyny minus to czas pracy na podglądzie - jest ograniczony do kilkunastu minut ze względu na nagrzewanie się matrycy.
ale jeśli chodzi o samo ustawianie i zrobienie zdjęcia to tak.

dkotarba
16-01-2008, 00:19
Możesz śmiało podłączać - jedyny minus to czas pracy na podglądzie - jest ograniczony do kilkunastu minut ze względu na nagrzewanie się matrycy.


I to chyba jest problem, o który pytałem.
U mnie to musi działać np. przez godzinę non stop i nie ma prawa stanąć.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Możesz śmiało podłączać - jedyny minus to czas pracy na podglądzie - jest ograniczony do kilkunastu minut ze względu na nagrzewanie się matrycy.


To jest właśnie problem, o który pytałem.
To musi działać non stop.

dkotarba
16-01-2008, 09:27
Możesz śmiało podłączać - jedyny minus to czas pracy na podglądzie - jest ograniczony do kilkunastu minut ze względu na nagrzewanie się matrycy.


1. Czy to kilkanaście minut dotyczy czułości 100 czy np. 1600 ?
2. Czy można jakimś przyciskiem na obudowie (bez wchodzenia w menu) wyłączyć liveview, aby matryca mogła się ochłodzić ?
3. Jak długa musi być przerwa po tych kilkunastu minutach aktywności ?

jotes25
16-01-2008, 09:40
2. Czy można jakimś przyciskiem na obudowie (bez wchodzenia w menu) wyłączyć liveview, aby matryca mogła się ochłodzić ?


Tak, wciskasz SET.

fotna
16-01-2008, 09:40
Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w instrukcji - była gdzieś na forum
LV można włączyć i wyłączyć jednym przyciskiem - a czas pracy wynosi chyba do 30 min ale musisz ten czas sprawdzić w instrukcji.
Nie wiem jakiej wielkości będziesz chciał robić odbitki i przy jakich czułościach pracować ale może któryś z serii G by ci wystarczył - można robić podgląd nieustannie jakość obiektywu bdb - ja z G3 robiłem bilbord nad ulice i powiększenia 50x70 - z raw nie jest źle tyle że iso 200-400 już znacznie szumi
Nie wiem natomiast jak to wygląda w nowszych modelach G
A może podgląd by sie dało zrobić na drugim torze a tu tylko strzał?

piast9
16-01-2008, 09:58
Nie wiem jakiej wielkości będziesz chciał robić odbitki i przy jakich czułościach pracować ale może któryś z serii G by ci wystarczył

Kompakciki dodatkowo łatwiej sprząc z mikroskopem ze względu na małą średnicę źrenicy wejściowej. Port do kamery prawdopodobnie jest dostosowany do typowej kamerki CCD 1/3" czy ile one tam mają (nie pamiętam). Tak o apartu na APS-C pewnie nie podłączysz bo będzie winietowało jak nieszczęście.

fotna
16-01-2008, 17:52
widziałem mikroskop z wyjściem na M42 i do niego przez przejściówkę nie ma problemu z podpięciem 40d

-jaro-
18-01-2008, 01:23
W digiscopingu znakomicie sprawdza sie coolpix 4500. Uzywalem z teleskopem.
jaro

dkotarba
18-01-2008, 23:05
OK.

Mam Canona 40D, jest zamocowany do przejściówki wprost pod bagnet Canona.
Póki co jeszcze nie przerwał pracy z powodu nagrzania matrycy (pracował max ok. 45 min bez przerwy z włączonym LV).

ALE - czy jest jakiś sposób aby wyłączyć ramkę af - ten prostokąt ?
Czasem coś chcę nagrać na komputer, a tu ramka w kadrze. Nawet jak przesunę w któryś róg, to i tak przeszkadza.

I dzięki za zainteresowanie.