PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest zrobione



In-victus
15-01-2008, 16:33
Witam
Nie za bardzo wiedziałem gdzie to umieścić ale to chyba nie jest złe miejsca.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak uzyskać efekt podobny do tego z czarno-białych zdjęć z tej strony
http://www.kalina-studio.com/index.php?go=zdjecia&lang=pl
głównie plener(przed salonem diora,panna mloda na barze).Czy to filtr żółty?
Pozdrawiam

Cichy
15-01-2008, 16:41
SPytaj po prostu Kalinę.

an_zak
15-01-2008, 20:43
Czy to filtr żółty?

Bardziej żółtozielony, ale bez wiedzy na temat oświetlenia kadru, koloru światła i rodzaju materiału (choć wątpię, by to była fotografia analogowa) - nie mogę jednoznacznie stwierdzić.

marekb
15-01-2008, 21:42
Kalina nie robi analogiem... może mieszanie kanałów...??

habakuk
16-01-2008, 00:25
to nie takie proste. dobra konwersja to mozolna praca najpierw z raw, a pozniej dopieszczenie w PS. widziałem kalinę w akcji - to niesamowita arstystka i cierpliwy pracuś. tak zasuwa tabletem, że nie nadążałem notowac w pamięci konkretnych etapów.

Kalina
16-01-2008, 00:27
Oj tam, habakuk, juz nie sciemniaj!
Przeca widzialam jak nagrywales wszystko na komorke ukradkiem!!

habakuk
16-01-2008, 00:28
Oj tam, habakuk, juz nie sciemniaj!
Przeca widzialam jak nagrywales wszystko na komorke ukradkiem!!


ale na 34 minucie skończyła mi sie pamięć :mrgreen:

akustyk
16-01-2008, 00:29
ladna tonalnosc portretow BW to filtr zoltozielony albo zielony. ktory z powodzeniem mozna zrobic w cyfrze czy to Picture Stylem, czy w edycji RAW-a.

Kalina
16-01-2008, 00:38
ale na 34 minucie skończyła mi sie pamięć :mrgreen:
No! I wtedy przeciez wlasnie wlaczyles nagrywanie na komorce :mrgreen:

juliam
16-01-2008, 00:51
to nie takie proste. dobra konwersja to mozolna praca najpierw z raw, a pozniej dopieszczenie w PS. widziałem kalinę w akcji - to niesamowita arstystka i cierpliwy pracuś. tak zasuwa tabletem, że nie nadążałem notowac w pamięci konkretnych etapów.

podpisuje sie pod tym! ;) na szczescie ja Kaline mam blisko i jak cos zapomne to lece i notuje na nowo :mrgreen:

Kalina
16-01-2008, 01:12
No dobra, koniec juz tego TWA :mrgreen:

Jak zdjecia sa wolane - dobrze habakuk prawi: zabawa w rawem w ACRze. Nie tylko suwak desaturacji, ale wszystkie ida w ruch.

Czasem, by nie gubic szczegolow w swiatlach (suknia!!) i cieniach lacze kilka roznych wywolan tego samego rawa, czyli HandMadeHDR :D

In-victus
16-01-2008, 09:56
Wielkie dzięki,będę się bawić :)
I wyrazy uznania Kalina.

Kalina
16-01-2008, 20:07
Wielkie dzięki,będę się bawić :)
I wyrazy uznania Kalina.
Dzieki :)
Owocnych zabaw! ;-)

m_o_b_y
16-01-2008, 23:18
Dzieki :)
Owocnych zabaw! ;-)

I tak powstaje złoty papier toaletowy.
Signum temporis.
Powodzenia

marekb
17-01-2008, 09:45
ja z kolei byłem u habakuka ino komórki zapomnialem...:(

wojkij
19-01-2008, 14:12
Widze taka mala slubna mafia(gtw!) tu na forum wyrosla:p

Malin
19-01-2008, 17:39
No no, ale kalina sama jedyna w tym trójkącie
Zdjecią są po prostu the best! :)

energia_ki
20-01-2008, 20:54
Czasem, by nie gubic szczegolow w swiatlach (suknia!!) i cieniach lacze kilka roznych wywolan tego samego rawa, czyli HandMadeHDR :D

Kalino, najciekawsze jest to, że Ty stosunkowo od niedawna robisz w RAWach[jak pamiętam z jednego z Twoich postów], przedtem były JPGi, a suknie i tak nie są poprzepalane, a zdjęcia rewelacyjne

nie wiem, jak Ty to robisz
przyznaj sie, zawarłaś pakt z jakimś diabłem fotograficznym i oddałaś mu duszę :D

Kalina
20-01-2008, 22:13
Widze taka mala slubna mafia(gtw!) tu na forum wyrosla:p
Oj tam! Czemu zaraz mała! :mrgreen:


No no, ale kalina sama jedyna w tym trójkącie
Zdjecią są po prostu the best! :)
Zawsze chetnie przyjmuje komplementy, ale wierze tylko w te zasluzone.
A kolega chyba bardzo niedokladnie ogladal portfolia niektorych osob wypowiadajacych sie w tym watku.. 8-)


Kalino, najciekawsze jest to, że Ty stosunkowo od niedawna robisz w RAWach[jak pamiętam z jednego z Twoich postów], przedtem były JPGi, a suknie i tak nie są poprzepalane
Tak, w rawach robie dokladnie od roku.
Lepsze jest wrogiem dobrego - teraz nie wyobrazam soebie, jak przez dwa lata dawalam rade w joptegach. A jak we wrzesniu przez nieuwage przez caly kosciol i plener mialam przelaczone na jpg - klelam jak szewc przy obrobce :evil:
Wracajac do pytania - nawet robiac w jotpegach mozna poradzic na przepaly sciemniajac zdjecie lokalnie, pracujac na warstwach i maskach.