PDA

Zobacz pełną wersję : Error 01



andys73
15-01-2008, 15:07
Witam, pożyczyłem od znajomego C 85 1.2 L podpiąłem do C 40D i zacząłem focić. Jednak zdarza się, że wyświetlany jest komunikat error 01 sprawdź styki obiektywu i aparatu, nieprawidłowa komunikacja z obiektywem. Zdarza się to wtedy gdy zmieniam ustawienia autofokusa z przedmiotu blisko położonego, na obiekt dalej odsunięty. AF dojeżdża, ustawia ostrość w chwili zrobienia zdjęcia przesłona nie wraca do stanu pełnego otwarcia, pozostaje przymknięta a aparat wyświetla ww. komunikat. Pozostałe moje obiektywy tj. 17-40 L, 24-105 L, 50 1.4, 70-200 4 L i 400 5,6 L współpracują z puszką wyśmienicie. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem?

Bodzius
17-10-2008, 09:53
Witam serdecznie.

Zakupiłem ostatnio do mojej 350D nowe szkiełko - Canona EF 28-135. Jak dla mnie kapitalne, robi wręcz wyśmienite zdjęcia, a AF i IS jestem oczarowany, ale...

Zdarza się, że wyskakuje mi błąd Err 01, czyli w komunikowaniu się body z obiektywem. Najczęściej w trudnych warunkach oświetleniowych przy dłuższych czasach naświetlania, albo przy 135mm zaraz po dociśnięciu spustu migawki do końca... Zdarza się to sporadycznie, ale jednak mnie niepokoi.

Innym dziwnym zachowaniem jest rzadkie, ale jednak zawieszanie się body z tym obiektywem - przy pomiarze ostrości zamiast wartości przesłony pojawiają się dwa zera i trzeba wtedy włączyć jeszcze raz aparat.
Dodam jeszcze, że przy innych szkłach tych problemów nie ma.

Nie są to częste zachowania, ale parę razy to szkło niemiło mnie zaskoczyło. A szkoda, bo kupiłem je okazyjnie z USA i byłem nim oczarowany na początku.
Spotkał się ktoś z takim problem? Help.

gwozdzt
17-10-2008, 10:09
poprzeglądaj wyniki:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22error+01%22+site%3Acanon-board.info&lr=
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22err+01%22+site%3Acanon-board.info&lr=
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22err01%22+site%3Acanon-board.info&lr=

tu jest wątek, który rzuca chyba trochę swiatła na sprawe:
http://canon-board.info/showthread.php?t=856

Bodzius
17-10-2008, 10:51
Hmm mało pocieszająca lektura wymienionego wątku...
Jest to na pewno wina IS. Obiektyw zawodzi przy 135mm przy maksymalnym wyciągnięciu go... Pytanie teraz co zrobić? Obiektyw z USA...

gwozdzt
17-10-2008, 11:03
Pytanie teraz co zrobić? Obiektyw z USA...
Jeśli nie pomoze przeczyszczenie styków to dać do serwisu,

tylko nie paplać niepotrzebnie, jaki to ze mnie gość, żem se tanio kupił obiektyw w Stanach
http://canon-board.info/showthread.php?t=39409

lecz po prostu bez zbędnych zwierzeń zlecić naprawę poza gwarancją.

Bodzius
17-10-2008, 11:05
Ile coś takiego może kosztować? W najgorszym wypadku wymiana IS?

gwozdzt
17-10-2008, 11:08
Ile coś takiego może kosztować? W najgorszym wypadku wymiana IS?
http://canon-board.info/showthread.php?t=17120

Tequil
24-10-2008, 12:00
Wczoraj focąc wyskoczył mi - error 01 - co to oznacza?
Aparat zrobił zdjęcie lecz tak jak by z długim czasem naświetlania....
Póżniej tak jak by obiektyw nie łączył - wskazywalo przysłone 00- obrócilem troszke obiektyw- pomogło....lecz problem sie pojawił
Po tych kilku przypadkach , nie bylo juz problemu....

gwozdzt
24-10-2008, 12:09
Wczoraj focąc wyskoczył mi - error 01 - co to oznacza?
instrukcja, str.165


Póżniej tak jak by obiektyw nie łączył - wskazywalo przysłone 00-
jeśli obiektyw ze stabilizacją, to z tego co można na forum wyczytać kombinacja ERR01 + f/0.0 moze świadczyć również o awarii IS w obiektywie.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22err+01%22+site%3Acanon-board.info&lr=
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22err01%22+site%3Acanon-board.info&lr=
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22error+01%22+site%3Acanon-board.info&lr=

tydzień temu było...
http://canon-board.info/showthread.php?p=543885

i wcześniejsze wyjaśnienie:
http://canon-board.info/showthread.php?t=856

Bodzius
24-10-2008, 22:27
tydzień temu było...
http://canon-board.info/showthread.php?p=543885


Odnośnie przywołanego tematu... U mnie rozwiązaniem była wymiana obiektywu, na szczęście udało się bez problemu. Najadłem się tylko stresu, gdyż obiektyw był z USA bez gwarancji, ale trafiłem na uczciwego sprzedawcę.

Potwierdzam przypuszczenia - IS był wadliwy. Po jego pracy słychać było dokładnie kiedy obiektyw się zawiesi - dosłownie przestawał hałasować regularnie. Dodam, że najczęściej działo się to, gdy obiektyw był wysunięty na maksymalnej ogniskowej.

Nie chcę straszyć, ale wymiana IS niestety się nie opłaca - koszty są astronomiczne.

2pio
07-03-2009, 12:39
ja mam spory problem z errorem 01 teraz na 1d3 i tylko przy 70-200/2.8 (non-is)
przy seri 10fpsow moge zrobic jedno zdjecie czasmi dwa przy seri 3fps single lub silent wszystko jest ok w 30D tez dziala wszystko ok.
inne szkła (4) działąją bez żadnego problemu.
w internecie to jest spotykane ale tylko w obiektywach z ISem - pierwszy objaw tego że padł IS...
najpierw myślałem że to wina nowego firmwaru po wyczyszczeniu dokładnie styków kilkakrotnie....
ale po downgrad'zie nic sie nie zmienilo. i po powrotnym upgradzie tez nie.
probowalem tez na 2 roznych bateriach roznych kartach CD/SD po skasowaniu nastawień custom functions.... w sumie nie wiem co mi jeszcze zostało
szkło ma prawie 3 lata i spory przebieg...
aparat ma niecały rok i tez spory przebieg...
styki mimo wszystko czyste....

jeszcze podłacze szkło do innego 1D ale coś czuje że będzie działało... tak samo jak pod moj podlcze 70-200 inny...

może ktoś miał podbny problem i jakoś udało mu się go rozwiązać bez straty czasu w serwisie canona.

Pozdrawiam
Piotr

marwiol
07-03-2009, 15:44
Ja miałem ten sam problem w 24-105 okazało się ze padła przesłona i przy próbie wykonania któregoś z kolei zdjęcia przesłona zawieszała się z komunikatem err 01. Chwile pobyła w takim stanie i znów sie odwieszała. Po kilku/kilkunastu zdjęciach znów to samo - serwis zdiagnozował i wymienił - koszt 700zł (na szczęście miałem na gwarancji).

patric89
16-04-2009, 19:17
Mam problem musze go jak najszybciej rozwiązać, gdyż potrzebuję sprawnego sprzętu już na piątek.
Dziś robiłem zdjęcie 450d i 85mm wszystko było wporządku. Gdy zmieniłem 85mm f1.8 na Tamrona 17-50 (oczywiście aparat wyłączyłem)po nastawieniu ostrości i zrobieniu zdjęcia ukazał sie na wyświetlaczu następujący komunikat.

"Err 01
Błędny transfer sygnałów obiektyw-aparat.
Wyczyść styki na obiektywie i aparacie."

Nie wiedząc co sie dzieje wyłączyłem aparat i ponownie włączyłem. Zdjęcie zrobione tamronem zostało zapisane ale sytuacja sie powtarza.
Po karzdym zdjęciu zrobionym tamronem wystakuje error Obiektyw ustawia dobre przesłony i dobrze łapie ostrość więc nie wiem o co chodzi.
Aparat posiadam od pół roku o sprzęt zawsze dbam nie ma mowy o zabrudzonych stykach. Tamrona kupiłem jakiś miesiąc temu i jego styki są w idealnym stanie.
Teraz zauważyłem że gdy ściągne tamrona i ponownie założe na body to podczas włączania aparatu słychać dźwięk przypominający ten który można usłyszeć wciskając przycisk podglądu głębi ostrości.

Po założeniu 85mm wszystrko jest wporządku.

Proszę o porady....

gwozdzt
16-04-2009, 20:17
połączyłem te krótkie tematy dotyczące ERR 01.
jak widać, oprócz brudnych styków problem może być z IS lub przysłoną.

fiata
07-05-2009, 20:31
To ja też po proszę o poradę.
Mam 450 d i tamrona 70-300 1:4-5.6, od jakiegoś czasu pojawia mi się Err 01, przedmuchałam styki, odłączyłam akumulator i bez zmian.
Czy można przeczyścić styki spirytusem?
Wcześniej miałam (nie)przyjemność kontaktowania się z żytnią (wymienili mi płytę główna po tym jak nie znaleźli przyczyny), ale potem było wszystko git.
Największy problem jest w tym, że zgubiłam gwarancję podczas przeprowadzki :( i będę musiała zapłacić za naprawę,
stąd moje poszukiwania innych rozwiązań czy powinnam spróbować spirytusikiem?

fiata
13-05-2009, 09:53
Super!
dzięki za odpowiedź !

Bardzo pomocne jest to forum!
:(

skawikk
29-06-2009, 01:35
Hejka!

Mój pierwszy post na forum... Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Od tygodnia jestem posiadaczem nowego(!) zestawu Eos 450D + Tamron AF 18-200 1:3,5-6,3 [IF] MACRO o62 A14, w którym po zdjęciach robionych przy zerowym oświetleniu zaczął się pojawiać ten błąd, "Err 01, problem z przesyłem sygnałów obiektyw - aparat", czy jakoś tak podobnie.

Symptomy? Robi zdjęcie, ustawia ostrość, dobrze dobiera przysłonę, i wszystko... Tylko po zrobieniu zdjęcia pojawia się Err 01, trzeba wyłączyć i włączyć aparat. Zdjęcie zrobione zapisuje na karcie, wszystko niby ok.

Pierwsza myśl, ze zepsułem...Druga, że sprzęt ma tydzień.. I dalej szukanie przyczyny.

Czyściłem styki tak jak mi powiedziało ustrojstwo w błędzie, że mam zrobić, ale nie działało. Manual, AF, to samo. Zbliżenie, mała czy duża ogniskowa to samo. Wszystko ustawia ok, robi zdjęcie i błąd. Doszedł jeszcze czasem dziwny dźwięk z AF obiektywu przy włączaniu aparatu, lub montowaniu szkła do Body.

Zacząłem kombinować, i na trybie manualnym ustawiłem najdłuższy czas otwarcia migawki i największą przesłonę i robiłem sobie zdjęcie, tak, żeby zobaczyć w szkle, czy zamyka się ładnie czy nie. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem, że błąd przestał się pojawiać.

Spróbuj, może u Ciebie też pomoże... Ja na razie się cieszę, że działa... I niech do końca urlopu się nie psuje;P;)

rosim
29-06-2009, 07:46
W moim C 28-105 II USM błąd 01 spowodowany był zepsutą przesłoną - po 3 tyg. w serwisie został naprawiany, ale jest na gwarancji...

sweetek
17-07-2009, 10:07
Witam
potwierdzam, że często err. 01 to błąd przesłony.
Kupiłem sigme 70-200 2,8 i po paru miesiącach zaczął się pojawiać err.001 - ale tylko przy przesłonie 3,5 i pracy w trybie focenia klatka po klatce, okazało się w serwisie, że błąd prześłony, wymieniona w ramach gwarancji. Przy okazji bardzo chciałem pochwalić serwis sigmy w Gdyni. Naprawa trawął tydzień, przy okazji wyczyścili body i obiektyw, skalibrowali obiektyw do body. polecam bardzo szczególnie ten drugi zabieg. Nie wiem jak oni robią, ale szkło teraz jest zupelnie innym szklem. Porównywaliśmy ostatnio ze znajomym fotki z tej sigmy z L-ką F4 i sigma teraz ma zdecydowanie ładniejsze kolory (!), przepiękne bohen, ostrzy w cel (nawet w ciemnych partiach).
pozdr.
s.

ikswokirdna
21-09-2009, 12:10
Witam:) :( - niestety - wczoraj dołączyłem do "Err'rowców 01" - mam 500D i 17-85 IS - robiłem wieczorem fotki na wysokich ISO i zaczął pojawiać mi sie ten błąd. Dzis zacząłęm sprawdzać dokładnie i problem występuje gdy jest ISO 1600 i ogniskowa od 17 do ok 50 - potem jest dobrze. na niższych iso jest ok. - czy to znaczy, że przysłona padła czy też IS? - pozdrawiam

adshaker
22-11-2009, 12:59
Ja jeszcze odświeże temat.
Mi Err01 wyskoczył przy Tokinie 100 Macro. Pojawia się tylko w środkowym zakresie "odległości", przy zdjęciach w pobliżu nieskończoności i największych przybliżeniach jest OK. Wniskuję że u mnie to problem przysłony, bo IS-u brak, styki czyściłem.

mathom
24-11-2009, 14:08
Wczoraj tez załapałem error 01 z tamronem 17-50 na 40d :E fakt, że może styki są brudne.

W każdym razie pomogło lekkie przekręcenie obiektywu ... (tak - mam lekki luz na bagnecie)

::ART::
25-11-2009, 12:06
Obiektyw EF-S 17-55@2.8 IS USM - Err-01. Panowie z serwisu na Żytniej poinformowali mnie że to błąd przysłony. Całkowity koszt naprawy 560zł. Obiektyw wkrótce wróci do mnie to sprawdzę czy wszystko zostało naprawione poprawnie.

retrikal
20-03-2010, 23:05
witam Panowie
odświeżę troszkę temat... jestem zupełnie początkującym posiadaczem nowego 500d z kitem 18-55 IS i stałką C 50mm 1.8f...
problem pojawił się po podpięciu C 70-200 IS USM 2.8 znajomego... objawia się przy robieniu zdjęć pionowych (tylko) i polega na przeskakiwaniu obrazu w wizjerze w stronę prawego górnego rogu (słychać stukanie - nie wiem co to - czy to lustro czy migawka - nie mam pojęcia)... po 2-3 mignięciach pojawia się komunikat err01...
znajomy twierdzi, że nigdy u niego się coś takiego nie zdarzyło (5d mII)...
nurtuje mnie to, ponieważ aparat ma 2 dni, a już takie hop sztosy...
nie wiem czy to czysty zbieg okoliczności i wysypał się obiektyw, czy to nie czasem wadliwy nowy aparat....
jakieś sugestie?

Troyan
23-06-2010, 10:49
witam Panowie
odświeżę troszkę temat... jestem zupełnie początkującym posiadaczem nowego 500d z kitem 18-55 IS i stałką C 50mm 1.8f...
problem pojawił się po podpięciu C 70-200 IS USM 2.8 znajomego... objawia się przy robieniu zdjęć pionowych (tylko) i polega na przeskakiwaniu obrazu w wizjerze w stronę prawego górnego rogu (słychać stukanie - nie wiem co to - czy to lustro czy migawka - nie mam pojęcia)... po 2-3 mignięciach pojawia się komunikat err01...
znajomy twierdzi, że nigdy u niego się coś takiego nie zdarzyło (5d mII)...
nurtuje mnie to, ponieważ aparat ma 2 dni, a już takie hop sztosy...
nie wiem czy to czysty zbieg okoliczności i wysypał się , czy to nie czasem wadliwy nowy aparat....
jakieś sugestie?

U mnie z 400d i 24-105 IS L przy robieniu zdjęć "do góry" pojawiał sie problem z AF, coś nie grało jak był załączony IS. Zobacz czy na 70-200 jak wyłączysz IS to jest ten błąd. U mnie przeszło po jakims czasie z tym obiektywem, na 70-200 IS nie było tego problemu, tak więc podejrzewam że byl to problem w zasilaniu IS.

elwis2312
05-07-2010, 19:52
Witam.Przeszukałem całe forum ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.Dzis kupiłem obiektyw Sigmy 100-300 i o dziwio.Podczas robienia zdjęc na ustawieniach manualnych wyskakuje błąd ERROR 01-bład komunikacji obiektyw aparat-przeczysc styki w obiektywie lub aparacie.Na ustawieniach auto wszystko jest ok.Kozystam z aparatu EOS 1000D.Na obiektywach 18-55,75-300 i 500mm wszystko jest ok.Czyzby sigma była zwalona?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Witam.Przeszukałem całe forum ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.Dzis kupiłem obiektyw Sigmy 100-300 i o dziwio.Podczas robienia zdjęc na ustawieniach manualnych wyskakuje błąd ERROR 01-bład komunikacji obiektyw aparat-przeczysc styki w obiektywie lub aparacie.Na ustawieniach auto wszystko jest ok.Kozystam z aparatu EOS 1000D.Na obiektywach 18-55,75-300 i 500mm wszystko jest ok.Czyzby sigma była zwalona?A może jak koledzy wyżej pisali błąd przysłony?:mad:

tymczasowa
02-08-2010, 14:27
Witam
U mnie to samo, problem tylko i wylacznie z Tamronem 70-200 1:4-5,6 przyslona na wartosciach ok 200-300, nizej jest ok. "error 01 wyczysc styki" - bla bla, wszystko jest z nimi ok! Ewidentnie przyslona.
Czy ktos z Was moglby mi wyjasnic jak moglo do tego dojsc (pod wplywem czego moze zepsuć się przyslona na okreslonej dlugosci)? W zeszlym tygodniu bylam w gorach, wiec powietrze rozne i pogoda takoz, ale b. dbam o obiektywy i body wiec nie ma mowy o tym zeby cos napadalo itp - mogla jednak dostac sie wilgoc i sprawdzic problem, prawda?
Teraz: czy mozliwe jest, ze listki przyslony zaczna reagowac prawidlowo za jakis czas? Jesli daloby rade to samodzielnie naprawic to jak mam postepowac? (np. zostawic obiektyw na pelnej dlugosci na jakis czas?)
Poprosze o pomoc, bo totalnie irytuje mnie taka sytuacja - naprawa kosztowalaby niemalze tyle samo ile caly obiektyw, a nie kupowalam na gwarancji.
Z gory dzieki za odp.

deer_1987
20-01-2011, 15:14
Dolaczam sie... canon 1000d dziala ze wszystkimi obiektywami po za canon 70-300 is usm. ten obiektyw dziala z canon 40d.

wlasnie oddalam na gwarancji ale szukam jak to mozliwe.. ekran sie ruszal, dziwny dzwiek wydawala kamera i F zmienialo sie na 00 + ten err 01..

puchaatek78
08-02-2011, 14:42
Witam - odswiezam bo mialem podobny problem ,obiektyw nowy taramon 70-300 usd i nie bardzo chcialem sie z nim rozstawac ,a ten watek naprowadzil mnie na pewna rzecz.
Otóż problem byl po przymknieciu przyslony,wiec od najwiekszej do pelnego przymkniecia naciskalem podglad glebi ostrosci, kilka kilkanascie przymykajac o jedna dzialke(wczesniej po przymknieciu nie chcial dzialac) i odziwo pomoglo i jak narazie error 01 nie wyskakuje.
Moze komus to pomoze pozdrawiam

meg83
22-03-2011, 20:33
witajcie

a miał ktoś może err 01 w 50d przy podłączaniu przejściówki m42-eos z dandelionem z dowolnym szkłem m42+ konwerterem v pierścieniami?

zastanawiam się czy padł chip przejściówki /czyszczenie styków pomogło tylko na raz - już teraz nic się nie dzieje/ czy to zapowiedź przyszłych problemów;

na razie ze szkłami systemowymi nie ma problemu

elwis2312
22-03-2011, 22:26
Pozwole sobie odswieżyć temat.I tak.Kilka postów wyzej opisałem swój problem z Sigma 100-300.Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to to że przy przysłonie 4.5 obiektyw smiga aż miło.Jezeli macie jakis proble typu ERROR ileś tam to sprawdzcie jak obiektyw zachowuje na poszczególnych przysłonach.Umnie to pomogło,co prawda tylko 4.5 ale przynajmniej obiektyw czy to w ciemnym pomieszczeniu czy na dworze zachowuje sie normalnie.

Tvpalto
23-03-2011, 14:07
u mnie nie pomaga zmiana przyslony w tokinie 10-17 :( zwyczajnie albo nie ostrzy albo wywala błąd , obiektyw ma 5 dni

elwis2312
23-03-2011, 17:40
Kurde.Chyba tylko serwis pozostaje.

kunijoshi
14-06-2011, 07:38
Witam, u mnie mam taką sytuacje. Posiadam Canona 40D i 5DM2. Obiektyw 70-200/f4 L IS USM czasami tak robił z 40D, nigdy z 5D. Teraz mam nowy obiektyw 70-300 4-5.6 L IS USM i wystąpił też ten problem z 40D ( może ze 3 razy na około 800 zdjęć). W serwisie na żytniej powiedzieli, że jest elektronika walnięta w aparacie i trzeba ją wymienić. Na razie nic nie wymieniam, bo aparat przestał się tak zachowywać na dodatek ze wszystkimi pozostałymi obiektywami jest ok. Ale wczoraj po raz pierwszy mi wyskoczył ten błąd przy 70-300 podpiętym do 5DM2. Raz na jakieś 500 zdjęć jakie ostatnio nim zrobiłem. Oczywiście z innymi obiektywami jest ok. Jakieś pomysły o co chodzi?

trakool
06-02-2012, 10:45
Witam
Mam podobny problem, a mianowicie mi ten błąd występuje tylko na danym zakresie 17-24 powyżej 24 do 80 mm jest ok (i w moim przypadku występuje niezależnie od przysłony)
obiektyw 17-80mm is usm
Miał ktokolwiek taki przypadek? orientacyjnie jaki to może być koszt naprawy?

foggy_lad
05-08-2013, 20:13
A ja mam Err 01 ze wszystkimi obiektywami podpietymi do 40d, czyli z body cos nie halo, mial ktos podobny problem? Styki przeczyscilem ale oczywiscie nic to nie dalo, orientuje sie ktos z Was moze jaki moze byc przyblizony koszt naprawy?

folk
22-04-2014, 12:09
5d3, 1,5 roczne, mam err01 z każdym szkłem (nie mogę ustawić przysłony, ani wyzwolić migawki). Czasem zdarzał się błąd, ale wyjęcie i zapięcie szkła pomagało. Teraz body totalnie wisi. Próbowałem z różnymi bateriami, bez gripa itp. Ktoś z Was wysyłał err01 do naprawy? Ile to trwa i kosztuje i gdzie najlepiej wysłać?

Mariusz_C
03-11-2014, 22:20
odświerzam temat, wyrzuca mi err01 na szkłach manualnych m42 na przejściówce bez dandeliona, na wszystkich innych obiektywach jest ok i nigdy nie miałem tego błędu

salas
03-11-2014, 22:23
bez dandeliona i bez potwierdzenia ostrości? jakie obiektywy?

Mariusz_C
03-11-2014, 23:11
bez dandeliona, hannimar 500/8

RobertON
04-11-2014, 11:06
Czyżby było za ciemno z tym obiektywem ?

Mariusz_C
22-11-2014, 22:10
nie wiem o co chodzi ale err 01 wyskakuje mi na wszystkich obiektywach m42 i nawet bez założonego obiektywu co mnie martwi bo to wcale nie wina zwarcia na stykach obiektywu tylko chyba z bodziakiem coś nie tak

pelot
09-12-2014, 13:16
Chciałbym się podłączyć pod temat. Mam Tamrona 18-200 i trapi go problem właśnie Error 001 po każdym zdjęciu... Pytanie, gdzie w Wawie albo okolicy oddać go do serwisu ??

Mariusz_C
09-04-2018, 15:45
Odświeżę wątek. Miałem 5d mark II i miałem error 01 jak odłączałem szkło na pustym body tzn z niepodłączonym obiektywem. Oddałem do naprawy na Żytnią, wymienili coś, naprawili.
Teraz mam 5d mark III i podłączyłem sobie zenitara 16 przez przejściówkę z dandelionem i du... znowu zwis error 01. Ale tylko na dandelionie. Body wyświetla coś o aktualizacji softu. Nie wiem czy aktualizować bo wszystko jest ok poza tą współpracą z dandelionem. Na przejściówce na m42 bez dandeliona wszystko jest ok i nie mam error 01.
Może miał ktoś coś podobnego??

adawro
11-04-2018, 18:48
Zaktualizuj dandeliona.