PDA

Zobacz pełną wersję : Problem 300D na zimnym



Krzysiek_Kat
15-01-2008, 12:32
Witam .Mam taki oto problem. W aparacie syna Canon 300D cos się dzieje złego a objawy są takie. Na zimnym robi tylko część zdjęcia lub zdjęcie jest czarne lub bardzo jasne i nieczytelne .W pomieszczeniach gdzie jest ciepło po powrocie z pleneru po jakimś czasie robi zdjęcia normalnie. Może ktoś wie jaka może być przyczyna. Trochę szkoda że tak się dzieje bo syn ma już kilka obiektywów i jest to jego pasja. A tu klops bo zdjęć teraz zimą w terenie nie da się robić.Pozdrawiam.

Peri Noid
15-01-2008, 19:30
Nie mam żadnej pewności, ale to może być coś ze smarowaniem migawki. Smary na mrozie tężeją, przez co migawka nie działa jak należy - częściowo się otwiera, częściowo nie, albo nie otwiera się we właściwy sposób. Należałoby zapewne oddać aparat do serwisu na przegląd.

Krzysiek_Kat
15-01-2008, 21:13
No tak ale z tego co wiem to tylko W wa.Ja niestety tam nie mieszkam.

jotes25
15-01-2008, 21:17
Nie tylko. Inne serwisy też sobie dobrze dają radę z migawkami 300d. Może ktoś pomoże ze Śląska i poleci jakiś? Zresztą nie można wykluczyć, że już było na forum o tym -> Szukaj

Krzysiek_Kat
11-02-2008, 15:45
Tak wiec sprawa oparla sie o serwis w W-wie.Uszkodzona m,igawka (do wymiany jak powiedzieli).Sprzet odbiore w piatek to napisze jaki final.Koszt naprawy to 400 zł.Nie wiem duzo czy malo ale szkoda mi wywalic taki aparat.Pozdrawiam.

MacGyver
11-02-2008, 15:48
Koszt naprawy to 400 zł.Nie wiem duzo czy malo...
Mniej-więcej połowa wartości... tyle że za takie pieniądze i tak nie kupi się innej cyfrowej lustrzanki :-)