PDA

Zobacz pełną wersję : Czy 1 torba do sprzetu wystarczy ?



Marfackib
26-04-2005, 13:33
Kupiłem miesiac temu torbę Lowepro Mini Mag. I niestety jak się okazało za mała. Tydzień temu jak fociłem wesele to ładowarki miałem w reklamówce. A jako początkujący "Canonier" napewno dokupie jeszcze jakieś obiektywy i inne "pierdołki" Wystawiłem ją na allegro, ale niestety nikt się o nią nie "zabija". Miałem jakieś tam propozycje sprzedania jej za 200 zł, ale za tyle nie sprzedam .
Powiedzcie czy jest sens mieć 2 torby i używać ich w zalezności od potrzeb ?

Jac
26-04-2005, 13:43
wydaje sie ze sie przyda ale i tak wszystko zalezy od indywidualnych potrzeb... ja mam 2 plecaki i jedna torbe na ramie, ktore sukcesywnie zostawaly mi po przesiadkach. Wszystko potrzebne :-)

froolk
26-04-2005, 13:45
Tak! Ja zrobiłem odwrotnie - kupiłem spory plecak gdzie wchodzi mi wszystko - body, obiektywy, filtry, bank zdjęć, zapasowe baterie, ładowarka, lampa i inne pierdoły (nawet gruszka :) ) i właśnie niedawno kupiłem sobie futerał na aparat (fajny bo z długim ryjkiem - wchodzi nawet body z założonym 70-200f4 L) bo wkurzało mnie zabieranie na 30min spacer z dzieckiem do parku całego czemadanu :(

p13ka
26-04-2005, 14:11
Powiedzcie czy jest sens mieć 2 torby i używać ich w zalezności od potrzeb ?
Jak najbardziej tak. Mam Lowepro Nova 5 AW, gdzie mieści się wszystko, a jak idę na spacer to biorę body + 2 szkła w Lowepro 200 AW. Znowuż jak robię poważniejszy wypad to wypakowuję to co niepotrzebne i idę z NOVA 5 AW.

Vitez
26-04-2005, 20:24
Powiedzcie czy jest sens mieć 2 torby i używać ich w zalezności od potrzeb ?

Zdecydowanie tak.
Mam Lowepro Orion AW - torba na ramie/biodrowa + ew. plecak - kiedy mniej potrzebuje wziac, na spacery, portrety itp.
I mam tez Lowepro 650 AW Stealth Reporter - do niej wchodzi mi prawie wszystko co mam 8)

filip71
26-04-2005, 21:10
Jak najbardziej zróżnocowane "nosidełka" dla sprzętu są potrzebne.

Osobiście posiadam Lowepro Computrekker-a a do Cioci na imieniny noszę kiszkowatą torbę Canon (bodu plus 1 ob. i lampa) gdyż "łazić" z tym całym ustrojstwem mi się nie chce i do tego jaki idę na imprezę to głupio wyglądam a solenizant myśli, że mu przyniosłem taki fajny i drogi prezent :-).

Planuję jeszcze kupić futerał na body plus ob. 70-200.

pejot
27-04-2005, 01:13
Mam podobnie rozwiązany ten problem- na wypad bylegdzie mam niepozorny plecak, a w plecaku torbę foto która mieści 300d/kit/75-300/420ex, jak rowerek, to już tylko taka "sakwa" na same 300d+kit (lub 75-300) no i na wesele lub jakieś inne okazje, gdzie nie można pokazać się z plecakiem czy reklamówką- świetna, duża torba "foto technic".

Pszczola
27-04-2005, 09:37
Jak rower to sakwy. Do jednej z nich wkladam niewielka i b. poreczna torbe Lowepro Lumina 2 (wchodzi 300 z 70-300 i jakis maly obiektyw dodatkowy - kit lub 50 1.8 + klisze + filtry + inne drobiazgi). Torba dodatkowo owinieta jest grubym recznikiem frote jakbym sie wywalil + ubezpieczenie "bezpieczy rowerzysta", ktore ubezpiecza i rower, i bagaz (w tym sprzet foto).

Alv
14-05-2005, 23:45
Poruszałem sie po omacku. Kupiłem Lowepro Nova 3. Jak sie w nia spakowałem stwierdziłem , ze małe toto...na przyszłą (mam nadzieje niebawem) rozbudowe. Zamieniam wiec na Nova 4 + cos podręcznego na krótkie wypady. Sądzę, ze 2 "opakowania" to po prostu konieczność.Ale wszystko zależy od zastosowań i potrzeb.

dzi
15-05-2005, 10:39
ja się w lowepro 4AW co prawda mieszczę, ale nie czuję sie już komfortowo ze wszystkimi duperelami - coś większego by się przydało. Na wyjazdy wszystko pakuje w plecak, jego kaptur chroni przed deszczem np. w górach
ale tak naprawde to fajnie miec torbe, plecak i coś podręcznego na samo body+lens

muflon
15-05-2005, 11:24
Zdecydowanie różne torby się przydają. U mnie jest to:
- Toploader Zoom 75 AW - na wycieczki w góry (idealne mocowanie na piersi - szelki)
- Nature Trekker II AW - na wypady w 100% fotograficzne, gdzie potrzebna jest wiekszośc sprzętu (airshow)
- ... i brakuje mi czegoś "w środku", najlepiej mniejszego plecaka (bo Nature Trekker jest świetny, ale na mniejsze wypady to przerost formy nad treścią). Najlepiej w formie "pół plecak foto, pół normalny". Przymierzałem się do Micro Trekkera - za mały, 70-200 nijak nie wchodzi. Ale coś w tym rodzaju mam zamiar kupić.

Vitez
15-05-2005, 18:46
Z
- ... i brakuje mi czegoś "w środku", najlepiej mniejszego plecaka (bo Nature Trekker jest świetny, ale na mniejsze wypady to przerost formy nad treścią). Najlepiej w formie "pół plecak foto, pół normalny". Przymierzałem się do Micro Trekkera - za mały, 70-200 nijak nie wchodzi. Ale coś w tym rodzaju mam zamiar kupić.

Orion AW ? :roll:
Torba foto i plecak na stuff - odlaczane. Albo nosisz oba, albo sam plecak, albo torbe na ramieniu, albo torbe na pasie. 70-200 wchodzi ale z trudem i pod lekkim ukosem 8)
Minus - plecak do tego to NIE plecak foto. W srodku zadnych przegrodek - sprzet mozesz wrzucic i niech sie telepie ;)

muflon
15-05-2005, 18:57
Orion AW ? :roll:
Torba foto i plecak na stuff - odlaczane. Albo nosisz oba, albo sam plecak, albo torbe na ramieniu, albo torbe na pasie. 70-200 wchodzi ale z trudem i pod lekkim ukosem 8)
Minus - plecak do tego to NIE plecak foto. W srodku zadnych przegrodek - sprzet mozesz wrzucic i niech sie telepie ;)
No, brzmi ciekawie. Będę "obadywał temat" w najbliższym czasie, zapamiętam te uwagi.
PS. w sobotę zrobiłem pierwszą przymiarką do 24-70. Pudło :-/ BF jak cholera. Poczekam aż będą mieli inny egzemplarz.

Vitez
15-05-2005, 19:22
PS. w sobotę zrobiłem pierwszą przymiarką do 24-70. Pudło :-/ BF jak cholera. Poczekam aż będą mieli inny egzemplarz.

Bierz Tamrona 8) - odwrotnie proporcjonalne szanse na nie pasujacy egzemplarz.

muflon
16-05-2005, 02:12
Mam chrapkę na 24 z szerszej strony :) I czerwony pasek :mrgreen:
Vitez, czy ten Tamron wysuwa/kręci mordką? Bo po prawdzie to byłem trochę w szoku jak bardzo wysuwa się 24-70 na długim końcu...

Vitez
16-05-2005, 08:24
Mam chrapkę na 24 z szerszej strony :) I czerwony pasek :mrgreen:
Vitez, czy ten Tamron wysuwa/kręci mordką? Bo po prawdzie to byłem trochę w szoku jak bardzo wysuwa się 24-70 na długim końcu...

Wysuwa sie: http://www.tamron.com/lenses/prod/assets/pdfs/spec_sheets/2875mm.pdf - na ostatniej stronie masz wymiary przed/po wysunieciu. Mi to w ogole nie przeszkadza, jak sie troche wyrobi to potrafi sie sam wysuwac jesli nosisz aparat na szyi "mordka w dol" - od tego jest przelacznik 'lock' na szkielku 8)

Kreci pierscieniem AF (trzeba trzymac za zooma/miedzy zoom a AF bo laskocze przy kreceniu pierscieniem AF ;) ), mordka nie kreci - mozna polara uzywac bez obaw.

kavoo
16-05-2005, 08:57
Dwa zroznicowane nosidla to sensowne rozwiazanie. I takie tez zalozenie przyjalem:
1. pojemny Lowepro OffTrail 2 na rower i spacery (zmiesci spokojnie lustro z zoomem wielkosci 70-200L lub 100-400L, a w clipach po bokach mozna jeszcze dorzucic dwa mniejsze szkla),
2. Lowepro Mini Trekker AW na wyjazdy (wiadomo, caly sprzet sie miesci).

Pierwszy zamowiony, drugi w swoim czasie (jak bedzie potrzebny ;-)).

gr86
16-07-2005, 15:59
małe pytanko do Szanownych Kolegów czy do LOWEPRO ORION TREKKER II da się zamocować statyw na zewnątrz tego plecaczka, jakieś uwagi na temat w/w mile widziane, lub co innego kupić w cenie do 300zetów, żeby pomieściło wszystko to co mam spisane w "stopce" i sigma 70-300 (zamiast jupitera 4/200 choć niekoniecznie) i z czasem dojdzie jakaś lampa

gr86
19-07-2005, 11:43
małe pytanko do Szanownych Kolegów czy do LOWEPRO ORION TREKKER II da się zamocować statyw na zewnątrz tego plecaczka, jakieś uwagi na temat w/w mile widziane, lub co innego kupić w cenie do 300zetów, żeby pomieściło wszystko to co mam spisane w "stopce" i sigma 70-300 (zamiast jupitera 4/200 choć niekoniecznie) i z czasem dojdzie jakaś lampa
nikt nie pomugł ;) musiałem zaryzykować i kupiłem Lowepro Orion Trekker i wszystko sie mieści i jest jeszcze sporo miejsca :mrgreen: