PDA

Zobacz pełną wersję : -- Sporty walki --



duperel
14-01-2008, 12:04
Witam szanownych.

wybieram się niedługo na galę boksu zawodowego i mam w związku z tym kilka pytań. Jeśli ktoś miał do czynienia z tego tyku zdjęciami, to będę wdzięczny za wskazówki.

1. na jakich czasach powinienem pracować, żeby uchwycić moment ale jednocześnie zachować dynamizm?

2. af w trybie servo czy można próbować one shot? Na codzień żadko korzystam z servo.

3. co z ISO? Teoretycznie ring powinien byc dobrze naświetlony a ja będę miał do niego dostęp ale krótkie czasy mogą wymusić stosowanie wyższych czułości.


Dla ułatwienia może dodam, że fotografuję 350D + 24-85 USM.
Czekam na rady.

an_zak
14-01-2008, 12:43
Czasy jak najkrótsze, wszystkie fajne zdjęcia boksu jakie widziałem były zamrożone, zwłaszcza przy uderzeniach atrakcyjnie to wygląda.

robgr85
14-01-2008, 13:48
Witam szanownych.

wybieram się niedługo na galę boksu zawodowego i mam w związku z tym kilka pytań. Jeśli ktoś miał do czynienia z tego tyku zdjęciami, to będę wdzięczny za wskazówki.

1. na jakich czasach powinienem pracować, żeby uchwycić moment ale jednocześnie zachować dynamizm?

2. af w trybie servo czy można próbować one shot? Na codzień żadko korzystam z servo.

3. co z ISO? Teoretycznie ring powinien byc dobrze naświetlony a ja będę miał do niego dostęp ale krótkie czasy mogą wymusić stosowanie wyższych czułości.


Dla ułatwienia może dodam, że fotografuję 350D + 24-85 USM.
Czekam na rady.

1. jak najszybszych. Najlepiej tryb manualny, albo TV.

2. servo. wal w seriach, 350D nie jest jakiś mega szybki, ale szanse że jakiś fajny moment złapiesz są dużo większe.

3. nie wiem jakie światło ma Twój obiektyw, ale generalnie to co może wydawać się 'dobrze oświetlonym' dla zwykłego obserwatora, czasem okazuje się zupełnie innym gdy przychodzi do robienia zdjęć z bardzo krótkimi czasami naświetlania. ISO 800 jeśli nie 1600. Masz możliwość pojechania na miejsce zdjęć trochę prędzej i popróbowania ustawień aparatu?

teraz ja mam kilka pytań, jeśli pozwolisz:

a. Gdzie ta gala?
b. Kiedy?
c. Czy masz jakieś pozwolenie, czy może liczysz na cud aby ochrona przepuściła z 'profesjonalnym sprzętem fotograficznym'? Z tego co słyszę dość często jest tak że bez jakichś tam legitymacji, pozwoleń nie chcą wypuszczać fotografów.

Pozdrawiam,
Robert

duperel
14-01-2008, 14:20
Dzięki za reakcję.
Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania

ad.1 90% zdjęć robię na manualu więc nie powinno być problemu

ad.2 faktycznie demonem szybkości to on nie jest ale dozbroję się w karty pamięci i będę walił seriami :)

ad.3 światło 3,5-4,5 więc chyba nie jest najgorzej. Mam jeszcze manualne szkła - 135/3,5 i 200/4 które chyba mogłyby się przydać do strzałów z daleka ale nie wiem czy jest sens je w ogóle brac bo bez AF to w sporcie chyba nie ma co startować. ISO 800 - po odszumieniu da się żyć ale 1600 może być za słabo z ostrośćią. Chyba faktycznie pojadę z godzinkę wcześniej i się poustawiam.

ad.a w Lublinie

ad.b 09.02.2008

ad.c znam się z promotorem i kilkoma boxerami więc zdjęcia będą do użytku przywatnego/wewnętrznego. Nie powinienem mieć problemów