PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 85/1.8- dziwny ff



skydiver
11-01-2008, 10:19
Posiadam obiektyw C 85/1.8 podpiety pod 20D. Przy kadrowaniu twarzy, polowy sylwetki w portretach focus chodzi miodzio. Gdy go uzywam na koncertach gdzie odleglosc od obiektu jest tak od 10m w gore tez wszystko jest ok. Problem pojawia sie gdy kadruje ludzi z odleglosci ok 5 metrow (zazwyczaj gdy w obiektywie jest dokladnie cala sylwetka od stop do glowy)- wtedy pojawia sie nieregularny FF. Przy takiej odleglosci od obiektywu AF jest po prostu wyjatkowo nie trafny- z tym ze zazwyczaj trafia ok 50cm- 1m przed obiektem... Jest to nieregularne zjawisko. Czyli przy ostrzeniu od 10m w gore oraz bliskich portertach powiedzmy ze prawdopodobienstwo spudlowania to ok. 5% (to chyba niezly wynik), ale przy calej sylwetce pudluje w ok. 50% przypadkow i to zawsze przed obiektem. Czy to sie nadaje do korekty FF? Boje sie ze w serwisie mogliby mi tak poprawiac ze przy innych dystansach byloby gorzej.

Kolaj
11-01-2008, 10:25
Mam bardzo podobny problem, tylko, że w moim przypadku jest to niezależne od obiektywu. AF na dalsze odległości pudłuje bardzo często. Z bliska jest super. Dotyczy szkieł 50/1,4 i 100/2,8 Macro. Z kitem mam podobnie, przy czym z reguły przymykam go do f/8 więc nie jest to problem. Wygląda na to, że przynajmniej w moim przypadku jest to kwestia jakości AF w moim stareńkim 20D.

marekb
11-01-2008, 10:38
ad pierwszy post sprawdź czy to nie zależy jak af dobiega: od zera do obiektu lub od "oo" do obiektu. Ja miałem tak i szkło wymieniłem

Thunder
12-01-2008, 20:30
Zobacz tez jak sprawa wygląda z inną puszką...