PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S5 IS dla początkującego?



bogo
10-01-2008, 23:55
Witam! Mam zamiar kupic aparat cyfrowy. Bylby to mój pierwszy aparat, więc nie umiem fotografowac. Z góry przepraszam jeśli taki post juz gdzies byl... ale brak stalego dostepu do internetu i obszernosc forum uniemozliwia mi przeszukanie go. Mianowicie moj problem jest nastepujacy: Jak juz mowilem nie umiem fotografowac ale chcialbym sie tego nauczyc. Mam takze ograniczone srodki na zakup sprzetu wiec nie chce kupowac aparatu do nauki a pozniej jakiegos lepszego tylko od razu cos pozadniejszego. Nieco sie rozgladalem po forach ale nie duzo i pytalem znajomych. Moj "kandydat" to Canon S5 IS, chodzi mi glownie o to aby mial w miare dobry obiektyw (pani w sklepie powiedziala ze S5 ma teleobiektyw[ja sie nie znam ale chyba to dobry] ), manualne ustawienia itp. Czy jest to dobry aparat dla początkującego? jak nie to jaki jest dobry? Z góry dziekuje:) i pozdrawiam :). bogo.

chavez
11-01-2008, 01:34
http://www.optyczne.pl/49.6-Test_aparatu-Canon_PowerShot_S5_IS_Podsumowanie.html Masz podsumowanie + poprzednie strony artykułu (warto przeczytać). Jak Ci odpowiada to bierz.

bogo
11-01-2008, 17:01
Tak tak.. juz to czytalem wczesniej jak wiele innych artykułów komentarzy, opinii itp. Jak najbardziej mi odpowiada :) tylko chodzilo mi o to czy jest to aparat odpowiedni do rozpoczecia "przygody z fotografia":P, bo jakos nigdzie nie widzialem albo mi to umknelo.. ale i tak dzieki za odp. pozdro

Juriko
11-01-2008, 17:28
Jeśli tylko w tym problem czy jest to aparat dla początkującego, to odpowiedź brzmi, jak najbardziej.
Możesz robić zdjęcie w trybie pełnej automatyki, w trybie P, Av, Tv,(sporo trybów tematycznych) no i również masz pełny tryb ręcznych ustawień. Poradzisz sobie.
Na pocztek tryb auto i P.

bogo
12-01-2008, 11:39
Pewnie powiecie ze jestem niezdecydowany i ze nie wiem czego sam chce ale po prostu nie znam sie na aparatach i wczoraj koledze z dawnych lat powiedziałem o moim potencjalnym zakupie, bo wiedziałem że on w tym "siedzi" ok. 5 lat i zdecydowanie polecił mi fuji s9600. :| patrzyłem także na forach przeglądałem różne artykuły (miałem okazje bo nocowałem u kumpli więc prawie cala noc :P ) i niemal w każdym porównaniu wygrywał s9600 mimo braku stabilizacji, dźwięku stereo i innych dziwnych rzeczy.. i takie pytanie co byście wybrali no moim miejscu? powtórzę że jest to mój pierwszy aparat, chcę się nauczy fotografowac nie tylko w programach tematycznych ale także stworzyc coś sam, na manualu. Nie mam jakiejś określonej tematyki gdyż dopiero zaczynam i to będzie rozpoznanie więc potrzebuję aparatu raczej uniwersalnego a różnica cen nie gra roli bo jest nieduża a ja i tak kupuję na raty. Ponadto postanawiam że to mój ostatni post na ten temat więc z góry wszystkim dziękuje i z dołu też :P za wcześniejsze odpowiedzi :) i pozdrawiam :)

chavez
12-01-2008, 17:10
Z tego co wiem, to ten Fuji ma uchwyt słusznych rozmiarów (chyba nawet większy niż w 400D). Ogólnie cały aparat jest większy od S5 IS. Dla niektórych to zaleta, dla innych wada. Ale tego Fuji wygodnie się trzyma (trzymałem S6500 - a to podobne rozmiarami aparaty).
Najlepiej to idź do sklepu i pomacaj ;) .

Scott
12-01-2008, 22:52
Co do Fuji .... miałem S5000. Byłem z niego bardzo zadowolony. Po roku zmieniłem na S9500 i też byłem bardzo zadowolony przez pół roku. Później matryca zaczęła coraz bardziej szumieć (możliwe, że trochę z mojej winy). Tak czy inaczej zaczęło sie pojawiać coraz więcej szumu w ciemnych partiach zdjęcia. Miałem go rok i sprzedałem.
W zeszłym roku moja siostra chciała kupić jakiś aparat ..... i pomimo zadowolenia z S5000 i na początku z S9500, poleciłem jej S3 IS. Narazie jest zadowolona ... :)

Hazer
13-01-2008, 03:02
bogo -> jeżeli zaczynasz przygodę z cyfrowym foto to radzę Ci odpuścić poszukiwania kompaktu uniwersalnego w rozsądnej cenie bo takich nie ma. Poszukaj na allegro np. Canona A75 za ~300 zł - będziesz miał wtedy możliwość pobawienia się ustawieniami w pełni manualnymi i uzyskasz dobre odniesienie do ewentualnego następnego aparatu.