PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 300D zepsuł się po 2 miesiącach



mientki
13-04-2004, 21:41
Kupiłem pod koniec stycznia, zrobiłem przez ten czas ponad 10.000 (licznik liczył od nowa). W swięta się zepsuł. Soft w aparacie działa poprawnie, można wystkop ustawiać, tylko przy robieniu zdjęć blokuje się. Wydaje mi sie ze lustro sie nie podnosi. Wyskakuje Err 99. Oddałem dziś aparat do serwisu. Słyszeliście może coś o awaryjności tego modelu? Jaka jest szansa zorbienia tego? Aparat oczywiście na gwarancji, ale jakby dali drugi to zastanawiam sie nad 10D. Co o tym sądzicie?

bogunow
13-04-2004, 22:38
Kupiłem pod koniec stycznia, zrobiłem przez ten czas ponad 10.000 (licznik liczył od nowa)....
Ja mam 300D od początku marca. Przez ten czas zrobiłem około 2300 zdjęć. Na razie działa bez żadnych problemów. Myślę że jak będziesz miał okazję wymiany na 10D to nie ma się co zastanawiać. Wszyscy dookoła piszą jaki to 300D jest tandetny i plastikowy w porównaniu z dziesiątką. Wygląda na to, że się nie mylili.

Vitez
13-04-2004, 23:36
Chwilka googlania i dowiedzialem sie ze wielu uzytkownikow zarowno 300D jak i 10D mialo ten problem. Zwiazany jest on albo z migawka, albo z lustrem albo z niekompatybilnoscia z niektorymi obiektywami. W chyba wszystkich przypadkach naprawa gwarancyjna naprawila problem.
Dotyczy on rowniez 10D: http://www.photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=005oVl

Polceam wpisanie np err99+300D w googla

DariuszM
13-04-2004, 23:53
mi raz na początku wyskoczył ten błąd
w instrukcji jest określony jako "inny błąd" i każą jeszcze raz włączyć aparat
u mnie pomogło :) włączenie i wyłączenie - działa od tej pory bez zarzutu

Mori
14-04-2004, 01:00
No i co teraz mam zrobic?

Jechać do Austrii. :)


Kupiłem pod koniec stycznia, zrobiłem przez ten czas ponad 10.000

Swoją drogą - 10,000 zdjęć przez 3 miesiące, to 3333 zdjęć miesięcznie, czyli ok. 111 zdjęć dziennie. Raczej nie robisz fotek codziennie ... pewnie średnio co 3 dni - wychodzi 333 co 3 dni - można wiedzieć co takiego ciekawego pstrykasz? :)

Przez 6.5 miesiąca zrobiłem zaledwie 3045 zdjęć. Jakiś inny chyba jestem. :) A, jak na mnie, dużo zdjęć robię. ;)

mientki
14-04-2004, 01:51
Fotografuje wszystko co jest godne sfotografowania :) Tak naprawde zawsze mam ze sobą aparat. Ale jestem amatorem, a zajmuję się tym hobbystycznie. Od roku mam fotografuję tylko aparatami cyfrowymi i zrobiłem ponad 16.000 zdjęć. No ale wiadomo, że nie ilość a jakość się liczy. Na papier trafia ~20%.

Mori
14-04-2004, 02:20
To i tak bardzo dużo - u mnie na papier (poza rodzinnymi gdzie po prostu odbijam dla wszystkich w 10x15) trafiło z 30 zdjęć ... reszta była jego niegodna. :lol:

Vitez
14-04-2004, 04:35
Ale jestem amatorem, a zajmuję się tym hobbystycznie. Od roku mam fotografuję tylko aparatami cyfrowymi i zrobiłem ponad 16.000 zdjęć.

To brzmi jak "robie tysiace zdjec i mam nadzieje ze ktores wyjdzie" :? .
Uwazam ze nie ma sie co przechwalac w stylu "zrobilem tyle a tyle tysiecy zdjec" . W fotografii akurat zdecydowanie nie ilosc a jakosc sie liczy. Tak wiec... nawiazujac do tej ilosci - jak wiele z tych ponad 16 tysiecy zdjec mozesz nam pokazac? :D

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2004 4:37 am ]

Problem w tym ze nie mam polskiej gwarancji lecz tylko Euro gwaracje ktora o ile sie nie myle nie jest w Polsce uznawana... No i co teraz mam zrobic?

Niestety na natretny Err99 pomoze tylko serwis. Mozesz poczekac troche - niedlugo (a w niektorych firmach juz nawet teraz - Nikon) eurogwarancja bedzie w Polsce uznawana. Ewentualnie pare(set?) zlotych na serwis niegwarancyjny wydasz :roll: .

mientki
14-04-2004, 10:32
Uwazam ze nie ma sie co przechwalac w stylu "zrobilem tyle a tyle tysiecy zdjec" . W fotografii akurat zdecydowanie nie ilosc a jakosc sie liczy.

No przecież to samo napisałem 2 posty wyżej. :?

Jarbas
14-04-2004, 22:54
Wszyscy dookoła piszą jaki to 300D jest tandetny i plastikowy w porównaniu z dziesiątką. Wygląda na to, że się nie mylili.
Nie, jeżeli cena byłaby jednakowa, jest niestety różna. Kupując 300D zostaje na obiektyw :D
Nie wiem jak to jest... czy to że coś jest plastikowe tylko dlatego jest złe?
Skoro nie stać mnie na 10D, jestem początkujący i uczę się dSLR to czy muszę mieć zaraz ten i tylko ten aparat jakim jest 10D?

Vitez
15-04-2004, 03:10
Skoro nie stać mnie na 10D, jestem początkujący i uczę się dSLR to czy muszę mieć zaraz ten i tylko ten aparat jakim jest 10D?

Nie, musisz miec 1Ds ;)
A powazniej - bierz ten ktory ci opcjami bardziej pasuje a nie ten ktory ci ludzie mowia.
Moze dla poczatkujacego 300D bedzie odpowiedni, a moze jednak nie bo zabraknie paru przydatnych, potrzebnych mu funkcji. 300D jest po prostu ograniczony i dlatego raczej mozna poradzic 10D by pozniej, po zdobyciu wiekszego doswiadczenia nie kusilo za szybko sie przesiadac (a strata pieniedzy bylaby spora).

PiT
15-04-2004, 09:28
albo z niekompatybilnoscia z niektorymi obiektywami
a ktore sa niekompatybilne? a ktore sa?

Vitez
16-04-2004, 01:12
albo z niekompatybilnoscia z niektorymi obiektywami
a ktore sa niekompatybilne? a ktore sa?

Fajnie by bylo gdyby tak na tacy... use the google Luke. Czesc podana jest tu: obiektywy.prv.pl

Jarbas
16-04-2004, 16:14
po zdobyciu wiekszego doswiadczenia nie kusilo za szybko sie przesiadac (a strata pieniedzy bylaby spora).
Zawsze będzie kusiło :wink:
Vitez nie wyganiaj mnie na google czy do specyfikacji technicznej, jak możesz podaj na tacy czym praktycznie się różni 300D od 10D :mrgreen:

Vitez
17-04-2004, 01:15
Vitez nie wyganiaj mnie na google czy do specyfikacji technicznej, jak możesz podaj na tacy czym praktycznie się różni 300D od 10D :mrgreen:

Tym ze jeden jest srebrny (tylko w Japonii czarny) a drugi czarny :mrgreen:

Wiesz... temat ten byl walkowany setki racy na grupie pl.rec.oto.cyfrowa . Jesli jest mnostwo informacji na ten temat na grupie, w internecie itp to czemu zamiast samemu poszukac tych ifnormacji zmuszasz kgoos do strzepienia palcow/klawiatury by opisal ci jeszcze raz ten sam temat, ktory juz byl wiele razy opisywany? Skoro jestes taki leniwy i nie chce ci sie samemu poszukac to znaczy ze nie szanujesz cudzego wolnego czasu probojac zmuszac do "podawania na tacy" . Niegrzecznie.

Tak wiec podam ci dwa linki:

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/

http://groups.google.com/groups?as_q=300d%20vs%2010d&ie=UTF-8&oe=UTF-8&as_ugroup=pl.rec.foto.cyfrowa&lr=&hl=pl

Milego czytania. Tam naprawde jest wszystko - dlaczego wybrac jeden, dlaczego drugi, opinie uzytkownikow, co komu w ktorym modelu przeszkadza.

A ja ci dam tylko jeden hint: jesli stac cie zarowno na 300D + dobre szkla jak i 10D+ rownie dobre szkla to wez 10D (z powodu funkcjonalnsoci i budowy). jesli nie to 300D+lepsze szkla (to szkla nie body robia zdjecia)+crack firmware.
Taka jest puenta calego wyboru 10D czy 300D - funkcjonalnosc 10D vs tanszy 300D a lepsze szkla.

Mori
17-04-2004, 02:11
Taka jest puenta calego wyboru 10D czy 300D - funkcjonalnosc 10D vs tanszy 300D a lepsze szkla.

Otóż to. :) Podobnie to kiedyś ująłem. ;)

Jarbas
17-04-2004, 17:42
Hmmm Vitez wiesz, przepraszam, masz rację... myślałem, że lubisz pogadać, pisać i nie będzie problemu napisać leniowi, na tacy podać, ale przepraszam, pogoglam sobie.
Dziękuję za linki.
Myślę, że kiedyś będę mógł się czymś odwdzięczyć, uczę się, poznaje, nabywam doświadczeń, nie samą fotografią człowiek żyje, więc jakby co pytaj się postaram się odwdzięczyć. Sarkazmu się nie doszukuj, ani podtekstów, szczerze i poważnie mówię...

Vitez
17-04-2004, 21:54
Hmmm Vitez wiesz, przepraszam, masz rację... myślałem, że lubisz pogadać, pisać i nie będzie problemu napisać leniowi

Lubie, ale setke razy na ten sam temat to kazdemu sie moze odechciec :P , poza tym i tak mimo podania linkow opisalem ci najwazniejsze roznice.

5R
05-05-2004, 15:34
Miałem ten błąd na początku gdy założyłem sigmoski obiektyw i generalnie po konsultacji zarówno z partnerem sigmy z Poznania jak i serwisem w USA i dowiedziałem się że mnóstwo obiektywów 'nie canona' powoduje ten błąd w 300D jak i w D10 canon miał opóblikować taką listę, przestałem monitorować problem ponieważ zakupiłem EF75-300 USM II i problem zażegnałem, jeszcze jedno na obiektywie sigmy objawiał się w taki sposób pozwalał zrobić 2-3 zdjęcia na AF lub na manualu (bez znaczenia) i bum err99

pozdro
Marcin

mientki
05-05-2004, 19:28
Apartat został zrobiony po jednym dniu. A dokładnie serwis canona w w-wie dokonał przeglądu. Stwierdzili, że wszystko jest ok i sprzęt odesłali. W karcie gwarancyjnej czytam: konserwacja połączeń, resetowanie oprogramowania. Czyli nic nie było ruszane. Pochodził 4 dni i zrobiło się to samo. Znowu wysłałem (na szczeście nie na mój koszt, bo canon pokrywa koszty przesyłki) i znowu niby wszystko wporzadku. Rozmawiałem z serwisantem, powiedział, że rzeczywiście kilka razy migawka mu się zacięła, jednak teraz jest ok. Obiecał wymienić migawkę.
Dowiedziałem się również, że wszystkie eos300d maja taką wadę, że lusterko lekko rysuje "listki" migawki i we wszystkich egzemplażach po jakim czasie ekploatacji zauwazyc mozna wytarcie materiału. Możliwe że ma to jakiś związek z usterką, jednak tak tylko przypuszczam, bo nie znam sie na tym aż tak dobrze.
Jeśli chodzi o obiektyw to mam standardowy 18-55 mm i nie sądzę żeby miał on jakiś wpływ na zacinanie migawki. To raczej sprawa mechaniczna. Zobaczymy co będzie dalej. Zastanawiam się też nad tym, czy przy kolejnej naprawie dostane nowy sprzęt i czy jest możliwość dopłaty np. do 10d.

Mori
05-05-2004, 20:38
No ja po 6 miesiącach użytkowania 300D nie miałem żadnych problemów, więc nie w każdym jest problem.