PDA

Zobacz pełną wersję : Awaryjność Caona Eosa400D



aknoimak
10-01-2008, 09:58
Jestem na etapie wyboru między Canonem Eosem400D a Nikonem D40X. Wiem, że Canon byłby dla mnie najlepszy ale słyszałem że awaryjność nikonów jest mniejsza niż canonów ale nie wiem czy jest to prawda? Teraz prośba do posiadaczy Canona Eosa400D i nie tylko:Wypowiedzcie się na temat awaryjności tej masznki. Mój zakup będzie na przynajmniej 3-4 lata ze względów finansowych. Wolałbym się nie męczyć z Żytnią w Warszawie.
Na koniec pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

macgyver9
10-01-2008, 10:02
mam 400D od sierpnia 2007, na razie wszystko ok. żadnych problemów. polecam.
Jedyny problem jaki mnie trapi przy nim to małe body, wcześniej myślałem że nie będzie mi to przeszkadzać, ale jednak.

ps. ale mi wyszedł post, zupełnie jak komentarz na allegro. :lol:

jotes25
10-01-2008, 10:05
Prawdopodobnie poprawiono najbardziej awaryjny element poprzedników tj. migawkę. Właściwie na forum nie słyszy się o awariach 400d.
Jeśli rzeczywiście zamierzasz używać go 3-4 lata (co jest bardzo rozsądne, bo nie sądzę, żeby następcy oferowali takie rozwiązania, że warto będzie zmienić; chyba, że potrzebujesz LV do makro), to weź aparat z dystrybucji europejskiej, wtedy będziesz mieć pierwszy rok gwarancji w Polsce, a drugi w serwisie np. w Niemczech.

P.S. miałem 400d od stycznia 2007.

zbyszekjan
10-01-2008, 10:28
Mam C400D około 1,5 roku, jak narazie żadnych problemów :-D

Olszewski
10-01-2008, 10:34
mam 400D od sierpnia 2007, na razie wszystko ok. żadnych problemów. polecam.
Jedyny problem jaki mnie trapi przy nim to małe body, wcześniej myślałem że nie będzie mi to przeszkadzać, ale jednak.

ps. ale mi wyszedł post, zupełnie jak komentarz na allegro. :lol:


Masz to samo co ja :) Eeee tam, ale duży aparat, a po pół roku: "Cholera jakie małe to jest" :)

Odnośnie wątku to mam 350D (poprzednik 400D) od (niedługo) 2,5 roku i stwierdzam całkowity brak problemów z nim. Znajoma ma 400D od roku i też bez żadnych problemów jedynie dawała do kalibracji body, ale nie wiem czy nie zrobiła tego dla świętego spokoju.

Nortberg
10-01-2008, 10:58
Mam 400D 2 lata jak na razie nic sie nie dzieje.

KMV10
10-01-2008, 11:18
Mam 400D 2 lata jak na razie nic sie nie dzieje.
Jakim cudem masz 400d dwa lata, skoro jego premiera miała miejsce w sierpniu 2006 r.?
Ponad rok to się zgodzę, ale skąd dwa lata?

bebesky
10-01-2008, 11:22
Ponad rok to się zgodzę, ale skąd dwa lata?

cud :)

Kubak82
10-01-2008, 12:16
a czy to, ze kupisz teoretycznie najmniej awaryjne body (i skad masz takie dane bo MZ to zwykle forumowe przesądy) zmieni cos jesli akurat w twoim egzemplarzu cos sie zepsuje.. to jest urzadzenie mechaniczne ktore jak kazde inne moze sie zepsuc.. obojetnie czy kupisz nikona, canona, olka czy jakikolwiek inny aparat.. IMHO kupuj cokolwiek - szanse ze cos sie zepsuje sa w tych aparatach sa tak samo niemożliwe do okreslenia ;-)

robgr85
10-01-2008, 12:41
Ponad rok to się zgodzę, ale skąd dwa lata?

prototyp ;)

też kupiłem niedługo po premierze, nic się złego w tym czasie nie działo, choć co prawda jakiejś nadzwyczajnie dużej ilości fot nie zrobiłem (ok 6k).

Pozdrawiam,
Robert

KMV10
10-01-2008, 12:45
prototyp ;)

Prosto z półki działu R&D Canona. ;)

m_o_b_y
10-01-2008, 12:56
Jestem na etapie wyboru między Canonem Eosem400D a Nikonem D40X. Wiem, że Canon byłby dla mnie najlepszy ale słyszałem że awaryjność nikonów jest mniejsza niż canonów ale nie wiem czy jest to prawda? Teraz prośba do posiadaczy Canona Eosa400D i nie tylko:Wypowiedzcie się na temat awaryjności tej masznki. Mój zakup będzie na przynajmniej 3-4 lata ze względów finansowych. Wolałbym się nie męczyć z Żytnią w Warszawie.
Na koniec pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Zupełnie nie rozumiem Twoich wątpliwości bo nie ma żadengo porównania między 400D i D40.
D40 - to aprat niepełnosprawny. :mrgreen:
Pozdrówka

aknoimak
10-01-2008, 13:07
Masz rację kubiak82, awarii nie da się przewidzieć ale wiem że w przyszłym tygodniu w końcu zastąpię Eosa 300V nowiutkim Eosem 400D. Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Szwajcer
10-01-2008, 13:33
A u mnie się zepsuło pokrętło do zmiany programów. Mam aparat od sierpnia 2007, na początku działał. Gwarancja Europejska - Żytnia (bez najmniejszego problemu) napisali że jakaś regulacja (?) - przysłali i wszystko OK. Mimo wszystko uważam że może się zdarzyć nawet najlepszym - w końcu to tylko Malezja :-)

Mariusz.P
10-01-2008, 14:01
Mam co prawda 350D od ponad roku, wszędzie go zabieram, podołał różnej pogodzie i warunkom, wykonałem ponad 20 000 zdjęć, przed zakończeniem gwarancji wysłałem body do czyszczenia na Żytnią, i dalej śmiga. Nic się do tej pory nie zepsuło, nawet AF działa tak jak ja chcem , wbrew opinii na różnych forach. Kolega ma 400D i także wszystko ok. Myśle że trzeba mieć pecha żeby trafić wadliwy egzemplarz. Teraz zbieram na 5D.

Kubak82
10-01-2008, 14:18
nie ma żadengo porównania między 400D i D40.
D40 - to aprat niepełnosprawny. :mrgreen:

a w czym takim jest on niepelnosprawny :confused:

ot, zwykle segmentowanie rynku - czyms sie musi roznic od d80.. mialem 350'tke, teraz mam "wlasny" 40d i "rodzinny" d40.. jak dla mnie to calkiem przyjemny entry level dla poczatkujacych.. pomysl, ile % z grupy do ktorej jest adresowany w pelni wykorzysta jego mozliwosci ;)

CamelXP
10-01-2008, 15:23
Ale 400D ma jedną zasadniczą i w zasadzie dyskwalifikującą go cechę, a mianowicie:

obciachową zieloną diodę:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

franker
10-01-2008, 15:26
Tak, popieram CamelaXP! Bierz nikona, zrobi na 100% lepsze zdjęcia, wystarczy zrobić powiększenie 157% na prawy górny róg zdjęcia i wszelkie wątpliwości się rozwiewają:)

RASTLIN
10-01-2008, 16:02
400D mam od sierpnia i poki co nie mialem z nim zadnych problemow naprawde polecam ten aparat !!

sabuniek
10-01-2008, 16:03
Od dwóch tyg mam 400D, bierz i nie gadaj, jak ma sie zepsuc to i tak sie zepsuje, o D40 zapomnij, jak chcesz mieć koniecznie Nikona to dozbieraj na D80 .

tom170
10-01-2008, 16:04
Tak, popieram CamelaXP! Bierz nikona, zrobi na 100% lepsze zdjęcia, wystarczy zrobić powiększenie 157% na prawy górny róg zdjęcia i wszelkie wątpliwości się rozwiewają:)



&$^%%#%^# co ?? :P

Ja mam 400d od czerwca 2007 i narazie 0 problemow ;] Body niby male ale jakoś narazie mi to nie przeszkadza... może zacznie jak zamontuje jakiś wiekszy obiektyw niż SIGMA 70-300 APO mam na mysli np taka tokine 12-24 lub c 70-200 f/4... albo jakas 17-40 L canona ;]

D40x to nie przypadkiem ten nikon do którego nie pasują wszystkie obiektywy ???

Diakon
10-01-2008, 16:09
Hmm..jakoś nie przypominam sobie postów dot. awaryjności 400D :)
Podobnie jak poprzednicy przez długi czas miałem 350D i żadnych problemów z nie było. Od lipca 2007r mam 400D i nic złego się nie dzieje.

Tidus1984
10-01-2008, 16:13
Ale 400D ma jedną zasadniczą i w zasadzie dyskwalifikującą go cechę, a mianowicie:

obciachową zieloną diodę:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Zawsze mozesz sobie ja wymienic na inny kolor:| 2.. nie wiem w czym przeszkadza Ci zielona dioda?:| w fotografowaniu?:|
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Tak, popieram CamelaXP! Bierz nikona, zrobi na 100% lepsze zdjęcia, wystarczy zrobić powiększenie 157% na prawy górny róg zdjęcia i wszelkie wątpliwości się rozwiewają:)
a Moze to zalezy od obiektywu a nie aparatu hmmm?

Aro
10-01-2008, 16:22
Mi akurat ta dioda w niczym nie przeszkadza tez :mrgreen:
Za to masz piekną niebieską jak zrzucasz foty z body :lol:

m_o_b_y
10-01-2008, 16:29
a w czym takim jest on niepelnosprawny :confused:

ot, zwykle segmentowanie rynku - czyms sie musi roznic od d80.. mialem 350'tke, teraz mam "wlasny" 40d i "rodzinny" d40.. jak dla mnie to calkiem przyjemny entry level dla poczatkujacych.. pomysl, ile % z grupy do ktorej jest adresowany w pelni wykorzysta jego mozliwosci ;)

Hmm ... no nie każdy obiektyw z bagnetem Nikona będzie z nim w pełni współpracował, mówiąc oględnie, bo w body nie ma motoru autofocusa.
Konieczne jest kupowanie wyłącznie bardzo drogich szkieł z własnym napędem.
Pozdrówka

lukep
10-01-2008, 16:40
W!

To po pierwsze ze nie ma napedu silnika w body, a po drugie jest to aparat ktorego nawet fani Nikona sie wstydza. Matryca kiepska, jakies chyba odpady produkcyjne z 80-tek ;/ Za te pieniadze z kitem mozna polecic tylko poczatkujacym.

Zdrowko

m_o_b_y
10-01-2008, 16:44
W!

To po pierwsze ze nie ma napedu silnika w body, a po drugie jest to aparat ktorego nawet fani Nikona sie wstydza. Matryca kiepska, jakies chyba odpady produkcyjne z 80-tek ;/ Za te pieniadze z kitem mozna polecic tylko poczatkujacym.

Zdrowko


Tu to chyba trochę przesadziłeś, bo podobno świetnie się sprzedaje i np. wg dpreview, ten brak napędu, to jedna z nielicznych wad tego aparatu, który uzyskał ocenę highly recommended, podobnie, jak 400D, :mrgreen:
Pozdrówka

franker
10-01-2008, 16:48
No może i tak, skoro to forum Canon, bierz 400D, będzie GIT:)

CamelXP
10-01-2008, 18:46
Zawsze mozesz sobie ja wymienic na inny kolor:| 2.. nie wiem w czym przeszkadza Ci zielona dioda?:| w fotografowaniu?:|

Łomatko, skąd taka śmiertelna powaga? Powiedz mi: no w czym mi może przeszkadzać? Był to, co prawda złośliwy, ale tylko żart. Inni załapali...

Pozdrawiam

Mariusz.P
10-01-2008, 21:26
Miałem okazję bawić się różnymi aparatami. Z wymienionych powyżej canon 400D i Nikon D40X. Nikon ma lepiej wyprofilowany grip body, i to koniec jego przewagi nad 400D. Najbardziej zaskoczyła mnie kiepska praca AF Nikona w kiepskich warunkach oświetleniowych, ale to może przypadłość testowanego modelu.
Ja z tych dwóch wybrałbym Canona.

sniper88
10-01-2008, 21:33
Ja mam swoj 400D od maja-NIC sie z nim zlego nie dzialo, raz sie tylko przestraszylem, jak uslyszalem ze cos lata w srodku, ale okazalo sie, ze to normalne:) Ze swojej strony moge w pelni polecic, nie zamienialbym na D40X chociazby ze wzgledu na szumy;)

Hellfire
10-01-2008, 21:35
Moje 400D było raz na Żytniej bo rozwaliłem wyświetlacz, czyli z mojej winy. 1D też był raz w serwisie, ale dlatego, że sie zepsuł :D Nie ma sie co stresować, tylko kupować.

Matsil
10-01-2008, 21:42
Jestem na etapie wyboru między Canonem Eosem400D a Nikonem D40X. Wiem, że Canon byłby dla mnie najlepszy ale słyszałem że awaryjność nikonów jest mniejsza niż canonów ale nie wiem czy jest to prawda? Teraz prośba do posiadaczy Canona Eosa400D i nie tylko:Wypowiedzcie się na temat awaryjności tej masznki. Mój zakup będzie na przynajmniej 3-4 lata ze względów finansowych. Wolałbym się nie męczyć z Żytnią w Warszawie.
Na koniec pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Jeżeli zastanawiasz się czy brać 400D czy d40x to znaczy, że kompletnie nie znasz tych aparatów. Poczytaj więcej na temat tego nikona a wybór stanie się prosty :-).
Odnośnie awaryjności canonów to już ich trochę miałem i nigdy żaden się nie zepsuł.

drumandbass
10-01-2008, 22:02
z 400D sa male problemy mam go rok i byl 2 razy na gwarancji raz problem z zarzadzaniem energia przez aparat i nieuruchamianie sie szybko i sprawnie naprawiono 2 raz zaciete lustro i nie opcja nr7 w CFn jak napisali w opsie bo tego nie uzywalem tylo po prostu cos nawalilo (wgranie nowego softu pomoglo) i do tego sterowanie przyslona i migawka czasm daje o sobie znac po dluzszej sesji
ale jest spore ale 400D przepracowal ponad 50 000 cykli w ciagu tego roku

teraz konkluzja do d40x
1. d40x jest za maly i nieporeczny (rozmiar i funkcjonlanosc sugeruje segment mlodziezowy do ktorego widzocznie jest skierowany)
2. 3-punktowy AF to smiech na sali patrzac na inne lustra z tej tzw "polki" a widze ze na niej tylko d40x lezy bo rownie ubogiego lustra nie ma prawie jak kompakt zaawansowany
3. nie podlaczysz batery gripa czyli kicha
4. cos o kompatybilnosci ze szklami http://optyczne.pl/42.3-Test_aparatu-Nikon_D40x_Użytkowanie.html C400D pracuje ze wszystkimi EF oraz EF-S
5. 400d wytrzymal u mnie w roznych warunkac 50 000 cykli od mrozu po upal przy d40x nie bylbym tego taki pewien
6. chcac wiecej i tak bedziesz musial zrobic przesiadke na wyzszy model nastepny w kolejce jest d80 ktory jest juz znacznie drozszy a i tak bedziesz w plecy kase te ktora wlozysz w d40x chyba ze go sprzedasz ale bedziesz te pare stowek do tylu

tak wiec mimo ze cena ta sama d40x to nie konkurencja do 400d tylko wypelnienie dziury pomiedzy zaawansowanymi kompaktami a lustrzankami bardziej ubogiej dslr od d40 i d40x juz sie chyba nie da zrobic

350D to sie nie oplaca przy cenie 400tki no chyba ze sie uprzesz ze koniecznie chcesz nikona to d70 jak juz
nowego raczej nie dostaniesz


pzdr

Matsil
10-01-2008, 23:30
5. 400d wytrzymal u mnie w roznych warunkac 50 000 cykli od mrozu po upal przy d40x nie bylbym tego taki pewien

Tu akurat nie ma problemu z nikonem, natomiast ze wszystkimi innymi punktami się zgodzę w 100%



no chyba ze sie uprzesz ze koniecznie chcesz nikona to d70

ja bym raczej proponował d80 :-)

aknoimak
12-01-2008, 01:03
Zostanę jednak przy Eosie 400D chociażby ze względu na to że posiadam obiektyw 50mm f/1.8. Co do awaryjności mam nadzieję że w poniedziałek jak go kupię będzie ok.

sylwester Samluk
12-01-2008, 01:03
Witam

Posiadam 400D od 4 miesięcy. Też zastanawiałem się nad D40/40X oraz Olympusem E410. Wybrałem 400D choć nie powiem bałem się. Byłem przyzwyczajony do Olka, nie psuł sie i był dobrze wykonany. Canon przekonał mnie swoimi parametrami oraz dostępnymi szkłami. Podgląd głębi ostrości w 400D, którego nie ma w D40/40X jest bardzo praktyczny. Wysoko umieszczony flash nie robi czerwonych oczu. Bardzo dobre oprogramowanie dołączone z aparatem. Jedyna rzecz, która mi nie daje spokoju to czy system czyszczenia matrycy będzie skuteczny. Z tego co wiem to Olympus tu jest mistrzem. Mam nadzieje, że jeśli 400D nie udowodni skuteczności działania tego filtra, to przynajmniej postara się to nadrobić w przyszłości.
9 polowy AF jest bardzo dobry i pozwala na bezstresowe kadrowanie, w przypadku 3 pól trzeba się troszkę nakombinować, choć usłyszysz wiele głosów, że i tak centralnego się używa - pamiętaj nie daj się zwieść!!! Wkurza mnie jeszcze jedna rzecz w Canonie, nie rozumiem jak zakupione szkło np. 50mm 1,4f może mieć np. 50% trafień w punk z ostrością w 350D, 75% w 400D oraz przypuśćmy 95% w 5d?(oczywiście te procenty z głowy wziołem na podstawie przeczytanych postów, to takie tylko porównaie. by zaznaczyćtaki problem) Dla mnie to paranoja aby wymieniać puszki, bo z obiektywem kulawo współpracuje. Wydaje mi się, że Nikon i Olympus tego nie mają takich problemów. Mimo to świadomie w sklepie wybrałem Canon 400D i jestem szczęśliwy i niech tak zostanie. Pamiętaj pucha to nie wszystko potem trzeba inwestować w szkła by więcej z nich wyciągnąć. Ja stoje przed zakupem L 70-200 f/4

Sylwek

Wiem, że wybierzesz dobrze, i rób fotki to najważniejsze

paczka
12-01-2008, 23:26
swojej cztery-setki używam bardzo intensywnie od 9 miesięcy, ok 30 tys zdjęć zrobiłem.
Do tej pory nie mialem żadnych problemów

aknoimak
14-01-2008, 16:39
Mam już Eosa 400D. Zastrzeżenia mam tylko co do ergonomi ale na pewno nie przeszkadza mi jego miniaturowość aż tak bardzo zważając jak niewielke mam dłonie. Porównywałem nastawy ekspozycji z 400D i analoga 300V. Ustawienia kierowane na ten sam kadr i w tej samej odległości od aparatu:
Eos 400 D - f/5,6 t=1/25, ogniskowa 55mm na kicie tryb Av
Eos 300V - f/5,6 t=1/30, ogniskowa 90mm na kicie do analoga24-90 f/4-5,6
Ciekaw jestem skąd ta różnica w czasie między nimi.

jotes25
14-01-2008, 18:09
Gratuluję zakupu, na pewno będziesz zadowolony. Ja jestem aż tak, że właśnie zastanawiam się nad zakupem ... drugiego 400d ;) Chociaż poczekam czy może Canon pokaże wkrótce coś istotnie nowego.
Różnica w czasie ekspozycji? Wynika najpewniej z różnego pomiaru światła w obu korpusach. Może też czasami być różnica w rzeczywistej czułości.

jar14
14-01-2008, 21:28
ja też się zastanawiałem nad nikonem d40 lub x ze względu na cene a pózniej był cashback i wybór stał się oczywisty i jestem szczęśliwym posiadaczem eos 400d i nie żałuje pozdro canonier od zawsze nie licząc zenita

an4
14-01-2008, 21:48
Też stalamprzed takim wyborem nie wiedziała, dużo osób poleciło mi canona i jeste nim zachwycona, teraz zamierzam kupić sobie kolejne obiektywy Canon 50 mm f/1.8 EF II i Canon 75-300 mm f/4.0-f/5.6 EF III ...a może ktoś mi doradzi :)
Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Też stalam przed takim wyborem nie wiedziała, dużo osób poleciło mi canona i jeste nim zachwycona, teraz zamierzam kupić sobie kolejne obiektywy Canon 50 mm f/1.8 EF II i Canon 75-300 mm f/4.0-f/5.6 EF III ...a może ktoś mi doradzi :)
Pozdrawiam

k4cper
14-01-2008, 23:45
nie zbaczajcie z tematu.. od tego są inne wątki, a robicie śmietnik tutaj

Kubak82
15-01-2008, 08:54
powiem wiecej - MZ temat sie wyczerpal i nie ma go sensu dalej ciagnac..

chyba, ze jeszcze ktos bardzo chce dopisac, ze "ma od x/xx miesiecy 400d i ze na razie nic sie nie zepsulo" ;)

mssk
29-01-2008, 20:58
No dobrze - ja też mam 400d :-) od czasu premiery, czyli koniec wakacji 2006r.
Działa bez problemu. Dołożyłem do niego grip, dla komfortu. POLECAM !!!

don
29-01-2008, 21:46
ciezko tu mowic o awaryjnosci lustrzanek, w koncu to jest sprzet zeby troche przetrwal.

kucza21
30-01-2008, 02:32
mam 6 miesięcy 2x mi się zawiesił ;) Nie wiem czy to karta czy co. Ale ogólnie nie narzekam, wykonałem blisko 10tyś zdjęć. No i jak każdy pisze to jego gabaryty:P

Stach84
30-01-2008, 17:52
a co to jest tytułowa "Caona"? ;-)

BlackMan23
03-02-2008, 18:23
Miałem prawie rok czasu i spisywał sie bez zarzutów.A jak bedzie po 3-4 latch nie wiem...

utente
05-02-2008, 15:54
Też kupiłem 400D zaraz po premierze. Generalnie OK chociaż elektronika trochę mnie 2 razy zawiodła. Kółko szybkich nastaw zablokowało się w ten sposób, że działało tylko w jedną stronę czyli mogłem tylko wydłużyć czas i nie mogłem tego cofnąć.
Pomogło zresetowanie aparatu, wyciągnąłem bateryjkę podtrzymującą o pomogło.
Pozdrawiam

ewa_olsztyn
06-02-2008, 20:51
Mam 400 od września ubiegłego roku. Eksploatuję go bardzo intensywnie. Wytrzymuje mrozy, wytrzymał nawet oblepienie lodem w bardzo gęstej, mroźnej mgle - i działał! Złego słowa nie dam powiedzieć!

rowioro
21-05-2008, 21:14
Macie szczescie i bardzo wam zazdroszcze tych bezawaryjnych 400d.
Osobiscie 3 tyg. temu kupilem 2 body 400d. Uzywam je z kartami SanDisk Extreme III 2 i 4GB oraz z obiektywami firmy Canon. W ciagu tego okresu kilka razy aparaty sie zawiesily. Nic nie dzialalo. Po wylaczeniu przelacznika na "off" dioda "on" dalej swiecila. Dopiero wyjecie akumulatora pomagalo. Jednak akumulator trzeba czasami wyjac na dluzsza chwile, zeby sie odblokowaly. Osobiscie na ta dluzsza chwile nie moge sobie pozwolic podczas wykonywania zlecen. Wymieniam je w przyszlym tygodniu na nowe.
Mam nadzieje, ze beda dzilaly.
Nawiasem mowiac narzekacie na Zytnia a ja wam powiem, ze w Niemczech wcale nie jest lepiej. Natomiast glowny serwis canona.de ma swoich klientow w d...e. Wiekszosc zawodowcow oddaje sprzet w rece prywatnych serwisow. Ale i one sa rozne.

m_o_b_y
21-05-2008, 21:24
a czy to, ze kupisz teoretycznie najmniej awaryjne body (i skad masz takie dane bo MZ to zwykle forumowe przesądy) zmieni cos jesli akurat w twoim egzemplarzu cos sie zepsuje.. to jest urzadzenie mechaniczne ktore jak kazde inne moze sie zepsuc.. obojetnie czy kupisz nikona, canona, olka czy jakikolwiek inny aparat.. IMHO kupuj cokolwiek - szanse ze cos sie zepsuje sa w tych aparatach sa tak samo niemożliwe do okreslenia ;-)



Zabawna filozofia.
Inaczej mówiąc, czy kupisz mercedesa, czy fiata, to wszystko jedno, bo oba urządzenia mechaniczne mogą się zepsuć.
Badania ADAC, czy DEKRA, to Niemcy prowadzą ze zwykłej głupoty? :mrgreen:
A słyszałeś o czymś takim, jak statystyka, badania awaryjności itp. ? :mrgreen:
Pozdrówka

Kubak82
21-05-2008, 21:38
Zabawna filozofia.
Inaczej mówiąc, czy kupisz mercedesa, czy fiata, to wszystko jedno, bo oba urządzenia mechaniczne mogą się zepsuć.

a nie moga?? znajdz mi w gwarancji ze "mercedes na pewno sie nie zepsuje" to przyznam Ci racje..


Badania ADAC, czy DEKRA, to Niemcy prowadzą ze zwykłej głupoty? :mrgreen:
A słyszałeś o czymś takim, jak statystyka, badania awaryjności itp. ? :mrgreen:

statystycznie to pan i jego pies maja po trzy nogi.. jesli Ty wierzysz w takie "badania" to najwyzszy czas zweryfikowac swoje poglady :lol:

dalej twierdze ze mozesz kupic najtansze body i bedzie Ci sluzyc przez lata i rownie dobrze mozesz kupic najdrozsze i miec problemy techniczne.. i odwrotnie - na to po prostu NIE MA REGULY..

Owiec
22-05-2008, 16:09
Wszystko zależy od szczęścia. Ja mam swoje body (400d) już rok. Zrobiło ponad 20tys zdjęć i działa bez zarzutów. Osobiście polecam ten aparat, ale jak ktoś chce Nikona to niech go bierze. Grunt aby być zadowolonym z tego co się ma :)

ToSemJa
22-05-2008, 16:32
Jestem na etapie wyboru między Canonem Eosem400D a Nikonem D40X. Wiem, że Canon byłby dla mnie najlepszy ale słyszałem że awaryjność nikonów jest mniejsza niż canonów ale nie wiem czy jest to prawda? Teraz prośba do posiadaczy Canona Eosa400D i nie tylko:Wypowiedzcie się na temat awaryjności tej masznki. Mój zakup będzie na przynajmniej 3-4 lata ze względów finansowych. Wolałbym się nie męczyć z Żytnią w Warszawie.
Na koniec pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Też ni porównanie ... bierz 400D bez wachania ... napisze tak: to drugie zero w 400D to jajka, aparat to piesek, X oznacza ucięte jajka ;) czyli rozważasz wybór między psem pełnowartościowym który bez problemu będzie mógł się rozmnozyć (optyka) a takim który będzie miał z tym duuuuży problem :)


Ale mnie poniosło :P