PDA

Zobacz pełną wersję : Co robie źle z profilami?



Shark-uk
09-01-2008, 22:54
Mam monitor skalibrowany, zdjęcia z lightrooma idzie w sRGB do photoshopa w nim konwenteruje do profilu drukarki (był na płycie ale drukarka nowa ,tusze orginalne, papier orginalny)

w oknie drukowania w PS mam ustawione tak:
color menagement
zaznaczone -document (profile:epson RGB)
color handling: photoshop menage color
printer profile: epson RGB
rendering intent (nie mam pojęcia co to): relative colometric
zaznaczone: black poin compensation

w opcjach colorów drukarki mam opcje:
colorcontrols
PhotoEnhance
ICM i w nim ( off(no color adjustment)
ustawione mam teraz ICM ale to nieistotne bo już chyba wszystkich opcji prubowalem.

Prosze o pomoc drukarke kupiłem przed świętami wydrukowałem jedno zdjęcia było bardzo żle, ale coś przestawilem i bylo super.
Teraz chciałem jeszcze jedno druknąć i od wczoraj już ich ze 30 wydrukowałem tusze się powoli kończą a ja niemoge dojść do ładu z kolorami.

HELP HELP.

bakulik
09-01-2008, 23:45
Witam.

http://www.luminous-landscape.com/tutorials/understanding-series/und-print-mgmt.shtml

Shark-uk
13-01-2008, 15:16
Dzięki za link, zrobilem wszystko jak w linku i dalej to samo, zdjęcia mają inne kolory co może byś przyczyną?

Vitez
13-01-2008, 17:10
Dzięki za link, zrobilem wszystko jak w linku i dalej to samo, zdjęcia mają inne kolory co może byś przyczyną?

Czyli co zrobiłeś?

Shark-uk
14-01-2008, 09:11
Przeczytałem artykulik i ustawiłem tak jak w poradach, co niebyło niczym trudnym bo tam są screeny jak ustawić ale dalej jest nie tak i róznica jest naprawde calkiem spora.