PDA

Zobacz pełną wersję : maxcell czy mexcell?



nero30
08-01-2008, 11:19
Mam pytanie, może banalne ale nie daje mi to spokoju. Chcę kupić 20 szt akumulatorków firmy ... i tu pojawił się problem. Zawsze myślałem że mam stare aku. firmy maxcell i jakież było moje zdziwienie jak odkryłem że są to mexcell-e. Na allegro akumulatory te występują także pod 2 nazwami!!. Czy to są 2 marki tej samej firmy czy ktoś podrabia maxcell-e albo odwrotnie? Jakie w końcu są bardziej wartościowe ? czy nie ma to zupełnie różnicy ? na tym koniec banalnych pytań. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za opinie.

Kolaj
08-01-2008, 11:25
Hmm, podrabiać Maxcelle... co za upadek. Mam 2 takie akumulatorki i oba razem w gripie trzymają gorzej niż JEDEN oryginalny. Masz jakiś link do tych Mexów?

nero30
08-01-2008, 11:29
http://www.allegro.pl/item287389194_mega_moc_super_akumulatory_aa_3800ma h_maxcell.html

Kolaj
08-01-2008, 11:31
3800 mAh? Zgadnij, dlaczego żaden markowy akumulatorek nie ma takiej pojemności?

MacGyver
08-01-2008, 12:05
3800 mAh? Zgadnij, dlaczego żaden markowy akumulatorek nie ma takiej pojemności?
A przy tym jaka cena, rewelacja :-D

robgr85
08-01-2008, 12:23
Mam pytanie, może banalne ale nie daje mi to spokoju. Chcę kupić 20 szt akumulatorków firmy ... i tu pojawił się problem. Zawsze myślałem że mam stare aku. firmy maxcell i jakież było moje zdziwienie jak odkryłem że są to mexcell-e. Na allegro akumulatory te występują także pod 2 nazwami!!. Czy to są 2 marki tej samej firmy czy ktoś podrabia maxcell-e albo odwrotnie? Jakie w końcu są bardziej wartościowe ? czy nie ma to zupełnie różnicy ? na tym koniec banalnych pytań. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za opinie.

lepiej kup 6-8 akumulatorków marki hahnel lub hama. Żeby załadować 30 szt to dużo czasu albo dużo ładowarek potrzeba :P a i tak razem wzięte pewnie będą trzymać krócej niż 8szt tych które polecam. Czasami warto postawić na jakość, nie na ilość.


Pozdrawiam,

P.S. po co kupować lustrzanke skoro można za jej cenę kupić 10małpek z matrycami o wyższej rozdzielczości (masz 30d, sytuacja podobna).

nero30
09-01-2008, 00:42
przecież swego czasu rozpisywano się nad jakością maxcell-i dlatego w takim baranim pędzie gnany opiniami kolegów z forum kupiłem wcześniej właśnie takie Aku, teraz chcę dokupić bo mam kilka lamp systemowych i 2 komplety to aku to mało, więc nie potrzebuję zgryźliwych ale fachowych podpowiedzi

wojkij
09-01-2008, 00:52
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=5680245 Tu masz sprawdzonego sprzedawce.

A co do nazwy to pewnie inny chinski producent chce sie podpiac pod jakosc i bylo nie bylo sprawdzona marke. Mi trzymaja identycznie co hanhel i orginaly canona.

Kolaj
09-01-2008, 09:24
Nero, ale o jakiej zgryźliwości mówisz? Zwracamy Ci uwagę na nierealną pojemność i cenę. Ponadto sam sparzyłem się na aku Maxcell, o czym Ci napisałem. To też zgryźliwość?

Osobiście do lampy błyskowej używam akumulatorków Sanyo 2500 mAh i mogę je polecić. Sprawdzałem tę pojemność ładowarką BC-700 i nie jest naciągana. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby przez dłuuugi czas (wiele tygodni) naładowana bateria się samoczynnie nie rozładowywała, to wybierz model Sanyo Eneloop. Mają mniejszą pojemność (2000 mAh) ale prawie nie mają upływności.

nero30
09-01-2008, 09:24
dzięki serdeczne, to może ktoś powie do jakiej maxymalnej pojemności można spokojnie brać aku? a powyżej jakiej to już tylko "chwyt marketingowy"

Kolaj
09-01-2008, 09:30
Chwyt marketingowy i naciąganie może być zawsze, niezależnie od pojemności. Po prostu wybieraj producentów, których nazwy coś Ci mówią i dopiero potem patrz na pojemność. Jednego producenta już Ci poleciłem. Widziałem też aku 2700 mAh Sanyo. Powyżej tej wartości to już raczej czary.

Kolekcjoner
09-01-2008, 12:01
Ja mam philipsa i mogę polecić :).

peet_peet
09-01-2008, 12:01
Podepnę sie trochę pod ten wątek choć w nieco innym temacie - Aku do aparatu. Oryginał ma 740 mAh, w sieci pojemności dochodzą do 3000 mAh. Znalazłem już pewien kruczek (o ile jest to prawda) że te pojemniejsze to są polimerowe i wymagają innej niż oryginalna ładowarki. Ale znalazłem także Li-Ion (czyli taka jak oryginał) o deklarowanej pojemności 3000 mAh.... pytanie tylko czy to jest coś warte, bo oczywiście nazwa producenta jest niewiele mówiąca, choć sprzedawca zarzeka się że jest to renomowany producent akumulatorów do sprzętu elektronicznego. Dodatkowo różnica cenowa pomiędzy np. Hama czy Canon jest powalająca.... Zapasowa bateria jest niezbędna, ale w co zainwestować ? proszę o uwagi i wasze doświadczenia.

pozdrawiam

Kolaj
09-01-2008, 12:04
Podepnę sie trochę pod ten wątek choć w nieco innym temacie - Aku do aparatu. Oryginał ma 740 mAh, w sieci pojemności dochodzą do 3000 mAh. Znalazłem już pewien kruczek (o ile jest to prawda) że te pojemniejsze to są polimerowe i wymagają innej niż oryginalna ładowarki. Ale znalazłem także Li-Ion (czyli taka jak oryginał) o deklarowanej pojemności 3000 mAh.... pytanie tylko czy to jest coś warte, bo oczywiście nazwa producenta jest niewiele mówiąca, choć sprzedawca zarzeka się że jest to renomowany producent akumulatorów do sprzętu elektronicznego. Dodatkowo różnica cenowa pomiędzy np. Hama czy Canon jest powalająca.... Zapasowa bateria jest niezbędna, ale w co zainwestować ? proszę o uwagi i wasze doświadczenia.

pozdrawiamJak coś jest jednocześnie znacznie tańsze i ma zdecydowanie lepsze parametry a dodatkowo jeszcze nazwa producenta jest egzotyczna, to ... chyba wnioski nasuwają się same :evil:

peet_peet
09-01-2008, 12:57
masz rację, ale życie pokazuje że czasem płacimy tylko za nazwę... za kilka srebrnych, lśniących literek na obudowie.... a okazuje się że robiły to te same małe chińskie rączki, tylko zapakowały do innego pudełka (patrz części samochodowe)..... stąd pytanie o doświadczenia, bo to chyba jest najbardziej konkretne..... odczucia i przekonania rzecz ważna ale nie zawsze pokrywają sie z rzeczywistością. Więc kierując się maksymą "...skoro nie widać różnicy to po co przepłacać..." szukam tych różnic których nie widać gołym okiem

Kolaj
09-01-2008, 13:01
O moim doświadczeniu z akumulatorkami Maxcell napisałem w drugim poście tego wątku. Na Maxcellach jest napisane 2500 mAh, na oryginalnych Canona bodaj 1100. Ponadto aku oryginalny ma już prawie 3 lata.

Kolekcjoner
09-01-2008, 13:32
Ja kupiłem najtańsze podróbki baterii do 30D na allegro po 20 zł za szt. (5szt) i działają bezproblemowo już niemal 2 lata. Ich pojemnośc mi lotto :).

swiderski
09-01-2008, 14:14
Nie wiem, jak te konkretne akumulatorki, ale kupiełem kiedyś takie (nie wiem, czy maxell czy mexell) i ich jakość była poniżej jakiejkolwiek krytyki. Nawet mp3 nie chciał na nich grać zbyt długo (o 380EX nwet nie wspominam).

Bomberp
10-01-2008, 01:23
Co do akumulatorów MaxCell mam do czynienia z AAA 1500 mAH i ładowarka BC-700 pokazuje max 550 mAH. Natomiast akumulatorki AA Sanyo 2700 mAh po kilku cyklach ładowania pokazują 2700-2800 i naprawdę bardzo długo trzymają.

doggy87
10-01-2008, 01:32
Z wlasnego doswiadczenia polecam aku firmy hama pojemnosc 2700 mAh nigdy mnie jeszcze nie zawiodly sa swietne i przedewszystkim sprawdzone;-)

http://allegro.pl/item295377606_hama_4_x_akumulator_aa_r6_2700mah_ni _mh_latarka.html

nero30
10-01-2008, 01:49
ok, kupię albo hama-ę albo sanyo, dzięki za radę wszystkim

rolaj
10-01-2008, 02:44
Pisze niektóry kolega, że ma noname'owe, tanie i działają (długo). Takie doniesienia się uporczywie powtarzają w róznych wątkach. Może jednak coś z tego wynika?

robgr85
10-01-2008, 03:34
Pisze niektóry kolega, że ma noname'owe, tanie i działają (długo). Takie doniesienia się uporczywie powtarzają w róznych wątkach. Może jednak coś z tego wynika?

według mnie coś z tego wynika.
1. Może ktoś ściemniać, wstyd przed przyznaniem się do błędnego zakupu etc? Może chce 'władować na minę'? Może sam sprzedaje je na allegro?

2(bardziej racjonalne). Cały ten sprzęt robiony przez niewolników za grosze ma bardzo słabą kontrolę jakości, raz na jakiś czas może się coś lepszego pojawić... towar zróżnicowany gatunkowo. Pewnie i tak naklejki z nazwą firmy są nabijane przez jakąś firmę w europie... a całość idzie jedną serią.

Teraz moje pytanie. Nie pamiętam aby ktoś narzekał na akumulatorki/baterie renomowanych firm takich jak canon, hama, hahnel.



Może jednak coś z tego wynika?

Pozdrawiam

wojkij
10-01-2008, 03:46
Ja przepraszam za pierwszy post, zamieszalem sie kompletnie i myslalem ze chodzi o zamiennik akumulatorka do aparatu, akurat te maxcella sa bdb. Jesli chodzi o AA to tylko sanyo albo energizer, przynajmniej wg wskazan bp-900;)

Ehh wychodzi pisanie postow o 2 w nocy:/