PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria 40D - bardzo prosze o pomoc



danlack
08-01-2008, 02:23
Mam od 4 miesiecy Canona 40D, uzywam go CF III 16GB. Wszystko dzialalo bez problemu.

Ostatnio moja 15 letnia latorosl wykazala zainteresowanie fotografia i coz to okazalo sie dzisiaj, aparat po probie wlaczenia wyrzuca komunikat

"CF card not formatted.
Format card with this camera"

po podjeciu proby formatowania aparat komunikuje

"Cannot format.
Change the CF card"

Sprawdzilem z druga karta 16GB i te same komunikaty.
Karty sa sprawne, przynajmnie przy wspolpracy z laptopem przez zew. czytnik.

Probowalem zrobic upgrade firmware liczac, ze to jakis blad producenta, ale aparat nie widzi karty podczas proby uaktualnienia oprogramowania.

Corka przerzucala zdjecia z aparatu na swojego laptopa.
Czyzby wyjecie karty przy wlaczonym (no bo coz mogla zrobic wiecej ?)aparacie moglo spowodowac awarie magistrali do ktorej podlaczone sa karty pamieci ?

Prosze poradzcie co robic ? gonic do serwisu (a swoja droga gdzie jest serwis Canona w W-wie ?) czy moze macie inny pomysl ?

Serdecznie dziekuje za rady,
Bogdan

schabu
08-01-2008, 02:44
a może krzywo karte włożono i zabki się w środku powyginały? format wszytkich ustawień bym zrobił dla zasady łącznie w wyciągnięciem baterii(obydwu), chociaż to raczej nie pomoże. jeżeli to i format karty w kompie nie pomoże, to tylko i wyłącznie serwis zostaje, bo jak nie jesteś specjalistą, to więcej nic sam nie zrobisz.

MARANTZ
08-01-2008, 02:59
Ja bym "ząbki" pinów w aparacie obejrzał... może są powyginane.

Vitez
08-01-2008, 03:02
Sformatuj w kompie tym programem:
http://www.docjelly.com/Blog/content/binary/SP27213.exe

Info pochodzi z wątku:
http://canon-board.info/showthread.php?t=23142

Yenox
08-01-2008, 19:20
Czyzby wyjecie karty przy wlaczonym (no bo coz mogla zrobic wiecej ?)aparacie moglo spowodowac awarie magistrali do ktorej podlaczone sa karty pamieci ?
W 'gorszym' 400d mam tak, że otwarcie klapki od baterii skutkuje wyłączeniem aparatu.


(a swoja droga gdzie jest serwis Canona w W-wie ?)
No jak gdzie? Na żytniej! ;)

kondziu
08-01-2008, 22:37
jakies "cialo obce" w slocie karty?

jceel
09-01-2008, 02:48
(a swoja droga gdzie jest serwis Canona w W-wie ?) czy moze macie inny pomysl ?


Żytnia 15, 01-014 Warszawa. Jeśli jesteś z Wawy to odnieś go tam po prostu (zabierz kartę gwarancyjną i dokument zakupu), jeśli nie, odeślij kurierem na koszt odbiorcy zgodnie z instrukcjami na http://www.e-csi.pl/procedura_wysylki/. Niektórzy tutaj straszą, że na odbiór sprzętu czeka się miesiącami, albo że przy okazji naprawy przycisku zepsują przy okazji pół aparatu ;) ale ja osobiście mam bardzo dobrze doświadczenia z nimi (na czyszczenie matówki czekałem ledwie 2 dni). Jeśli to programowe, to jest szansa, że zrobią ci 40D z dnia na dzień.

Soundman
09-01-2008, 13:24
Corka przerzucala zdjecia z aparatu na swojego laptopa.
Czyzby wyjecie karty przy wlaczonym (no bo coz mogla zrobic wiecej ?)aparacie moglo spowodowac awarie magistrali do ktorej podlaczone sa karty pamieci ?



mi sie wydaje ze to całkiem możliwe o ile aparat po otwarciu klapki nie wyłączył sie sam ...

Vitez
11-01-2008, 00:13
mi sie wydaje ze to całkiem możliwe o ile aparat po otwarciu klapki nie wyłączył sie sam ...

40D nie wyłącza się sam po otwarciu klapki (jedna z fajniejszych innowacji), tylko byczymi literami na LCD informuje że klapka jest otwarta i żeby nie wyciągać karty...

Grzegorz F.
11-01-2008, 07:06
A mój 40D się wyłącza po otwarciu klapki i na wyświetlaczu nic się nie pojawia.

irQ
11-01-2008, 07:59
moj tez ;) nic nie wyswietla i sie wyłącza (soft 1.0.4)

Vitez
11-01-2008, 15:45
To zróbcie serię zdjęć i dopiero otwórzcie klapkę - wyłącza się po zapisaniu wszystkich zdjęć a nie jak wcześniejsze modele - natychmiast.

Goomis
19-01-2008, 20:24
Ja mialem inny problem z moim 300D. Otoz otwarcie klapki bez wylaczanai aparatu(ale juz po zapisaniu sie wszystkich zdjec) spowodowalo zwarcie na kosciach ROM karty pamieci co skutkowało tym, że karta przestała byc widoczna dla aparatów jak i czytników kart. Może tutaj jest jakoś odwrotnie, że poszło spięcie ale nie uszkodziło karty tylko jakąś elektronikę w puszce? W każdym razie ja na sobie doświadczyłem, że lepiej wyłaczyc aparat i otwierac klapkę tym bardziej, że praktycznie straciłem pełniutką kartę 1GB no i dane na niej(teoretycznie da sie je odzyskac ale koszty masakryczne :P )