PDA

Zobacz pełną wersję : sigma 70-200/2.8 EX HSM



RAFAL
13-04-2004, 10:23
Witam,
Zastanawiamam sie nad kupnem tego obiektywu i mam pytanko, ktore kieruje do posiadaczy podobnich tele, tzn. o masie ok. 1,5 kg. Nie mialem nigdy przypietego tak ciezkiego szkla, a do chodzenia ze statywem mam wstret, dlatego tez prosze o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami - czy noszenie przez kilka godzin prawie 2,5 kg jest dla Was mocno uciazliwe? Czy ciezar ma jakis wplyw na efekt "poruszenia" focac z reki? Czy wogole warto zastanawiac sie nad ta sigma, czy od razu canona 70-200 /4 L ? (canon 2 razy lzejszy...)


pozdr., Rafal

Czacha
13-04-2004, 11:06
mozesz sobie darowac tak ciezkie szkielko jesli nie masz gripa przy aparacie.. najpierw grip.. potem taki lens ;-)

a jesli masz juz uchwyt? to bierz Sigme.. roznica w jasnosci jest kolosalna... a waga? nie jest tak tragicznie ... da sie przezyc.. :)

p13ka
13-04-2004, 15:06
Czy wogole warto zastanawiac sie nad ta sigma, czy od razu canona 70-200 /4 L ?

Jeżeli mielibyśmy porównać jakość otrzymywanych zdjęć z przedmiotowej Sigmy i wymienionego Canona to polecam zaznajomienie się z testami krzywych MTF (pomiar różnic w kontraście i jego % utracie w różnych odległościach od osi optycznej), opublikowane na www.photodo.com. Wynika z nich, że:
1. dla ogniskowej 70 mm dla f/4 i f/8 wygrywa Canon,
2. dla ogniskowej 135 mm dla wartości przysłon jw. wygrywa Sigma,
3. dla ogniskowej 200 mm (przysłony jw.) obiektywy mają właściwie te same osiągi.
Ocena końcowa, uśredniona: Sigma 3,9 a Canon 4,1.

Jeżeli chodzi o walory użytkowe to przeczytaj tu: http://www.photographyreview.com/pscLenses/35mm,Zoom/Sigma,70-200mm,f-2.8,APO,EX,HSM/PRD_83598_3128crx.aspx

Generalnie użytkownicy Sigmy wymieniają:
1. mocne strony: ostrość, kontrast, jakość obudowy, szybki AF, stosunek: jakość/cena,
2. słabe strony: szybkość silniczka HSM (szacowany jako 10-15% wolniejszy od canonowskiego), słabsza ostrość przy f/2.8 (ale wciąż bardzo dobra), ciężar.

Podsumowując:
Gdybym miał Twój dylemat to jednak wybrałbym Sigmę ze względu na jej walory i przede wszystkim światło. W przyszłości śmiało można dokręcić telekonwerter 1,4x i uzyskać ogniskowe 98-280 przy max. jasności f/4.

Uff... mam nadzieję, że nie przynudzałem :)

Fajer
13-04-2004, 16:09
hmm...
To faktycznie zależy, na co się nastawiasz i jak zamierzasz używać obiektyw.
Ja dużo łażę i często zmieniam obiektywy, więc waga będzie miała dla mnie dość duże znaczenie to raz, a światło f/4 jak rozumiem, przy zdjęciach na dworze chyba nie będzie zbyt bolesne patrząc na to, co mi radziliście przy szerokim kącie.
Mój znajomy używa tele zooma Sigmy z jasnością 4.5 i jest zadowolony...

Vitez
13-04-2004, 16:40
Czy ciezar ma jakis wplyw na efekt "poruszenia" focac z reki?

Na poczatku im ciezszy tym lepiej - stabilnosc. Pozniej reka sie meczy i zaczyna drzec... :roll: