PDA

Zobacz pełną wersję : Czy sprzedac FZ 20 aby kupic 350D?



sid
25-04-2005, 15:29
Mam taki problem. Tuz przed wyjsciem Canona 350D zakupilem Panasonica FZ 20. Jest to bardzo dobry aparat, ale jak wiadomo lustrzanka zawsze jest lepsza. Puki nie pojawil sie 350D nie mialem dobrej alternatywy (300D nie chcialem, 20D byl poza moimi mozliwosciami finansowymi). Teraz jednak sprawa sie zmienila. Zastanawiam sie czy oplaca mi sie teraz sprzedac Panasonica i dolozyc do 350D tak aby za bardzo na Panasonicu nie stracic...? Aparat byl zakupiony 30.01.2005. Jest w stanie absolutnie idealnym! Caly czas mialem zalozony na obiektywie filtr UV tak, ze nawet jeden pylek nie mial okazji na obiektywie usiasc. Ani jednego zadrapania na body. Aparat zrobil cos ok 1000 zdjec. Mam do niego jeszcze karte SD 1 GB San Disk Ultra II. Czy bardzo bede stratny jak sprzedam taki zestaw? Czy oplaca sie robic to wlasnie teraz? Czy ktos ma moze doswiadczenie czy u Pana Grosmana (gdyz tam zakupilem panasonica) istaniala by mozliwosci wytmiany aparatu (oczywiscie liczac po nizszej cenie Panasonica, pytanie jakiej?). Wszystkie uwagi mile widziane... mazy mi sie lustrzanka :)

Dodam, ze 350D chce kupic samo body. Obiektyw (na puki co) do aparatu mam. Czy karte SD sprzedawac razem czy osobno z aparatem? Wogule wszystkie wskazowki mile widziane :)

PS.
Pelen zestwa mojego aparatu to Panasonic FZ 20 ze wszystkimi dokumetami i dawanymi w zestawie akcesoriami + SD 1 GB San Disk Ultra II + torba Lowepro

czajna
25-04-2005, 16:36
Wszystko zależy do czego aparat był używany i na ile używany i czy funkcje w lustrzance będą godnie wykorzystane...
A tak jakbyś już sprzedawał to karte bym zostawił... po co nową, jak ta jest bardzo dobra...

Pszczola
25-04-2005, 16:40
Pogadaj z Grosmanem moze pojdzie Ci jakos na reke.

krecio
25-04-2005, 17:15
A tak jakbyś już sprzedawał to karte bym zostawił... po co nową, jak ta jest bardzo dobra...

A niby do czego mu ta karta w 350D mialaby sluzyc???
:?: :!: :?: :!: :shock: :shock: :shock:

sid
25-04-2005, 17:34
Wlasnie, karta w 350D niestety sie nie przyda :/

A teraz sie powtoze - z lustrzankami mam do czynienia nie od dzis. Mam Canona 30 a duzo uzywalem 300D (kilka tysiecy zdjec). Ale jak juz pisalem 300D nie odpowiadala by mi na tyle, zeby wydac na niego kase a na 20D nie bylo mnie stac. Funkcje 350D leza mi akurat! To nie kwestja czy aparat 350D spelni moje oczekiwania - bo wiem, ze tak (puki nie uzbieram na cos lepszego) ale czy oplaca sie ze wzgledow fnansowych sprzedawac Panasonica? Czy duzo na tym strace? Bo jak strace na tym wiecej niz 500zl to nie stac mnnie na jego sprzedaz... ale jak mniej na tym strace (a jak juz wspominalem aparat wyglada jak z pudelka) to wtedy bedzie mnie stac na 350D bo obiektyw juz do niego mam.

Wiec czy ktos wie za ile mozna teraz sprzedac takiego panasonica? I czy bardziej oplaca sprzedac Panasonica jak najszybciej (zanim spadnie jego cena ale i zanim spadnie cena 350D) czy tez zaczekac (az spadnie jego cena ale i 350D) gozej z tym, ze gawrancja na panasonica jest jeszcze na 22 miesiace... a pozniej bedzie juz na krocej i moga powstac jakies slady uzywania... no i czy sprzedawac w komplecie z karta czy osobno? Aparat sprzedalbym za jakies 1900 + cena za karte... czekam jeszcze na jakies porady!

krecio
25-04-2005, 17:54
Wlasnie sobie przejzalem ceny na allegro i nowy to koszt ok. 2300. Tak wiec tylko od Ciebie zalezy za ile to puscisz. Sproboj go wystawic i wtedy bedziesz wiedzial jakie jest zainteresowanie. Ja widze, ze po prostu jestes napalony na "trabanta de luxe" i wcale sie nie dziwie. Wlasnie wczoraj oddalem do "dobrych ludzi" swoja 300D i juz mam 350D. I jestem okrutnie zadowolony. Generalnie to ja mysle, ze jesli jakas zabawka jest w zasiegu Twoich mozliwosci i nie zrujnuje budzetu to sobie to kup. Nigdy nie wiesz co sie zdazy jutro, a nowy gadzet na kilka dni humor poprawi. O zaletach i mozliwosciach nie pisze bo jest juz tyle watkow, ze nawet w lamerskim forum byloby to chyba juz nie na miejscu.

sid
25-04-2005, 18:13
Z tym napalony to troche przesada, jednak jak foce sport to brakuje mi malego opoznienia spustu migawki i szybkiego lapania ostrosci. Wysokie czulosci ISO bez szumow tez mile widziane. No i to mele GO :)

czajna
25-04-2005, 19:55
Sorrki faktycznie jakoś mi się przekręciło... tam są inne karty, nie wiem przeczytałem inaczej...