PDA

Zobacz pełną wersję : żarówka F&W 85W/400W



Skylines
07-01-2008, 11:14
Chciałem się dowiedzieć czy ta energooszczedna świetlówka która pobiera 85W a daje 400W światła o temp. 5500K nada się do doświetlenia średniej wielkości pokoju żeby porobić zdjecia ?? Chciałem kupic 2 takie żarówki i doświetlic moje mini...mini studio.Czy ktoś tego używał już i może wie jak sie sprawuje ??


http://www.foto-net.pl/sklep/karta_towaru_druk.php?FNS=b0c73ed2b186cbea489f36fb 71322cc9&idt=19273&FNS=b0c73ed2b186cbea489f36fb71322cc9

Kolaj
07-01-2008, 11:36
PODOBNO świetlówki mają dziury w widmie, przez co nie zawsze jest możliwe takie ustawienie balansu bieli, aby w miarę prawidłowo oddać wszystkie kolory. Osobiście używam żarówek błyskowych, które są tej wady pozbawione.

robgr85
07-01-2008, 14:13
Chciałem się dowiedzieć czy ta energooszczedna świetlówka która pobiera 85W a daje 400W światła o temp. 5500K nada się do doświetlenia średniej wielkości pokoju żeby porobić zdjecia ?? Chciałem kupic 2 takie żarówki i doświetlic moje mini...mini studio.Czy ktoś tego używał już i może wie jak sie sprawuje ??


http://www.foto-net.pl/sklep/karta_towaru_druk.php?FNS=b0c73ed2b186cbea489f36fb 71322cc9&idt=19273&FNS=b0c73ed2b186cbea489f36fb71322cc9

jak duże jest Twoje mini studio? Ile na ile metrów? Ile doświetlić?

Żarówki błyskowe to trochę rozsądniejsze rozwiązanie (sam używam)... te świetlówki to ew mogą pełnić rolę ambientu (mam takie, z tą różnicą że fotki robie w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, te świetlówki dają dość światła aby się af nie mylił, doświetlenie fotek idzie z żarówek błyskowych i flasha)..
.

Pozdr.
Robert

Skylines
07-01-2008, 23:55
mini studio to po prostu pokoj po remoncie powiedzmy 15 metrów kwadrat.chciałem właśnie tylko doświetlić trochę,nie jakoś bardzo super studyjnie.wydawało mi się że lepsze to rozwiązanie i tansze tak dla totalnego amatora...

robgr85
08-01-2008, 02:09
mini studio to po prostu pokoj po remoncie powiedzmy 15 metrów kwadrat.chciałem właśnie tylko doświetlić trochę,nie jakoś bardzo super studyjnie.wydawało mi się że lepsze to rozwiązanie i tansze tak dla totalnego amatora...

najlepiej byłoby dla Ciebie dokupić jakąś zewnętrzną lampę błyskową... zamiast żarówki błyskowej lub wspomnianej świetlówki poszukałbym na allegro jakiś starszy, słabszy model flasha speedlite, seria ez. Automatyki w warunkach 'domowego, amatorskiego studio' nie będziesz zbytnio potrzebował, a zawsze masz ładną, manualną regulację siły błysku... poadto jest na baterie, i jesli czasem gdzies w terenie bedziesz potrzebowal doswietlenia to bedzie jak ulał... bo z czasem zaczniesz coraz szybciej rozumieć jak ją ustawić odpowiednio do warunków. Wiem że trochę offtopuje, i jeśli nie chcesz czegoś takiego słuchać to wybacz... poprostu ja mam 2 takie świetlówki, 3 żarówki błyskowe 45Ws... no i brakuje mi tej regulacji dlatego teraz sam szukam na allegro jakichś starszych speedlite'ów. Może ty też się porozglądaj, bo znając życie za jakiś czas też będziesz planował dokupić coś co da się dokładnie wyregulować...

Pozdrawiam,
Robert

corass
24-01-2009, 23:13
Odgrzewam temat:)
wiem, że wychodzą dziury przy fotografii. A czy ktoś wie jak będzie w przypadku video? na ile będzie zauważalny brak pewnych partii widma?

Alde
24-01-2009, 23:41
Odgrzewam temat:)
wiem, że wychodzą dziury przy fotografii. A czy ktoś wie jak będzie w przypadku video? na ile będzie zauważalny brak pewnych partii widma?

Po prostu dziury w widmie ... kolory wyprane beznadzieja i nic nie poprawisz bo nie ma czego, już żarówki błyskowe za 60 zeta są przy tym super a za 200 zeta można sobie kupić 100 WS z regulacja 1/8 i jest od czego zaczynać. Oczywiście do video to już inna sprawa ale tam halogeny w miarę oki się sprawdzają.

corass
25-01-2009, 12:51
Do fotografi to mam zestaw błyskaczy. Mnie głównie interesuje do video. Jeżeli chodzi o halogeny takie za 50 zł to wszystko okej tylko, że dają dużą ilość ciepła no i ostre światło. O ile są folie korygujące temp. halogenu o tyle, żadnego zmiękczacza nie ma :( A kupienie zestawu statyw+oprawka+żarówka+parasolka rozpraszająca wydaje się sensownym rozwiązaniem:)