PDA

Zobacz pełną wersję : Aż się boję poruszyć znów ten temat :) Ale chodzi znów o G6 vs. Pro 1.



morfeusz_30
25-04-2005, 12:49
Proszę nie rzucajcie we mnie kamieniami :roll: Naczytałem się na temat tych dwóch aparatów na tym forum i zamiast być mądrzejszy to mam mentlik w głowie. Jestem początkujący w temacie fotografowania. Moją cyfrówkę Konica "dla idiotów" ;-) chciałem zamienić na coś na czym, można się pouczyć robić zdjęcia. Coś eksperymentować itd. Wiem że parę osób od razu pewnie powie o 300d, ale myślę że dla mnie to póki co byłaby przesada.
Najpierw byłem zainteresowany G6, potem zaintrygował mnie Pro 1, ale jakoś nie wiele dobrego można tu przeczytać o tym aparacie. W temacie G6 też pojawiają się niepokojące wieści, jak te o "martwych pikselach". Aparat sprowadzam sobie ze Stanów i chciałbym zminimalizować ryzyko "wpadki" do minimum. Mówiąc szczerze to w Pro 1 najbardziej pociąga mnie ten zoom 7x. Ale może to w sumie bzdet i w praktyce nie jest to takie przydatne. Pozostałe parametry chyba by mi wystarczały takie jak w G6. Nie gonię za ilością pikseli. Sam nie wiem. Liczyłbym najbardziej na opinie ludzi, którzy mają te aparaty już dłużej. A może coś innego w tej cenie ?? Ale co ?? Sorry że się powtarzam, ale mam zgryz i nie wiem co wybrać.

gietrzy
25-04-2005, 13:39
Mówiąc szczerze to w Pro 1 najbardziej pociąga mnie ten zoom 7x. Ale może to w sumie bzdet
Z góry przepraszam za moją wypowiedź :mrgreen:
Nie miałem Pro 1. Nie miałem G6. Miałem G3 i właśnie ten zoom i jakość szkła sprawiają, że seria G troszeczkę suXx przy Pro1.
Widziałem sample z Sieci i muszę powiedzieć, że "widziałem w tych zdjęciach kolory, kontrast mojej L-ki (24-70), więc jakość L-ki to nie bajer!
Natomiast co do szybkości ostrzenia to wiadomo: to jest kompakt i tego nie przeskoczysz.
Moim zdaniem różnica w szybkości AF pomiędzy G6 a Pro1 będzie pomijalna, jeśli w ogóle będzie.

Dodatkowo przy ogniskowych Pro1 rozmycie tła jest bardzo, bardzo fajne jak na kompakt.
Podsumowując: zoom to nie bzdet tylko większa funkcjonalność i wygoda.
Kusi zoom to bierz Pro1, tylko odrazu uszczelnij go zgodnie z opisami w Sieci.

dorix30
25-04-2005, 14:05
Jak chcesz mieć dobry zoom to przejrzyj oferty konkurencji ;). Sa zoomy 8-10 w rozsadnych cenach :)

Aszu
25-04-2005, 14:06
PRO 1 przecieka?

KMV10
25-04-2005, 15:01
PRO 1 jest bardzo wygodnym aparatem. Przy nowym firmware AF jest wystarczająco szybki. Przykładowo - robiłem tym aparatem zdjęcia w ciemnej hali sportowej, podczas ogólnopolskiego turnieju badmintonowego (lotka podczas smeczu leci z predkością ok. 300 km/h) i naprawdę jak dla mnie to wiele zdjęć wyszło naprawdę sensownie. Oczywiście 20D jest w tej kwestii szybszy, co potwierdzam z doświadczenia.

Wiele razy jak jadę na rower to znacznie wygodniej jest mi zabrać ze sobą PRO 1
niż 20D. Mniejszy, nieco lżejszy, równie dobrze wykonany, z bardzo przyzwoitym
obiektywem. To naprawdę jest dobry aparat, tylko Canon wystartował z jego sprzedażą ze zbyt wysokiego pułapu cenowego, dlatego jest mniej doświadczeń jego użytkowników, niż innych aparatów.

Ja gorąco polecam.

morfeusz_30
25-04-2005, 17:12
Śmichy hichy, coooo ??? :P

morfeusz_30
25-04-2005, 17:13
Nie wiedziałem że w Pro 1 trzeba uszczelniać zoom. A jak to się robi ?? Jest to gdzieś opisane ???

gietrzy
25-04-2005, 17:23
Nie wiedziałem że w Pro 1 trzeba uszczelniać zoom. A jak to się robi ?? Jest to gdzieś opisane ???
poszło na priv

Borg_
23-05-2005, 23:33
gietrzy - a możesz dać linka na publicznym. Też na dniach kupuję najprawdopodobnij pro1 (choć waham się w związku z G6) i też mi się to przyda. Słyszałem że dostaje się tam kurz itd ale o uszczelnianiu pierwsze słyszę :).
Ps. a może ktoś powiedzieć, pomijając już cene, który z tych aparatów jest lepszy - G6 czy Pro1. Rzeczywiście widziałem takie same fotki i jak dla mnie kolorki w PRO1 są dużo lepsze, ale dokładnie to ja się na aparatach nie znam Wypowie się jakiś profesjonalista. Który z nich robi ładniejsze fotki? Jeśli PRO1 to czemu na serwisach zagranicznych G6 dostaje lepsze noty?

LFB
24-05-2005, 08:58
Ja wiem tylko tyle (i jest to 100% pewna informacja) że obiektyw w Pro1 mocno winetuje, znacznie mocniej niż w G6.
Moja rada jest zatem taka zaglądnij na serwis http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html i zassaj przykładowe fotki dla G6 i Pro 1, wypal je na CD i daj do labu, weź sobie odbitki 15x20 i zobacz które ci się bardziej podobają (tylko dodaj jakiś napis w rogu każdego żeby ci się nie pomieszało). Nie oszczędzaj na tym bo to i tak żadne pieniądze w porównaniu do ceny aparatu, więc weź możliwie dużo odbitek.
Jeśli nie jesteś onanistą sprzętowym to tak naprawdę najważniejsze jest nie to jakie parametry ma aparat, nie to jak wypada w testach tylko to czy zdjęcia z danego aparatu podobają się TOBIE. Zrób tak a będziesz zadowolony z dodkonanego wyboru.

Borg_
24-05-2005, 21:50
LFB - dzięki za radę. Fakt najważniejsze jest to które fotki mi się bardziej podobają. Tu masz rację. No i generalnie wygląd i obsługa aparatu. Ale co do zdjęć to ja już widzę różnicę jak mam fotki na kompie - nie muszę iść do fotolabu. Fotki z PRO1 podobają mi się bardziej. I dlatego ostatecznie jego zdecydowałem się kupić. Co do PRO1 to wydaje mi się że wiele negatywnych o nim komentarzy wynika stąd że wiele osób spodziewało się że skoro ma obiektyw Lkę to będzie konkurował mocno z lustrzankami. Ale to przecież aparat innej klasy i nie można tego od niego wymagać. Wiadomo że fotki nie będą tak samo dobre jak z EOSa 350D, choćby w związku z małą matrycą. Poza tym jego cena była zbyt wysoka i wielu go na starcie "spaliło Stąd taka krytyka PRO1. Ale generalnie to dobry aparat. Jego cena obecnie spadła i ja osobiście, mając do wyboru G6 i PRO1 zdecydcowanie wybrałem PRO1 choć z początku miałem pewne wahania. Pozdrawiam.

morfeusz_30
25-05-2005, 12:27
No a ja w końcu wybierałem, wybierałem. Zastanawiałem się czy G6, czy Pro 1 i wybrałem.....Konice Minolte A200. Noooo, zaraz mnie tu obśmieją pewnie że kupiłem kiepski sprzęt :) Jestem amatorem, początkującym, lubię fotografować krajobrazy, eksperymentować i jeśli nie trafi mi się jakiś "wadliwy" egzemplarz to nie sądzę abym na ten sprzęt narzekał. Pewnie nawet nie wykorzystam w pełni jego możliwości. Wybrałbym G6 ale zależało mi na większym zoomie optycznym. 4x to troszke mało. A Pro 1 ?? No byłoby super, gdyby nie to że ciągle gdzieś czytam jak ktoś "jęczy" na ten aparat. Odniosłem wrażenie że nie jest to w pełni udana konstrukcja. Oczywiście że nie ma róży bez kolców i Minolta też ma wady. Zdaje sobie z tego sprawe. Ale to co o niej przeczytałem nie było odstraszające. Wiem że to forum Canona i pewnie trudno tu o obiektywne oceny sprzętu innych firm. Chociaż z drugiej strony jak na wielbicieli tej firmy to troche za dużo tu jej krytyki ;) Hehehe... Mam wrażenie że znaczna część ludzi jest po prostu upierdliwa. Zaczeły mnie bawić np. narzekania że ten, a ten aparat szumi :D Ja przepraszam, ale byłbym wdzięczny za wskazanie aparatu który nie szumi. Chyba nie ma takiego... Pozdrawiam :)

Vitez
25-05-2005, 13:16
Zaczeły mnie bawić np. narzekania że ten, a ten aparat szumi :D Ja przepraszam, ale byłbym wdzięczny za wskazanie aparatu który nie szumi. Chyba nie ma takiego...

Zalezy o jaka wartosc ISO ci chodzi. Moze porownamy 20D z Minolta A200 przy iso800 - bedzie to jakas namiastka stwierdzenia "nie szumi" ;)

morfeusz_30
25-05-2005, 13:21
No ja zauważyłem że malkontenci zawsze znajdą sobie takie ISO w aparacie które im szumi :D

Borg_
25-05-2005, 21:27
Co do wad PRO1 to miałem pełną świadomość ich istnienia podczas decyzji o jego zakupie. Podstawową wadą jest to że szumi :) ale jak spojrzałem na inne aparaty to też szumią od ISO 200 wzwyż. Różnica jest tu niewielka. Dla mnie drugą istotną wadą jest to że akumulatorki słabu tutaj trzymają - o połowę krócej niż w G6 z tego co piszą na testach. Ale te wady są rekompensowane - świetną jakością fotek - kolory, ostrość, szumów nie ma przy mniejszych ISO a na ISO 300 czy 400 to raczej się nie będę bawił. Aparat ma o wiele lepszy obiektyw niżw G6 i innych konstrukcjach a to jest niezmiernie ważne jeśli chodzi o jakość fotek. Vitez pewnie powie tutaj że co z tego że ma obiektyw Lkę jak szumi, mała matryca itd :) (już czytałem) Ale jeśli robi się fotki na ISO 50 czy ISO 100 to szumów nie ma, i fotki wychodzą wtedy super. Lepiej niż u konkurencji. Co do akumulatorków to też żaden problem, na allegro nowy chodzi za 45 zł. To nie jest problem mieć po ręką zapasowy. Dla mnie najważniejsze jest to jakie robi fotki a nie małe pierdoły. Każdy z aparatów ma jakieś wady.

Vitez
26-05-2005, 07:30
Vitez pewnie powie tutaj że co z tego że ma obiektyw Lkę jak szumi, mała matryca itd :) (już czytałem) Ale jeśli robi się fotki na ISO 50 czy ISO 100 to szumów nie ma, i fotki wychodzą wtedy super.

Nie. Powiem ci ze masz nie Lke tylko marketingowa eLke.
Ten obiektyw nie robi zdjec jak 'prawdziwa' eLka (pokaz mi fotke na maksymalnej ogniskowej przy iso50) ... ale nikt juz nie jest pewien co za produkty Canon potrafi tak oznaczac byle latwiej je sprzedac :?

KMV10
26-05-2005, 10:15
Co do wad PRO1 to miałem pełną świadomość ich istnienia podczas decyzji o jego zakupie. Podstawową wadą jest to że szumi :) ale jak spojrzałem na inne aparaty to też szumią od ISO 200 wzwyż. Różnica jest tu niewielka. Dla mnie drugą istotną wadą jest to że akumulatorki słabu tutaj trzymają - o połowę krócej niż w G6 z tego co piszą na testach. Ale te wady są rekompensowane - świetną jakością fotek - kolory, ostrość, szumów nie ma przy mniejszych ISO a na ISO 300 czy 400 to raczej się nie będę bawił. Aparat ma o wiele lepszy obiektyw niżw G6 i innych konstrukcjach a to jest niezmiernie ważne jeśli chodzi o jakość fotek. Vitez pewnie powie tutaj że co z tego że ma obiektyw Lkę jak szumi, mała matryca itd :) (już czytałem) Ale jeśli robi się fotki na ISO 50 czy ISO 100 to szumów nie ma, i fotki wychodzą wtedy super. Lepiej niż u konkurencji. Co do akumulatorków to też żaden problem, na allegro nowy chodzi za 45 zł. To nie jest problem mieć po ręką zapasowy. Dla mnie najważniejsze jest to jakie robi fotki a nie małe pierdoły. Każdy z aparatów ma jakieś wady.

Co do akumulatorów to dla mnie idealnie. To co mam w Pro1 mam też w 20D :)

grabex
29-05-2005, 21:16
Ja uwazam ze pro1 jest dla poczatkujacych ktorzy zaczynaja i nie porownujcie go do 20D bo to jest aparat z innej półki a jezeli chodzxi o g6 umywa sie przy pro1!!!!!
Mialem G6,teraz mam pro1 i jestem z niego lepiej zadowolony jest wygodniejszy i ładniejsze wychodza zdjecia