PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka A3-prośba o poradę



jastrzemb
06-01-2008, 11:43
Widziałem doskonałe wydruki zdjęć, zrobione na starej drukarce HP DeskJet 930c. Podobny efekt chciałbym osiągnąć w formacie A3. Proszę doradzić, którą ze starszych i tanich(do 1000zł) drukarek HP mógłbym wybrać.

irQ
07-01-2008, 07:22
a interesowales sie epsonem2100??

Calliactis
07-01-2008, 15:34
Epson Stylus Photo 1270 lub 1290. Starsze, ale tanie (do max. 600zł) i niezawodne. Ja kupuję tylko zamienniki (ok. 8zł / czarny i 16zł / kolor) i jestem zadowolony z jakości wydruku. Prędkością może nie poraża, a cena wydruku jest podobna do tej z LAB'u, ale można to sobie zrobić w domowym zaciszu. Po skalibrowaniu - działa super.

Podstawowe usterki - jeśli planujesz zakup używanej -> pęknięta głowica. Ja pierwszą kupiłem z tym felerem, ale druga była jak nowa. Koszt nowej głowicy (z robocizną i innymi częściami wymaganymi przy wymianie) - to ok. 150zł..
/ to tylko tak 'jakby co' :)

MacGyver
07-01-2008, 15:37
Mam HP 1220c. Bardzo dobry kombajn, nadaje się niemal do wszystkiego (wydrukujesz nawet panoramę, bo obsługuje "wstęgi" o szerokości do 330 mm).

Calliactis
08-01-2008, 21:04
Mam HP 1220c. Bardzo dobry kombajn, nadaje się niemal do wszystkiego (wydrukujesz nawet panoramę, bo obsługuje "wstęgi" o szerokości do 330 mm).

To tak jak Epson 1270 / 1290 :) - drukowałem max 33x120cm. Można kupić papier z InkJet'a (albo Active Jet?) oraz Igepa - w rolce na 297 lub 330mm (długości od 10 - 40m)

jastrzemb
12-01-2008, 14:46
Widzę, że to już wszystko w kwestii doradzenia? Widzę również, że za niewielkie pieniądze, można wśród drukarek HP A3 można wybrać coś zadowalającego. Dlaczego tak uporczywie trzymam się HP? Dlatego, że wspomniana Desk Jet 930c prócz świetnych wydruków, zaskoczyła mnie cichością pracy oraz tą wygodą, że papier wkłada się i wyciąga z tego samego miejsca, w tej samej płaszczyźnie.
Dziękuję więc, za już otrzymane rady, a gdyby jeszcze coś... będę wdzięczny.

Jarek Jaworski
12-01-2008, 15:19
Za niewielkie pieniadze, to uzywana Photosmart 8750. Dobre neutralne wydruki cz-b. Przy użyciu oryginalnych tuszow i papieru mozna uzyskac wierne kolory, bez zadnego kombinowania. Oczywiscie potrzebny skalibrowany monitor itp.itd.
Niestety koszty eksploatacji sa dosyc wysokie. Na pewno lepiej pod kazdym wzgledem wypadnie B9180, ale nowa to okolo 2000 zl a uzywanych nie widzialem

DOOOMINO
12-01-2008, 19:57
Epson ma bardzo dobą jakość ze względu na stałe głowice. Niestety wiąże się z tym pewien problem. Mało używany Epson ma często problem z zasychaniem dysz, a to już wydatek spory na nową głowicę. Ja drukuję od 3 lat na epsonach A4, ale prawie dziennie kilka kartek. Mimo to co jakiś czas muszę czyścić głowicę. Więc jak ktoś drukuje sporadycznie to HP będzie lepszym wyborem. W drukarkach A4 koszt głowicy drukującej jest większy niż koszt nowej drukarki :)

yogi6661
05-03-2012, 00:04
Witam,
Chciałbym zakupic drukarke do zastosowań foto, włącznie z drukiem na cd, ale tak że druku róznych konspektów na studiach.

Co myślicie o epson 1400 z systemem ciss??
Planuje wydać koło 1500 zł

Tom01
05-03-2012, 20:40
Układ zasilania stałego sprawdza się jeśli zgodnie z nazwą drukarka chodzi cały czas. W innym przypadku oszczędność jest dyskusyjna a uciążliwość bardzo duża i ryzyko uszkodzenia głowicy. O utracie gwarancji nie mówię.

yogi6661
05-03-2012, 21:35
chodziłby caly czas minimum kilkanascie stron tygodniowo

Artubi
06-03-2012, 08:25
Co myślicie o epson 1400 z systemem ciss??
Planuje wydać koło 1500 zł

Przyzwoita drukarka, daje rady z foto. Jak mieszkasz w akademiku to idealna, w domu... to inna sprawa.
Drukarki z CISS'em są bardzo absorbujące. Najpierw doprowadzenie CISSu do jakiekolwiek pracy, potem, badanie rynku papierów foto, potem kalibracja, a potem to raz w tygodniu musisz się nią zająć (drukowanie, sprawdzanie czy w nie ma powietrza w przewodach itd). Jak ją zaniedbasz to się obrazi i zaschnie w niej tusz, a tego byś nie chciał :).
To nie oznacza, że głowica padnie, najczęściej pomaga czyszczenie programowe... no właśnie: "najczęściej".
Taka drukarka, odpowiednio zadbana odwdzięczy się ładnymi i bardzo tanimi wydrukami foto.

kuduś
06-03-2012, 14:15
Witajcie, nie chcę otwierać nowego wątku, chociaż moje oczekiwania są nieco odmienne od jastrzęba.
Chciałbym drukować stosunkowo niewielkie ilości zdjęć w formacie A4, czasem A3. Zależy mi na stosunkowo wysokiej jakości. Prędkość wydruku nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Liczę się z wysokimi kosztami eksploatacji, ale ze względu na jakość zdecydowanie oryginalne papiery i tusze. Na pewno będą przerwy w eksploatacji, tygodniowe, może dłuższe - system CISS raczej odpada, ze względu na problemy z zasychającym tuszem.
Myślałem o C Pro 9000 m II, to zdecydowanie max moich możliwości finansowych, 9500 jest poza zasięgiem. Ma ona jednak (chyba) tylko jeden czarny atrament. Jakie są Wasze doświadczenia z tą drukarką?
Po głowie ciągle łażą mi jeszcze (a to problem, bo drukarka ciężka raczej jest:mrgreen:): C iX6550 - w/g Cyfrowych jedna z najlepiej sprzedających się drukarek za bardzo przyzwoitą cenę, C iX 7000 - sześć pojemników, ale tylko trzy barwniki. O tych drukarkach pisze się bardzo mało na forum, nie mam własnych z nimi doświadczeń i dlatego proszę użytkowników o pomoc. Czy możecie porównać je do Epsona SP 1400?

GoOrange
08-03-2012, 08:21
Witajcie, nie chcę otwierać nowego wątku, chociaż moje oczekiwania są nieco odmienne od jastrzęba.
Chciałbym drukować stosunkowo niewielkie ilości zdjęć w formacie A4, czasem A3. Zależy mi na stosunkowo wysokiej jakości. Prędkość wydruku nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Liczę się z wysokimi kosztami eksploatacji, ale ze względu na jakość zdecydowanie oryginalne papiery i tusze. Na pewno będą przerwy w eksploatacji, tygodniowe, może dłuższe - system CISS raczej odpada, ze względu na problemy z zasychającym tuszem.
Myślałem o C Pro 9000 m II, to zdecydowanie max moich możliwości finansowych, 9500 jest poza zasięgiem. Ma ona jednak (chyba) tylko jeden czarny atrament. Jakie są Wasze doświadczenia z tą drukarką?
Po głowie ciągle łażą mi jeszcze (a to problem, bo drukarka ciężka raczej jest:mrgreen:): C iX6550 - w/g Cyfrowych jedna z najlepiej sprzedających się drukarek za bardzo przyzwoitą cenę, C iX 7000 - sześć pojemników, ale tylko trzy barwniki. O tych drukarkach pisze się bardzo mało na forum, nie mam własnych z nimi doświadczeń i dlatego proszę użytkowników o pomoc. Czy możecie porównać je do Epsona SP 1400?

Ja również podpinam się pod to pytanie!

savage67
08-03-2012, 18:35
Czornyj sprzedaje na giełdzie R2880 ;)

MarcinGajowiak
10-03-2012, 21:39
Też polecę tą drukarkę i z tego co widziałem dodale sporo tuszy w oryginale. Ale to jak komuś zależy na jakości i trwałości wydruków.

czornyj
10-03-2012, 22:39
Czornyj sprzedaje na giełdzie R2880 ;)

Za późno. Sprzedała się w 15 min ;)

Goomis
11-03-2012, 13:10
Moja luba ma w robocie iX7000 i jest bardzo zadowolona. Korzysta tylko z oryginalnych tuszy (wiadomo, służbowe to można :D ) i jakość wydruku według niej jest świetna. Jedynie wkurza ją to, że drukarka bardzo długo "przygotowuje się" do wydruku - nawet jeżeli jest to jedna strona tekstu. Ale samo drukowanie trwa krótko. Jedynie ostatnio ją zdziwiło, że zasechł prawie nowy czarny tusz. Ale może był źle magazynowany? Nie sprawdzała daty ważności itd.

bob_
07-05-2012, 12:29
Ja używam iX7000. Dokładnie tak opisałbym ją jak powyżej - bardzo długo uruchamia się do druku, czyści i czyści.... pewno żrąc przy tym mnóstwo tuszu.
Poza tym jak na drukarkę nie przeznaczoną stricte do reprodukcji foto sprawuje się nieźle. Ja jestem zadowolony z odbitek choć mają swoje niedociągnięcia, jeśli zacząć je studiować z bliska, ale włożone w ramkę lub do albumu i oglądane z normalnej odległości sprawiają dużą frajdę i dają satysfakcję, że wykonało się je samemu.
Jest to też chyba drukarka używająca tuszy pigmentowych, a więc jest nadzieja na większą trwałość wydruku.

Do wad zaliczyłbym tylko kiepską liniowość (może mylę pojęcia, nie jestem fachowcem), ale sęk w tym, że nie da jej się w 100% opanować kolorystycznie. Czy to używając oryginalnych profili, czy robionych samemu przy użyciu CM Photo, wydruki zawsze w nieprzewidywalny sposób nieco odbiegają od tego co widzimy na ekranie. Głównie sprowadza się to do zbyt chłodnego odcienia barw (szczególnie w obszarach jasnych, oświetlonych ciepłym światłem, np. jasne mury budynków w popołudniowym słońcu, skóra itp) oraz przebijającą się czerwoną dominantą. Kombinowanie z warstwami korekcyjnym color balance w psie czy ustawienie monitora pod biel papieru (mierzona) niewiele daje. Jest to zbyt losowe i choć subtelne zjawisko to jednak zawsze widoczne. Dlatego większość odbitek robię trochę na wyczucie przed wydrukiem celowo ocieplając. Wychodzi to z różnym skutkiem. Dodam, że używam tylko oryginalnych materiałów i papieru Canona. Canon nie pozycjonuje tego modelu jako drukarki fotograficznej - może to coś tłumaczy, trudno powiedzieć.

Co do samych tuszy, zużywają się oczywiście z różną szybkością, komplet (łącznie z oboma czarnymi) wymieniłem po ok. 20 odbitkach A4 i 50 10x15, z czego w 80% stosowałem jakość najwyższą, a przy reszcie "dobrą". Poza tym wydrukowałem jedynie kilkanaście stron a3 "zwykłych" wydruków typu rysunki CAD i jakieś tam dokumenty z małą zawartością grafiki (zwykły papier, jakość szybka).

Podsumowując - jeśli ktoś potrzebuje szybkiej, wydajnej drukarki biurowej z formatem A3, a okazyjnie chce sobie zrobić trochę odbitek to polecam. Tym bardziej, jeśli może to robić "przy okazji":lol:
Osobiście jednak, gdybym szukał drukarki wyłącznie dla celu zastąpienia labu, wtedy brałbym pod uwagę tylko modele "foto" i najprawdopodobniej byłby to któryś z epsonów.

ps.
Po ok. dwumiesięcznym postoju drukarki, również spotkało mnie przyschnięcie tuszu - umarł czarny i któryś z kolorów, już nie pamiętam który, ale był to ten z najniższym stanem (prawie się kończył). Po pięciokrotnym męczeniu dokładnym czyszczeniem z opcji drukarki i wymianie tego koloru na nowy na szczęście w końcu wstała i nie widać żadnych ewidentnych wad wydruku, które by z tego faktu mogły wynikać.