PDA

Zobacz pełną wersję : Vista nie wykrywa mojego 20d, prosze o pomoc



Duczy
06-01-2008, 00:51
Witam wszytkich serdecznie jako nowy uzytkownik forum,

Od kilku dni uzytkuje nowy komp z systemem Windows Vista który niestety nie chce wykrywac mojej 20stki, mimo ze niby sterownik jest zainstalowany.

Prosze o porade jak rozwiazac ten problem.

Pozdrawiam,

Duczy

miklo
06-01-2008, 01:58
Kupić czytnik CF :D

Obiektyw
06-01-2008, 03:09
...i Miklo ma chyba racje, bo serwis techniczny Canona potwierdza kompatybilnosc z Vista dopiero od modelu 30D.

Na Dpreview w podobnym watku na forum, obok porad zakupu czytnika kart pojawily sie rady zamiany kompa na inny, ale z XP, albo wprost o przjsciu na platforme Mac.

Nie psuj sobie nerwow i "czytaj z kart".

Duczy
06-01-2008, 10:52
Kupic czytnik CF albo 40D ;-)

Dzięki,

Pozdrawiam

ryszard_ochódzki
06-01-2008, 15:46
Kupic czytnik CF albo 40D ;-)

Dzięki,

Pozdrawiam


NIE ! Kupić czytnik :) i zmienić vistę :)

bzz
06-01-2008, 16:01
Sprawdziłem z ciekawości i u mnie chodzi bez problemu, bez sterowników.

Komunikacja w aparacie ustawiona na PTP.

grzbiet
06-01-2008, 16:55
Vista HP x64 - nie widzi EOS 350D. A przynajmniej ja tak mam. Zresztą jak już ktoś wcześniej powiedział czytnik rozwiązuje sytuację, niemniej to problem, bo nie da rady Capture One robić fot z podglądem na monitorze. Może ktos z MS czy Canona to przeczyta? Bo przecież zmiana body to nie rozwiązanie dla każdego...

mxw
06-01-2008, 18:06
Vista HP x64
też sprawdziłem z ciekawości i widzi, ale nie do końca:

Vista HP x32:

przy ustawieniu aparatu na 'Print/PTP' Vista wykrywa aparat, łączy sie z nim i można ściągać bez problemu pliki (JPG i RAW). wg mnie w wersji x64 powinno być podobnie.

niemniej jednak aparat podłącza się jako aparat (magazyn wymienny), a nie kolejny dysk (z kolejną literą np. F: czy G:), co może być problemem dla niektórych programów.

po ustawieniu aparatu w tryb 'PC Connection' Vista wykrywa aparat, próbuje znaleźć dla niego sterownik, przeszukuje witrynę Windows Update, w końcu prosi o płytę dołączoną do aparatu i bez niej kończy bez instalowania sterownika (niepowodzenie).

Duczy
07-01-2008, 00:05
Wielkie dzieki za pomoc, przełączyłem komunikacje w aparacie na PTP i jest git :-)

Co do sterownika EOS 20D WIA driver dla Visty to jest dostepny na stronie Canon, ale jest chyba zbedny jesli ustawi sie na PTP.

Pozdrawiam

Duczy

rolaj
07-01-2008, 00:39
Wielkie dzieki za pomoc, przełączyłem komunikacje w aparacie na PTP i jest git :-). Co do sterownika EOS 20D WIA driver dla Visty to jest dostepny na stronie Canon, ale jest chyba zbedny jesli ustawi sie na PTP.Pozdrawiam
Duczy
Gratuluję! Ale wystarczyło skorzystać z Gógla.

grzbiet
07-01-2008, 01:28
Dziękuję za pomoc. Potwierdzam, Vista x64 widzi EOS-a 350D dokładnie tak, jak to przedstawił Mxw (jesteś wielki!). Czy da sie też focić z Capture One z podglądem na monitorze?