PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki serwer dla strony www?



focus
04-01-2008, 20:02
Muszę zmienić providera i stąd prośba o Wasze doświadczenia z usługodawcami.
Z jakimi serwerami macie najmniej problemów, jeżeli chodzi o stabilność?

Potrzebuję jakieś 2-5 GB przestrzeni na dysku, no i żeby nie "krzaczyło" z Macintosh'em, jeżeli to ma jakieś znaczenie.

Yenox
04-01-2008, 20:06
a ile transferu?
Potrzebujesz czegoś super stabilnego czy czegoś mniej?

Jeśli super stabilny to nazwa.pl kei.pl home.pl
A jeżeli mniej to easyisp.pl insane.pl (w insane mam aktualnie swoją stronę - przeniosłem się z nazwy - imho za duże koszty), superhost.pl

//www.webhostingtalk.pl

sergi
04-01-2008, 20:27
ja mam w easyisp.pl cztery strony i nie ma tygodnia aby wszystko działało tak jak należy. W okresie świąt mieli awarie i przez 3 dni nic nie działało. Strony które nie korzystają z bazy danych jakość jeszcze działają, ale serwis który chodzi na bazie to cały czas szwankuje. Albo im macierz bada, albo hackerzy atakują albo jakiś jeden użytkownik tak obciąża serwery... i tak w kółko.

Yenox jak długo jesteś w insane i co możesz o nich powiedzieć??

Yenox
04-01-2008, 20:33
Niestety w insane.pl jestem od około trzech tygodni tylko - przez ten czas mogę powiedzieć jedynie o supporcie - bo awarii nie było [przynajmniej nie zauważyłem]. Co do supportu - bardzo miły i rzeczowy. Na odpowiedź trzeba czekać około godziny, a jak załatwiasz jakąś sprawę tj. prowadzisz 'dialog' z administratorem to około 10 minut;)
Można na ich support liczyć nawet w godzinach późno wieczornych tj. 22-23.
Miałem kilka problemów przy przenoszeniu strony - bez problemu udało się przy pomocy administartora je rozwiązać. Ogólnie jak na razie hosting na +, opłaciłem za kwartał, jak nie będzie problemów to zostanę z pewnością na dłużej.

Na podanym przeze mnie forum jest spory wątek o tej firmie - jak i zresztą o większości firm hostingowych:)

kompi
04-01-2008, 20:41
ja mam konta w avx.pl od 6 miesięcy i jestem bardzo zadowolony.
dużo tańsze niż nazwa.pl z której się przeniosłem - miałem tam serwer provider 10+, za przedłużenie zażyczyli sobie 1400zł netto z limitami 20 domen.
w avx dostałem więcej przestrzeni dyskowej, transfer i bez limitów domen i kont ftp. za kwotę 199zł. support bardzo dobry. pisze do nich np. o 2 w nocy i dostaje odpowiedź szybko.

dj_zibi
04-01-2008, 21:27
Od 2 lat ovh.pl. poelcam bardzo szybkie serwery, idealna obsługa.

Krzychu
04-01-2008, 21:29
nazwa.pl - od kiedy tam mam stronę (ponad pół roku), nigdy nic nie padło.

focus
04-01-2008, 21:32
nie jetem pewien jaki transfer, bo zniknął mój cPanel i nie pamiętam jaki był.
do tej pory miałem wykupiony od resellera, który wynajmował na superhost.pl, na razie u nich testuję. na http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=30679 opinie raczej zniechęcające, dlatego mam duże wątpliwości.

home.pl drogo, za 1GB 300 zł/rok
nazwa.pl lepiej, bo za 300 zł/rok dostaję 10 GB
insane.pl ciekawie wygląda - 10 GB za 150 zeta

jeszcze ktoś może coś powiedzieć o insane.pl, najlepiej z długim doświadczeniem

Eryk
04-01-2008, 21:38
nazwa.pl - od kiedy tam mam stronę (ponad pół roku), nigdy nic nie padło.
Polecam, nawet bardzo.
10GB pojemności i 2000GB transferu za 300zł/rok super oferta!
Do tego promocja 50zł za pół roku, później już niestety normalnie - ale tak jakby 100zł w kieszeni ;)

focus
04-01-2008, 21:49
Eryk, jak długo korzystasz z nazwa.pl ?

Yenox
04-01-2008, 22:00
Zajrzyj na kei.pl najniższy pakiet na rok w promocji 150 zł.
Jedna z pewniejszych firm, od lat w biznesie.

focus
04-01-2008, 22:19
ok.
oferta za 10GB taka jak na insane.pl, ale nie wiem za ile przedłużają na następny rok w kei.pl

Yenox
04-01-2008, 22:21
300 zł - przecież obok jest przekreślone;)
W kei.pl masz 25 mc 300rocznie transferu, a w insane 50gb mc 600 rocznie [Biznes]

Dlatego wybrałem insane.pl - pakiet Biznes Mini - na początek;)

dj_zibi
04-01-2008, 23:06
http://www.ovh.pl/produkty/300gp.xml ja będę dalej polecał OVH:) IMO mają bardzo tania a wszystko działa duzo lepiej niz np home.pl

Eryk
04-01-2008, 23:32
Niedługo kończy mi się okres za 50zł.
Chyba za dwa miesiące.

Na pewno przedłuże, bo warto.

focus
04-01-2008, 23:34
jakieś 270 zeta za 3GB, słabo wygląda nawet w porównaniu z nazwa.pl

jak oceniacie stabilność i szybkość reakcji na Wasze problemy
zaczynam kręcić się pomiędzy dwoma. Nie wiem dlaczego:) , ale mam wrażenie, że:
insane.pl (mało znana, jak dla mnie - chyba mało klientów, mniej pracowników pomocnych userowi )
nazwa.pl - więcej klientów, większe doświadczenie, szybsza reakcja na problem, być może większa stabilność

mkwiek
05-01-2008, 00:47
www.blink.pl
Mam od ponad roku - jestem bardzo zadowolony. Dobra firma, własne rozwiązania a nie gotowce typu direct admin czy c-panel. Dogodne opłaty

tasia
05-01-2008, 01:02
możecie polecać inne ale home zawsze będzie naj... najszybszy, najstabilniejszy, najlepszy support - mam home.pl od kilku lat!! warto...

Tasma
05-01-2008, 09:18
Ja od roku korzystam z nazwa.pl. Szczerze powiedziawszy nie wiem jak dziala tam support bo nigdy nie mialem potrzeby. W tym czasie raz przez kilka godzin nie mialem dostepu do panelu administracyjnego (o czym poinformowali wczesniej). Nie bylo ani jednej awarii.
Jednym slowem polecam.

Krzychu
05-01-2008, 10:20
Ja od roku korzystam z nazwa.pl. Szczerze powiedziawszy nie wiem jak dziala tam support bo nigdy nie mialem potrzeby. W

Ja z supportu jak miałem kilka pytań dotyczących konfiguracji serwera i odpowiedź dostawałem natychmiast. Przypadku żeby coś nie działało nigdy nie było...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

możecie polecać inne ale home zawsze będzie naj... najszybszy, najstabilniejszy, najlepszy support - mam home.pl od kilku lat!! warto...

najdroższy zapomniałeś dodać ;-)

focus
05-01-2008, 10:33
home.pl najdroższa...no tak już to jest
mogliśmy wybrać Penaxa, Minoltę bo pewnie taniej, ale jak widać decyzje zapadły inne :)

ja jeszcze tylko nad nazwa.pl się zastanawiam

pawelxx
05-01-2008, 11:53
Witam.
Z doswiadczenia Ci powiem ze home.pl nadaje sie nie male firmowe strony i tyle.

Ja mam 2 serwery w nazwa.pl i w sumie jest na nich ponad 40 stron.

home.pl - serwery w home.pl strasznie maja poprzycinana wydajnosc (na konto) - i serwer chodzi dobrze tylko do czasu jak jest bardzo mala liczba odwiedzin.
Ponadto jakis wymagajacych skryptow tez nie polecam stawiac na home.pl

Ogoleni trzeba jasno powiedziec- home jest straaaasznie przereklamowane i tyle !

Jesli ktos poszukuje serwera gdzie maja stac strony generujace taki ruch ponizej sredinego to polecam nazwa.pl zas jesli wiekszy ruch tylko zakup serwera VPS lub dedykowanego gdzeis w Niemczech czy Holandii.

sal
05-01-2008, 18:47
http://www.ovh.pl/produkty/300gp.xml ja będę dalej polecał OVH:) IMO mają bardzo tania a wszystko działa duzo lepiej niz np home.pl
W jakim sensie "działa dużej lepiej"?

amroz
05-01-2008, 18:53
ja korzystam z tej firmy: http://www.netlook.pl/
nie mam żadnych problemów od prawie trzech lat. kilku moich znajomych tez tam strony zakładało i wszystko ok. Polecam!

dj_zibi
05-01-2008, 19:10
W jakim sensie "działa dużej lepiej"?

Mam podobne doświaczenie jak pawelxx, dodatkowo IMO obsługa w home.pl jest duzo słabsza od OVH. Kilka razy znajomy dzwonił do nich i byly lekkie problemy.

sal
05-01-2008, 19:13
Mam podobne doświaczenie jak pawelxx, dodatkowo IMO obsługa w home.pl jest duzo słabsza od OVH. Kilka razy znajomy dzwonił do nich i byly lekkie problemy.
Kiedy ja szukałem hostingu (a także w ubiegłym roku, kiedy myślałem o zmianie providera), całe mnóstwo ludzi narzekało na OVH.
Kolejna sprawa - czy OVH oferuje taką samą funkcjonalność jak home.pl?
Z ciekawości - możesz podać urla do tego "wymagającego i mocno obciążającego" serwisu posadzonego na OVH? (pawelxx pisał o problemach z wydajnością w home.pl)
Chciałbym sobie to porównać z jakimiś stronami które siedzą w home.pl
Dzięki.

mkwiek
05-01-2008, 19:24
home.pl się nie sprawdza. pamiętam jak wiele miał problemów z nimi Piotr - admin forum nikona.

sal
05-01-2008, 19:30
home.pl się nie sprawdza. pamiętam jak wiele miał problemów z nimi Piotr - admin forum nikona.
Nie sprawdza się w jakich zastosowaniach?
Bo jakoś nie zauważyłem, żeby mi coś postawione na home.pl nie działało.
Dlaczego z góry zakładasz, że każda strona WWW to musi być coś wielkości forum Nikona albo CB?
Nie za bardzo rozumiem jakie mogą być problemy z normalną stroną ulokowaną w home.pl.

guest1
05-01-2008, 19:50
ja od 2 lat korzystam
webd.pl
ceny przy tym koncie WEBD Extra takie sobie da sie wytrzymac

mkwiek
05-01-2008, 19:56
Nie sprawdza się w jakich zastosowaniach?
Bo jakoś nie zauważyłem, żeby mi coś postawione na home.pl nie działało.
Dlaczego z góry zakładasz, że każda strona WWW to musi być coś wielkości forum Nikona albo CB?
Nie za bardzo rozumiem jakie mogą być problemy z normalną stroną ulokowaną w home.pl.

Sposób w jaki potraktowano Piotra i problem jego forum mi się nie spodobał. Home.pl nie podeszło do tego w taki sposób w jaki oczekiwano od firmy na takim poziomie. Tyle. Więc ja ich nie polecam do czegokolwiek poza wykupieniem domeny.

Yenox
05-01-2008, 21:08
ja od 2 lat korzystam
webd.pl
ceny przy tym koncie WEBD Extra takie sobie da sie wytrzymac
Cenę można wytrzymać, ale tego http://hacking.pl/pl/news-4961-Kompromitacja_webdpl.html i tego http://nexxar.bblog.pl/wpis,webd;pl;-;hack;,4844.html
oraz chamskiego supportu - gdy trzeba nad czymś 'posiedzieć' stanowczo nie.
Własnie dlatego po ponad 3 latach w webd.pl zacząłem szukać innej firmy.
Stanowczo odradzam.

guest1
06-01-2008, 00:04
Prawdopodobnie utracono wszystkie dane z kont i baz danych klientów, a firma nie robiła back-upów.

prawdopodobnie??
dziwne robie w panelu tak czy siak backupy i trzymam je u siebie
ale jakos nic jeszcze nie straciłem
udało mi sie ??

jesli zas chodzi o support zawsze mam pomoc z ich strony bardzo szybko

zreszta która firma nie miała wpadek ??

dj_zibi
06-01-2008, 00:24
Sal szukasz dziury w całym:)

Ja wyraziłem swoja własną opinie, inni moga mieć inną:)

karczmarz
06-01-2008, 00:28
Ja korzystam od prawie roku z home.pl i jak na razie nie mam problemu.

shaqi
02-11-2008, 13:57
Jak w temacie szukam serwera taniego i dobrego. nie mam wygurowanych potrzeb. strona na dysku mi zajmuje jakies 60MB.

co polecicie
jakie wasze dosiwadczenia w tym zakresie

DonBolano
02-11-2008, 15:50
www.60free.ovh.org

60 mb dostajesz, mozesz miec wiecej niz jeden serwer. Nie ma limitow na przesyl. Bardzo fajnie dziala. Moja stronka na takim wlasnie stoi :)

Hm.. Szukasz taniego..? Ten jest darmo ;)

Tezet-gdynia
02-11-2008, 16:08
Ja od siebie moge dodac ze www.pdg.pl tez jest darmowy, nie ma reklam, czasami sa chwilowe zaniki ale doslownie 5-10 minutowe ktore wygladaja bardziej jak techniczne niz przypadkowe ;) Mam galerie postawiona i nie narzekam ;) 200mb na pliki, transfer bez ograniczen, php + mysql itp tez dostepne ;)

zonk
02-11-2008, 16:49
http://www.cba.pl/ to też darmowe
Nie mam strony www, ale kiedyś chciałem zrobić i właśnie to mi polecił kolega

Drzamich
02-11-2008, 17:12
A jeśli chciałbyś coś taniego (bo z darmowymi to różnie bywa) - to polecam http://boo.pl
Można płacić SMS'em, cena jest bardzo przystępna no i helpdesk.
A jeśli zależy Ci na darmowym, to jak Tezet-gdynia napisał - pdg.pl

aaa
02-11-2008, 17:50
http://www.newsit.es/ oferuje 20GB za darmo

timo
02-11-2008, 20:45
www.60free.ovh.org

60 mb dostajesz, mozesz miec wiecej niz jeden serwer. Nie ma limitow na przesyl. Bardzo fajnie dziala. Moja stronka na takim wlasnie stoi :)

Hm.. Szukasz taniego..? Ten jest darmo ;)

popieram. ogolnie polecam OVH - od kilku lat uzywam kilku serwerow od tego dostawcy i jestem BARDZO zadowolony - najbardziej bezawaryjne, najszybsze i z najlepszym supportem technicznym sposrod wszystkich, z jakimi mialem do czynienia (a troche tego bylo). przy bardzo wysokim poziomie uslug maja naprawde przyzwoite ceny.

rsuhy
02-11-2008, 22:51
nie wiem czemu ale na ovh dla mnie php nie działało poprawie
http://www.000webhost.com/features
jak dla mnie super i za free

shaqi
03-11-2008, 11:46
dzieki chłopaki
zaraz poprzegladam te adresy

jestem wydac kase na ten serwer poniewaz to ma byc strona firmowa i liczy sie niezawodnosc i pomoc techniczna.
ale jak bedzie za free to czemu nie.

dentharg
03-11-2008, 13:12
Z tych bardziej kosztowych ale baardzo chwalonych (jeśli na firmę to musi być niezawodne) - to niezmiennie się kei.pl i iq.pl przewijają. Zerknąć możesz na webhostingtalk.pl.

shaqi
03-11-2008, 16:35
wole tez chyba polski serwer
faktury i t d :P

ovi_pl
06-11-2008, 12:18
Ja proponuję i polecam netarteria.pl
http://www.netarteria.pl/serwery/hosting

Mam tam konto od roku, wszystko działa jak należy, zero problemów.
Kiedyś korzystałem z usług forall.pl...
http://www.forall.pl/
...ale dosyć często mieli problemy, strony się nie ładowały, ciągłe przeciążenia serwerów. Od tego czasu może coś się zmieniło...

Modzel
06-11-2008, 20:04
jestem wydac kase na ten serwer poniewaz to ma byc strona firmowa i liczy sie niezawodnosc i pomoc techniczna.


No to ja polece (jako kolejna osoba) nazwa.pl. Jesli ma to byc dla firmy, to nie ma sie co szczypac.. osobiscie nazwa.pl uzywam juz jakies.. ja wiem.. 4 lata? Moze nie sa najtansi na rynku, ale wiem, ze sa niezawodni. Ani razu przez te lata nie bylo przerwy w dzialaniu, o wszelkich pracach/zmianach wczesniej informuja, zadne pliki nie znikaja w niewiadomy sposob.. za 300zl rocznie dla mnie naprawde rewelacja. Do tego bardzo fajny i przejrzysty panel administracyjny i blyskawiczna pomoc w razie potrzeby.
Przerabialem rozne "firmy" hostingowe, platne, darmowe, ale nazwa.pl naprawde wymiata. 8-)
Podobna sytuacja jest z home.pl. Osobiscie nie uzywam, ale zdarza mi sie korzystac z serdela kolegi- sytuacja taka sama jak w nazwa.pl.
W sumie z tego co widze w ofertach, nazwa.pl wychodzi lepiej niz home.pl na dzien dzisiejszy IMHO, wiec.. 300zl na rok, za niezawodnosc, to nie sa duze pieniadze, tym bardziej dla firmy :)

shaqi
23-11-2008, 14:00
chlopaki co mi daje kilka kont ftp?
a niektorzy maja bez limitu. co mi to daje

widze wiekszosc ma mozliowsc za montowania kilku domen na jednym hostinku to rewelka.

ale co z tymi ftp?

MM-architekci
23-11-2008, 14:07
kazde konto ftp do czego innego , pewnie dostep dla kazdego z osobna ustawiasz jak ci sie widzi

ErnestPierwszy
23-11-2008, 15:40
Mając kilka kont ftp możesz dać komuś dostęp do części konta, np. webmasterowi, który tworzy tobie jakiś serwis, nie widzi co masz jeszcze na serwerze. Mając kilka kont ftp dajesz kilka haseł i dostępów, czyli kilka osób robi coś jednocześnie na serwerze nie przeszkadając sobie i nie grzebiąc po całym serwerze.
Jak masz tylko jedno konto to otwierasz dostęp do całej zawartości konta = duże ryzyko, gość grzebie sobie po twoim całym serwerze!

shaqi
29-11-2008, 16:00
dzieki chłopaki bardzo mi pomogliście :P

wasuch
28-02-2010, 12:27
Nie w temacie ale sprawa tyczy wymienianej http://www.ovh.pl/. Od pewnego czasu mam u Nich założoną darmową stronkę http://www.waldemarsuchecki.ovh.org. Dopiero przed tygodniem spotkały mnie komplikacje.Otóż nagle ze strony zniknęły fotki, pojawiła się rosyjska czcionka i ikonki BananAlbum.net.Po uporządkowaniu przeze mnie strony sytuacja się powtórzyła. Trwa to do dnia dzisiejszego...Wysłałem maila do działu obsługi klienta OVH i nic poza informacją o przyjęciu zgłoszenia nie otrzymałem.
Czy ktoś z Was doświadczył czegoś podobnego?
W pierwszej chwili myślałem, że sprawcą komplikacji może być kolęś zza wschodniej granicy, potem, że sąsiad wesołek, aż w końcu naszła mnie myśl, że to świadczeniodawca w niezbyt subtelny sposób próbuje dopomóc w decyzji do odpłatnego umieszczania zdjęć...
Napiszcie co o tym myślicie...

Pozdrawiam
Slawek

lucas_yas
28-02-2010, 17:11
Nie w temacie ale sprawa tyczy wymienianej http://www.ovh.pl/. Od pewnego czasu mam u Nich założoną darmową stronkę http://www.waldemarsuchecki.ovh.org. Dopiero przed tygodniem spotkały mnie komplikacje.Otóż nagle ze strony zniknęły fotki, pojawiła się rosyjska czcionka i ikonki BananAlbum.net.Po uporządkowaniu przeze mnie strony sytuacja się powtórzyła. Trwa to do dnia dzisiejszego...Wysłałem maila do działu obsługi klienta OVH i nic poza informacją o przyjęciu zgłoszenia nie otrzymałem.
Czy ktoś z Was doświadczył czegoś podobnego?
W pierwszej chwili myślałem, że sprawcą komplikacji może być kolęś zza wschodniej granicy, potem, że sąsiad wesołek, aż w końcu naszła mnie myśl, że to świadczeniodawca w niezbyt subtelny sposób próbuje dopomóc w decyzji do odpłatnego umieszczania zdjęć...
Napiszcie co o tym myślicie...

Pozdrawiam
Slawek

U mnie kaspersky pokazuje że strony w portfolio są zawirusowane. Ale skąd by to się tam wzięło?
Na ovh umieściłem stronę znajomego (http://trepinski.ovh.org) dobre 2 lata temu i od tamtego czasu nie ma z nią żadnych problemów.

wasuch
28-02-2010, 21:27
U mnie kaspersky pokazuje że strony w portfolio są zawirusowane.

Dziękuję za zainteresowanie.
Czy to możliwe? Wydaje mi się, że przed przyjęciem na serwer powinni je skanować.
Otrzymałem odkrywczą odpowiedz od obsługi:Proszę aby Państwo sprawdziło strony html, mogą tam być kody dodane przez trzecią osobę.
Prosimy je usunąć.Któż by przypuszczał:lol:
Poustawiałem po raz czwarty.Zmieniłem hasło.Ciekawe z jakim skutkiem?

Pozdrawiam
Slawek

lucas_yas
01-03-2010, 13:46
Na razie pliki czyste :-)