PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PRO 1 czy S1 IS?



troinmaja
24-04-2005, 20:22
Witam. Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie czy Canon Pro 1 wart jest wyłożenia dodatkowo ok. 700 PLN w zamian za kupno Canona S1 IS? S 1IS ma stabilizację ale małą matrycę: 3,2 mln. Czy dla amatora lubiącego "bawić" się fotogafią 3,2 mln wystarczy? Może poczekać na S2 IS? Nie wiem co wybrać - mam ograniczone fundusze, ale musi to być CANON. Pomocy.

troinmaja
24-04-2005, 20:31
Witam. Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie czy Canon Pro 1 wart jest wyłożenia dodatkowo ok. 700 PLN w zamian za kupno Canona S1 IS? S 1IS ma stabilizację ale małą matrycę: 3,2 mln. Czy dla amatora lubiącego "bawić" się fotogafią 3,2 mln wystarczy? Może poczekać na S2 IS? Nie wiem co wybrać - mam ograniczone fundusze, ale musi to być CANON. Pomocy.

sid
24-04-2005, 20:52
kesli juz nie PRO 1 to raczej S2 IS. Do kupienia powinien byc chyba na dniach albo naprawde niedlugo. PRO bedzie napewno lepszy, ale o ile to nie wiem, gdyz nim nie focilem. Ja bym zamiast pro kupil 300D (chocby uzywanego i z kitem tylko).

troinmaja
24-04-2005, 20:56
Dzięki za radę, ale chciałbym konkretnych różnic między tymi dwoma najlepiej od użytkowników, czy te różnice warte są ceny?

raaf
24-04-2005, 21:15
Dzięki za radę, ale chciałbym konkretnych różnic między tymi dwoma najlepiej od użytkowników, czy te różnice warte są ceny?


hmm więc może ta strona pomoże:

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/4

yasin
24-04-2005, 21:58
poczekaj na S2 IS, albo kup 350D

Vitez
25-04-2005, 00:47
Witam. Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie czy Canon Pro 1 wart jest wyłożenia dodatkowo ok. 700 PLN w zamian za kupno Canona S1 IS?

Jesli juz to 300D z kitem ;)


S 1IS ma stabilizację ale małą matrycę: 3,2 mln. Czy dla amatora lubiącego "bawić" się fotogafią 3,2 mln wystarczy?

Czy jestes swiadomy tego ze od ilosci pikseli zalezy glownie wielkosc maksymalnej odbitki jaka ci wyjdzie z aparatu i praktycznie nic poza tym?
Czy gdy juz sie o tym dowiedziales - nadal uwazasz ze ilosc megapikseli to jeden z najwazniejszych argumentow decydujacych o zakupie tego czy innego sprzetu?
Czy dajesz sobie mydlic oczy marketingowcom piszacym coraz wieksze cyferki przy megapikselach i zoomach by ludzie - nieswiadomi co te cyferki w praktyce oznaczaja - kupowali te wg marketingowcow "najlepsze" ?
3 megapiksele starcza ci z powodzeniem do odbitek 13x18 wysokiej jakosci.
Potrzebujesz wiekszych odbitek - szukaj wiekszych matryc.
Ewentualnie jeszcze dochodzi temat wycinania fragmentow zdjec...


Może poczekać na S2 IS? Nie wiem co wybrać - mam ograniczone fundusze, ale musi to być CANON. Pomocy.

Nie napisales do jakiego typu zdjec ci potrzebny. Zoom ze stabilizatorem i skutecznym nagrywaniem filmikow jest lepszy na wycieczki. Pro1 ma lepsza jakosc, szerszy kat i nieco wiecej bajerow - wg mnie lepszy na zdjecia w pomieszczeniach, imprezy.
S2 IS czy Pro1 beda w cenie ok 2000-2300 zl. 300D z kitem masz za 2400 zl a do niektorego typu zdjec (male messerszmitodzieci, zwierzeta, sport, portrety) bedzie o wiele lepszy (szczegolnie z 50 1.8) - szybkosc AF zalatwia problem frustracji i wrzodow ;)

troinmaja
25-04-2005, 19:50
Jesli juz to 300D z kitem ;)



Czy jestes swiadomy tego ze od ilosci pikseli zalezy glownie wielkosc maksymalnej odbitki jaka ci wyjdzie z aparatu i praktycznie nic poza tym?
Czy gdy juz sie o tym dowiedziales - nadal uwazasz ze ilosc megapikseli to jeden z najwazniejszych argumentow decydujacych o zakupie tego czy innego sprzetu?
Czy dajesz sobie mydlic oczy marketingowcom piszacym coraz wieksze cyferki przy megapikselach i zoomach by ludzie - nieswiadomi co te cyferki w praktyce oznaczaja - kupowali te wg marketingowcow "najlepsze" ?
3 megapiksele starcza ci z powodzeniem do odbitek 13x18 wysokiej jakosci.
Potrzebujesz wiekszych odbitek - szukaj wiekszych matryc.
Ewentualnie jeszcze dochodzi temat wycinania fragmentow zdjec...



Nie napisales do jakiego typu zdjec ci potrzebny. Zoom ze stabilizatorem i skutecznym nagrywaniem filmikow jest lepszy na wycieczki. Pro1 ma lepsza jakosc, szerszy kat i nieco wiecej bajerow - wg mnie lepszy na zdjecia w pomieszczeniach, imprezy.
S2 IS czy Pro1 beda w cenie ok 2000-2300 zl. 300D z kitem masz za 2400 zl a do niektorego typu zdjec (male messerszmitodzieci, zwierzeta, sport, portrety) bedzie o wiele lepszy (szczegolnie z 50 1.8) - szybkosc AF zalatwia problem frustracji i wrzodow ;)
Dzięki za pomoc, ale nadal nie wiem czy te 700 PLN więcej za aparat da się przełożyć na jakość zdjęć, czy to są tylko dodatkowe bajery a w rzeczywistości zdjęcia przy odbitkach niewiele większych od pocztówki będą w zasadzie jednakowe. Może te pieniądze przeznaczyć na osprzęt?

morfeusz_30
25-04-2005, 21:42
Hehehe :D Witaj w klubie. Ja mam zgryz czy wybrać G6 czy Pro 1 i czytając wypowiedzi na tym forum można się tylko jeszcze bardziej skołować. Skończy się chyba na tym że będę rzucał monetą ;)
Osobiście odradzam Ci kupowanie aparatu z matrycą 3,2. Tym bardziej że jak pewnie wiesz, w praktyce efektywna ilość pikseli na matrycy jest zawsze troche mniejsza niż ta podawana. Z takiego aparatu dużo nie wyciśniesz. Może zastanów się nad czymś pomiędzy Pro 1, a S1 IS ?? Np. G5 ??

Vitez
26-04-2005, 02:43
Dzięki za pomoc, ale nadal nie wiem czy te 700 PLN więcej za aparat da się przełożyć na jakość zdjęć, czy to są tylko dodatkowe bajery a w rzeczywistości zdjęcia przy odbitkach niewiele większych od pocztówki będą w zasadzie jednakowe. Może te pieniądze przeznaczyć na osprzęt?


Niby mi odpowiadasz ale nie wiem o ktorym porownaniu piszesz.
Jesli sie zastanawiasz czy pieniadze dolozone by kupic 300D przeloza sie na jakosc zdjec - to odpowiedz jest zdecydowanie pozytywna. Tylko odrobinke wysilku w nauke podstaw fotografowania bedziesz musial wlozyc.
Oprocz lepszej jakosci (GO, detale,szumy) masz jeszcze wieksza wygode (AF, opoznienie migawki)... chyba ze jestes uzalezniony od obrotowego LCD wtedy wygode masz mniejsza :roll: ;)

Vitez
26-04-2005, 02:44
Osobiście odradzam Ci kupowanie aparatu z matrycą 3,2. Tym bardziej że jak pewnie wiesz, w praktyce efektywna ilość pikseli na matrycy jest zawsze troche mniejsza niż ta podawana. Z takiego aparatu dużo nie wyciśniesz.

A podaj jakiej wielkosci odbitki ty chcesz wyciskac z aparatu ze nie podoba ci sie 3 megapiksele?

O faktycznej "wartosci" megapikseli napisalem powyzej :roll: . Nie dajcie sie marketoidom :!:

morfeusz_30
26-04-2005, 07:59
A podaj jakiej wielkosci odbitki ty chcesz wyciskac z aparatu ze nie podoba ci sie 3 megapiksele?

O faktycznej "wartosci" megapikseli napisalem powyzej :roll: . Nie dajcie sie marketoidom :!:
Nie planuję sobie że będę robił jakieś ściśle określone wielkości odbitek. Ale wydaje mi się że (choć może się mylę), że raczej poniżej 4 mega to nie ma sensu schodzić. To teraz prawie standart i nie kosztuje jakieś większe pieniądze, a może się przydać. Nie jestem szpecem w sprawach fotografii, ale gdzieś tu czytałem że ilość pikseli ma wpływ nie tylko na wielkość możliwej odbitki, ale też na odwzorowanie kolorów. Ale może to bzdury. Wiem z doświadczenia, że lepiej kupować coś z leciutkim zapasem ponad planowane możliwości. Bo jak to się mówi "apetyt rośnie w miare jedzenia" :) Za pikselami nie gonię. W moim obecnym aparacie nie to akurat mi przeszkadza. To automat i nie wiele sie z niego da wycisnąć. Brakuje mi większego zoomu. Brakuje mi możliwości ustawiania przesłony, czasu naświetlania itd. Dlatego jestem na etapie zmiany aparatu. Tylko się cholera nie mogę zdecydować na który :D Zapewne to będzie albo G6, albo Pro 1, chyba że mnie "olśni" coś innego. Troszke bardziej skłaniam się ku G6, ale może mi przejdzie :D

Marfackib
26-04-2005, 13:50
Wczoraj przepytałem kilku znajomych ile zrobili odbitek swoich fotek z cyfraków. I co się okazało 90% ogląda zdjęcia na monitorze a te 10% wywołało kiladziesiat odbitek o rozmiarach 10x15. Czyli wystarczą im 2 megapiksele. Ale każdy z nich marzy o przynajmniej 10 MPikseli w swoim aparacie.

Vitez
26-04-2005, 20:17
Wczoraj przepytałem kilku znajomych ile zrobili odbitek swoich fotek z cyfraków. I co się okazało 90% ogląda zdjęcia na monitorze a te 10% wywołało kiladziesiat odbitek o rozmiarach 10x15. Czyli wystarczą im 2 megapiksele. Ale każdy z nich marzy o przynajmniej 10 MPikseli w swoim aparacie.

I o to wlasnie mi chodzi...
Morfeusz pisze ze nie wie i "lepiej miec wiecej niz mniej" . Owszem... ale w przypadku megapikseli od ich ilosci zalezy tylko rozmiar odbitki. I jesli raz na rok zdarzy ci sie potrzeba 20x30 czy wiecej zrobic to albo powiekszanie po 10% albo Genuine Fractals zaprzac i gotowe - jesli nie ma sie okreslonych potrzeb co do wielkosci odbitki a wiekszosc zdjec i tak laduje na monitorze - to po co stawiac ilosc megapikseli wsrod najwazniejszych cech porownywanych? Po co dawac sie oglupiac marketoidom?
Po co przeplacac za megapiksele? Lepiej poszukac roznic w srod innych cech, wyczyscic umysl z reklam i spojrzec obiektywnie na porownanie sprzetow... a nie na "zoom i megapiksele" :?

kajko5
26-04-2005, 21:09
Jesli masz kase to bierz pro1 (ja swojego kupilem za 2300) i NIE zaluje super sprzecik - a za rok lub 2 nie bedziesz znow szukal czegos lepszego - ja mam zasade ze zawsze kupuje wiecej niz potrzeba by pozniej nie ponosic wiekszych kosztow. A ten PRO 1 w zupelnosci zaspokoi Twoje potrzeby na dluższy czas i jesli bedziesz kiedys zmienial to pewnie juz na lustrzanke!!!!