PDA

Zobacz pełną wersję : sx100 i utrudnione wlaczenie



gruniu
03-01-2008, 13:21
witam
to moj pierwszy post na tym forum


wczesniej mialem ixus v2 - zepsul sie
kupilem sx100 i jestem zadowolony z malym wyjatkiem
w ixus v2 zeby go wlaczyc trzeba bylo przytrzymac przycisk od wlaczania
w sx100 mozna go wlaczyc nawet przez przypadek co moze doprowadzic do uszkodzenia obiektywu

czy ktos wie co mozna z tym zrobic, lub kiedy wyjdzie nowszy soft z ta funkcja?

Makudonarudo
03-01-2008, 18:41
Nie wiem czy taka opcja będzie .
Ale polecam prostą sztuczkę którą stosuję ZAWSZE gdy gdziekolwiek odkładam aparat , do plecaka , kieszeni , na półkę .
Ustawiam go w tryb odczytu zdjeć .
Wtedy jakby sie samodzielnie odpalił to co najwyżej zje mi baterie , a nie doprowadzi do errora obiektywy E-18.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
choć teraz patrzę na ten model i nie widzę takiego suwaczka:(

A tak przy okazji możesz podrzucić jakieś sample na ISO 200,400 czy 800?

Poczytałem troche o tym aparacie , i może bym sie przesiadł ze swojego A610?

gruniu
04-01-2008, 19:32
w tym aparacie aby zalaczyc tryn przegladania zdjec wciska sie przycisk
w ixus v2 byl suwak

zrobie jakas kolekcje zdjec i wysle ci na e-mail

barto78
12-01-2008, 06:59
A jaki masz soft w tym aparacie?? Bo jest juz druga wersja softu na ten model, nie pamietam dokladnie ale chyba 1.0.0B, jutro sprawdze ;)

barto78
27-01-2008, 04:24
Aktualna wersja sotu to 1.00C ale nie zmienia on dzialania przycisku on/off ani play. Moze kiedys... ;) Staraj sie nie nosic apratu w kieszni tylko w sztywnym pokrowcu. Powinno pomoc

gruniu
08-06-2008, 11:00
a co ten nowszy soft zmienia?

i jak go wgrac?

bartoos
03-07-2008, 14:27
Aktualna wersja sotu to 1.00C ale nie zmienia on dzialania przycisku on/off ani play. Moze kiedys... ;) Staraj sie nie nosic apratu w kieszni tylko w sztywnym pokrowcu. Powinno pomoc

Takze posiadam canona sx100 + torbe case logic tbc3. Aparat pasuje na styk, przy wlaczeniu moglby byc problem, ale bylem przekonany, ze w momencie napotkania oporu obiektyw wsunie sie z powrotem. Jednak po przeczytaniu tego watku i problemow z bledem E-18 lekko zwatpilem. Dajcie znac, czy moje przypuszczenia sa sluszne, czy tez jednak wlaczenie aparatu w futerale doprowadzi do jego uszkodzenia.

gruniu
03-07-2008, 16:05
Takze posiadam canona sx100 + torbe case logic tbc3. Aparat pasuje na styk, przy wlaczeniu moglby byc problem, ale bylem przekonany, ze w momencie napotkania oporu obiektyw wsunie sie z powrotem. Jednak po przeczytaniu tego watku i problemow z bledem E-18 lekko zwatpilem. Dajcie znac, czy moje przypuszczenia sa sluszne, czy tez jednak wlaczenie aparatu w futerale doprowadzi do jego uszkodzenia.

wlasnie tak uszkodzilem stary aparat ixus v2
przy wkladaniu do kieszeni przycisnolem przycisk, a potem kupilem sx100 i jestem z nim bardzo ostrozny

pleymo
15-07-2008, 12:41
Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem tego aparatu... myslalem o tym modelu i o s5 (mimo ze lepszy to chyba jednak troche zbyt duzy jak dla mnie amatora). Czy jest jakies wyjscie z tej sytuacji "przypadkowego wlaczenia"? powiem szczerze ze troche sie tego obawiam ze przez przypadek sprzet moze sie sypnac... jak to sie ma w s5? wiem ze tam z kolei jest klapka na obiektyw ale on sam w sobie tez jest chowany do wewnatrz? Moze jednak dosc dobry elastyczny futeral bedzie dobrym wyjsciem?

Z gory dzieki za odp.

bether
15-07-2008, 18:42
Nigdy nie zdarzyło mi się włączyć przez przypadek aparatu nawet gdy noszę go w kieszeni (bardzo często).
Dlaczego?
Dlatego ponieważ ten aparat ma tak zabudowany przycisk, że nie sposób go włączyć nieumyśnie. Patrz foto:
http://images23.fotosik.pl/248/f50eb9da5c99616cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f50eb9da5c99616c)
Zaznaczę, że przycisk ma średnicę mniejszą niż ołówek, więc raczej przy włączaniu trzeba się naćwiczyć:)

pleymo
16-07-2008, 08:38
Hmmm no faktycznie zbyt duzy nie jest :) dzieki za foto! tego aparatu akurat w rekach nie mialem wiec nie mogelm go "wymacac". Jestes zadowolony/a z fotek? Ciekawi mnie jak wychodza na tle S5-tki bo parametry praktycznie takie same...

hasiorek
26-07-2008, 14:36
Witam.
Dzisiaj pokusiłem się o test jak jest z tym obiektywem w SX100IS.
Najpierw zatrzymałem obiektyw w połowie wysuwania - obiektyw stanął, komunikat:"błąd obiektywu, włącz aparat",obiektyw się nie schował, aparat się wyłączył, po włączeniu obiektyw się schował i wysunął potem wszystko OK.
Drugi przypadek zablokowałem obiektyw, że zdołał się może na 2mm wysunąć (symulacja ciasnego etui) - komunikat jak wcześniej, obiektyw się schował (cofnął), aparat się wyłączył, po włączeniu wszystko OK.

bartoos
28-07-2008, 09:15
No i super. Czyli wlaczenie aparatu w etui (samo w sobie malo prawdopodobne ze wzgledu na wielkosc i "zabudowanie" przycisku) nie spowoduje jego uszkodzenia. Dzieki za test hasiorek i gratuluje wyboru swietnego aparatu ;)