PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 1 Ds II vs 5D



ODZIO
02-01-2008, 21:13
Witam,
z uwagi na wejście Ds III-jki na rynek ceny jego poprzednika Ds II zaczęły dość ostro spadać.
Czy jako użytkownik 5D poza większą ilością pixeli mam szansę dostać coś w zamian?
Czy warto się przesiadać? Jakie są argumenty na tak/nie?

Pozdro

sniper88
02-01-2008, 21:44
:shock: Kreatywnosc ludzi w tworzeniu tematow jest nieograniczona:D

Jak Ci cena obojetna, to Ds II pewnie bedzie duuuuzo lepszym rozwiazaniem;)
(Ale to jest tylko moje wyobrazenie, tej puchy to ja na zywo jeszcze nie widzialem;))

delaa
02-01-2008, 21:58
Jak Ci cena obojetna, to Ds II pewnie bedzie duuuuzo lepszym rozwiazaniem;)
(Ale to jest tylko moje wyobrazenie, tej puchy to ja na zywo jeszcze nie widzialem;))

Sama "esensja" forumów - różnych....

lukep
02-01-2008, 22:08
W!

Dziwne nieco pytanie, 1Ds II, w kazdym elemencie jest lepszy od 5D, od AF poprzez matryce az do uszczelnienia. Jezeli stoi przed Toba taka decyzja, to brac z zamknietymi oczami.

Zdrowko

Vitez
03-01-2008, 16:50
Witam,
z uwagi na wejście Ds III-jki na rynek ceny jego poprzednika Ds II zaczęły dość ostro spadać.
Czy jako użytkownik 5D poza większą ilością pixeli mam szansę dostać coś w zamian?
Czy warto się przesiadać? Jakie są argumenty na tak/nie?


Na nie chyba tylko cena/zużycie.
Biorąc za wyznacznik amerykański ebay masz ~1900$ vs ~4500$ .

ODZIO
03-01-2008, 16:52
jak widać tylko Lukep wysilił sie na merytoryczna wypowiedź za co dziękuję.
przewaga 1 Ds MK nad 5D to dodatkowe 4 miliony pixeli, 45-punktowy AF versus 9 polowy AF, korekta exposycji +/- 3 EV vs 2 EV
4 k/sekundę vs 3 klatki/s.

Czy ktos z Was ma doswiadczenie z obiema puszkami i może podzielić sie swoimi subiektywnymi obserwacjami sposrzeżeniami?
Jak wiemy specyfikacja techniczna to jedno a funkcjonalność drugie.
Róznica cenowa między obiema aparatami dość znaczna i zastanawiam się czy warta tych pieniędzy?

PS.Dzięki Vitez za komentarz :-)

luft
03-01-2008, 19:57
:shock: no to przyjdzie Ci jeszcze dlugo czekac az Ds II spadnie do ceny ktora moznaby porownywac do obecnych realiow wobec 5D

wojkij
05-01-2008, 14:12
Ds mialem w reku przez jakas godzine, znajomy szpanowal, ciezko bylo sie polapac na poczatku ale potem nie chcialem oddac.

Zauwazalna roznica to glownie af i ergonomia(no i chyba uszczelki?), czy jest to warte tyle dolarow to juz sam sobie musisz odpowiedziec. Bo jakosc obrazu moim slepawym okiem podobna choc testow nie robilem.