PDA

Zobacz pełną wersję : Studenckie wersje Adobe już wkrótce!



mkwiek
02-01-2008, 19:06
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8081

no proszę :) myślałem, że to nie będzie możliwe :)

marekb
02-01-2008, 19:15
no już jest , w ofercie chyba komputronik lub vobis... cos powyżej 1k. Ja się tylko zastanawiam czy jeśli kupię dziecku to będę mógł legalnie kotlety na jej kompie obrabiać...??

mkwiek
02-01-2008, 19:22
no już jest , w ofercie chyba komputronik lub vobis... cos powyżej 1k. Ja się tylko zastanawiam czy jeśli kupię dziecku to będę mógł legalnie kotlety na jej kompie obrabiać...??

spójrz na ceny z tego linka - PS CS3 za 175 zeta :) więc sporo taniej niż 1k :)
a wszystko zależy co z tymi zdjęciami zrobisz - te wersje adobe mają być tylko do użytku niekomercyjnego :)

marekb
02-01-2008, 19:35
http://sklep.vobis.pl/oferta/oprogramowanie/adobe/lista.aspx

mkwiek
02-01-2008, 19:57
no i tam masz za 175 a nie ponad 1k :) warte uwagi :)

marekb
02-01-2008, 20:21
no to zajrzyj tu: http://www.komputronik.pl/Oprogramowanie/Projektowanie__Grafika_DTP_strony_www_CAD/CAM/Aplikacje_do_obrobki_grafiki_i_druku/Adobe/Adobe__licencje_grupowe/wersja_edukacyjna/Adobe_Photoshop_Extended_CS3_PL_Win_EDU/pelny,id,45544/

mkwiek
02-01-2008, 20:37
jak widzę to jest cena z września 2007 po za tym w linku który ja podałem pisze tylko o Vobisie :) Więc do tego się odnosiłem :) za ponad 1k to ja bym wersji edu nie kupił :)

dickory dare
02-01-2008, 20:58
świetna wiadomość! szkoda tylko, że w wersji studenckiej jest tylko jedna konfiguracja Creative Suite'a - Creative Suite 3 Design Premium :twisted:

ze strony Vobisu:
Creative Suite 3 jest dostępny w sześciu różnych konfiguracjach:

Adobe CS 3 Design Premium to zestaw narzędzi niezbędnych do projektowania wydawnictw drukowanych, stron WWW, treści interaktywnych oraz treści do telefonów komórkowych.
Adobe CS 3 Design Standard skupia się na profesjonalnym projektowaniu i produkcji wydawnictw drukowanych.
Adobe CS 3 Web Premium oferuje najbardziej zaawansowane narzędzia do projektowania i produkcji stron WWW.
Adobe CS 3 Web Standard przeznaczony jest dla profesjonalnych autorów stron WWW
Adobe CS 3 Production Premium to kompleksowe rozwiązanie do post-produkcji dla profesjonalnych producentów wideo.
Adobe CS 3 Master Collection to zestaw 12 nowych aplikacji dla twórców, który umożliwia projektowanie dowolnych mediów - wydawnictw drukowanych, stron WWW, treści interaktywnych i do telefonów komórkowych, filmów i wideo.

i ta ostatnia dla mnie byłaby optymalna. ale nie ma co narzekać, brawo dla Adobe za ten krok

marekb
02-01-2008, 20:59
no, ale z tego co wiem to cena chyba nierealna

dickory dare
02-01-2008, 22:02
no ciutek nierealne to 10tysi :D i poprawka do mojej poprzedniej wypowiedzi: w wersji studenckiej są 2 konfiguracje Creative Suite'a - Creative Suite 3 Design Premium i Creative Suite 3 Web Premium. przynajmniej tak jest na stronie sklepu Vobis

sniper88
02-01-2008, 22:04
Kiedys czytalem nieoficjalna wypowiedz kogos z kierownictwa Adobe-stwierdzil, ze nie zabezpieczaja swoich programow, bo nikt normalny ich nie kupuje do niekomercyjnego uzytku, a jak juz ktos chce zarobic, to kazdy jego klient sie moze zapytac o licencje, wiec kupuje oryginalny. Moze teraz poszli po prostu o krok dalej i zrobili uklon wobec tych, ktorzy sie w grafike/montaz/webmastering tylko bawia:)

merger
02-01-2008, 22:05
Adobe CS 3 Master Collection (...) i ta ostatnia dla mnie byłaby optymalna. ale nie ma co narzekać, brawo dla Adobe za ten krok

jestes pewien, ze bylaby idealna? tam jest masa programow, o ktorych w ogole pierwszy raz slyszalem/widzialem i kompletnie nie widzialbym dla nich zastosowania, a robie w branzy graficzno-reklamowej od 7 lat. a robie w 2d/3d/wektor/druk/internet/animacje/flash/identyfikacja

dickory dare
02-01-2008, 22:38
jestes pewien, ze bylaby idealna? tam jest masa programow, o ktorych w ogole pierwszy raz slyszalem/widzialem i kompletnie nie widzialbym dla nich zastosowania, a robie w branzy graficzno-reklamowej od 7 lat. a robie w 2d/3d/wektor/druk/internet/animacje/flash/identyfikacja

tak, jestem pewna :) chociażby dlatego, że tamte 2 konfiguracje nie mają Adobe Premiere i After Effects w pakiecie. najczęściej przeze mnie wykorzystywane to w kolejności Premiere, PS, Illustrator i Acrobat. After akurat okazjonalnie. mogli już dodać tego Premiere'a do konfiguracji Web Premium :neutral:

merger
02-01-2008, 22:45
kiedys byl taki pakiet z takim zestawieniem..
ale ilosc programow o ktorych nie slyszalem i tak jest spora, bo to co wymienilas to standard, do ktorego dodal bym jeszcze indesign'a i flash'a i taki wlasnie zestaw powinien byc. bez dodatkowo dublujacych sie programow typu illustrator+freehand i softu totalnie mi nieznanego ;)

corass
02-01-2008, 23:36
wersje z Premierką i Afterem to też bym łyknął. a tak to tylko widzę je w pracy:) (orginalne of course) :P

miklo
02-01-2008, 23:58
No to muszę się dogadać z bratem. On kupi, ja będę używać :D To chyba legalne co? :D

westu
03-01-2008, 11:22
Hm, fajne. Gdzie można znaleźć jakieś dokładniejsze informacje na ten temat? :> Każdy student może sobie takiego PS'a zafundować? ;)

Kolaj
03-01-2008, 11:36
Z tego, co czytałem, żeby aktywować program, trzeba wysłać kserokopię legitymacji studenckiej. Natomiast nie ma ograniczenia co do rodzaju studiów. Ja już mam niestety ten etap życia za sobą :(

miklo
03-01-2008, 11:42
Dlatego będę się wspomagać bratem ;-)

westu
03-01-2008, 11:51
No właśnie, pisze że wystarczy wysłać kserokopię legitymacji studenckiej, jednak aż niewiarygodne dla mnie jest że w takiej cenie mogę się bawić oryginalnym PS. Dlatego muszę dotrzeć do "regulaminu promocji" :-)

Kolaj
03-01-2008, 11:55
W tym nie ma nic niewiarygodnego. Wielu producentów oprogramowania w ten sposób postępuje. Po prostu Adobe dopiero teraz zrozumiał, że to na dłuższą metę po prostu się opłaca, bo Ci studenci się przyzwyczajają w ten sposób do narzędzia i potem nie będą chcieli pracować na niczym innym. I wtedy Adobe a nie np. Corel sprzeda im wersję komercyjną.

Fajnie, że nawet można tego PS-a po skończeniu studiów legalnie używać, oczywiście w zastosowaniach niekomercyjnych.

westu
03-01-2008, 12:27
Hm no to się kurczę prawdopodobnie zdecyduje. Będę miał święty spokój i będę się mógł bez obaw bawić moim ulubionym programem ;)

Bahrd
03-01-2008, 12:31
Ja już mam niestety ten etap życia za sobą :(

Za różnicę w cenie możesz Waść z dodatkowym pożytkiem jakiś drugi fakultecik wieczorową porą machnąć ;)

Kolaj
03-01-2008, 12:37
Za różnicę w cenie możesz Waść z dodatkowym pożytkiem jakiś drugi fakultecik wieczorową porą machnąć ;)Dodatkowy fakultecik wieczorową porą to ja mam codziennie. Wydział Wychowania Niemowląt ;)

marekb
03-01-2008, 13:11
ja mam córę w liceum plastycznym, ne wiecie czy się załapie..?? na komputroniku było napisane:"...dla uczniów, studentów..."

Eryk
03-01-2008, 15:42
Własnie - czy licencja obejmuje również uczniów? (czyt. podstawówka, gimazjum i liceum)

Kolaj
03-01-2008, 15:47
"Po zakupie trzeba będzie wysłać do Centrum Autoryzacji kopię legitymacji studenckiej w celu aktywacji"

Tak więc piszą tylko o legitymacjach studenckich a nie szkolnych.

sal
03-01-2008, 15:49
"Po zakupie trzeba będzie wysłać do Centrum Autoryzacji kopię legitymacji studenckiej w celu aktywacji"
Czy możesz podać urla do EULA?

Kolaj
03-01-2008, 15:51
A skąd ja mam wziąć? To jest cytat z adresu podanego w pierwszym poście.

sal
03-01-2008, 15:57
A skąd ja mam wziąć? To jest cytat z adresu podanego w pierwszym poście.
Rozumiem.
Myślałem, że może widziałeś EULA :-)
Do czasu pokazania się EULA, zgadywanie jakie będą warunki zakupu to jak wróżenie z fusów.
Pozostaje inna kwestia - jeśli "przekombinujemy" z kupnem takiego CS3, to nie będzie się on w sensie legalności niczym różnił od pirata, którego można ściągnąć z sieci za darmo...

miklo
03-01-2008, 15:58
Zależy jak chcesz "przekombinować". Jeśli kupi go mój brat a ja sobie zainstaluję i będę swoje rodzinne foty pykać, to raczej będzie ok. Brat nie będzie używać i mi użyczy ;-)

karczmarz
03-01-2008, 21:14
Witam,

pozwolę sobie przy okazji tego wątku zadać pytanie praktyczne, może nieco lamerskie ;-0

Mam pytanie odnośnie CS3.
Po obróbce RAW-a można:
a. użyć przycisku: GOTOWE
b. zapisać obraz
c. otworzyć obraz

Sytuacje a i b są jasne. Natomiast co dzieje się w sytuacji C z plikiem. Otwiera się w photoshopie, zatem nie jest już RAW-em. Jednak w dalszym ciągu ma rozszerzenie CR2.
Przy próbie zapisania z poziomu photoshopa domyślnie wskazuje rozszerzenie .psd. Czy to oznacza, że otwierany bezpośrednio RAW jest konwertowany na plik photoshopa?

jarek

Wini
03-01-2008, 21:18
http://www.adobedlastudenta.pl/

sniper88
03-01-2008, 21:35
Mnie tylko ciekawi, czy bedzie mozliwosc zakupienia wersji angielskojezycznej;)
Oferta nieco mnie zaskoczyla, ale mysle ze jako prezent na przyszla gwiazdke bedzie cudowna:D

robgr85
04-01-2008, 15:19
Wcale nie jest tak kolorowo, mialem do nich pare pytan technicznych, i chyba nie bede sie w to bawil... ot moj mejl:



Witam!



Mam kilka pytan odnosnie uwierzytelniania oprogramowania. Otuz, nie wyrobilem jeszcze nowej legitymacji studenckiej (a moja 'stara wersja' jest oficjalnie nie wazna), czy moge wykorzystac Indeks? Jesli tak to jakie strony z indeksu bede musial przeslac do Adobe?



Czy istnieje jakies ograniczenie odnosnie kierunku studiow, albo typu (studiuje zaocznie).


Pozdrawiam,



a oto fragment odpowiedzi:




Chciałbym zaznaczyć, że to w Pana interesie jest posiadać ważny dokument, aby legalnie używać zakupionego oprogramowania. Po ukończeniu nauki (lub brak dokumentu stwierdzającego naukę) lub używając go w celach komercyjnych – program jest używany nielegalnie.


troche dziwna polityka... nawet msdn, pozwala na dalsze, legalne, niekomercyjne kozystanie z windowsow po skonczeniu studiow... moze byc tak ze jak ktos zakupi sobie wersje studencka, to np po 6 latach bedzie mial kontrole agentow z adobe.pl

Pozdrawiam,

Kolaj
04-01-2008, 15:27
Jeśli możesz, to poproś tę panią o przesłanie treści umowy licencyjnej, bo to, że po zakończeniu nauki program automatycznie staje się nielegalny mi śmierdzi.

robgr85
04-01-2008, 17:27
Jeśli możesz, to poproś tę panią o przesłanie treści umowy licencyjnej, bo to, że po zakończeniu nauki program automatycznie staje się nielegalny mi śmierdzi.

juz sie robi :>

Shutterway.pl
04-01-2008, 17:44
Kurcze to jak to w koncu jest bo slyszalem rózne wersje na temat zakupu programu jako student ZAOCZNY...w koncu jak to jest?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a sorki juz doczytalem....eee to kiszka lekka:/

robgr85
04-01-2008, 20:04
odpowiedz nadzwyczaj precyzyjna i tresciwa



Treść licencji ogólnie obowiązujących dla produktów Adobe dostępna jest na stronie www.adobedlastudenta.pl



ktos moze orientuje sie jak to jest dokladnie? studiuje zaocznie, wiec nie moge sobie tego zafundowac, natomiast siostra studiuje dziennie. Komputer, windows etc wszystko jest zarejestrowane, zfakturowane na mnie. Czy przyczepia sie, gdy na moim komputerze bedzie soft zarejestrowany nie na mnie, a na moja siostre? Zawsze moglbym mowic ze z tego nie korzystam i to tylko dla niej, ale watpie ze ktos by w to uwierzyl...

westu
04-01-2008, 20:46
Studenci zaoczni nie mogą skorzystać z programu, pytałem mail'em. Jest duże zainteresowanie ze strony studentów i jeśli producent się zgodzi to będą mieć wszyscy studenci.
Robi się to trochę skomplikowane ;-P

sniper88
04-01-2008, 20:52
Dziwne, ze studenci zaoczni nie moga korzystac z promocji, podobnie jak i to, ze po zakonczeniu nauki korzystanie staje sie nielegalne:? Mnie to co prawda nie przeszkadza (1rok studiow dziennych:)), ale duzo potencjalnych kupcow 'odpadnie'.

Czy przyczepia sie, gdy na moim komputerze bedzie soft zarejestrowany nie na mnie, a na moja siostre?
Wystarczy, ze powiesz iz twoja siostra tez jest uzytkownikiem komputera. W koncu nie masz wylacznosci na korzystanie z niego:mrgreen:

robgr85
04-01-2008, 20:56
Dziwne, ze studenci zaoczni nie moga korzystac z promocji, podobnie jak i to, ze po zakonczeniu nauki korzystanie staje sie nielegalne:? Mnie to co prawda nie przeszkadza (1rok studiow dziennych:)), ale duzo potencjalnych kupcow 'odpadnie'.

Wystarczy, ze powiesz iz twoja siostra tez jest uzytkownikiem komputera. W koncu nie masz wylacznosci na korzystanie z niego:mrgreen:


odnosnie samej wylacznosci to nie jestem tak do konca pewien co o tym pomysli prawnik-specjalista (np taki fenomen, jest nawet jakis aktualny topic poruszajacy ten temat, ze np photoshop zakupiony w USA przez neta nie jest juz w polsce legalny...).

grzbiet
04-01-2008, 21:15
A ja myślę, że Adobe popełnia wielki błąd ograniczając licencję tylko dla określonych grup... Te same warunki dla całego społeczeństwa i konieczność systematycznej aktualizacji wyeliminowałyby w dużej mierze piractwo, a i zarobiona kasa byłaby niewspółmiernie wyższa. No ale to nie moja brocha, nie ja jestem preziem Adobe...

P.S. Bo najbardziej mnie śmieszą pytania usera PS-a o podstawowe zagadnienia (stać go na soft za 3000 zł a nie stać na książkę za 50 czy 100 zł?)

comatus
04-01-2008, 21:47
Mnie jeszcze zastanawia czy wystawianie prac do różnych konkursów jest działalnością komercyjną?

miklo
04-01-2008, 22:21
Wg zapisów z http://www.adobedlastudenta.pl/pliki/license.html wynika, że jeśli mój brat kupi ten soft i mi da całość z kodem nieodpłatnie, to będzie wszystko ok. Co do używania po zakończeniu studiów - jeszcze wczoraj na ich stronie była informacja, że po zakończeniu studiów nadal będzie można softu używać. Dzisiaj to zmienili. Trzeba poczekać, aż sami ze sobą dojdą do ładu.

sniper88
04-01-2008, 22:28
Może ich zaskoczyla ilosc chetnych na zakup tej wersji i nie wiedza co z tym fantem zrobic:) Poczekajmy, az wejdzie do sklepow:p

marekb
04-01-2008, 23:09
raczej ich zaskoczyła ilość pirackich kopii wsród studentów...:wink: ktoś kto nie używa programu, nie łapie się na niego w ślepo jak tylko ma się pojawić.... jeśli zmienili legalność po studiach równie dobrze jutro mogą zmienić cenę na 175E...:D. Było też napisane o studentach szkół średnich- co to znaczy...??

Zaku
04-01-2008, 23:39
kurcze byłem dziś w kilku Vobisach i wszędzie to samo.
Brak, podobno na Polskę w pierwszej dostawie było TYLKO 300 boxów, które rozeszły się w zastraszającym tempie, nie trafiając nawet na półki sklepowe. Trzeba teraz czekać na kolejną dostawę, o której nikt nie potrafi nic powiedzieć, ani kiedy będzie i czy jest szansa sie załapać...

lempl
05-01-2008, 10:05
MS zaoferował taniego Offica najpierw tylko studentom i uczniom, nie sprzedawało się pewnie najlepiej więc rozszerzyli licencję i jeszcze obniżyli cenę. Może Adobe potrzebuje trochę czasu żeby dojść do podobnych wniosków. W końcu w kraju prawie każdy zaawansowany użytkownik kompaktu ma co najmniej CS i będzie potrzebował silnego impulsu żeby dokupić do niego pudełko;)

bartosz108
05-01-2008, 15:04
Pod tym linkiem jest kilka ciekawych sprostowań dotyczących PS dla studentów i jak się okazuje uczniów szkół średnich.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8081

Bahrd
05-01-2008, 16:50
Pod tym linkiem jest kilka ciekawych sprostowań dotyczących PS dla studentów i jak się okazuje uczniów szkół średnich.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8081

"Chcielibyśmy także poinformować, że w poniedziałek planujemy publikację materiału w którym będziemy omawiać ostateczne warunki oferty Adobe dla studenta."
Śledztwo a'la Rob Galbraith ;)

Zaku
05-01-2008, 17:19
jeszcze trochę czasu i wyjdzie strasznie ograniczony ten program, co chwile dochodzą nowe obostrzenia. Poczekajmy na poniedziałek, do zapowiadanej oferty z ostatecznymi warunkami do spełnienia. Bahrd szybszy jesteś;)

comatus
08-01-2008, 17:59
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8106

sniper88
08-01-2008, 18:32
IMO trzeba po prostu poczekac az sie te wersje pojawia na polkach sklepowych w ostatecznej wersji, bo teraz to mozna tylko gdybac:? Ale rzeczywiscie-na poczatku wygladalo to wprost niewiarygodnie, i z kazdym dniem wydawalo sie byc coraz gorzej, mam nadzieje, ze jednak powroca to pierwotnych ustalen:)

comatus
08-01-2008, 20:30
Pierwsze donosy były wręcz nieprawdopodobne. Praktycznie wychodziło 3,5% normalnej ceny...
Ale tak jak piszesz, trzeba poczekać.

scooter
08-01-2008, 22:50
Ludzie do użytku domowego profesjonalny software powinien być darmowy, rozumiem, gry, filmy muzyka - to służy rozrywce i za rozrywkę się płaci, chociaż moim zdaniem 130 zł czy ponad 200 zł za grę to trochę drogawo. Software którego używasz w domu do nauki i zabawy za free a kasę zapłacisz jak będziesz chciał na nim zarabiać, tak robi Autodesk z oprogramowaniem za 13, 16, czy 19 tys. zł i tak powinno być .......

piotrr
09-01-2008, 12:06
Zaskoczyli mnie tą inicjatywą podziału studentów na zaocznych i nie. Robią tu duży błąd, bo wielu zaocznych to młodzi ludzie liczący się z każdym groszem i ciężko pracujący na swoje studia. Mam tylko nadzieję, że nie jest to nasza ( a myślę tu o polskim oddziale ADOBE) krajowa inicjatywa. Kolejny raz okazałoby się że chcemy być bardziej święci od świętego...Poza tym IMO głupie jest proponowanie ceny 175 zł i tak mocne ograniczanie licencji wersji edu. Każdy zainteresowany zaoczny z chęcią wydałby ...no pewnie i stówkę więcej :)

miklo
09-01-2008, 12:12
To jest inicjatywa polskiego oddziału. Na zachodzie nie ma rozróżnienia na studentów dziennych / zaocznych.

Kolaj
09-01-2008, 12:28
Ludzie do użytku domowego profesjonalny software powinien być darmowy, rozumiem, gry, filmy muzyka - to służy rozrywce i za rozrywkę się płaci, chociaż moim zdaniem 130 zł czy ponad 200 zł za grę to trochę drogawo. Software którego używasz w domu do nauki i zabawy za free a kasę zapłacisz jak będziesz chciał na nim zarabiać, tak robi Autodesk z oprogramowaniem za 13, 16, czy 19 tys. zł i tak powinno być .......To idź do Adobe i im to powiedz. Może nie wiedzą. I co to właściwie znaczy, że powinno być tak czy siak? Jak stworzysz własny soft, poświęcisz na to ileś tam tysięcy osobogodzin, zainwestujesz ileś tam pieniędzy to będziesz mógł wtedy decydować, czy chcesz go za darmo rozdawać do niekomercyjnych zastosowań czy nie.

lempl
09-01-2008, 20:54
IMO sytuacja jest podobna jak do niedawna z officem, wszyscy go mają na kompie ale tylko firmy mają do niego pudełko. Jeśli adobe wprowadzi za dużo ograniczeń to sytuacja się nie zmieni i każdy będzie miał program ściągnięty z netu a pudełka będzie można znaleźć tylko w firmach.

miklo
10-01-2008, 11:51
Nie każdy ma soft z netu. Nie każdy. Ale faktycznie większość.

robgr85
10-01-2008, 12:53
Nie każdy ma soft z netu. Nie każdy. Ale faktycznie większość.

gdyby nie fakt, że można mieć teraz za pół darmo offica w wersji home, myślę że tak z 95% osób które znam miałoby zainstalowaną wersję ściągniętą z sieci. Microsoft powoli zaczął zauważać co się bardziej opłaca.

Miał kilka scenariuszy:
1. uda się sprzedać kilka sztuk po kilka tys użytkownikom prywatnym,
2. uda się sprzedać kilka tys sztuk po kilkaset złotych użytkownikom prywatnym,

pojawił się dodatkowy bodziec - fama o masowych kontrolach u użytkowników prywatnych, która mogła spowodować:

a. zakupienie oryginalnego offica za kilka tysięcy
b. przejście na openoffica
c. olanie sprawy i tak korzystanie z pirata

Ludzie z microsoftu nie chcąc tracić rynku, szybko wymyślili co im się najbardziej opłaca.

Jak na razie to adobe sieje wioche. Studiuje zaocznie... wiem ile osób byłoby chętnych na taką full legal do użytku domowego za niecałe 200pln

miklo
10-01-2008, 13:51
Miałem na myśli wariant b z Twojej listy (czyli GIMP, PSE, PhotoPaint itp itd). A co do chętnych - sam chciałem kupić.

werek
10-01-2008, 15:31
To jest inicjatywa polskiego oddziału. Na zachodzie nie ma rozróżnienia na studentów dziennych / zaocznych.
i dlatego coraz bliższy jestem myślom żeby uciekać z kraju:|

Nie każdy ma soft z netu. Nie każdy. Ale faktycznie większość.
z oryginalami też jest ciężko, taki np. Lightroom którego posiadam kosztuje normalnie prawie 900pln (trafilem promocje i kosztowal mnie 15% mniej w cortland). a używam tego softu amatorsko (w sensie fotograficznym, bo w sensie edycyjnym to kazdy chce miec super fotki ;) ). jezeli inicjatywa by sie zmienila to chetnie bym ten soft studencki kupil (pech, jestem zaocznie).

Malin
14-01-2008, 23:28
No i jednak Adobe nie zmieni warunkow umowy... tak myslano, ze jednak pod wplywem masowych rezygnacji z zamówień Adobe zmieni zdanie w sprawie grupowania studentów na dziennych i wieczorowych, zaocznych oraz przedluzenia trwania tej promocji. jak na razie od strony Adobe ni hu hu słychać. cały czas śledzę dyskusje na dobreprogramy i powiem wam, że naprawdę spory procent zdecydowało się na oprogramowanie corela. Jako, że jestem jeszcze w liceum opłaca się kupić Photoshopa (z nadzieją, że dostane się na dzienne po tej posranej maturze). dzisiaj zamówiłem i później napisze jak to jest z tą rejestracją etc.
nieźle adobe dało tyłka.. nie ładnie nie ładnie...

bakulik
15-01-2008, 10:46
po tej posranej maturze [...] nie ładnie nie ładnie...

http://so.pwn.pl/lista.php?co=nie%B3adnie ;)

Malin
15-01-2008, 18:54
http://so.pwn.pl/lista.php?co=nie%B3adnie ;)


Rzeczywiście, ale mi wstyd :oops:

wpj
19-01-2008, 18:36
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8161
czyli idziemy do sklepu, dokladnie czytamy licencje czy nie mamy jakiegos nowego zmienionego opakowania i cieszymy sie ps cs3.

sniper88
19-01-2008, 18:54
No i bardzo ladnie:) Jak widac Adobe Polska sie troche pogubilo:twisted:

Bahrd
19-01-2008, 19:06
No i bardzo ladnie:)

Nie ładnie, tylko pięknie! http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629528 ;)

Bulka
20-01-2008, 21:54
Bylem dzis w Vobisie, mily pan mowil ze jest aktualnie 120 sztuka na cala polske i nie wiadomo kiedy bedzie wiecej. Na salon w zlotych tarasach w wawie przypadnie cale 12 sztuk

comatus
20-01-2008, 22:03
Bylem dzis w Vobisie, mily pan mowil ze jest aktualnie 120 sztuka na cala polske i nie wiadomo kiedy bedzie wiecej. Na salon w zlotych tarasach w wawie przypadnie cale 12 sztuk

To wychodzi na to, że to już jest program całkowicie dla wybranych. Ciekawe o czym oni myśleli przygotowując taką kampanię :confused:

Bulka
20-01-2008, 22:28
Obym sie mylil, ale moze to byc po prostu strategia reklamowa jakich ostatnio wiele: zrobic szum wokol produktu promocyjnego, a gdy przyjdzie do zakupu, okaze sie ze towar promocyjny juz sie wyczerpal. No zobaczymy co z tego wyjdzie ;) ps. ostatnio w sieci Play chcialem zakupic reklamowany telefon Motorola K3, to okazalo sie ze jest jedna sztuka w polsce. I to juz zarezerwowana dla kogos ;)

Malin
20-01-2008, 23:24
Ja zamówiłem w Vobisie w tamtym tygodniu. Miła Pani powiedziała, że w przyszłym program będzie u nich - nastepna dostawa. Nic tylko czekać....

Bulka
23-01-2008, 12:36
Dzis dostalem anulowanie zamowienia w Vobisie z powodu braku towaru. Nie podaja daty nastepnej dostawy programow jesli w ogole takowa bedzie.

chavez
23-01-2008, 18:13
Adobe wstrzymał sprzedaż licencji studenckich.
http://osnews.pl/adobe-wstrzymal-program-sprzedazy-licencji-studenckich/
Ciekawe czy wstrzymali na dobre, czy chcą wymienić pudełka na te z "dobrą" licencją.

Malin
23-01-2008, 19:58
Zapraszam na http://www.adobedlastudenta.pl/ Wyszedł nowy news, w którym znajdziecie ciekawe i znów zaskakujące info dla studentów zaocznych i wieczorowych. ciekawe na jak długo będzie ten regulamin i czy go nie zmienią:D

chavez
23-01-2008, 20:15
Tak jak pisałem powyżej. Kończą z tą promocją. Właściwie już skończyli (sprzedaż do sklepów), ale zostały jeszcze egzemplarze w na półkach i czekają aż wszystko zostanie sprzedane.

Malin
23-01-2008, 20:28
Ale czegoś tu nie rozumiem... Te egzemplarze na półkach z którą są promocją? Jak wiadomo, przecież inny był regulamin w pudełkach a inny w internecie... Poza tym, wie ktoś gdzie można kupić ''z półek'' photoshopa?

chavez
23-01-2008, 20:36
Jest napisane w pierwszym punkcie:

wszystkie licencje zakupione dotychczas i do końca tego programu mogą być wykorzystywane przez studentów zaocznych oraz wieczorowych i będą bezterminowe (w mocy pozostaje warunek niekomercyjnego wykorzystywania oprogramowania i możliwości zakupu jednego pakietu danego rodzaju przez jednego studenta)
że wracają do pierwotnej promocji, kiedy kupić mógł każdy student i używać PSa nawet po studiach. Tylko, że już tego PSa Adobe do sklepów nie sprzedaje (kończy z promocją).
"Na półkach" czyli w sklepie ;) . Szukaj to może jeszcze gdzieś znajdziesz.

rene
23-01-2008, 21:14
program studencki w obecnym kształcie zostanie zakończony wraz ze sprzedaniem wszystkich licencji znajdujących się obecnie w kanale dystrybucyjnym.

Czyli co? Wszystkie 120 kopii?? Prrrr, szalona!

wojt
25-01-2008, 23:22
Szukam studentki z Warszawy, do wspólnego zakupu i użytkowania Adobe Lightroom ;-)

Malin
25-01-2008, 23:43
Właśnie zadzwoniła do mnie Pani z Vobis i poinformowała, że wczoraj przyszła nowa dostawa od Adobe i będzie mogła dzisiaj mi program wysłać. Dodała też uprzejmie o nowych zmianach w regulaminie Adobe - więc kolejne źródło, że wszyscy studenci mogą korzystać nawet po zakończeniu nauki. :)

mini21
27-01-2008, 01:46
Kurczę, a ja tak się cieszyłem na tą ofertę.
Ale widzę, że to nie wypał.
Miałem nawet wybrać się do Vobisa, ale gdy przeczytałem, że Vobis "umywa ręce", dałem sobie spokój.

Aries
05-02-2008, 08:59
Witam !

Widzę, że na allegro pojawiła się możliwość zakupu, nieco drożej 249 PLN.
http://www.allegro.pl/item306504640__adobe_photoshop_cs3_extended_wersja _studencka_pl.html

Pozdrawiam Aries

Elmarqo
07-02-2008, 18:03
01.02.08 zadzwoniłem do Cortlandu zmówiłem PS przez telefon i dzisiaj przyszedł... Zero problemu z dostępnością.

wpj
07-02-2008, 19:47
ciekawe czy sa oficjalnymi dystrybutorami czy moze wykupili i odsprzedaja (bo jak to drugie to jest na cd info ze nie do odsprzedazy )

natomiast co do wersji studeckiej to jeszcze wczoraj mozna bylo w komputroniku w krakowie kupic od reki, a w vobisie znajdujacym sie w tesco byl ktorys z tych bogatszych pakietów zawierajacy cs3 (co jest bardziej oplacalne od samego cs3 za 249zl)

savinho
07-02-2008, 21:52
witam,
czy owa studencka wersja zawiera w sobie Adobe Bridge?

Malin
07-02-2008, 22:03
witam,
czy owa studencka wersja zawiera w sobie Adobe Bridge?

Ta moja creative suite design tak

savinho
07-02-2008, 22:19
Ta moja creative suite design tak

dzięki,
kiedy i gdzie kupiłeś? miałeś jakieś przygody związane z rejestracją? czy mogę kupić na młodszego brata legitymacje studencką?
PS

Elmarqo
07-02-2008, 23:03
ciekawe czy sa oficjalnymi dystrybutorami czy moze wykupili i odsprzedaja (bo jak to drugie to jest na cd info ze nie do odsprzedazy )

Tak. http://www.adobe.com/pl/purchase/?ogn=PL-gn_store_pl

Wini
07-02-2008, 23:07
Tak. http://www.adobe.com/pl/purchase/?ogn=PL-gn_store_pl

Sugerujesz, że jak jutro rano w Vobisie kupię to kiszka?

Elmarqo
07-02-2008, 23:09
Wcale nie. Może tylko trochę drożej, ale pewności nie mam.

Malin
07-02-2008, 23:25
dzięki,
kiedy i gdzie kupiłeś? miałeś jakieś przygody związane z rejestracją? czy mogę kupić na młodszego brata legitymacje studencką?
PS

Kupiłem w Vobisie, jak to pisałem wyżej. W tamtym tygodniu wysłałem formularz zgłoszeniowy i obiecali mi w tym tygodniu odesłać mail'a z cd-key'em. Poza tym, że został im jeden dzień oraz nie odbierają w ogóle telefonów to wszystko jest w porządku.

Shutterway.pl
08-02-2008, 08:12
najgorsze jest to ze kiepsko z dostepnoscia pod Mac'a - mowie akurat o design premiuim

wpj
08-02-2008, 11:31
ciekawe czy sa oficjalnymi dystrybutorami czy moze wykupili i odsprzedaja (bo jak to drugie to jest na cd info ze nie do odsprzedazy )
Tak. http://www.adobe.com/pl/purchase/?ogn=PL-gn_store_pl

ta odpowiedz przypomina mi ten kabaret:
-Marian czy ty mnie sluchasz czy ty mnie nie sluchasz ?
-Alez oczywiscie
;)

natomiast z linku nie wiem czy odsprzedaja czy nie, bo vobisu i komputronika tez tam nie ma, a na tych wszystkich zasadach dystybucji itp. sie nie znam. tak czy siak ich cena znaczaco odbiega od tej wyznaczonej przez adobe na http://www.adobedlastudenta.pl/

savinho
08-02-2008, 12:50
właśnie kupiłem Adobe CS3 Design Premium na allegro (http://www.allegro.pl/item308936245_adobe_cs3_3_design_premium_wersja_st udencka.html) Mam nadzieje, że nie będzie żadnych problemów z rejestracją.

Krzychu
08-02-2008, 13:11
właśnie kupiłem Adobe CS3 Design Premium na allegro (http://www.allegro.pl/item308936245_adobe_cs3_3_design_premium_wersja_st udencka.html) Mam nadzieje, że nie będzie żadnych problemów z rejestracją.

Jeżeli na brata, to nie wiem po co bo będziesz jej używał tak samo nielegalnie jakbyś miał pirata...

savinho
08-02-2008, 13:30
Jeżeli na brata, to nie wiem po co bo będziesz jej używał tak samo nielegalnie jakbyś miał pirata...

.. za to brat będzie używał legalnie:) Mam nadzieje, że da pobawić sie od czasu do czasu...

Krzychu
08-02-2008, 13:55
.. za to brat będzie używał legalnie:) Mam nadzieje, że da pobawić sie od czasu do czasu...

Nie szkoda Ci kasy ?

savinho
08-02-2008, 14:29
Nie szkoda Ci kasy ?

nie bardzo rozumiem... Przecież ten program w wersji komercyjnej powala na kolana swą ceną - 400zł (za wersję studencką) to prawie jak czysty zysk. Poza tym program ma służyć do użytku wewnętrznego.

Elmarqo
08-02-2008, 17:59
tak czy siak ich cena znaczaco odbiega od tej wyznaczonej przez adobe na http://www.adobedlastudenta.pl/

Nie wiem gdzie ona znacząco odbiega ale u mnie wygląda to tak:
145,20 + 31,94(VAT) = 177,14
Biorąc pod uwagę, że miało to być 40 euro netto, to chyba wszystko się zgadza :wink:

wpj
08-02-2008, 18:08
w kontekscie tej aukcji (a do niej sie caly czas odnosilem, chociaz moglo to nie wynikac bezposrednio z tekstu): http://www.allegro.pl/item306504640__adobe_photoshop_cs3_extended_wersja _studencka_pl.html

gdzie cena wynosi 249zl, to jest ponad 70zl roznicy (drozsze o okolo 40%), a to wedlug mnie jest znaczaca roznica i dlatego sie pytalem czy sa z oficjalnego kanalu dystrybucji czy nie, bo jak nie to jest wyraznie napisane ze nie wolno odsprzedawac a takim dzialaniem uczciwi ludzie sa okradani

savinho
11-02-2008, 10:26
Witam,
mam kilka pytań technicznych odnośnie wersji studenckiej adobe:
1. Na jaki adres trzeba wysłać formularz i ksero legitymacji?
2. Czy jest możliwość wysłania faksem?
3. Jak długo się czeka na odpowiedź?

Z góry dzięki za każde info.

wpj
11-02-2008, 15:17
tu masz wszystkie informacje: http://www.adobedlastudenta.pl/

Malin
17-02-2008, 23:46
Witam,
mam kilka pytań technicznych odnośnie wersji studenckiej adobe:
1. Na jaki adres trzeba wysłać formularz i ksero legitymacji?
2. Czy jest możliwość wysłania faksem?
3. Jak długo się czeka na odpowiedź?

Z góry dzięki za każde info.


tu masz wszystkie informacje: http://www.adobedlastudenta.pl/

- najlepiej wyślij formularz przez internet, dodając załącznik ze skanem swojej legitymacji;
- ja czekałem na odpowiedź 1,5 tygodnia.

savinho
18-02-2008, 17:04
- najlepiej wyślij formularz przez internet, dodając załącznik ze skanem swojej legitymacji;
- ja czekałem na odpowiedź 1,5 tygodnia.

dzięki,
wysłałem faksem około tygodnia temu (wciąż czekam na odp)
pozdrawiam,

wlf photo
19-02-2008, 14:04
Czy wie ktoś gdzie można kupić ostanie sztuki? Czy już wszystkie zostały wyprzedane?
pozdrawiam

Malin
20-02-2008, 19:04
Czy wie ktoś gdzie można kupić ostanie sztuki? Czy już wszystkie zostały wyprzedane?
pozdrawiam

Vobis? allegro? cortland? = google?

Adam Kasprzak
20-02-2008, 19:30
a ja mam taki problem - muszę*zarejestrować swój Web Premium i... gdzie jest ID Produktu? Na płytach, na opakowaniu? Tych numerów jest od groma!

Creer
20-02-2008, 20:58
juz niestety nigdzie nie ma :(
Dzwonilem do Adobe Polska, nie wiedza kiedy kolejna promocja wystartuje i na jakich zasadach :(

Malin
21-02-2008, 00:11
a ja mam taki problem - muszę*zarejestrować swój Web Premium i... gdzie jest ID Produktu? Na płytach, na opakowaniu? Tych numerów jest od groma!

Wraz z plytkami dostales formularz rejestracyjny i tam jest naklejka
CSDP30PL win (TD) ID:
xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

to jest ID

savinho
23-02-2008, 19:45
właśnie otrzymałem numer seryjne od adobe i mam problem. numer składa się z czterech rzędów, każdy ma pięć znaków - dwa pierwsze to litery i trzy kolejne to liczby. Problem jest taki, że pole na numer seryjny w photoshopie składa się z sześciu rzędów, każdy ma cztery znaki i nie przyjmuje liter! Co mam zrobić? Czy robie coś nie tak?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
fałszywy alarm - juz jest ok - nie to co trzeba wpisywałem:P

Stach84
18-03-2008, 17:48
Ja mam takie pytanie. Czy to prawda że ta studencka wersja oprogramowania adobe nie może być używana do użytku komercyjnego?

comatus
18-03-2008, 18:30
Nie może

Stach84
19-03-2008, 16:58
Nie może

u.. to troszkę kiepsko :(

Malin
19-03-2008, 17:57
u.. to troszkę kiepsko :(

Byłoby zbyt kolorowo :roll:

simon83
19-03-2008, 18:49
2kPLN roznicy za sam support wowczas byloby chyba niezbyt atrakcyjna oferta, a studentow zaczeloby nagle przybywac :P

Grisha
20-03-2008, 13:32
Czy studenckie wersje PS CS3 mają jakieś ograniczenia softwerowe? Słyszałem po prostu, ze wersja studencka różni się od komercyjnej nie tylko zasadami użytkowania, ale też obcięciem funkcji... Może jakiś posiadacz się do tego ustosunkować?

comatus
20-03-2008, 14:10
Z tego co kojarzę to nie ma żadnych ograniczeń, ale jako że adobe dziwnie potratowało studentów to przestałem się inetresować.

Malin
20-03-2008, 14:54
Z tego co kojarzę to nie ma żadnych ograniczeń, ale jako że adobe dziwnie potratowało studentów to przestałem się inetresować.

Polskie Adobe chciało "przewalić" ale obudzili się z ręką w nocniku jak studenci zorientowali się co jest grane. Teraz wszystko jest na podobnych warunkach jak w UK i z wszystkimi korzyściami jakie były planowane na początku tej kampanii.


Czy studenckie wersje PS CS3 mają jakieś ograniczenia softwerowe? Słyszałem po prostu, ze wersja studencka różni się od komercyjnej nie tylko zasadami użytkowania, ale też obcięciem funkcji... Może jakiś posiadacz się do tego ustosunkować?

Nie, jest to pełna wersja Extended w niczym nie różniąca się od wersji komercyjnej.

don
20-03-2008, 20:31
u.. to troszkę kiepsko :(

przeciez to normalka ze za 300 zl nie moze byc komercha, to jaki bylby sens wersji komercyjnej za 7000 zl ? ? heh . to jest chyba oczywiste :)
zreszta student sie pierw uczy na niekomercyjnej, pozniej kupuje za 7000 zl i przy dobrym projekcie kasa sie od razu zwraca. taka filozofia.

Elmarqo
20-03-2008, 22:40
zreszta student sie pierw uczy na niekomercyjnej, pozniej kupuje za 7000 zl i przy dobrym projekcie kasa sie od razu zwraca. taka filozofia.

7000? Skąd ta cena?

Malin
20-03-2008, 23:26
7000? Skąd ta cena?

Don piszac o 300zł i 7000zł mial chyba na mysli creative suit :roll:

Grisha
21-03-2008, 13:26
W sumie to już wszystko jedno bo PS CS3 studencki widzę, że jest praktycznie nie dostępny ;) a nowe warunki pewno będą straszny szajs ...

adobe w ogóle nie myśli. Ci co obecnie piracą będą piracić dalej skoro nie można kupić tanio licencji studenckiej. W tym wypadku adobe pozbawia siebie 175zl od łebka praktycznie za nic. Bo 95% kupujących przeszło by z wersji pirackich na studenckie dla świętego spokoju, a nie w imię szczytnych idei rozwoju firmy czy coś. Tak więc robiąc takie jaja to oni krzywdzą bardziej siebie jak klientów :P No ale do tego trzeba mieć mózg zamiast tego ... styropianu ;)

Wini
21-03-2008, 13:34
Małżonka zakupiła sobie jakiś pakiet (Web Premium) i jest bardzo zadowolona.

Kolaj
21-03-2008, 13:59
Bo 95% kupujących przeszło by z wersji pirackich na studenckie ... taaa, jasne. Po pierwsze tylko część osób używających pirackiego PS-a to studenci. Na pewno nie 95%. A po drugie, z tych studentów to też jest sporo takich, którzy 175 zł wolą wydać inaczej. Myślę, że takich studentów jest niestety większość.

Malin
21-03-2008, 16:40
W sumie to już wszystko jedno bo PS CS3 studencki widzę, że jest praktycznie nie dostępny

a tego nie słyszałem :roll:

Grisha
22-03-2008, 11:34
95% kupujących = 95% z grona studentów którzy zdecydowali się na zakup PS CS3 w wersji student ;) Tak więc w domyśle już, że są to studenci (bo nikt inny nie może być kupującym, a ten kto się nie zdecydował też nie jest kupującym;) ), którzy postanowili jednak nie wydać na coś innego ;) Rozwinę więc tamtą kwestię trochę bardziej ;) Chodziło mi o to, że 95% studentów którzy się zdecydowali na zakup PS CS3 najprawdopodobniej przechodziło by z wersji pirackiej na oryginalną, a reszta 5% nie miała styczności z PSem wcześniej. Może i to zbyt pesymistyczne, ale chodzi raczej mi o to, że i tak znacząca większość przeszła by jednak z pirata, a nie, że "tanio jakiś fajny program to sobie kupie" ;P . Daje to taki wniosek, że większość co i tak piraci - będzie piracić dalej i te pseudo-marketingowe zabawy ich nie krzywdzą, bo i tak mają :P Innymi słowy Adobe bardziej krzywdzi siebie jak studentów.

Apropo praktycznie nie do dostania - na stronach vobisu i innych dystrybutorów nie ma tej wersji PSa (a przynajmniej wczoraj). Chyba, że to trzeba się przejść i na zasadzie może w sklepie mają, ale wiele osób tutaj pisało, że zamawiali przez net i wsio gra.

Malin
22-03-2008, 13:48
95% kupujących = 95% z grona studentów którzy zdecydowali się na zakup PS CS3 w wersji student ;) Tak więc w domyśle już, że są to studenci (bo nikt inny nie może być kupującym, a ten kto się nie zdecydował też nie jest kupującym;) ), którzy postanowili jednak nie wydać na coś innego ;) Rozwinę więc tamtą kwestię trochę bardziej ;) Chodziło mi o to, że 95% studentów którzy się zdecydowali na zakup PS CS3 najprawdopodobniej przechodziło by z wersji pirackiej na oryginalną, a reszta 5% nie miała styczności z PSem wcześniej. Może i to zbyt pesymistyczne, ale chodzi raczej mi o to, że i tak znacząca większość przeszła by jednak z pirata, a nie, że "tanio jakiś fajny program to sobie kupie" ;P . Daje to taki wniosek, że większość co i tak piraci - będzie piracić dalej i te pseudo-marketingowe zabawy ich nie krzywdzą, bo i tak mają :P Innymi słowy Adobe bardziej krzywdzi siebie jak studentów.

Apropo praktycznie nie do dostania - na stronach vobisu i innych dystrybutorów nie ma tej wersji PSa (a przynajmniej wczoraj). Chyba, że to trzeba się przejść i na zasadzie może w sklepie mają, ale wiele osób tutaj pisało, że zamawiali przez net i wsio gra.

Nie tylko studenci są uprawnieni do korzystania, ale i uczniowie szkól średnich

Grisha
23-03-2008, 22:04
I zmienia to cokolwiek? Czy piraci student czy licealista to sedno sprawy jest raczej takie samo.

Tak czy owak nie ma co bić piany o zarobki i marketing adobe. Fakt faktem, że rzeczywiście jak to napisali w artykułach parę stron wcześniej, adobe zrobiło niezły bajzel...

Malin
23-03-2008, 22:39
Tak, ale to ten bajzel zrobił Adobe Polska. Sama koncepcja sprzedaży wersji jest dobra, bo pamietam jak mnostwo osób pytało o sprowadzenie takiej wersji z UK... Sporo osob przeszłoby na te wersje z piratów, a jakie tego skutki mogłby być to pisali wczesniej.

Gryfon
13-05-2008, 14:33
Witam, nie ma ktoś namiarów na jakiś sklep gdziesz jeszcze mógłbym dostać w tej promocyjnej cenie, bo szukam ale jakoś kiepsko na dzień dzisiejszy już to wygląda...?:)

Malin
13-05-2008, 16:21
np. tu http://www.sklepus.com/product_info.php?products_id=4384