PDA

Zobacz pełną wersję : drukowanie zdjęć w domu OBALAM MITY



srad
24-04-2005, 15:06
witam

od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem drukarki canon ip5000, i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony, podaje kilka powodów dlaczego tak sądze.

1) jakość zdjęć jest lepsza niż w labie, zdjecia są minimalnie bardziej ostre, kolory są bardziej intensywne i bardziej odpowiadają rzeczywistości.

2) koszty: w drukarce znajduje się 5 tuszy w przezroczystych opakowaniach z tym że jeden czarny służy tylko do drukowania tekstu,wydrukowałem ponad 50 zdjęć formatu 15x21 i atramentu żółtego zeszło 1/2 cyjanu ok 1/7 maganty ok 1/7 czarnego niezauważalnie moze ok 1/10, tusze te można na allegro kupic za 35 zł (oczywiśćie oryginały) tak więc tuszu zeszło za jakies 30zł czyli ok 0,60zł na zdjęcie, reszta kosztów to papier, i od razu musze powiedzieć ze tani papier mozna se wsadzic w d... ale tez nie ma co kupowac bardzo drogich canonow czy kodakow, ja kupilem bardzo dobry papier za 2,5 zł za a4 także lepsze jakościowo zdjęcie 15x21 wychodzi mnie 1,85 zł w labie płacilem 1,71zł czyli tylko 14 groszy przepłacam, ale za to nie musze gonic po labach tlumaczyc ze nie chce ich zasranej korekcji czekac az mi sie uzbiera z 50 zdjec zeby w ogole tam isc

takze na moje sa same pozytywy, co prawda dukara kosztowala 1000, ale w porownaniu do tego ile sie dalo za sprzet foto, to nie duzo

muflon
24-04-2005, 17:29
atramentu żółtego zeszło 1/2 cyjanu ok 1/7 maganty ok 1/7 czarnego niezauważalnie moze ok 1/10
No tak, od razu widać co drukujesz :)

A wyliczenia ciekawe - rzeczywiście wychodzi nieco taniej "niż to się powszechnie uważa".

Pszczola
24-04-2005, 17:32
Trzeba niestety wliczyc jeszcze koszt amortyzacji drukarki! A swoja droga wiekszosc zdjec (poza formatem wiekszymniz A4) ja i tak drukuje w domu.

srad
24-04-2005, 19:56
Trzeba niestety wliczyc jeszcze koszt amortyzacji drukarki! A swoja droga wiekszosc zdjec (poza formatem wiekszymniz A4) ja i tak drukuje w domu.
no tak, ale to zobaczymy jak siądzie, a mam nadzieje ze te pare tysiecy zdjec wytrzyma

dzi
24-04-2005, 21:31
tu ktos kiedys sie pokusil o wyliczejnie kosztow wydruku (papier to juz kwestia gustu i ceny)



odbitki o rozmiarach 4x6 cali i A4
Wysoka jakość wydruku
100-procentowe pokrycie atramentem

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.tomshardware.pl/consumer/20041025/images/image010.gif)

caly art jest pod http://www.tomshardware.pl/consumer/20041025/index.html

srad
24-04-2005, 21:54
tak tylko to jest tescik na podstawie cen ze stanow, i nie wiadomo po ile tam sa tusze i papier, a poza tym nie chce mi sie wierzyc ze hp sa tak ekonomiczne

KuchateK
24-04-2005, 23:57
HP ekonomiczne? To tam jakas ekonomia jest? Jak kupujesz drukarke za 80 bagsow i nowe tusze do niej kosztuja 75 to to jest ekonomia czy robienie klienta w balona? Bo Canon przy kasie wychodzi pol taniej i dostajesz ze 3x tyle atramentu.

Wykres jest i tak odpowiednio stonowany przez doliczenie cen papieru... Jak by odjac koszt papieru i zrobic wykres kosztow samego tuszu to dopiero uwydatnia sie roznice.

Juz zreszta tutaj ostatnio pisalem o calosci osiagniec HP to mi ktos wciskal ze nie sa zle :mrgreen: Dla mnie te drukarki leza na calej linii. Zaczynajac od szybkosci wydruku i oferowanych mozliwosciach (a ja tam lubie full duplex z Canon'a IP czy jego dwa pojemniki papieru) a konczac na kosztach. W USA poszczegolne odpowiednie modele kosztuja tyle samo, a nawet jak nie to roznica 20 dolarow w cenie drukarki jest niwelowana na spory minus przy pierwszym zakupie atramentow do HP.

Polecam calosc porownania.

Pszczola
25-04-2005, 11:55
HP ekonomiczne? To tam jakas ekonomia jest? Jak kupujesz drukarke za 80 bagsow i nowe tusze do niej kosztuja 75 to to jest ekonomia czy robienie klienta w balona? Bo Canon przy kasie wychodzi pol taniej i dostajesz ze 3x tyle atramentu.

Wykres jest i tak odpowiednio stonowany przez doliczenie cen papieru... Jak by odjac koszt papieru i zrobic wykres kosztow samego tuszu to dopiero uwydatnia sie roznice.

Juz zreszta tutaj ostatnio pisalem o calosci osiagniec HP to mi ktos wciskal ze nie sa zle :mrgreen: Dla mnie te drukarki leza na calej linii. Zaczynajac od szybkosci wydruku i oferowanych mozliwosciach (a ja tam lubie full duplex z Canon'a IP czy jego dwa pojemniki papieru) a konczac na kosztach. W USA poszczegolne odpowiednie modele kosztuja tyle samo, a nawet jak nie to roznica 20 dolarow w cenie drukarki jest niwelowana na spory minus przy pierwszym zakupie atramentow do HP.

Polecam calosc porownania.

Przed chwila listonosz przyniosl mi najnowsze wydanie PCWK (edycja polska). Jest tam test drukarek. Nie bede go calego przytaczal. Ale przytocze wyniki 2 tylko modeli:

Canon iP5000
cena: 999zł
jakosc druku (10=max)
txt: 7,8
mieszany: 7,5
zdjecia: 7,2
koszt druku zdjecia 10x15cm: 1,15 zl

HP 8450
cena: 1349 zł
jakosc druku (10=max)
txt: 9 (najwyzszy wynik)
mieszany: 9,3 (10 mial Epson R800)
zdjecia: 8,5 (najwyzszy wynik)
koszt druku zdjecia 10x15cm: 1,20 zl

srad
25-04-2005, 12:07
Przed chwila listonosz przyniosl mi najnowsze wydanie PCWK (edycja polska). Jest tam test drukarek. Nie bede go calego przytaczal. Ale przytocze wyniki 2 tylko modeli:

Canon iP5000
cena: 999zł
jakosc druku (10=max)
txt: 7,8
mieszany: 7,5
zdjecia: 7,2
koszt druku zdjecia 10x15cm: 1,15 zl

HP 8450
cena: 1349 zł
jakosc druku (10=max)
txt: 9 (najwyzszy wynik)
mieszany: 9,3 (10 mial Epson R800)
zdjecia: 8,5 (najwyzszy wynik)
koszt druku zdjecia 10x15cm: 1,20 zl


nie wierze polskim testom, na moje chlopaki nie sa wstanie kupic wszystkich drukarek jeszcze wiecej tuszy i przeprowadzic z prawdziwego zdarzenia test, a jak juz czytam ze w hp jest minimalnie drozej to se mysle ze to byl chyba test sponsorowany przez hp, ja kierowalem sie angielskim bardzo dokladnym testem, nie ma co prawda wszstkich modeli ale interesujace mnie byly. http://www.photo-i.co.uk/index.html

Pszczola
25-04-2005, 12:10
nie wierze polskim testom, na moje chlopaki nie sa wstanie kupic wszystkich drukarek jeszcze wiecej tuszy i przeprowadzic z prawdziwego zdarzenia test, a jak juz czytam ze w hp jest minimalnie drozej to se mysle ze to byl chyba test sponsorowany przez hp, ja kierowalem sie angielskim bardzo dokladnym testem, nie ma co prawda wszstkich modeli ale interesujace mnie byly. http://www.photo-i.co.uk/index.html

Test objal 10 modeli czolowych drukarek dostepnych na rynku. BTW z doswiadczenia ufam testom zamieszczanym w PCKW dot. sprzetu komputerowego o peryferii.

srad
25-04-2005, 12:18
Test objal 10 modeli czolowych drukarek dostepnych na rynku. BTW z doswiadczenia ufam testom zamieszczanym w PCKW dot. sprzetu komputerowego o peryferii.
ale nie moze byc koszt druku taki sam skoro hp ma 3 razy wyzsze ceny na swoje zakichane tusze. to ci przytocze inny test z entera nie pamietam modelu hp ale byla to drukara.foto koszt druku a4 ip5000 2,2zł hp 6,8zł, i dlatego sadze ze wszystkie polskie testy mozna wsadzis se w d...

Jurek Plieth
25-04-2005, 12:39
ale nie moze byc koszt druku taki sam skoro hp ma 3 razy wyzsze ceny na swoje zakichane tusze. to ci przytocze inny test z entera nie pamietam modelu hp ale byla to drukara.foto koszt druku a4 ip5000 2,2zł hp 6,8zł, i dlatego sadze ze wszystkie polskie testy mozna wsadzis se w d...
Nie znam tych testów, znam za to z autopsji drukarki H-P, toteż jedną i drugą ręką gotów jestem podpisać sie pod Twoimi wnioskami.

storm
25-04-2005, 13:48
Hmm a mam pytanie.. jak dlugo taki wydruk ma jakosc jak na poczatku?
Spotkalem sie kiedys kilkukrotnie ze po pewnym czasie takie wydruki blekna..
Czy moze ktos to potwierdzic lub zdementowac?

srad
25-04-2005, 14:00
pewnie okarze sie to za iles lat epson twierdzi ze jego wydruki wytrzymaja 100 lat canon ze kilkadziesiat, ja wlozylem zdjecie na noc do wody i prawie nic sie z nim nie stalo delikatnie puscil czerwony kolor, takze mam nadzieje ze troche te wydruki wytrzymaja

Tomasz Golinski
25-04-2005, 15:33
dyskusja o papierach w http://canon-board.info/showthread.php?t=2930

Pszczola
25-04-2005, 16:43
Hmm a mam pytanie.. jak dlugo taki wydruk ma jakosc jak na poczatku?
Spotkalem sie kiedys kilkukrotnie ze po pewnym czasie takie wydruki blekna..
Czy moze ktos to potwierdzic lub zdementowac?

To w duzej mierze zalezy do jakosci/typu atramentu i jakosci/typu papieru.

KuchateK
25-04-2005, 17:43
HP minimalnie drozsze? LOL :D Testy jak w CHIP'ie :D Albo drukarki HP potrafia zuzyc 3x mniej atramentu albo im za 1/3 sprzedali...

Troche zle modele wybrali pozatym... Raz ze cena drukarki nie ta a dwa ze HP ma 6 kolorow, wyswietlacz... Ja wybiore sobie inne... Drukarki nieco blizej zarowno iloscia kolorow jak i cena (100$, 4 kolory). Duzo czesciej kupowane modele do domu jak ip5000 czy to wielkie HP.

Do HP kupujesz (model 5740) kolor (za ~$23 - 7ml) i czarny (za ~$19 - 11ml). Dostajesz 18ml tuszu w cenie ~40 dolarow... Opakowania zbiorcze z glowicami, 3 kolory w jednym.

Do Canon'a (IP3000) czarny (27ml za ~$13!) i 3 kolory (CMY po 15ml za ~$12 sztuka, wychodzi 45ml za ~$36!)... Daje to nam 70ml tuszu za $50? Opakowania skladajace sie z kawalka plastiku z tuszem i jakims takims wypelniaczem, kolory luzem. Bonus to widac ile tego zostalo fizycznie po otwarciu drukarki...

Przeliczajac dostajemy mililitr czarnego za $1.70 w HP i $0.48 w Canon'ie. Do tego mililitr koloru za $3.30 w HP i 0.8 u Canon'a. Myslicie ze Canon wylewa 2x tyle tuszu na papier co HP? To sa wszystko ceny z jednego sklepu.

Zakladajac nawet ze Canon potrafi wypluc ze 2x tyle atramentu na papier to i tak jakos slabo wychodzi koszt i funkcjonalnosc... HP jest wolne jak cholera w porownaniu do Canon'a. Na oko ze dwa razy tyle, ze stoperem nieco mniej jak pamietam... Do tego HP ma tusz "jak zwykle" w pojedynczym opakowaniu z glowicami (wyrzucal ktos juz pelno magnety czy zoltego bo sie ktos niebieskiego czepil?)... A gdzie funkcje dodatkowe... Canon ma full duplex, dwa podajniki papieru... Mam papier foto na gorze i zwykly na dole, albo dwa rozne rozmiary... Kombinowanie z oszczednym drukowaniem na dwie strony w HP pewnie kazdy zna, przekladanie kartek, dokladanie papieru... Zmiana na maly na foto... Nawet jak juz nie o papier chodzi to zawsze wychodzi 2x mniej objetosci a to daje 2x lzej jednym kliknieciem a nie cala gimnastyka. Eeeee... Drukarki stoja w sklepie identycznie... Porownujac tak kolejne modele HP i Canon'a wychodzi... Nawet dobierajac rozne modele zwykle widac wyrazna przewage Canon'a nad HP jesli chodzi o druk, koszty, funkcjonalnosc. A rozmiar drukarki? HP wyglada na mniejsze... Tyle ze Canon ze wzgledu na sowja pudelkowatosc jednak raczej mniej zajmowal na biurku. Tam gdzie znajomemu HP nie chcialo wejsc wlazl Canon i zapas papieru :D

Jesli komus w testach wychodzi minimalnie taniej to ja serdecznie... Wiadomo ze da sie oszukac z gory zakladajac pewne warunki testu... Mozna dobrac modele drukarek ktore sie nijak nie maja do siebie cenowo i funkcjonalnie... Albo drukowal to na extra drogim papierze w celu minimalizacji roznicy kosztow... Tyle ze zwykle sie drukuje na dobrym i tanim papierze i co ma piernik do wiatraka jesli koszt papieru jest staly dla obu... Mnie nie interesuje ze odbitka wyjdzie 5 groszy mniej bo papier kosztuje 5 zeta za kartke i koszt tuszu to 10% calosci... Mnie interesuje ile ta drukarka bedzie kosztowac sama sobie... HP wychodzi drogo... Paru moich znajomych zamienilo HP (zwlaszcza ten model i podobne cenowo) na Canon'a (glownie IP3000) i chodza bardzo zadowoleni. Zaden zlego slowa nie powiedzial.

Kupujac przykladowa drukarke HP i Canon'a za setke ludzie sie daja robic w balona... Zwlaszcza mniej obeznani. Ci ktorzy chca tanie drukarki. To na nich HP ma najwieksze przebitki... Ledwo zaczniesz drukowac i musisz biegnac po tusz... Biorac tanszy model Canon'a, takie IP2000 z kolorami razem dalej wychodzi ze 2x taniej tusz jak w HP... Troche w plecy z funkcjami, ale... Biorac drozsze HP, nawet takie z wyswietlaczem dostajemy zbedny bajer... Koszt druku nadal wychodzi 2x na korzysc Canon'a, a wyswietlacz? I tak wszystkie zdjecia laduje na komputer w celu przegladniecia, czasami jakiejs obrobki troche... jakas plamka, USM... I co... Mam je potem ladowac na karte zeby sobie wydrukowac? Interfejs w tych drukarkach HP jest tak wolny ze 3 minuty i klne przy dostawaniu sie do wlasciwego zdjecia. Pierwszy z brzegu Canon nadazal nawet jak sie czepilem jak glupi sprawdzajac ile da sie max wyklikac... Ja firmie HP dziekuje bardzo serdecznie za calosc osiagniec i wszystkich dookola ostrzegam juz cale lata... Do tej pory nikt mi nie powiedzial ze zle wyszedl na Canon'ie w druku. Testy w gazetach to jedno... Porownanie kosztow z kawalkiem kartki i kalkulatora w domu to drugie...

dzi
25-04-2005, 17:56
no kuchatek, pojechales wowód elegancko pod canona ;) ale fakty mowia swoje - ja juz nawet usunalem wszystkie drukarki biurowe HP w firmie i zakupilem xeroxy, bo poprostu koszta kosmos.
canon rulez - ip 5000 drukuje bajka :) mam ja od niedawna w sumie, a ze to moja pierwsza plujka pod foty to zobaczymy z czasem a i babcia z fotek zadowolona :) przecież jpgów jej na maila nei wysle ;)

KuchateK
25-04-2005, 18:25
Mogl bym pojechac i pod HP... Jak pisalem... W kazdym porownaniu odpowiednio dobierajac da sie przygiac... Tu sie policzy z papierem, tam cos inaczej... ale po co?

HP mi nie placi za obiektywne testy. HP mi juz 10 lat zalazi za skore dobijajac wykrzaczajaca sie drukarka przy druku wiecej jak 10 stron (moja pierwsza)... wypadajacym papierem... ciagnieciem 5 kartek na raz... cenami tuszy... wciaz wszystkie kolory razem az do ultra drogich modeli... ciagle nowa glowica... Dzikie jazdy przy instalacji (jak se lamery na polowie osiedla musza kupic to samo to osiwiec mozna, a potem jeszcze dzwonia o tusze :D)... Po co?

Nawet biorac ip5000 i to drugie z tej gazety wyjdzie pewnie sporo koszt na plus Canon'a (nawet im wyszedl). Pozatym drukarki maja duzo roznych elementow... Nawet taki detal jak przezroczysty pojemnik sie bardzo przydaje... Po co mi ten caly kosmos na tej drukarce? Kosztuje prawie setke wiecej jak Canon... Uzywaliscie kiedys tego interfejsu na HP i obok Canon'a. Roznica predkosci jest taka jak miedzy ultra slou kompakt z antycznym cf'em i 20D z jakas ultra.

Ide do sklepu i stoja dwie drukarki za setke... Liczac w pamieci na oko i porownujac to co ma drukarka widac ze cos nie jest tak... Dla mnie sobie mozecie kupowac i HP, ale niech mi ktorys przyjdzie i glopio pyta czemu "bo wydrukowalem raptem pare kartek i nie ma tuszu"... Albo w sklepie "50 dolarow? Przeciez ja za 70 drukarke kupilem i nic nie wydrukowalem prawie"...

Szkoda gadac... Mam kupic wielka drukarke za 300 dolarow tylko dlatego zeby miec porownywalny koszt druku jak w sporo tanszym Canon'ie? Dalej nie bede mial full duplex'a i dwoch podajnikow a raptem pare ******* z ktorych juz dzisiaj moge powiedziec ze nie skorzystam bo klne jak mi przyjdzie jedno zdjecie na tym wydrukowac w pracy a pozatym nie bede ladowal zdjec na CF'a po obrobce... No bez jaj... W tym pieknym HP bardzo slicznie ostatnio rysowalo mi w prcy papier bo od antycznych lat HP musi zawijac papier o 180 stopni i trzeba bylo trzymac...

Pozatym IP5000 ma ladny profesjonalny kolor :D Lepiej mi pasuje do EOS'a i tu zadne HP nie ma startu a malowal drukarki nie bede :D

Od dluzszego juz czasu praktykuje Canon'y (zwlaszcza tutaj w USA gdzie sa normalniej dostepne) i zarowno ja jak i moi znajomi chwalimy sobie... Jak oni chwala to i inni pewnie beda... Zwlaszcza ze praktycznie wszyscy mieli poprzednie doswiadczenia z jakimis HP i widza roznice.

toni
25-04-2005, 22:39
a ktoś drukuje na sublimacji np olympus P440 ???
Pozdrawiam

KuchateK
26-04-2005, 02:32
http://www.mdiusa.com/cgi-local/SoftCart.exe/oly_p440.htm?E+scstore

Sublimacyjne do domu to droga zabawka... Nawet jak wydruki beda taniej to uniwersalnosc tej drukarki jest zerowa w porownaniu do atramentowki jesli chodzi o materialy na ktorych mozna drukowac. Nie wiem czy jest sens to kupic do domu i czy na malej ilosci wyjdzie oplacalnie... O ile tusz do mojego Canon'a kupie nawet w supermarkecie :mrgreen: to do tego olka juz trzeba kombinowac... Nawet sama drukarka jest mocno niedostepna... Niestandardowe rozmiary papieru... W praktyce skazany jestes chyba tylko na materialy olympusa...

dentharg
15-11-2005, 14:08
A ja tak zapytam: jak procentowo droższe są wydruki w domu (np przy drukarce ip4200 lub ip5200) od tych w labach internetowych?
Zachowując podobną (czyli nie identyczną) jakość..

Jurek Plieth
15-11-2005, 14:33
A ja tak zapytam: jak procentowo droższe są wydruki w domu (np przy drukarce ip4200 lub ip5200) od tych w labach internetowych?
Zachowując podobną (czyli nie identyczną) jakość..
Wg moich prowizorycznych obliczeń (Canon IP4000), zestaw 4 niefirmowych kartridży wart 4x 9 PLN=36 PLN wystarcza na ok. 25-35 odbitek A4. Do tego dochodzi koszt papieru, min. 1 PLN za 1 szt. A4. Najtańsza odbitka A4 w fotolabie kosztuje w Gdańsku (Ankara) 5 PLN.

dentharg
15-11-2005, 14:41
niefirmowych kartridży wart 4x 9 PLN=36 PLN

Można wiedzieć skąd, gdzie i jak? Bo faktycznie przymierzam się do tej IP4200 i chciałbym wiedzieć, gdzie można tańsze tusze dostać w sieci.

mirhon
15-11-2005, 14:42
http://www.mdiusa.com/cgi-local/SoftCart.exe/oly_p440.htm?E+scstore

Sublimacyjne do domu to droga zabawka... Nawet jak wydruki beda taniej to uniwersalnosc tej drukarki jest zerowa w porownaniu do atramentowki jesli chodzi o materialy na ktorych mozna drukowac. Nie wiem czy jest sens to kupic do domu i czy na malej ilosci wyjdzie oplacalnie... O ile tusz do mojego Canon'a kupie nawet w supermarkecie :mrgreen: to do tego olka juz trzeba kombinowac... Nawet sama drukarka jest mocno niedostepna... Niestandardowe rozmiary papieru... W praktyce skazany jestes chyba tylko na materialy olympusa...

Z pewnością nie zabawka...Jam mam Canon Selphy CP400 i jak do tąd nie widziałem żadnego wydruku 10x15 który byłby lepszy od tego co drukuje dobra termosublimacja...(skalibrowana http://www.canon-board.info/showthread.php?t=4896 )
Zgoda to drukarka foto i tylko. Ja do tekstów mam jakiegoś starego hp...
Gdybym mógł bez problemu kupić dowolną drukarkę do zdjęć to tylko termosublimacja: Kodak Porfessional 1400- takich przejść kolorów jakie daje termosublimacja nie uświadczysz w atramencie o rastrze nie wspomnę...
Ten Kodak ma status TopSeller na http://www.bhphotovideo.com, ja miałem okazję widzieć wydruki A4 z tej drukarki i zapewniam że każdy atrament wymięka...

Jurek Plieth
15-11-2005, 15:29
Można wiedzieć skąd, gdzie i jak? Bo faktycznie przymierzam się do tej IP4200 i chciałbym wiedzieć, gdzie można tańsze tusze dostać w sieci.
Link do źródła znajdziesz w innym moim poście wysłanym kilka dni temu. Podkreślam, że chodzi o kartridże do IP4000! Kartridże do IP4200 są zupełnie inne i sporo droższe - patrz post w innym temacie wysłany przez jakiegoś kolegę kilka chwil temu.

mirhon
15-11-2005, 15:32
A dla canonierów (drukarek) do pobrania :
http://homepage.mac.com/renard/ls/Canon_ICC_Profile_Guide.pdf
Wiadomo przynajmniej z jakimi papierami kojarzyć fabryczne profile.

mirhon
15-11-2005, 15:38
Zapodam jeszcze 2 ciekawe linki dla drukujących fotki:
http://www.gballard.net/psd.html
http://www.gballard.net/psd/srgbforwww.html

dentharg
15-11-2005, 15:48
Link do źródła znajdziesz w innym moim poście wysłanym kilka dni temu. Podkreślam, że chodzi o kartridże do IP4000! Kartridże do IP4200 są zupełnie inne i sporo droższe - patrz post w innym temacie wysłany przez jakiegoś kolegę kilka chwil temu.

do IP4200:
http://www.agawa.pl/tabelak/index.asp?prdd2=5680

smedawa
15-11-2005, 17:54
Link do dobrej jakośći zastępczych kartridży do Canon
http://www.inktec.pl/index.php?id=141

djtermoz
15-11-2005, 18:03
Zapodam jeszcze 2 ciekawe linki dla drukujących fotki:
http://www.gballard.net/psd.html
http://www.gballard.net/psd/srgbforwww.html
Linki super! Dzieki. Podpowiedzialy mi zeby sie jeszcze raz pobawic kalibracja LCD i juz wiem chyba dlaczego fotki mi wychodzily troche za ciemne na drukarce. Na Macu domysly profil ma gamma 1.8 podczas gdy na PC jest to gamma 2.2. Podejrzewam ze dlatego tez drukarka wypluwa fotki troche za ciemne. Teraz do obrobki w PS do druku moge przestawic monitor na gamma 2.2 i tak skorygowac fotki zeby byly odpowiednio jasne. Potestuje wydruki wieczorem.

Coronado
15-11-2005, 20:39
Uzywam w domu Epsona r800 i tez jestem bardzo zadowolony. Jakos zdjec jest rewelacyjna ale tuszu niestety sporo zre... Myslalem nad Canonem ale w koncu zdecydowalem sie na Epsona patrzac na testy trwalosci zdjec. Jednym z lepszych zrodel takich testow jest wilhelm-research.com (http://www.wilhelm-research.com). Mialem gdzies jeszcze porownanie kosztow druku z plujek ale nie moge teraz znalezc.

Pozdrawiam
Coronado

kedar6890
18-11-2005, 20:59
jak wygląda z żywotnością takich fotek z plujki?W Fuji na papier foto dają 50 lat gwarancj że zdjęcia nie będą blakły.

KuchateK
19-11-2005, 05:37
Post wyzej masz link (http://www.wilhelm-research.com/) do strony z duza iloscia materialow na ten temat.
Potentaci ostatnio sie generalnie "zgadali", wiec obecnie nowe drukarki na odpowiednich materialach gwarantuja kilkadziesiat (set?) lat trwalosci druku. Ale czy cyfra w wielu idealnych kopiach nie jest latwiejsza do archiwizowania jak analogowy niszczejacy papier?

Juzer
19-11-2005, 12:30
Potentaci ostatnio sie generalnie "zgadali", wiec obecnie nowe drukarki na odpowiednich materialach gwarantuja kilkadziesiat (set?) lat trwalosci druku. Ale czy cyfra w wielu idealnych kopiach nie jest latwiejsza do archiwizowania jak analogowy niszczejacy papier?
Po wydrukowaniu zdjęcia i włożenia w ramkę lub do albumu trzeba będzie dodatkowo doklejać paragon zakupu tuszu, żeby wnuki mogły w razie co reklamować wyblakłą żonę, tzn. ich bacię :D

Tytus
20-11-2005, 10:38
Linki super! Dzieki. Podpowiedzialy mi zeby sie jeszcze raz pobawic kalibracja LCD i juz wiem chyba dlaczego fotki mi wychodzily troche za ciemne na drukarce. Na Macu domysly profil ma gamma 1.8 podczas gdy na PC jest to gamma 2.2. Podejrzewam ze dlatego tez drukarka wypluwa fotki troche za ciemne. Teraz do obrobki w PS do druku moge przestawic monitor na gamma 2.2 i tak skorygowac fotki zeby byly odpowiednio jasne. Potestuje wydruki wieczorem.

no fajnie tylko jak ja mam sprawdzić profil gamma monitora jak ja w ogóle takiej opcji nie mam??? [SyncMaster 765MB]

mirhon
20-11-2005, 14:26
no fajnie tylko jak ja mam sprawdzić profil gamma monitora jak ja w ogóle takiej opcji nie mam??? [SyncMaster 765MB]

Odpal sobie Adobe Gamma i tam możesz sobie zmienic.

Tytus
20-11-2005, 16:00
Odpal sobie Adobe Gamma i tam możesz sobie zmienic.

W PS mam 2.2 ale nie kumam jak mam to ustalić dla monitora...

maku
20-11-2005, 18:11
Poszukaj Adobe Gamma w panelu sterowania.

Tytus
20-11-2005, 20:35
Poszukaj Adobe Gamma w panelu sterowania.

szukam dziury w całym, mam wszystko ustawione na cacy, to drukarka drukuje do ****...

anwa
20-11-2005, 21:30
Witam
Do ubiegłego roku też drukowałem zdjęcia na drukarce, ale koszty zmusiły mnie do zmiany stanowiska. Drukarka HP Photosmart 1115. Koszt tuszu czarnego czy kolorowego taki sam czyli ok.160 zł. Koszt 20 arkuszy papieru A4HP w granicach 45 zł. Kiedyś bawiłem się w dokładne wyliczanki i o ile pamiętam koszt odbitki 10x15 cm wahał sie w granicach 2 zł. Taka sama odbitka w labie (40-50 gr). Jakość labu o wiele lepsza aniżeli mojej drukarki.
Jeżeli ktoś ma dobre (ekonomiczne) doświadczenia w tym zakresie chętnie podyskutuję - niekoniecznie na forum chociaż nie mam nic przeciwko temu albowiem zawsze byłem zwolennikiem wykonywania odbitek samodzielnie.

muflon
20-11-2005, 22:10
Do ubiegłego roku też drukowałem zdjęcia na drukarce, ale koszty zmusiły mnie do zmiany stanowiska. Drukarka HP (..).. i to tłumaczy resztę ;-) Popularne drukarki HP od zawsze są najdroższe w eksploatacji. Poczytaj wątki o Pixmie 4200 - to wydaje się dość optymalne, kilku forumowiczów już sobie taką drukarkę sprawiło. Ja też zamierzam, jak tylko przełknę ostatni wydatek związany z zakupem peceta ;-)

Tytus
20-11-2005, 22:23
.. i to tłumaczy resztę ;-) Popularne drukarki HP od zawsze są najdroższe w eksploatacji. Poczytaj wątki o Pixmie 4200 - to wydaje się dość optymalne, kilku forumowiczów już sobie taką drukarkę sprawiło. Ja też zamierzam, jak tylko przełknę ostatni wydatek związany z zakupem peceta ;-)

a ja już Canona nie kupię, po cyrkach z kolorami walę to, EPSON jest tu bezproblemowy, nie trzeba żadnych cudów z kalibracją robić, podłączasz, drukujesz i masz to co na ekranie...

zienko
06-08-2006, 13:10
Hmm a mam pytanie.. jak dlugo taki wydruk ma jakosc jak na poczatku?
Spotkalem sie kiedys kilkukrotnie ze po pewnym czasie takie wydruki blekna..
Czy moze ktos to potwierdzic lub zdementowac?

Mówimy o trwałości wydruków na drukarce, mam fotki ze swojego ślubu zrobine tradycjonalnie w profesjonalnym zakładzie foto, jeszcze czrno-białe, dzisiaj wyglądają jak z przed I wojny swiatowej w odcieniach SAPI. To tylko 23 lata. To co możemy powiedzięć o trwałości fotek na które dają gwarancję w "" 10 lub 30 lat a niektórzy 100 lat. My tego nie doczekamy a jak po 23 latach zaczną się odbarwiać to gdzie i jak złożymy reklamację, to samo może nas spotkać w teraźniejszych profesjonalnych labach, na złodziei nie ma lekarstwa.

KuchateK
06-08-2006, 15:48
To samo w sprawach trwalosci moglo Cie spotkac z Twoimi fotkami b&w ze slubu...

Albo jeszcze cos gorszego... Co wtedy?

Dzisiaj mozna miec zdjecia w nienaruszonej postaci na wielu nosnikach elektronicznych w wielu miejscach na swiecie i drukowac nowki co roku jesli stracisz te na papierze. Wtedy byl w porywach jeden oryginal latwy do popsucia. Pewnie go nie masz i juz jakosci jaka byla 20 lat temu nie uzyskasz. A jedyna Twoja kopia to kawalek papieru...

Za 100 lat Twoje fotki ze slubu rozsypia sie w pyl i nic z tym nie zrobisz, a te z nedznej cyfry zalegac beda na jakims kolejnym plastikowym nosnikum, np. cholograficznym...

Wystarczy je od czasu do czasu przegrac na nowsza generacje (bo kto za 100 lat bedzie mial dzialajacego cdroma :D) i kompletnie nic sie im nie dzieje.

juen
25-01-2009, 14:21
no jakby co to tu jest oferta 1,99 za wydruk a4 na wysokiej jakosci papierze foto, tanio :) - http://allegro.pl/search.php?string=FOTODRUK+A4+ODBITKA

arturs
25-01-2009, 14:44
no jakby co to tu jest oferta 1,99 za wydruk a4 na wysokiej jakosci papierze foto, tanio :) - http://allegro.pl/search.php?string=FOTODRUK+A4+ODBITKA

po pierwsze kolego to nieładnie się tak nachalnie i bezczelnie reklamować już w pierwszym poście na forum, poza tym jak widzę tak "profesjonalnie" zrobione zdjęcia wydruków (jak to:
http://gfxadd.nakoz.org/DSCN8359.tif
czy to: http://gfxadd.nakoz.org/DSCN8358.tif )
to mam poważne wątpliwości czy te wydruki są rzeczywiście takie super profesjonalne jak piszesz skoro nawet porządnie nie potrafisz ich sfotografować czy chociażby zeskanować.. nie ma informacji na czym drukowane , profili drukarki i jeszcze paru innych informacji świadczących o profesjonalizmie.. zwłaszcza że fotki robione są super profesjonalnym Nikonem E4600 co pozwala się domyślać że dostałeś pod choinkę drukarkę atramentową A4 i teraz "robisz biznes".. poza tym papier 180g nie jest jakimś super grubym papierem - śmiem twierdzić że przyzwoicie to będzie na papierze 225 -250g i grubszym..
Na tym forum raczej z taką reklamą źle trafiłeś..

juen
25-01-2009, 14:54
kolego - to jest sugestia, a to czy to jest to pierwszy czy ostatni post nie zmienia faktu a propo tego czy ladnie czy nie ladnie. tyles sie napisales ale nie wiem po co, GDZIE JA PISALEM, ZE TO PROFESJONALNE? jest to tani fotodruk, zdjecia sa specjalnie takie zeby nie sciemniac by ludzie widzieli jak wychodzi, rownie dobrze moge zeskanowac wydruk z 10mpx i sciemniac ze kazde zdjecie wychodzi swietnie. trailer park boys specjalnie zostal drukowany z MALEGO obrazka, by mozna bylo zobaczyc ze wychodza piksele, SIMPSONS juz byly z duzego i dlatego zblizenie, jesli ktos bedzie zainteresowany to moze sie posilic o dodatkowe informacje

troche rozwagi panie :)

btw, musialbym miec wpierw choinke, nastepnie obchodzic swieta, a nastepnie miec kilkanascie lat mniej

ps: patrze i patrze i sie nadziwic nie moge cos Ty powypisywal, papier ktory podalem kazdy wie, ze jest to jedna z najcienszych opcji, NIGDZIE NIE NAPISALEM, ZE PAPIER JEST GRUBY, za to idealny za antyrame, wysokiej jakosci o wysokim polysku. - CENA CZYNI CUDA, chcesz profesjonalnie to prosze bardzo, ale jesli jestes czlowiekiem ktoremu zwykly fotodruk wystarczy (a wiekszosci wystarczy) to dla takiej osoby jest to idealna opcja cenowo, dalem tu informacje z jedynego powodu, bylem keidys na tym forum i szukalem odpowiedzi na kwestie zwiazane wlasnie z fotodrukiem a4, wiec wybacz mi, ze Cie to nie interesuje, ale nie badz juz taki i nie mysl za innych :)

arturs
25-01-2009, 19:50
kolego - to jest sugestia, a to czy to jest to pierwszy czy ostatni post nie zmienia faktu a propo tego czy ladnie czy nie ladnie. tyles sie napisales ale nie wiem po co, GDZIE JA PISALEM, ZE TO PROFESJONALNE? jest to tani fotodruk, zdjecia sa specjalnie takie zeby nie sciemniac by ludzie widzieli jak wychodzi, rownie dobrze moge zeskanowac wydruk z 10mpx i sciemniac ze kazde zdjecie wychodzi swietnie. trailer park boys specjalnie zostal drukowany z MALEGO obrazka, by mozna bylo zobaczyc ze wychodza piksele, SIMPSONS juz byly z duzego i dlatego zblizenie, jesli ktos bedzie zainteresowany to moze sie posilic o dodatkowe informacje

troche rozwagi panie :)

btw, musialbym miec wpierw choinke, nastepnie obchodzic swieta, a nastepnie miec kilkanascie lat mniej

ps: patrze i patrze i sie nadziwic nie moge cos Ty powypisywal, papier ktory podalem kazdy wie, ze jest to jedna z najcienszych opcji, NIGDZIE NIE NAPISALEM, ZE PAPIER JEST GRUBY, za to idealny za antyrame, wysokiej jakosci o wysokim polysku. - CENA CZYNI CUDA, chcesz profesjonalnie to prosze bardzo, ale jesli jestes czlowiekiem ktoremu zwykly fotodruk wystarczy (a wiekszosci wystarczy) to dla takiej osoby jest to idealna opcja cenowo, dalem tu informacje z jedynego powodu, bylem keidys na tym forum i szukalem odpowiedzi na kwestie zwiazane wlasnie z fotodrukiem a4, wiec wybacz mi, ze Cie to nie interesuje, ale nie badz juz taki i nie mysl za innych :)

jakbyś tu był bywalcem to byś wiedział co jest ładnie, a co nieładnie - jakby ze 2 ludzi z jakimś dorobkiem tutaj napisało że drukowało z tej aukcji i wyszło ok to by było normalnie, a nie tak jak powyżej..

skoro piszesz:
"FOTODRUK

WYDRUK NA WYSOKIEJ JAKOSCI PAPIERZE FOTO O WYSOKIM POLYSKU. WODOODPORNE. GRUBOSC PAPIERU 180g/m kw"
to nie sugeruje "Cena Czyni Cuda" tylko to co napisałem.. chociaż przyznaję - sprytnie to sobie wykombinowałeś ;)
ale ok, każdy czytający sam sobie wnioski wyciągnie bo tu raczej za innych nie trzeba myśleć tak jak to sugerujesz..